Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

9 minutes ago, John Terry said:

Jel ima neko neki skorašnji skauting riport za Džoela? Ja sam čitao neki iz 2016 ali to mnogo matoro... On je mnogo napredovao posebno defanzivno od tad.

 

Ladno si skrolovao kroz sveti topik. 10 dana za to, da se ja pitam.

 

Obradjivao ga je Guru ako se dobro secam pre par nedelja, nadji u njegovim upisima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Treba neko da čuva Pantera , Kembu, Boldvina i slične tako da je meni Hanga siguran u prvoj petorci, Šabaz može da se što bi se reklo holduje on his oun , Gidra isto . Problem će biti kako sakriti Tea i Nedovića i kako ih kombinovati sa gore pomenutim, sa Jagom.

Dobra defanzivna četvorka bi tu mnogo značila 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nini3112 said:

Imam osecaj da se cetvorka nece ni dovesti dok sam za beka siguran i Dusko sigurno vidi da smo busni kao sir

 

Pa busniji smo na cetvorci nego na beku.

 

Po meni nema smisla da dobro popunis 3 Giedraitis-Hanga-Lazarevic (+Lazic) da dobro popunis 1 Sabaz-Teo-Jago da dobro popunis 5 Tobi-Bolomboj-Mitrovic (+Kuzmic) a da na 4 ostanemo na Simonovic-Davidovac.

 

To bi jedino imalo smisla ako Simonovic pokaze neke vau partije na pripremnim mecevima ala Nikola Jovic na pf u reprezentaciji i da ubedi da je dovoljno dobar da igra 25-30min po mecu pa bi u tom slucaju mogao i Davidovac biti bek ap od 10-15min.

 

Ako ne dovedemo beka ne vidim neki preveliki deficit.

 

Na 2 Nedovic i Hanga na 3 Giedraitis i Lazarevic. Tu imas dobar balans odbrane i napada na te dve pozicije u tom slucaju gde imas 2ipo dobra napadaca i 2 ipo dobra defanzivca. Giedraitis vidim kao tog ipo defanzivca a Hangu kao tog ipo napadaca s obzirom da je jasno bolji napadac od Lazarevica.

 

Nadam se da nam je 4 prioritet primarno pojacanje a bek sekundarno.

Link to comment
Share on other sites

Očigledno ćemo dovesti nekog na beku, ali to po meni nije frka, tu su i Lazić/Lazarević koji mogu da uskoče u 12 u zavisnosti od mečapa i da budu korisni u odbrani. Četvorka bi morala da dođe pre početka EL. Ne moramo svake godine iz minusa da krećemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim, nešto se Yago baš slabo vidi u tumu , odnosno prisutnost mu je minimalna kod mnogih u zamišljenim podelama uloga i minuta. Mislim da ćemo svi biti iznenađeni njime kako sezona bude odmicala. Nije isključeno i da viđamo njega i Šabaza zajedno na parketu sve više kako sezona odmiče. A naročito će se to dešavati ako ne dođe više ni jedan bek i Neda i Teo počnu da imaju one svoje momente na utakmicama i u toku sezone periodično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Јаго је дошао у Звезду са статистиком из Улма готово истом са којом је Томсон био из Локомотиве прешао у Басконију. Нико не рачуна на њега нешто претерано озбиљно а мислим да ће бити право изненађење сезоне. Не очекујем наравно да одиграо као Томсон у Басконији јер неће ни имати ту улогу, али може бити прави џокер доста пута током сезоне. У Аба лиги верујем да ће бити испред Теа.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Hanga je 3/2 a Lazic na 2 nema sta da trazi uopste niti ima 10 utakmica na 2 u Zvezdi u poslednjih 5 sezona.
 
Prvi broj koji pise svakom igracu je primarna pozicija svakom igracu i treba posmatrati samo one kojima ne pise pozicija i koji nisu kombo i onima koji se podudara primarna sa 2 i 4 odnosni broj koji je prvi napisan. Te sam zato i napisao da svi imaju po 2-3 opcije a ne 4-5 kako ima vecina i kako deluje ako se ne gledaju primarne pozicije.
Ovo u vezi Lazića, kako se razlikuju pozicije 2 i 3? Mislim 2 i 3 se jasno razlikuju od 4 i 5 koje su unutrašnje pozicije, ali kako se pravi jasna razliku između 2 i 3 koje su spoljne..
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo na Sinerdziju sta je ostalo free osim vec pomenutog Gabriela na cetvorci, ovaj momak mi je upao u oko.
 


Dobar defanzivac, 3 and D, sutirao je na Virdziniji 36% za 3 u poslednjoj sezoni, 2.06 visok, 103 kg tezak.

Koliko vidim, dobar je u piku, ali jako los kad treba da igra ledjima, fizikalije su mu ok, ume i da svicuje na beka, vidimo ovde par jakih blokada.

Mislim da nam ovako nesto treba na 4, prisustvo u reketu, neko ko ce krpiti. Poslednje dve godine je bio u Klivlendu, ali naravno da je vise bio u G Ligi gde je belezio 17 poena, 8 skokova, 3 asistencije, 2 blokade uz 33% za 3. Ono sto brine je ukupno 50% iz igre, mora to da bude vise za ovakvog tipa igraca.

Neka ostala imena koja sam video da koliko toliko imaju smisla su KZ Okpala, Rakuan Grej.

Bice zanimljivo videti sta cemo uraditi, definitivno jako deficitarna pozicija trenutno na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...