Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Na sajtu ima dodatak uz ove slike:

 

"Testiranja u petak odradili su:

 

Kapiten Branko Lazić, Miloš Teodosić, Luka Mitrović, Stefan Lazarević, Adam Hanga, Džoel Bolomboj, Dalibor Ilić, Rokas Giedraitis i Ognjen Kuzmić.

 

Nemanja Nedović je testiranja obavio sa reprezentacijom, dok će ih plemejker Šabaz Nejpir obaviti za nekoliko dana kada bude stigao u Beograd (uz dozvolu kluba i dogovor sa trenerom Nejpir stiže u Srbiju za nekoliko dana)."

Edited by Stanko1997
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stanko1997 said:

Na sajtu ima dodatak uz ove slike:

 

"Testiranja u petak odradili su:

 

Kapiten Branko Lazić, Miloš Teodosić, Luka Mitrović, Stefan Lazarević, Adam Hanga, Džoel Bolomboj, Dalibor Ilić, Rokas Giedraitis i Ognjen Kuzmić.

 

Nemanja Nedović je testiranja obavio sa reprezentacijom, dok će ih plemejker Šabaz Nejpir obaviti za nekoliko dana kada bude stigao u Beograd (uz dozvolu kluba i dogovor sa trenerom Nejpir stiže u Srbiju za nekoliko dana)."

Значи осим момака са репрезентацијама, овде фали само Радуљица. Можда су вишемесечни преговори Мирослава и господина Багзија уродили плодом!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MidRange said:

Ovo u vezi Lazića, kako se razlikuju pozicije 2 i 3? Mislim 2 i 3 se jasno razlikuju od 4 i 5 koje su unutrašnje pozicije, ali kako se pravi jasna razliku između 2 i 3 koje su spoljne..

 

Ako mislis sto sam napisao da Lazic nije dvojka i da ne igra na toj poziciji barem 5 sezona, dovoljno je samo to da shvatis koje su razllke kada pogledas da su nam igrali igraci sa minimum nesto bolhendlinga na 2 a na 3 Lazic i Lazarevic koji nemaju ni malo sa naglaskom na Lazica. U sezoni 21/22 2 su nam igrali Holins i Dobric, ponekad smo igrali i sa kombinacijom 2 plejmejkera Pefi/Volters/Dzoni. Ove sezone Lazic je igrao 2 u prvih par kola (i to mahom samo u prvoj cetvrtini) jer je Nedovic bio povredjen pa je na 2 uz Dobrica i nekog plejmejkera i Lazic uzimao neke minute. Dovla je uvideo da smo u tom trenutku verovatno najgora napadacka ekipa u El bez Nedovica sa Bentilom i Dobricem kao prvim opcijama u napadu uz Adamsa koji jedva da je sutirao i eventualno jos Dzonija Ivanovica, kad se samo setim... pa Cedevita sad ce imati znacajno jaci napad od toga. Pa je pokusavao neku igru na kos manje sa Lazicem na 2 i Lazarevicem na 3, sto bi moglo mozda proci kad bi imali Lilarda na pleju ili Janisa na 4 pa da tako neko moze dominantno da proizvede poen sa svoje pozicije i odigra 1 na 1. Cak ni Sabaz tesko da bi imao ucinak iz Armanija kad bi igrao sa Lazicem i Lazarevicem u petorci jer bi se sva odbrana fokusirala na njega, u tom slucaju bi najmanje morali da imamo barem Mirotica na 4 ili Tavaresa na 5 bukvalno. Eventualno da imas Sabaza na 1 i Klajburna na 3 pa moze u bukvalno samo tom slucaju Lazic na 2. Pricam naravno o timu koji bi trebao imati najvece moguce ambicije, u teoriji moze sve, moze i Davidovac da prenese loptu... Ipak nisam siguran ni koje je alternative imao Dovla u tom trenuku te je igrao onako kako je morao najverovatnije. U svakom slucaju neki Dobric i Holins mogu da prodju kao dvojke (iako im jasno to nisu primarne pozicije) jer imaju nesto driblinga i mogu jos nesto da ponude u napadu sem suta za 3, dok Lazic nema zrno driblinga i tu je sustina, ne moze nista kreirati ni za sebe ni za druge.

 

Sto se tice razlike u pozicijama sg i sf odnosno 2 i 3, to g u sg naglasava da bi dvojka ipak trebala biti bolji suter, iako naravno u danasnjoj kosarci se to po malo i preklapa ali generalno evo posmatrajuci Evroligu jesu daleko bolji suteri sa pozicije 2. Takodje su i daleko bolji bolhendleri. Iako imas nekog Klajburna koji se ne razlikuje od barem polovine dvojki po bolhendlingu, a mogao si da vidis iz poslednje 2 sezone da je i Naneli znacajno bolji bolhendler od Holinsa i Dobrica koji su pre 2 sezone igrali sg kod nas. Nema striktinih pravila ali u vecini slucajeva sut i bolhendling pre svega, zatim i kreaciju za sebe, ali a i sekundarnu kreaciju bi izdvojio kao znacajnu razliku izmedju dvojke i trojke. Takodje deo trojki u El ima neku igru ledjima dok sa sg nema niko bukvalno. Zatim pozicije kako se uglavnom pozicioniraju pri akcijama u napadu, sto nije slucaj za sve ali za vecinu vs vecina sa te dve pozicije. Razlika je i u sajzu realno kada pogledamo 50 igraca sa pozicije 2 i sa 3 u El sigurno da je razlika barem nekih 6cm barem prosecno. Ima tu jos detalja li finesa ali ovo je sto vidim kao najistaknutije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Значи осим момака са репрезентацијама, овде фали само Радуљица. Можда су вишемесечни преговори Мирослава и господина Багзија уродили плодом!

Moguće. Inače, i mi ćemo da se pripremamo u Pazovi kao i košarkaška reprezentacija.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Значи осим момака са репрезентацијама, овде фали само Радуљица. Можда су вишемесечни преговори Мирослава и господина Багзија уродили плодом!

Nema ni Nedovica, Sabaza...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Nije uredu da kacis tvit sa slikama sa zdravstvenih testova a da na njima nema Laze. 

I klub je uvideo gresku pa je odmah tvitovao i sledece:

 

 

Osusio se Laza malo, sta mislite? 😕 

Pa Laza sa svojom nekosarkaskom gradjom bi u ovim godinama i morao iz sezone u sezonu da ulazi laksi odnosno mrsaviji.

Da je malo visociji i sa duzim rukama on bi verovatno u ovom stadijumu karijere isao na 4.

Ovako, niti ima dimenzije za 4, niti je vise brz kao nekad pa mu i sve manje dvojki odgovara.

Ostaje mu da juri trojke coskarose i da u kratkim intervalima smara i juri one najbolje bekove, jer u kontinuitetu to vise ne moze.

 

Bilo kako bilo, i u narednoj sezoni cemo imati neke vajde od njega, narocito kada je bitno i kada je tenzija vrhunska.

Njegovo citanje igre i karaktera protivnika su ga i do sada odrzavale u timovima (pored nekih drugih stvari koje su ga odrzavale u samom klubu).

Krivo mi je sto Segi za sve ove godine nije uspeo da nauci nesto od njega nego mu i dalje lome karlicu na blokovima, a isto vazi i za Lazarevica koji ne zna koliko je jak, niti sta da radi sa tom snagom.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Meni licno jedan od omiljenih nasih stranaca. Strasan igrac, a deluje kao dobrocudan i opusten momak van terena.

Naravno. Imao sam priliku da njega i Hola sretnem u Ušću i slikam se sa njima. Obojica skroz opušteni i pristupačni.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Fromthecorner said:

Moze li neko od NBA skauta da napise par reci o Vit Krejciju?

Herisona sam gledao, on bi mi mozda bio i u 10 najboljih evroligaskih potpisa ovog leta, ali ovog Vita nisam, sta bi nam on doneo?

 

19 hours ago, Gilmour said:

Nemojte me zajebavati sa jebenim Vitom Krejcijem. Gledao sam dosta utakmica gde je dobijao minute i bukvalno sam mišljenja da je bio u rosteru NBA ekipe jer je bliži rodjak GM-a.
Kreacije ima dovoljno da zna da udeli pas jedino ako baš mora i jedino ako je baš blizu.
Uneo bi ga pod koš verovatno i Topić, koliko jake noge ima. Slabijeg igrača fizički ne pamtim.
Stav teško upitan. Glup ko noć za timsku odbranu, skok nepostojeći.
Da nema 2m i solidnu kontrolu lopte ne bi ni prešao baru osim turistički u posetu već pomenutom rodjaku.
Ogavan izbor za naše okruženje koje traži krvava kolena ili talenat koji oprašta nedostatak istih.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...