Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

25 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-20230814-165415-Instagram.jpg

 

Nova tema moze komotno da se zove "Vera i strpljenje do 100%" 😁

 

 

Dusko dovodi igrace koji ce da veruju izgleda, sto me bas raduje.

 

Dok su mu igraci verovali na pocetku jer je dosao sa nekom delimicno losom reputacijom koja ga je pratila iz intervjua odredjenih igraca da je nekakav tiranin i kad su ovi uvideli da to nije tako i bili pozitivno iznenadjeni verovali su mu bezpogovorno na sve sto je pricao i rezultati su dolazili. U nekom trenutku deo igraca je prestao da mu veruje bezpogovorno kao u pocetku i izgledali smo mnogo gore. Potvrda u tome je sto je Vildoza priznao da se svadjao sa Duskom, Kampaco kasnije takodje. Nedovicu se videlo po govoru tela da i on nije bio najbolji sa Duskom u tom delu sezone. 3 kljucna igraca.

 

Partizan je igrao top8 pre svega jer su im nosioci svi bili zdravi sve vreme, ali odma nakon toga najveci faktor je sto su im svi igraci sve vreme verovali Zeljku bezpogovorno u sve sto on prica i to je naravno dalo rezultate. Nije mi jasno taj egoizam momenat kod igraca uopste bez obzira bio ti trener Zeljko, Dusko ili Vlada Jovanovic. Ako je vec ta x osoba trener ko god to bio tvoj je posao da igras i slusas trenera a taj trener koliko god znanje imao pa i autoritet sigurno radi najbolje sto zna. Imas opciju da mu olaksas i slusas ili pravis se tvrdoglavi baja da ti znas bolje i otezas i sebi i njemu i ekipi. Zeljku je to najveca vrlina trenerska u odnosu na sve druge trenere je sto mu svi igraci veruju bezpogovorno. Ima do toga naravno i sto ima iza sebe 9 titula sto nema niko drugi a ima i do toga sto je takva licnost da ga se igraci po malo boje, ali to ipak bude na kraju dobro po njih. Ne znam dal se i jedan igrac svadjao sa njim u poslednjih 10ak godina i ne znam nijednog drugog trenera da nije imao problem s nekim igracem u EL poslednjih sezona, sto se prosto vidi ili govorom tela ili na tajm autima.

 

Problem je bio u nasim igracima koji su prestali da veruju bezpogovorno kao u pocetku a ne u Dusku. Sjajno pripremane utakmice, sjajna pronalazenja mana kod protivnika i sa jednim poprilicno limitiranim napadackim timom sa najgorim sutem u El za 3 poena smo postizali veci broj poena cak i protiv dobrih odbrana. Odlican osecaj i za desavanja tokom meca i izmene i rekao bih da je u tome u par najboljih trenera u Evroligi. Tacno je znao u minut kada odmara Nedovica i Vildozu u poslednjoj cetvrtini kada im je bio dan sto nam je cesto na kraju donosilo rezultate. Radonjic ima svojih trenerskih kvaliteta nesumjivo ali njegove sablonske izmene su bukvalno nebo i zemlja u odnosu na Duskov nacin vodjenja utakmice i njuha kad sta treba u toku meca. Rekao bih da je u tom segmentu najveca razlika izmedju njih dvojice ali i autoritet, al dobro Dusko je znacajno iskusniji. Kampaco je rekao da Dusko ima najizrazeniji leadership od svih trenera sa kojim je saradjivao.

 

Dakle ukoliko Dusko ubedi igrace da veruju u to sto rade i bezpogovorno ga budu slusali, mozemo ocekivati dobru sezonu. Bez obzira dal ce doci jos pojacanja, a kapiram da ce doci barem jos jedan. Samo pogledati s kojim rosterom smo vezali 6 pobeda pod Duskom. Nije do jacine rostera kolko je do slusanja trenera, u to sam ubedjen sto govori u prilog tih 6 pobeda sa rosterom koji ce biti bukvalno duplo slabiji u odnosu na ovo sad sto budemo imali od starta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Dusko dovodi igrace koji ce da veruju izgleda, sto me bas raduje.

 

Dok su mu igraci verovali na pocetku jer je dosao sa nekom delimicno losom reputacijom koja ga je pratila iz intervjua odredjenih igraca da je nekakav tiranin i kad su ovi uvideli da to nije tako i bili pozitivno iznenadjeni verovali su mu bezpogovorno na sve sto je pricao i rezultati su dolazili. U nekom trenutku deo igraca je prestao da mu veruje bezpogovorno kao u pocetku i izgledali smo mnogo gore. Potvrda u tome je sto je Vildoza priznao da se svadjao sa Duskom, Kampaco kasnije takodje. Nedovicu se videlo po govoru tela da i on nije bio najbolji sa Duskom u tom delu sezone. 3 kljucna igraca.

 

Partizan je igrao top8 pre svega jer su im nosioci svi bili zdravi sve vreme, ali odma nakon toga najveci faktor je sto su im svi igraci sve vreme verovali Zeljku bezpogovorno u sve sto on prica i to je naravno dalo rezultate. Nije mi jasno taj egoizam momenat kod igraca uopste bez obzira bio ti trener Zeljko, Dusko ili Vlada Jovanovic. Ako je vec ta x osoba trener ko god to bio tvoj je posao da igras i slusas trenera a taj trener koliko god znanje imao pa i autoritet sigurno radi najbolje sto zna. Imas opciju da mu olaksas i slusas ili pravis se tvrdoglavi baja da ti znas bolje i otezas i sebi i njemu i ekipi. Zeljku je to najveca vrlina trenerska u odnosu na sve druge trenere je sto mu svi igraci veruju bezpogovorno. Ima do toga naravno i sto ima iza sebe 9 titula sto nema niko drugi a ima i do toga sto je takva licnost da ga se igraci po malo boje, ali to ipak bude na kraju dobro po njih. Ne znam dal se i jedan igrac svadjao sa njim u poslednjih 10ak godina i ne znam nijednog drugog trenera da nije imao problem s nekim igracem u EL poslednjih sezona, sto se prosto vidi ili govorom tela ili na tajm autima.

 

Problem je bio u nasim igracima koji su prestali da veruju bezpogovorno kao u pocetku a ne u Dusku. Sjajno pripremane utakmice, sjajna pronalazenja mana kod protivnika i sa jednim poprilicno limitiranim napadackim timom sa najgorim sutem u El za 3 poena smo postizali veci broj poena cak i protiv dobrih odbrana. Odlican osecaj i za desavanja tokom meca i izmene i rekao bih da je u tome u par najboljih trenera u Evroligi. Tacno je znao u minut kada odmara Nedovica i Vildozu u poslednjoj cetvrtini kada im je bio dan sto nam je cesto na kraju donosilo rezultate. Radonjic ima svojih trenerskih kvaliteta nesumjivo ali njegove sablonske izmene su bukvalno nebo i zemlja u odnosu na Duskov nacin vodjenja utakmice i njuha kad sta treba u toku meca. Rekao bih da je u tom segmentu najveca razlika izmedju njih dvojice ali i autoritet, al dobro Dusko je znacajno iskusniji. Kampaco je rekao da Dusko ima najizrazeniji leadership od svih trenera sa kojim je saradjivao.

 

Dakle ukoliko Dusko ubedi igrace da veruju u to sto rade i bezpogovorno ga budu slusali, mozemo ocekivati dobru sezonu. Bez obzira dal ce doci jos pojacanja, a kapiram da ce doci barem jos jedan. Samo pogledati s kojim rosterom smo vezali 6 pobeda pod Duskom. Nije do jacine rostera kolko je do slusanja trenera, u to sam ubedjen sto govori u prilog tih 6 pobeda sa rosterom koji ce biti bukvalno duplo slabiji u odnosu na ovo sad sto budemo imali od starta.

Obradović možda ima onaj čuveni "aleks ferguson" fen za kosu ali u dobrom smislu. Zna da motiviše igrače da mu veruju bez pogovora. Kao bulka je svaku utakmicu ali posle dolaze uspesi i rezultati. Duško je čini mi se u maniru, tiha voda breg roni. Nadam se još nekim imenima u prelaznom roku.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20230814-165415-Instagram.jpg
 
Nova tema moze komotno da se zove "Vera i strpljenje do 100%" [emoji16]
 
#samoveraciganespasava


Postoji mogućnost i bojazan da nam na početku sezone, na prvom mestu rezultati ali i hemija u timu i vera u koncept koji Duško postavi pred igrače, prilično zavisi od odnosa Nedović - Duško.
Onaj trenutak kada je Nedović pri izlasku iz igre odbio da sasluša trenera i još mu je onako otresito nešto i odbrusio u prolazu, sa ove distance to mi je najkiseliji trenutak sezone. Kulminacija takvog stava je i ovo blamiranje napuštanjem reprezentacije koju je matori jedva sakupio ko meredovom. Nikom fajda od toga.
Nadam se da će se Nedara do kraja ugovora potruditi da mu ovo bude upamćeno samo kao trenutak slabosti pod velikim pritiskom jer imamo dovoljno vremena da i on i mi sve to potisnemo uz dobre rezultate.
Ako u novom rosteru, u kojem zasigurno neće biti glavni frajer po difoltu, ne bude umeo da prihvati ulogu koju mu trener nameni, onda ga je ufitiljio ali i mi sa njim ako ne dovedemo od starta sezone premium beka. Na kecu smo bez mesa a u slučaju da Nedović bude iz bilo kog razloga van rotacije pokrivanje SG pozicije Hangom i Lazićem može da nam prodje u par navrata ali tu nema rokenrola...






  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja u Duškovo znanje ne sumnjam, samo se nadam da je bar koliko Greg Popović svestan koliko su se okolnosti promenile.

Imamo mnogo novih igrača, mnogo jakih karaktera, sezona nam zavisi od hemije™

Meni se baš zbog toga svidja ovogodišnji tim. Niko koga smo doveli nije do sada u karijeri imao problem sa saigračima, timom i narušavanjem atmosfere u ekipi. Nasuprot tome veći deo njih su bili podređeni ekipi. Hanga iskusan igrač koji je prošao mnogo toga koji se podređuje ekipi. Geadritis toliko godina u Baskoniji takođe poštuje svoju ulogu u timu. Bolomboj i Toby retko kad su bili prve opcije u drugim timovima da sad budu željni i negativno utiču na ekipu jer hoće više. Simonović je tu da se dokaže. Yago debitant u EL, željan dokazivanja što je i verbalizovao da želi da uči od najboljih. Šabaz će biti vođa i to je neminovno. Nama jedini koji je rizičan je Teodosić s obzirom da je poslednjih godina slab sa živcima. Ali verujem da kad se igra u klubu koji voliš sve se menja i podređuješ se njemu. 

Meni se čak ne svidja toliko što poslednjih nekoliko godina furamo tu neku kulturiška ekipu. Ponosan jesam na tu činjenicu ali treba nam malo, bar jedan igrač, energetski manijak koji će da diže sve. Nešto tipa Kvinsi Miler ( koji neće samo da se bije sa Lazićem i ostalima na treningu). 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bosMan_jr said:

Bas ono sto nam treba, ali ne znam da se ikada ranije dovodio u vezu sa Evropom

У неком тренутку је овог лета била вест у eurohoops-у да би могао да дође у Европу и да има неколико евролигашких понуда. Претпостављам да нам је занимљив, не би ме изненадило да заврши овде ако се одлучи за Европу.

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Nama jedini koji je rizičan je Teodosić s obzirom da je poslednjih godina slab sa živcima.

 

Ma Teo je zivcan prema sudijama, nema naznaka da je rizican za svlacionicu. Rizican je da dobije nego nepotrebnu tehnicku povremeno i to je to. Ne vidim to kao neki veliki problem. A i Dusko ce to da predoseti kad je nervozan pa nece ni da ga ubacuje do kraja utakmice, u taj scenario sam siguran, jer smo to videli i sa Kampacom a kamoli sa Nedovicem i Vildozom. Teo ce da se podredi timu u to sam podosta siguran, kao i u to da nece imati vecih problema sa Duskom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, John Terry said:

 

Iskreno, draze mi je kada prizna da ima papreno skup tim koji realno moze u plejof, nego kada ima papreno skup tim a ne lozi se na plejof.

 

Pa to, nego se nasi mediji, uprave i dobar deo javnosti ponasa sa ciljem da budu nepogresivi, pa ma sta da se desilo.

 

Ovi sastavi projekata su minimum za TOP8, odnosno plasman u TOP8 je uslov da moze da se kaze da sezona nije bila neuspesna. F4 bi bio uspeh, ali ne nekakav fantastican podvig - isto moze da se kaze za minimum jos 6-7 klubova.

 

7 hours ago, Milos 3.14 said:

Znači sledeće godine u ABA sudar srpske i španske košarke u stilu selekcije igrača, a bogami i u stilu igre. Biće zanimljivo.

 

Ne igraju ABA ligu samo dva kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i nama prvog koji ne igra za pare kod nas. Hellyeah!!!

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1818049/Jago-dos-Santos-zbog-Fakunda-Kampaca-dosao-u-Crvenu-zvezdu.html

 

Quote

"Imao sam nekoliko ponuda pre nego što sam potpisao, ali nijedna me nije oduševila koliko ova. To nema veze sa novcem, već sa onim što je srce lupalo za velikim izazovom. Jedva čekam da stignem u Beograd i upoznam sve, da počnem da treniram i igram. Na internetu svaki dan vidim nešto novo o gradu i timu i zbog toga sam veoma nestrpljiv. Nadam se da ću navijačima doneti slavlje i titule", završio je Mateus.

 

Srecan dan Svetog Yaga Mateusa dos Santosa, svima koji slave.

  • Like 1
  • Love 4
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Po trenutnom sastavu (individualni kvalitet i reputacija igrača) Zvezda je granični play in tim i to će vrv ostati i do početka sezone. Pod tim podrazumevam da ima 9-10 jasno kvalitetnijih timova i 1-2 slična. 

To što imamo veliki broj igrača i što je tim skuplji nego ikad ne čini nas "minimun top8 klubom", a tek da ne pričam o F4.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarioKempes said:

Po trenutnom sastavu (individualni kvalitet i reputacija igrača) Zvezda je granični play in tim i to će vrv ostati i do početka sezone. Pod tim podrazumevam da ima 9-10 jasno kvalitetnijih timova i 1-2 slična. 

To što imamo veliki broj igrača i što je tim skuplji nego ikad ne čini nas "minimun top8 klubom", a tek da ne pričam o F4.

 

Pa koj kurac smo trosili tolike pare onda? Nema izgovora. Cilj mora da bude plej of, sve ispod je neuspeh. Jebote pa nije valjda da nam treba 30 miliona da bismo sklopili tim?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Evo i nama prvog koji ne igra za pare kod nas. Hellyeah!!!

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1818049/Jago-dos-Santos-zbog-Fakunda-Kampaca-dosao-u-Crvenu-zvezdu.html

 

 

Srecan dan Svetog Yaga Mateusa dos Santosa, svima koji slave.

 

To nema veze sa novcem, već sa onim što je srce lupalo za velikim izazovom. 

 

*ja na razgovoru za posao u firmi u koju bih da pređem jer sam nezadovoljna platom u trenutnoj*

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...