Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

16 minutes ago, stefan1 said:

Nisam gledao nijednog ni drugog puno. Za Herisona znam da je kamenjar ali da je u defanzivi odlican i da je sjajan atleta. Pa ako moze u kratkim crtama, sta bi nam Krejci doneo?

Nisam ni ja ali sam svakako protiv odlicnih defanzivaca koji lome obruce, za to imamo domacu osovinu. Mora ta dvojka da bude ofanzivno potentna, Neda je nekonstantan, a za defanzivu imamo Hangu koji moze da odigra 2/3 po potrebi.

Link to comment
Share on other sites



Значи осим момака са репрезентацијама, овде фали само Радуљица...


Bobe nas sakloni da ovom rosteru u nekom trenutku zafali Raduljica...
Sutra će Čoki da nam pojasni kako profesionalnim vozačima lekarski važi dve godine.
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Ко каже да му је Крејчи, овакав какав је сад, баш супер играч - лаже, или не зна баш о чему прича. То је још увек релативно млад и прилично сиров играч са хиљаду мана који можда може да постане нешто и буде неки дугорочни пројекат клуба, уколико струка процени да може још много да напредује и развије неке карактеристике. Тренутно делује да није на Ел нивоу и значајно је иза свих наших бекова (Шабаз,Тео,Неда па и Јаго). Изузетно је мекан и слабашан, исподпросечан одбрамбено, сиров у нападу и са упитним доношењем одлука. Погађа генерално добро за 3, мада је неконстантан, има добру комбинацију висине (202) и контроле лопте, али по мом мишљењу, свеукупно није ни близу нивоа свих осталих играча који се овде прижељкују и помињу на позицији 2. 

Генерално не бих имао проблем са њим као неком дугорочном опцијом, али бих волео да ту ипак дође играч бољих дефанзивних способности ако већ долази, јер осим некаквог његовог самог присуства са тих 202, не добијамо ништа на тој страни терена. Он није и никада неће постати добар у одбрани на лопти и од њега ни у сновима не бисмо добили играча који чува најбоље протовничке бекове.

Link to comment
Share on other sites

Такође, имао је неке озбиљне повреде у претходних неколико година, ако се не варам, тако да је то још један знак питања који му виси над главом.

 

Едит: Мислио сам да ће да се споји са претходним постом о Крејчију, али је улетела @DameTime 🙂

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragon said:

Nisam ni ja ali sam svakako protiv odlicnih defanzivaca koji lome obruce, za to imamo domacu osovinu. Mora ta dvojka da bude ofanzivno potentna, Neda je nekonstantan, a za defanzivu imamo Hangu koji moze da odigra 2/3 po potrebi.

Domaca osnova koja lomi obruče? Imamo 2 domaca igraca koja igraju dobru odbranu a u napadu su beskorisni. Ne moze Hanga sam da drzi odbranu. Zalepi Herisona na primarnog beka kad se lomi meč i pola posla gotovo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Nije to sigurno. Možemo i da ih izbegnemo spletom okolnosti...npr. ako zarate sa Slovencima oko Trsta.

 

 

Dobro, onda sam to Ja kad sam čula da Teo dolazi u KKCZ vs Ja kad sam shvatila da ima navijača koji ga ne vole.

 

4 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Едит: Мислио сам да ће да се споји са претходним постом о Крејчију, али је улетела @DameTime 🙂

 

Izvinite, ne volim da uletjem. Mada i ja sam mislila da će mi se spojiti prethodni upisi, a onda si uleteo 😛 

Edited by DameTime
grammar
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fromthecorner said:

Ko god bude dosao, da li Herison, Krejci, ili neko treci, doci ce jer ga je odabrao Dusko Ivanovic, sa 30 godina trenerske karijere, od cega preko skoro 20 u Evroligi. Ja sam miran 🙂

Не сумњам ја у Душков избор, поента поста је делом сумња да је Крејчи уопште у разматрању, а делом сугестија форумашима који су у паузама од призивања Лојда, Ниликине и Херисона, у исту групу кренули да сврставају и Крејчија. 

 

Уколико то заиста буде Душков избор, то ће свакако бити један дугорочан пројекат, поздравићу одлуку и са нестрпљењем чекати да видим како ће се развијати, а у међувремену бисмо гледали ротацију Недовић-Ханга на 2, што је ок.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fromthecorner said:

Ko god bude dosao, da li Herison, Krejci, ili neko treci, doci ce jer ga je odabrao Dusko Ivanovic, sa 30 godina trenerske karijere, od cega preko skoro 20 u Evroligi. Ja sam miran 🙂

najjaci argument svih vremena, koji pokazuje sav besmisao ratova i postojanja foruma

 

+ ako moze pojasnjenje koliko je to preko skoro 20 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Fromthecorner said:

Ko god bude dosao, da li Herison, Krejci, ili neko treci, doci ce jer ga je odabrao Dusko Ivanovic, sa 30 godina trenerske karijere, od cega preko skoro 20 u Evroligi. Ja sam miran 🙂

Herison, Krejči ili neko drugi...tako bi tekst dobio nešto misteriozno...neko dublje značenje...

 

Zavisi kako odvojiš riječi, ako je "skoro 20" jedan pojam onda je to 18-19 pa bi to bilo preko 18-19 :)

Edited by GrađaninCt
Link to comment
Share on other sites

Ja se iskremo nadam da ce izabrati Krejcija, mnogo bolja opcija od Herisona.
Bilo bi lepo da argumentujes u čemu je Krejci bolji.
Imam league pass od samog početka i gledao sam solidan procenat utakmica gde je igrao.
Čovek nema pojma, prosto rečeno, a dodatno je i upitnog stava.
Mnogo bolja opcija može biti jedino zbog godina, ali nama je to ista stvar jer će svakako otići posle prve sezone.
Da ne pričamo o uklapanju u koncepciju gde je Vit Krejci miljama daleko od tipa igrača i pristupa utakmici od onoga što Duško hoce.



Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Gilmour said:

Bilo bi lepo da argumentujes u čemu je Krejci bolji.
Imam league pass od samog početka i gledao sam solidan procenat utakmica gde je igrao.
Čovek nema pojma, prosto rečeno, a dodatno je i upitnog stava.
Mnogo bolja opcija može biti jedino zbog godina, ali nama je to ista stvar jer će svakako otići posle prve sezone.
Da ne pričamo o uklapanju u koncepciju gde je Vit Krejci miljama daleko od tipa igrača i pristupa utakmici od onoga što Duško hoce.


 

Nisi ti dobro pratio, decko je strasan igrac. Nema sta da argumentujem, prati njihovu reprezentaciju ovih dana i videces.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Benito said:

Nisi ti dobro pratio, decko je strasan igrac. Nema sta da argumentujem, prati njihovu reprezentaciju ovih dana i videces.

Онда смо требали Николу Ивановића да задржимо..

Није довољно то, те добре статистике на неколико утакмица се морају ставити у контекст, пажљиво погледати шта је тачно одиграо и видети шта од тога може да пренесе на Евролигашки ниво, а колико би мане више дошле до изражаја. Истина је негде између ове две крајности, али свеукупно недовољно од њега за улогу у Ел ове сезоне.

А има и оваквих утакмица ту:

Израел 80:67 Чешка (Мадар 27п, Крејчи 6п)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nisi ti dobro pratio, decko je strasan igrac. Nema sta da argumentujem, prati njihovu reprezentaciju ovih dana i videces.
Ja se ispisem u par navrata, a ti dodjes i kažeš puj pike, ne vazi, uz opasku da nema šta da argumentujes.
Aj da ipak dobacimo sa slobodnjaka.
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da sutra potpišemo Krejčija, šta mislite koliko bi ljudi pomislilo: Vit Krejči, u jebote, pa ovo je beton bekovska linija, kad će sezonske? Tačno nula. A u drugoj polovini avgusta, to je prvo što se GM Ćoki zapita pre nego što predloži igrača Dušku. Zato opušteno, trika nema da nas on pojača.

 

Možda ga je Dozet utefterio na nekoj salvetici kad je ugledao na tviteru da je vejvovan i to je sve.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Fromthecorner said:

Ko god bude dosao, da li Herison, Krejci, ili neko treci, doci ce jer ga je odabrao Dusko Ivanovic, sa 30 godina trenerske karijere, od cega preko skoro 20 u Evroligi. Ja sam miran 🙂

Само да не буде 30 (година тренерске каријере) + 20 (година ЕЛ) = 50 (година у кошарци).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim 99% ljudi misli da je Krejci katastrofa dok samo jedan kaze da je dobar. Pogledao sam statistiku iz prethodne sezone Vita Krejcija i nesto malo kako je igrao, kao i hajlajtse, iskreno, nisam impresioniran a ni za reprezentaciju ne igra Bog zna kako, protiv Izraela 6 poena a protiv Makedonije 17. E ako treba da se odusevljavamo sto je Makedoncima dao 17…

Procenti suta za tri su mu takodje mali, vidim da ljudi pricaju da nema jake noge, te ni na niskom postu eventualno ne bi pravio razliku iako ima visinu. Tako da, nisam iskreno bas ni ja za njega

Edited by stefan1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne vidim ni prostor ni potrebu za tim jos jednim defanzivnim bekom nakon sto je potpisan Hanga, produzeni Lazic i Lazarevic, i jos na sve to imamo tri plejmejkera koja moras da postujes i das im minutazu, a s obzirom da ih je trojica sigurno ce igrati cesto u paru na 1 i 2. 
 

1: Shabaz, Santos

1&2: Teo

2: Nedovic

2/3: Hanga, Lazic

3: Gedraitis

+ Lazarevic kojeg verujem da cemo vise koristiti da cuva protivnicke cetvorke, ali bez problema moze da cuva i igrace na 2/3

 

Povlacim paralelu sa prethodnom sezonom gde nam nije falilo rotacije, nego nam je falio "samo" pravi SF igrac kojeg je cesto glumio Pefi. 

1: Kampaco, Dzoni

1&2: Vildoza

2: Nedovic

2/3: Dobric, Lazic, Pefi


I opet dolazimo do toga da smo u sustini doveli zamene za sve koji su otisli. Tri pleja otisla - tri dosla, Dobric-Hanga, Pefi koji je glumio SF-Gedraitis koji to zaista jeste. Ukupno 7 igraca + Lazarevic i u jednom i u drugom rosteru. A sad cemo imati i Davidovca koji se sa 4 moze spustati na 3.

 

Po meni je sve preko ovoga sto trenutno imamo prenatrpavanje tima i ne vidim kako ce se minutaza raspodeliti na pravi nacin i odrzati hemija u ekipi. Ako upadnemo u zamku gde ce trener morati previse da rotira ne bi li svakog igraca ispostovao i dao mu minutazu koliku zasluzuje, to ce biti pogubno po tim.

 

Link to comment
Share on other sites




Clyburn je četvorka ili trojka koja igra i na 4? 
 
Ne znam imamo li šanse pošto vidim da "otvara licitaciju" čovek... [emoji849]


Staviš ga na poziciju mamojeba.
Najjača faca EL. Nikad nervozan, gestikulacija bez, ne flexuje, ne kenja sudijama...ufc telo i pametna glava.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...