Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, Knipex said:

Nisam video da je neko ovo komentarisao. Šteta baš...

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1800110/Karles-Marko-napustio-Crvenu-zvezdu.html

Koliko sam ja cuo, on je bio privremeno resenje i ostao je do kraja sezone. Ivanovic je kontaktirao  jednog domaceg pomocnika jos pre par meseci. Covek je radio u CSKA, a u medjuvremenu je preuzeo mladje kategorije naseg kluba. Svi kazu da je vrhunski strucnjak. Tako sam cuo, pa cemo videti. 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nigde nisam napisao da je to bila zvanicna objava partizana.Zbog toga sam u mom postu naglasio "slicnih prica" koje su provejavale medijima i carsijom...
 
Evo npr ovo.
 
 
fdssd.thumb.png.f73f478b095be46593b86586e5f91d40.png
Hoćeš da kažeš da Čović koristi zvaničan sajt kluba da meri sa random komentarima na internetu?

Nice...
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borky said:

 

Kalinic i Higins i ako bi dolazili to bi bilo jer ih zele skinuti sa platnog spiska sto implicira da nema obestecenja. Ja sam ocekivao ove sezone bar oko 15M budzet jer nakon Kampaca logika mi je bila da ce nas

izjednaciti sa Partizanom (sad vise nisam siguran).

 

Da ali nisam siguran ni da zele da raskinu Higinsa sad jer nisu uspeli da dovedu Pantera a na toj poziciji igraca vise klase i nema. Mada naravno uvek mogu da plate obestecenje za nekog. Za Kalinica je bila prica da ga raskidaju pa da ga zeli novi trener, videcemo sta ce tu da se izdesava. Ako za nekog treba da placamo obestecenje i da ne zalimo to je za Kalinu.

 

Ja pricam o budzetu na plate ako budem namakli tih 10.5-11m na plate imacemo 15 ukupnog jer imas ono pravilo u El oko razlike do ukupnog. 15 na plate mislim da je bas nerealno. Nece ni komsije imati toliko, mada videcemo kad formiraju roster. Jako su poceli sa Panterovim dvogodisnjim koji jeste znacajno manji nego sto mu je Barsa nudila (6m) ali videli smo koliki su porezi tamo i koliko bi on dobio tamo stvarnog novca pa ce on zapravo dobiti vise novca ovde no sto bi dobio tamo iako ce Partizan potrositi znacajno manje novca no sto bi potrosila Barselona. Zato je i ostao.

 

Nisam ni ja siguran vise ni u sta a kao sto rekoh mislim da cemo moci da pretpostavimo nas budzet na osnovu narednih nekoliko pojacanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srlepajce said:

Pa valjda se onda resavas pomocnog osoblja iza kosa

Resavanj bilo koga ko ima ugovor nije moguce bez isplate ugovornih obaveza. Tako da Raduljica i ako ne bude iza kosa ce da nas kosta, ako se ne varam 400k. Luka Mitrovic moze ali za sumu od najvise 300k. Sve preko toga ostavlja manje novcica u kasici za prvog centra. Onda nam opet ostaje neki Martin na stakama i Mitar ponovo igra prvog centra, pa smo inferiorni pod reketom u svim EL utakmicama. Mitrovic apsolutno nije faktor pod obrucom i oko reketa u EL mecevima. Da li mislite da je slucajno sto su neke druge i trece centarske opcije u EL klubovima imali najbolje partije bas protiv nas. Transfer politika nam je cist kriminal, bila u zadnjih par godina i ocigledno ce biti i ove. Koji motiv moze da ima jedan Teodosic da uopste igra, a kamoli briljira kod nas. I malom detetu je jasno da mu je ovo poslednji profi ugovor. Voleo bih da mi neko to napise. Vrlo je prosto, koji je to motiv. Transfer politika treba da nam bude nesta kao sto smo uradili sa Lojdom ili Partizan sa Exumom. Ponuditi mnogo vazniju ulogu igracu koji je kvalitetan, ali ne moze da ispliva u velikim klubovima.

Mi vec sad imamo gomilu igraca koji imaju vise nego sto nama vrede. Nisam rekao vrede, vec nama vrede.

Nedovic nama ne vredi 1,1 milion. Previse je za ono sto moze da pruzi. On moze da bude vodja second unita i to je maximum. Otprilike uloga koju je imao Panter kod Sakote. Ali 1,1 je previse za takvog igraca. Plus istorija povreda. Taj novac se daje drugoj ili trecoj igrackoj opciji.

Zatim imamo Lazica, koji nema svrhu u timu, bar ne sportsku. Lazarevica koji je suvisan ako je tu Lazic. Mitrovic sa 600 k, ako je istina da je toliko trazio je blagi uzas. To znaci da nam ostaje najmanje 200k manje za prvu centarsku opciju. 

Prica o domacoj osnovi je imala svrhu dok smo bili najbolji. Sta god mislili o tome rezultati su nas demantovali, ali isto tako nas je i Partizan ove godine demantovao i pokazao da to nije recept za ubuduce.

Kuzmic kao treci centar je tek katastrofa. Tacno znamo sta da ocekujemo, a to je maximum 5 minuta takmicarske kosarke. Verujem da Zemo nije skup u ovoj fazi karijere, ali za taj novac smo mogli da pokusamo da dovedemo nekog od preko bare na dve tri godine sa tim opcijom. Ako promasimo nismo nista izgubili, ako pogodimo eto dobitka.

Ali ne lakse je vrteti se u krug.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cooper said:

Hoćeš da kažeš da Čović koristi zvaničan sajt kluba da meri sa random komentarima na internetu?

Nice...

Imamo i mi adute za plakanje...

 

A i zar nije Ostoyah rekao da je Punter prihvatio nizu platu nego od one koju mu ponudila Barcelona?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Neka Čovic presece i sastavi tim samo od domacih igrača. Kad je bal, neka je bal.

Do kurca vise i Lazic, Despot, Luka, Kuzma, Neda od milion i kusur. 

Nema šta da siječe, njemu je to vlažan san.

Stranci su mu nužno zlo koje dovodi jer nesposobni treneri ne znaju da iskoriste srpsko košarkaško zlato. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači još samo da ostane Dobrić, da vratimo Voltersa i Holinsa (i Kalinarija naravno), da se vrati i Radonja jer ovo nije Duškov cup of tea roster, i vraćamo se na sezonu pre ove... što je sigurno, sigurno je... Možda da se raspitamoi za Cirbijevo zdravlje, on Kuz i Radulja bi bili pravi navijački zid iza klupe... :smiley53:

 

Onda ništa neće vredeti komšijama ni Slukas ni Mirota, ova ekipa je doktor za ABA.... Možda uzmu EL, ali ABA neće sigurno... :wicked:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Losmi17 said:

Alba i Galata?

 

Nezvanično, Real, Efes, PAO a uključio se i Oli zbog odlaska Vezenkova. 

 

Kobra ima na stolu ponudu Virtusa od 3 miliona po sezoni ali bi rado ostao za 6 puta manji iznos. 

 

Za Dekija Davidovca se šuška i da su neki NBA timovi bili zagrizli. 

 

Lazarević i Lazić takođe imaju ponude Valensije, Fenera i Baskonije, ali bi radije završili karijeru u Zvezdi za manji novac. 

 

Inače po kuloarima se spominje da Milano ganja Kuzmića. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites








 
 
Izvinjavam se [mention=25]Wingwalker[/mention] što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 


Kad već čačkate mečku sa Kafundom evo i "reality bites" rostera shodno koncepcijskom trendu uprave:

1. Miloš "sam-vam-reko" Teodosić, Die hard Jović, Topić žunior.
2. Nemanje: Nedović i Gordić.
3. Laza Leonida, Stefan the Tall Lazarević, Darkwood Danguba.
4. Deda The fisherman, Nežni Dalibor, Mukica Aleksandrov.
5. Baba Luka, Imortal Kuz, Rourke Radule.

...doselekcija Djenka brat, Rakoč Emvipi i The Beast Jestratijević.

Jedan stranac (čisto fore radi) i maksimalna ušteda uz debelo preplaćene nosioce...molim lepo.











74bb425fd39efc35782efbe962f2da33.gif

  • Love 1
  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...