Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 hours ago, goldberg said:

 

Ispada da samo za KKCZ ne vaze prirodni i finansijski zakoni nego moze da dovede i 25 igraca, a navijaci ce samo njih 10 da natrpaju u prvi red tribina i resen problem.

 

Ti u zagradi koje si napisao - oni ozbiljno kostaju. Niko od njih nece da igra za neki smesan novac, svi oni vide da para ima, a znaju i koliko imaju godina i da sa 45 bas i nece moci da ganjaju mesto u NBA. Dakle, ako je bilo tako kao sto kazes i ako se mag na klupi nije bunio sto mu dovode milion centara, onda ce doci i Covic i reci ce mu - ostalo je jos toliko i toliko novca, to nije dovoljno ni za jedno pristojno pojacanje, igraj sa onim sto imas. A i treba tako da mu kaze, kad je ovaj pristao da potpisuje 6 centara, to niko normalan ne radi.

20 igrača može da se registruje,a mi smo još daleko od te brojke, razumem da karikiraš , ali brate preteruješ sa 25 igrača,16 centara i sl.

Edited by DrMV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DrMV said:

20 igrača može da se registruje,a mi smo još daleko od te brojke, razumem da karikiraš , ali brate preteruješ sa 25 igrača,16 centara i sl.

 

Mislim da ovde vlada konsenzus od jedno 90% i preko toga da su Tobey, Simonovic, Bolomboy, Kuzmic, Mitrovic i Raduljica centri. Zato se i trazi cetvorka, jer se tu jedino vidi Davidovac i niko od pomenutih, a to sto se bacaju pare na 6 igraca na jednoj poziciji, to cemo da preskocimo.

 

Takodje, mislim da postoji konsenzus da su Hanga, Giedraitis, Lazic i Lazarevic krila (uz Davidovca, ali neka je on cetvorka). Zato svi vide Nedovica samog na 2, ali i svi ignorisu jedno 5 igraca kojima je primarna pozicija pozicija krila.

 

Ja sam ovde predlagao da se dovede Sikma jer je on cista cetvorka i bio protiv potpisivanja centara kao sto su Tobey i Bolomboy. E pa, sad kad su svi oni potpisali, neka neko od njih igra cetvorku ili da se raskida ugovor sa nekim od tih igraca. Isto tako i za poziciju 2 - hocete zver na toj poziciji, onda neko krilo mora da leti.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Mislim da ovde vlada konsenzus od jedno 90% i preko toga da su Tobey, Simonovic, Bolomboy, Kuzmic, Mitrovic i Raduljica centri. Zato se i trazi cetvorka, jer se tu jedino vidi Davidovac i niko od pomenutih, a to sto se bacaju pare na 6 igraca na jednoj poziciji, to cemo da preskocimo.

 

Takodje, mislim da postoji konsenzus da su Hanga, Giedraitis, Lazic i Lazarevic krila (uz Davidovca, ali neka je on cetvorka). Zato svi vide Nedovica samog na 2, ali i svi ignorisu jedno 5 igraca kojima je primarna pozicija pozicija krila.

 

Ja sam ovde predlagao da se dovede Sikma jer je on cista cetvorka i bio protiv potpisivanja centara kao sto su Tobey i Bolomboy. E pa, sad kad su svi oni potpisali, neka neko od njih igra cetvorku ili da se raskida ugovor sa nekim od tih igraca. Isto tako i za poziciju 2 - hocete zver na toj poziciji, onda neko krilo mora da leti.

Pokušavam da razumem tvoju brigu i tvoje pisanje, ali mi jako teško ide. Ponašaš se/pišeš već duže vreme kao da ti lično plaćaš igrače iz sopstvenih sredstava, ignorišeš činjenicu gde i u kakvoj zemlji živimo. U mnogo stvari se slažemo, ali ti jednostavno ne želiš da prihvatiš činjenično stanje da je tako kako je,da je taj koji odlučuje rešio da upumpa lovu u blizance iz njemu znanih razloga i da tvoje ponavljanje svakodnevno jedne te iste priče to i takvo stanje neće promeniti. Bez uvrede,ali baš je dosadno. I još jednom, Raduljica neće biti u sastavu, i ti to znaš, ali maliciozno koristiš za isticanje svojih stavova.

Koliko sam te čitao od ranije,a jesam dosta, bio si navijač Zvezde dok je bio Dejo. Razlika između tebe i svih nas ostalih na forumu(ili bar velike većine) je što mi navijamo i volimo Zvezdu bez obzira da li je tu Dejo,Čović, Uvalin, Voja Stojaković ili bilo ko od te klike, oni su prolazni a Zvezda je večna.

Svako dobro ti želim!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Druže, imate bukv 17 igrača na rosteru

 

https://kkcrvenazvezda.rs/team/kk-crvena-zvezda-mts/

Ajmo da sačekamo početak priprema pa da pričamo/kritikujemo.

Topić je već na pozajmici, Raduljica neće biti tu, Ilić takođe na pozajmicu. Po meni će biti tako, već sam pisao da mi je potpis Kuzmića besmislen i da će svaki (eventualni) ostanak MR i Ilića biti razlog za žestoku kritiku, ali se iskreno nadam da se to neće desiti.

Prema tome (ako uzmeš u obzir ovo što sam prethodno napisao) nemamo 17, nego 14 igrača, što jeste daleko od 20 mogućih.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DrMV said:

Ajmo da sačekamo početak priprema pa da pričamo/kritikujemo.

Topić je već na pozajmici, Raduljica neće biti tu, Ilić takođe na pozajmicu. Po meni će biti tako, već sam pisao da mi je potpis Kuzmića besmislen i da će svaki (eventualni) ostanak MR i Ilića biti razlog za žestoku kritiku, ali se iskreno nadam da se to neće desiti.

Prema tome (ako uzmeš u obzir ovo što sam prethodno napisao) nemamo 17, nego 14 igrača, što jeste daleko od 20 mogućih.

 

 

Dok se (sve) to ne dogodi, imate 17 🙃 

Ili evo nek bude 16 jer je Topić već debitovao za Megu, ali svejedno pričamo o 17 igrača pod ugovorom u ovom trenutku.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

А шта се то толико чека па да се раскине уговор са Радуљицом, јел се можда воде се неки преговори озбиљни? Радуљицин менаџер преговара са Звездиним GM-ом? (његовим кумом) Можда Душко и даље размишља да ли му је потребан Радуљица? Одговори на ова питања су јасни, Радуљица остаје играч ккцз.

Даље, шта се променило од изјаве Дозета како ће Илић имати баш супер конкуренцију на тренинзима и борити се за место током сезоне, ко је то изразио жељу да га узме на позајмицу?

Да се не заваравамо више о некој позајмици Илића коју нико никад није поменуо, нити имагинарним преговорима о раскиду уговора између два кума, ова двојица ће остати играчи Звезде и за наредну сезону примити укупно преко 600 хиљада евра. Довољно да поштен Звездаш поштено попизди.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DrMV said:

Pokušavam da razumem tvoju brigu i tvoje pisanje, ali mi jako teško ide. Ponašaš se/pišeš već duže vreme kao da ti lično plaćaš igrače iz sopstvenih sredstava, ignorišeš činjenicu gde i u kakvoj zemlji živimo. U mnogo stvari se slažemo, ali ti jednostavno ne želiš da prihvatiš činjenično stanje da je tako kako je,da je taj koji odlučuje rešio da upumpa lovu u blizance iz njemu znanih razloga i da tvoje ponavljanje svakodnevno jedne te iste priče to i takvo stanje neće promeniti. Bez uvrede,ali baš je dosadno.

I još jednom, Raduljica neće biti u sastavu, i ti to znaš, ali maliciozno koristiš za isticanje svojih stavova.

Koliko sam te čitao od ranije,a jesam dosta, bio si navijač Zvezde dok je bio Dejo. Razlika između tebe i svih nas ostalih na forumu(ili bar velike većine) je što mi navijamo i volimo Zvezdu bez obzira da li je tu Dejo,Čović, Uvalin, Voja Stojaković ili bilo ko od te klike, oni su prolazni a Zvezda je večna.

Svako dobro ti želim!

 

Kao sto nece ni Covic dovesti jos dve ubice samo zato sto na forumima i komentarima ljudi pisu da oni treba da se dovedu. Ako cemo pisati samo o stvarima o kojima mozemo da uticemo, onda je dovoljna jedna tema, zove se Kafana, pa da tamo caskamo o svojim privatnim zivotima.

 

Sto se tice Raduljice, on ce biti na platnom spisku ekipe, kao i Ilic i to je ono sto je bitno - nece igrati jer ima jedno 5 centara ispred njega, prosle sezone je igrao jer je bila manja guzva na toj poziciji.

 

Sto se tice podrske klubu, mislim da vecina ovde voli zemlju u kojoj zivi ili su odrasli u njoj (zemlju, ne politicare na vlasti ili samo odredjenu naciju). Opet, to ne znaci da se neke stvari ne kritikuju ako smetaju. Ako ja napisem da me je sramota ljudi koji vode ovu zemlju to ne znaci da sam postao hrvatski nacionalista nego je kritika upucena ljudima koji vode zemlju na takav nacin.

 

Sto se tice Radonjica kojeg si spomenuo, da, tacno je da sam podrzavao klub kada je on bio trener i da sam imao mnogo manje kritika, ali to je zato sto je taj covek bio esencija onoga sto klub treba da bude - posten i tezak rad, sistem, postovanje prema rivalima, pobedjivanje dosta jacih protivnika. Covic sa svojim "ili cemo mi da budemo prvi ili su nas pokrali" dodvoravanjem RSB navijacima mi nikad nije bio simpatican, kao ni ono sto se radi u klubu koji treba da sluzi za lansiranje novih talenata u KKCZ. Isto to vazi i za medije koji potpaljuju mase pricama da samo dva kluba treba da se takmice na vrhunskom nivou - ne, na vrhunskom nivou treba da se takmici onaj ko je svojim radom i umecem to zasluzio.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Kao sto nece ni Covic dovesti jos dve ubice samo zato sto na forumima i komentarima ljudi pisu da oni treba da se dovedu. Ako cemo pisati samo o stvarima o kojima mozemo da uticemo, onda je dovoljna jedna tema, zove se Kafana, pa da tamo caskamo o svojim privatnim zivotima.

 

Sto se tice Raduljice, on ce biti na platnom spisku ekipe, kao i Ilic i to je ono sto je bitno - nece igrati jer ima jedno 5 centara ispred njega, prosle sezone je igrao jer je bila manja guzva na toj poziciji.

 

Sto se tice podrske klubu, mislim da vecina ovde voli zemlju u kojoj zivi ili su odrasli u njoj (zemlju, ne politicare na vlasti ili samo odredjenu naciju). Opet, to ne znaci da se neke stvari ne kritikuju ako smetaju. Ako ja napisem da me je sramota ljudi koji vode ovu zemlju to ne znaci da sam postao hrvatski nacionalista nego je kritika upucena ljudima koji vode zemlju na takav nacin.

 

Sto se tice Radonjica kojeg si spomenuo, da, tacno je da sam podrzavao klub kada je on bio trener i da sam imao mnogo manje kritika, ali to je zato sto je taj covek bio esencija onoga sto klub treba da bude - posten i tezak rad, sistem, postovanje prema rivalima, pobedjivanje dosta jacih protivnika. Covic sa svojim "ili cemo mi da budemo prvi ili su nas pokrali" dodvoravanjem RSB navijacima mi nikad nije bio simpatican, kao ni ono sto se radi u klubu koji treba da sluzi za lansiranje novih talenata u KKCZ. Isto to vazi i za medije koji potpaljuju mase pricama da samo dva kluba treba da se takmice na vrhunskom nivou - ne, na vrhunskom nivou treba da se takmici onaj ko je svojim radom i umecem to zasluzio.

Sve je to ok, opet se slažemo u dosta stvari. Voleo sam i ja Deja i tu njegovu "esenciju", ali i tada je iznad Deja bio Čović, pa je bila i Uvalin sezona, pa je bio i Opača i Voja Stojaković, a ja sam voleo/volim i voleću uvek samo Crvenu Zvezdu, u tome je razlika. I naravno da ne mislim da je Čovićev "opus" sveto pismo i da samo mi treba da budemo šampioni, što upravo i dokazuje činjenica da sam voleo(možda i više) Zvezdu kad je bila pred ispadanjem iz lige. Ali postoje i određene zasluge (znam da će sad mnogi skočiti na mene) tog istog Čovića, za ono što je urađeno u prethodnoj deceniji, nije samo Dejo zaslužan za uspehe KKCZV.

Što se tiče "Čovićevih ratova" slažem se da je tu bilo dosta grešaka, brljotina, lične sujete, ali za svaku svađu su potrebne dve strane i uopšte ne bi abolirao i izuzimao drugu stranu iz toga, čak štaviše...

Nisam želeo da širim temu na ovaj način, samo sam odreagovao na tvoj post i ceneći te kao forumaša da ti odgovorim, iako se sa tvojim "ponavljanjem" jedne iste stvari duboko ne slažem.

Pozdrav i laku noć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Guru said:

 

Kako me navukao zalizani da pogledam... Ovo ne da nije bio sjajan debi, nego je čak bio prilično loš. Ako se Mega ne pojača ovo može biti baš ružna sezona i za njih i za Topića.

Kakva glupost, decko je  bio odlican na utakmici, steta sto je promasio neke lake poene iz ulaza koje je sam sebi kreirao  i americki komentatori su bili impresionirani sa njim, i to je imao samo nekoliko treninga sa ekipom Mege  pre debija. Topic ce biti odlican u Megi sledece sezone, bice bolji od ovog brazilskog kepeca sto je doveden u klub.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Druže, imate bukv 17 igrača na rosteru

 

https://kkcrvenazvezda.rs/team/kk-crvena-zvezda-mts/

 

Imati i registrovati nije isto. Ali imati i ne registrovati je ili pozajmica ili mutljavina. Raduljica to svakako jeste. Cak i Kuzmic. Topic nece biti registrovan ove sezone. Verujem ni Ilic.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Već se krizira. Nema pojačanja mesec dana i kreće mračenje. Ovaj deo foruma je obojen crnom bojom već duži vremenski period i ako su nam vedrije, crveno bele boje u srcu. Vedro i veselo je samo kad nam neki igrač stiže. Kao da smo od nekih droga zavisni. 

Te neću sezonsku da kupim, te nećemo imati dvojku i četvorku, te Raduljica će biti u sastavu, te Ilić takođe. 

Još nije ni krenulo okupljanje ekipe, svaka vam čast. Skidam kapu kako možete da živite sa tolikim pesimizmom i kako vam ne dosadi. 

  • Like 6
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čočo said:

 Ovaj deo foruma je obojen crnom bojom već duži vremenski period i ako su nam vedrije, crveno bele boje u srcu.

 

On 8/12/2023 at 9:00 AM, Čočo said:

Pitanje za @MetalHead od skora mi se pri prilepljivanju emotikona srca, kada hoću da postavim srce koje je crvene boje u tekstu se pojavljuje u crnoj boji. 

 

tebe su baš sjebali torimaux

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Moglo bi neko glasanje ko ce da otvori temu za sezonu ko prosle sezone pa da se otvori taman vec za 7-10 dana kada pocnu pripreme?

 

A na ovoj da se pise iskljucivo o prelaznom roku i da se ne zakljucava sve dok traje prelazni rok u Evroligi a to je do Januara, s obzirom da je bilo negodovanja prosle da se ne pise o pojacanjima na glavnoj temi a mi dovodili igraca u Decembru, tako da eto predlog resenja za obe strane. Znaci da ne pisemo na temi prelaznog roka o pripremama i pripremnim mecevima i svim ostalim vestima i novostima a sa druge strane da ne pisemo na glavnoj temi za sezonu o pojacanjima dok ne bude zvanicno posto se to negodovalo prosle sezone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

Moglo bi neko glasanje ko ce da otvori temu za sezonu ko prosle sezone pa da se otvori taman vec za 7-10 dana kada pocnu pripreme?

 

A na ovoj da se pise iskljucivo o prelaznom roku i da se ne zakljucava sve dok traje prelazni rok u Evroligi a to je do Januara, s obzirom da je bilo negodovanja prosle da se ne pise o pojacanjima na glavnoj temi a mi dovodili igraca u Decembru, tako da eto predlog resenja za obe strane. Znaci da ne pisemo na temi prelaznog roka o pripremama i pripremnim mecevima i svim ostalim vestima i novostima a sa druge strane da ne pisemo na glavnoj temi za sezonu o pojacanjima dok ne bude zvanicno posto se to negodovalo prosle sezone.

 

Zar nije ovo tema za sezonu?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...