Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Da nisam znao protiv koga igramo citajuci postove ovde pomislio bi da smo odigrali nereseno protiv Radnika iz Surdulice pred punom Marakanom.

Ne znam odakle nama pravo kao navijacima da ocekujemo i zahtevamo da budemo dominantni u odnosu na bilo kog rivala u LS, takve stvari su bas naucna fantastika pogotovo kada igramo sa ekipom slicnog kvaliteta gde smo svakako imali dobru sansu za 3 boda. Mi smo bili bolji do 20. min i od tipa nekog 65. min oni ovo izmedju i kad to pogledas ovo je i realan rezultat, da je usao koji sut Kataija to bi tacno bila prevaga domaceg terena koju smo svi ocekivali. 
 

Sto se tice igre moracu da krenem sa negativnim stvarima. Sredina terena u izgradnji igre ne samo u evropi vec i u domacem prvenstvu je uzasna a tu dosta krivim Ivanica, koji i ako je ultra opasan u poslednjoj trecini terena u ostalim zonama ne postoji. On tu mora da se spusta nize i da ucestvuje i kombinuje sa Hvangom prilikom iznosenja lopte sa nase polovine ako to ne radi moze i Rodri umesto Hvanga igra nece da se promeni mnogo. Meni je Mirko danas posle Stamenica bio najgori, ne racunam nevidljivog Mitrovica.

Stamenic vec duzi vremenski period igra katastrofa, kad sam pre jedno 2-3 nedelje isto to napisao bio sam opasno napadnut ovde no nema veze. Od igraca koji je uvek bio tu da se ponudi stoperima i od koga je kretala igra sto me je i najvise odusevljavalo kod njega doso je na to da se krije od lopte i da kad je i dobije bude jako nesiguran sa njom. Ali polako necu ni da ga pljujem mlad je i sve je ovo velika skola, bice on top igrac jednog dana. Direktan je krivac kod prvog gola i jedan od krivaca kod drugog gola, jer je ostavljena livada onom iz YB da se proseta i sutne ispred nasih 16. Micka ne mogu da pljujem i ne zelim, on je covek odigrao na vrhuncu svojih mogucnosti, napad nema potrebe da se komentarise a u odbrani je bio dobar fino se postavljao i dobro ih pritiskao i na nasoj i njihovoj polovini.

Sto se ovog odusevljavanja sa Kataijem i ovde a i sirom interneta tice stvarno nemam komentar. Covek jedinu ulogu koju moze da ima je poslednjih 10 min. da proba na neku magiju da uhvati. Covek pored ovih njihovih deluje kao da trci u mestu.

 

Prvo sto se pozitivnih stvari tice da pomenem jebenog Nasera Djigu ! Decko mudonja bacen u vatru protiv Sitija i vec danas bio najbolji nas igrac u defanzivi. Opet da ponovim steta zbog penala inace bi mi bio u najuzem izboru za igraca utakmice, mali je brutalan potencijal !

 

Serif Ndiaye nam je najbolji igrac bio danas i bas sam se ogresio o njega, kakva borba, kako je zadrzavao lopte i distribuirao, brutalan njegov mec i steta sto mu ona peta na pocetku nije prosla. Izbacio je on i Ivanica prakticno u 1v1 da je ovaj bio malo brzi i spretniji a i kod gola je pretrcao neverovatno veliki prostor za kratko vreme, bio je na nekih 35 metra kad je Bukari bio u 16.

 

Bukari decko je tata, najopasniji nas igrac bukvalno ne smeju protivnici milimetar praznog prostora da mu ostave odma ulazi u sansu, igrac koji bi mogo da igra u bilo kom klubu na svetu. 2 utakmice, 2 gola i asistencija, neverovatan je.

 

Sto se tice mog mezimca ja ne znam da li mi gledamo iste utakmice, isti sport, da li smo uopste u istom univerzumu. Jos neko napisa da nije spreman a on covek preorao teren, kod nas je sigurno ubedljivo najvise pretrcao a verujem i na celom mecu, ne znam statistiku igraca YB ali on je bio na 12,5km. Njemu fali parnjak u vezi koji brzo razmislja i brzo odigrava poput njega imao je on 2-3 puta situacije kada je pasom iz prvog ili drugog dodira opasno izbacivao iz balansa celu njihovu ekipu i stvarao ogroman prostor za tranziciju. Istina je da je i par puta mrcvario loptu ali i to je proizvod toga sto nije imao kome da odigra ne zato sto voli da komplikuje, ja bi sve dao da imamo 3 Hwanga u veznom redu.

 

Sve u svemu nisam zadovoljan ali ni ne ocajavam i dalje smo u igri cak i za drugo mesto a do sledeceg meca sa mladim momcima imamo vreme da jos popravimo igru i porastemo kao tim.

Od mene i dalje imaju podrsku i Bahar i momci, kritikovacu kada treba ali gledacu uvek da podrzim. 
 

Napred Zvezda !

  • Like 28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bode said:

Katai i takav kakav je ostavlja bolji utisak za ovo malo sto je odigrao od dosta mladjeg Mitrovica koji je potpuno beskoristan mecevima unazad, a konstantno startuje.
Za vecinu napisanog za Kataija se slazem!

То је неупитно. Катаи је реално класа (ајде можда био) изнад за све играче Звезде, евентуално можда не за Букарија и Красоа. Иначе све ово је назадовање у односу на њега на тим позицијама.

Link to comment
Share on other sites

Митровић је реално баш лош, болно лош. Не знам где је проблем јер играчи са његовом брзином уз добар рад могу да искористе много боље тај ателтицизам. Или се не залаже добро на тренинзима или не раде са њим како треба.

 

На крају када буде отишао негде из Звезде, где год, верујем да ће на бека да га баце. И да учи да се понавља само и игра одбрану.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba biti preostar prema Kataiju jer nije igrao bas dugo. Bahar mora da ga nekako vrati u zivot preko domaceg prvenstva gde su on i Kanga doktori za presecanje mucenja na livadama i oranicama. Katai ( koliko god bio spor ) koji se iole dovede u red je zlata vredan za zavrsnice bitnih utakmica zbog toga sto je igrac poteza, a svi znamo da tada defanzivcima pada koncentracija. Videli smo danas kako je Kraso lepo uposlio Bukarija

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I zaboravi da kazem u i onako predugackom postu da se apsolutno slazem sa jednim postom @bosMan_jr gde je rekao da nam fale jos 2 prelazna roka da bi se sklopio u potpunosti dobar i moderan tim.

 

Isto ne bi casio casa i Nedeljkovicu bi dao potpuno poverenje jer nam mnogo fale ubacivanja bekova u napadu, ofanzivno bi smo neverovatno mnogo dobili. Problem je defanziva ali mislim da bi manje izgubili nego sto bi smo dobili.

 

I da 😁 da se mane Barak vise Mitrovica i Lucica nek proba malo Kabica pa ako ne moze ni on neka se salju polako na pozajmice.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nisam gledao citav mec pa je moguce da sam stekao pogresan utisak al ovaj Katai meni djeluje toliko tromo i usporeno za ovaj nivo fudbala. Tehnicki je super al brzina u minusu. 

 

38 minutes ago, Wake in Fright said:

Da, zaboravih da napišem - Katai je za penziju. Raspada se po terenu. 

 

Covek je bio ozbiljno bolestan, Trombocitipenija ili tako nekako. 

A nije nikada ni imao neko telo i brzinu, vec je imao ono sto je i zadrzao - lucidnost, fudbalski vic. 

 

Dobro je i ovo da odigra ovako po 20-30min, mogao bi samo cesce da bude u kakvoj-takvoj formi, a ne da nas sad vadi bez minuta odigranog pre. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bahar ne zna gde pije. Menja formacije, uloge, igrace iz dana u dan, a mi sve sporiji i bezidejniji uz jedan jedini postulat - trazi Bukarija u kontri.

 

Danas smo protiv jedne prosecne ekipe delovali bas inferiorno.

 

Stefan Mitrovic nije igrac ni za OFK Beograd. Nula fudbalskih kvaliteta plus pickast mentalitet.

 

Micko simpa momak, ali daleko od ovog nivoa fudbala po svim parametrima. Bas su ga pravili na majmuna, iako mi je u ove dve LS tekme bez premca Stamenic najslabiji.

 

Milioni kamioni, a opet ti sve krece od Ivanica i gledas ka klupi kad ce Katai i Kanga.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica, vrh, blizu 20 suteva i za jedan i drugi tim, exp goals je bio po 3 za oba rivala, malo vise za Zvezdu nego za goste. 

Tempo vrhunski, zavrsnica jos bolja, golovi, sanse, sabijanje u 16m, mogli smo do totalnog preokreta, samo da je Katai malo vise u formi, ali ok, ne igra odavno. 

 

Bilo je vise dobrih nego losih stvari. Kritike se odnose za pocetak 2/2 , kad smo primili dva gola iz nicega, za prvi je Stamenic 1/1 krivac, bruka da se onako ubaci tvoj covek, a da onako reagujes, drugi gol je nespretan potez Djige, ali i nedostatak srece, iz NICEGA opet primljen gol, ali Djiga je bio fenomenalan , bez obzira na penal. 

 

Naravno, kad primis takve golove kuci, to sjebava i mnogo jace ekipe, momentum se menja, dobro je sto nismo primili treci u tom mangovanju i borbi sa samim sobom, jer Zvezda se najvise bori sa samim sobom trenutno, lutamo, trazimo startnu 11, zablude u timu, Mitrovic, Stamenic, Lucic, ne zna se ko je losiji trenutno. Lucic i doprinosi nesto kad udje sa klupe ( kao starter je uzasan ), tako da cekamo da se uigraju Hwang i Ivanic i da se vrati Katai. 

 

Lutamo i trazimo svoj identitet, inace je ovo veoma dobar tim. Krasso pokazao magiju onom asistencijom, ipak greje klupu. 

 

2 2 nije lose, mnogo jos ima da se igra, FKCZ moze da uzima poene Lajpzigu itekako, posebno kuci. YB moze da se dobije u gostima ili bar nereseno, ako to bude dovoljno za prolaz dalje. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnoge Baharove odluke mi nisu jasne, ali kad naidjem na prizivanje Kataija i Kange, tacno ni ne citam ostatak posta. U ovoj fazi njihovih karijera, Katai je igrac za poslednjih 15 minuta ili eventualno pola sata u domacici, a kod Kange su drasticno vece sanse da namesti gol protivniku nego nama.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ако би том логиком онда је и Звезда други гол дала из ничега јер онај шут у голманову страну голман треба да скида, а не да зуји онако на два метра од гол линије док му играч улеће у угао.

 

Први гол Јанг Бојса сигурно није из ничега. Да, да се нешто боље могло урадити да се спречи вероватно да, али то је била једна одлична лопта у празан простор, где се Угринић просто убацио лепо и заградио лопту испред Стаменића јер је очигледно јачи доста физички од њега, када је тиме направио себи простор само је боцнуо таман колико треба да постигне гол.

 

Претерује се, пре свега у медијима, а онда се наравно прими и на јавност јер се то бесумучно понавља тако из утакмице у утакмицу. Када ми примимо гол неки било дал клуб или репрезентација одмах смо примили из ничега а када дамо то је нека вансерисјка акција за шпице. Јбг тешко да то тако иде. Буду некада неки голови на срећу баш, али баш да сваки примимо јер недостаје срећа, јбг мало је претерано.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije Korejac los igrac, cena to govori, vidi se tu dosta pedantnosti, samo ne znam sto je greh priznati da je nespreman? 

Svi su redom nagrnuli na Serifa posle onog promasaja, a jasno je da je taj covek jedan pravi spartanac, koji prosto nije imao srece da se upise u strelce-do veceras.

Igrac koji je falio svih ovih godina. Ja verujem da je probio maler, da ce igrati rasterecenije i ko zna, mozda Bukari pozeli nekad zaista da ga proigra.

I tog Bukarija toliko svi kritikuju, sto i ima smisla kad govorimo o dodavanju, cesto losoj odbrani, ali kad bude otisao, najvise ce suza biti proliveno za njim.

Stamenic je dosta obecavao, moguce da ga je stigao umor, jer igra svaki mec od pocetka priprema. Evidentno je da mu fali brzina, ipak, mene je bas razocarala njegova nemogucnost da promeni stranu, losa vizija i anticipacija. Za ovaj nivo fudbala, jako sporo razmisljanje, nepravovremeno donosenje odluka, cesto u raskoraku...

Sredina jako trpi sa njim, otuda i losije izdanje Hvanga.

Jako boli cinjenica da iz utakmice u utakmicu krecemo sa Mitrovicem, ok letos je pokazao bas zrele partije, cime je i zasluzio da krene sezonu kao starter, ali vec poduze igra toliko bezvezan fudbal da je i minut danas bio previse, a kamo li 70!

Kad si fudbaler, onda to vidi i neko ko ga nije nikad igrao, a to su i Kraso, Katai, Olajinka, Ivanic, i tu moze doci do boljih i losijih izdanja, ali ne zato sto oni ne umeju da sutnu, dodaju, predriblaju, vec je stvar inspiracije, forme, zdravlja, kondicije...

Tu trener treba da pokaze znanje i da ih iskoristi na najbolji nacin.

O dovodjenju Degeneka, prodaji Eraka, oslanjanju na Rodica kao jedinog levog beka itd smo svi vec sve napisali, te taj javasluk samo dolazi na naplatu iz meca u mec, i dolazice u buducnosti.

Dragovic i Djiga deluju dosta fino, i verujem da niko Djigi nije uzeo za zlo ovu gresku veceras. Na kraju ona je produkt igraca ispred.

Golman je veceras bio bas dobar.

Kao sto sam rekao Rodica posle Gobelje, Srnica i ostalih mucenika koji su se izredjali na Zvezdi sve ove godine, be zelim uopste da komentarisem.

Zelim da kazem da Zvezda ima dobre igrace, ali da nema bekove, i nema defanzivne vezne.

Za to krivim trenera, kao i to sto posle 3 meseca ne zna koju formaciju, i koji igrac treba da igra gde.

Ono sto je veceras presudilo bilo je poluvreme, Bahar je imao dosta srece u prvom poluvremenu, no ipak odlucio je da ne menja nista, a upravo je to ne cinjenje nicega, odredilo dalji tok.

Posle 45 min u kojim od Stamenica i Mitrovica nismo videli bas nista, mi krecemo u nastavak sa istima. Iz tunela primamo gol za izjednacenje, upravo igrac koji je trebao sam da izadje, kad vec trener nije uvideo da ovaj nece izdrzati, dozvoljava da ga protivnicki igrac lako izbaci. Tum je u  stanju potpunog soka i dezorjentacije u trenutcima kada trener treba da trgne igrace, nekim mini prekidom, izmenom, savetom...on ne uradi nista, i primamo drugi gol na nacin koji ne bi smeli ni timovi u poluamaterskim ligama.

Igrac sa loptom lagano hita ka golu Zvezde, dok mu se svi redom sklanjaju...situacija koja ne prilici rangu takmicenja.

Verujem da bi, nekom spretnijom, pametnijom rukom vodjen i ovakav tim Zvezde, izasao na kraj sa Jang Bojsom. Pred nasim navijacima, siguran sam u to.

Zato zalim za ovim bodom, i ne mogu i ne umem da ga slavim. 

Navukli smo bes na Kangu, ima milion razloga, ali mozda bi doneo neki kvalitet da je zamenio Korejca koji definitivno nije imao snage za 100+minuta.

Mihajlovicu je cesto bio dovoljan jedan korner ili slobodnjak, Korejcu ni 15, previse, ako mene pitate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Većina ključnih stvari je već napisana, dodao bih i moj utisak da imamo veliki potencijal napadački koji tek povremeno zablista. Imamo igrače koji mogu i ozbiljnim timovima da naprave problem. Neuigranost, čudne odluke u izboru prvih 11 su nas već koštale i verovatno će ponovo. Da smo pozadi poprilično tanki, jasno je. Takođe i uloga nekih igrača: opravdano se kritikuje Mitrović, ali po meni on uopšte ne može da igra ovo što nama treba na toj poziciji, iako se očigledno forsira. Mnogo bi bolje delovao u nekom osrednjem timu gde bi imao totalno slobodu napred, bio meta za kontru i ceo taj fazon. Mislim da je u sličnoj opasnosti i Lučić, ako ovako nastavimo, čovek će polako zaboraviti šta i gde igra. Previše se improvizuje sa tim pokušajima krpljenja pozicija, ni mnogo kvalitetnije igrače ne možeš tek tako po terenu kako ti volja. O tome da nam Mićko igra beka u LŠ...cirkus. Ako ništa drugo, ova sezona sigurno neće biti dosadna ni malo.  

Link to comment
Share on other sites

Drugi gol Zvezde je akcija Magija Krasoa, perfektno zaledjena odbrana YB onim dodavanjem, gol se tesko brani, kad se onako sutne. Nikakave slucajnosti nema, da su mogli, odbranili bi ga, dok se gol YB mogao braniti.

 

Gol YB se mogao braniti, Stamenic je naprosto trom, visok, ne moze da odgovori LS nivou trenutno, protiv Sitija ga je Alvarez tresao i razbijao, iako je za glavu nizi, a o Nunjesu da ne govorimo, koji ga je vrteo na ringispilu. 

 

Mislite da ce Kopenhagen tek tako lako da se odrekne nekog ko je tako veliki potencijal, kako se ovde pise od jula meseca na bazi par trening utakmica, a zapravo od sredine avgusta, Mitrovic i Stamenic su u padu forme ili je ovo zapravo njihov realni kvalitet, to ne znam, znam samo da ne doprinose kao u onim prijateljskim, ali hey, to su prijateljske, zvanicne su nesto sasvim deseto. 

 

Ovo je sve za njihovo dobro, oni su 2002, mladi su, oscilacije su jasne i ocekivane, samo kazem da mi ovde pravimo neke filmove o ovom timu Zvezde na bazi tih prijateljskih i zmurimo na oba oka, a oni ni blizu ne igraju kao tada. 

 

O tome se radi i nista vise. Lucic isto tako, jos jedan u nizu koji ne moze da pravi razliku cak i na jsl njivama. Moze kad udje sa klupe, par puta da promesa izmorenu odbranu rivala i to je to, ali da bude trenutno nosioca, ni blizu toga. Cak i Katai sa nikakvom spremom je MAGIJA za njega. 

 

Bice sve ovo ok, samo treba da se postave stvari kako treba. Stamenic polako da uci od Hwanga, mlad je, ovako prevelika ocekivanja javnosti od njega, a na terenu ni blizu toga. 

 

Ali bice ok, zadovoljan sam vidjenim na ovoj utakmici, stvorili smo dosta sansi i opasnih situacija, toliko ukupno nismo imali na prethodnih 5,6 domacih utakmica. 

Bilo je i mana, opasnih rupa u igri, ali to struka treba da resava. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Реално је да тек од половине сезоне ви можете видети али и тражити неку опипљивију игру.

Из тог разлога сам једно 5 пута рекао на разним темама када се помињала Звезда да ми је непознаница. Јер реално мало екипа могу са толико пуно нових играча одмах кликнути.

И ово што Бахар ради са променама формације и места играча у тиму. Па он очигледно још увек не зна ни која формација овом тиму највише одговара и из које формације може највише добити.

 

Све је то процес који мора да се истрпи, не постоји инстант квалитет нарочито у такмичењу каква је ЛШ.

 

Узмите пример рецимо Салцбург? Ви сте избацили били Салцбург из квалификација за ЛШ, и они од те сезоне па можда чак све до сада константно улазе у групе, док Звезда није ушла у групе ЛШ од када је избацила Салцбург па све до ове сезоне. То је када се паметно и плански ради али то не може преко ноћи, јбг.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam mec - izjednacenje YB smesno, losa reakcija bukvalno svih igraca oko lopte, penal je bio, nakon penala dominacija i jedva izvucen bod.

 

Imala je Crvena zvezda srece u zrebu sa ovakvom ekipom YB, ali bojim se da ovaj jedan bod ne znaci nista ako se ne izvuce bar bod protiv RB Leipziga. Jer, sa dva poraza stanje na tabeli bice MC 12, RB Leipzig 9, YB 1, CZ 1 i onda YB u petom kolu moze da izvuce bod protiv nemotivisanih Nemaca.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, kad ti izadje direktor kluba i kaze 

 

Ovo jeee najbolja generacija od Barijaa, avioni kamionii prvaci ovo ono 

 

Onda razjebe najbolju liniju tipa, štoperski par je mu je zinulo dupe da pokrade jos  koji euro.   I pritom decka otera u Rusiju koja nema prolaz u evropu

 

Posle toga dovodi kljucnog igraca u 5 do 12 i prica da ce da slavi pobedu nad Sitijem i njegov rodjendan. 

 

Dok se to sve desava, na Tiktoku se klub šerluči i ponižava Jang Bojse na jedan jako degutantan način. 

 

 

Paa ima neka karmaaaaa. 

 

 

Pored svega toga, doveli smo trenera za kog ne znamo da li je  zaista kvalitetan trener ili je Vladan Milijovic iz Izraela, bez rominga i sa dosta srece u svojoj zemlji. 

 

Ja verujem da  su i za Milojevica pricali eee ovaj uvek Zvezdu, trenercina ovo ono i provale ga da ne zna za par meseci.

 

E posle svega toga, sklanjas malog Nedeljkovica i nekog beka ili vin bega u 2023-oj igra SRDJAN MIJAILOVIC. 

Koji je neki Gobelja na steroidima jer je igrao od veznog do stopera i uglavnom svuda prikazije samo borbenost i nista vise. 

 

Za to vreme sa druge strane RODIC. 

 

Pa to je osudjeno na propast, samo zbog univerzuma. 

 

I onda 2023 ulazi Katai. Katai koji je dosao iz penzionerskog Mlsa. U Lš, izgleda kao da je prepariran. 

 

Ne znam,  strahota. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stanko1997 said:

Šta se ovde piše druže... Pogubili se konci načisto. Katai ima više fudbala u malom prstu noge nego pola ekipe jbt, ušao i imao odmah dve šanse. Da ima bar 5 utakmica u sezoni, i neki kontinuitet, ono vam je 4:2 na kraju, i to peške.

Katai je zadnji šut odradio kao da igra na goliće u kraju pa ih čeka gajba piva. Za svoj status sam je kriv, nema trenera ma ovom svetu koji ne voli dobrog igrača u timu ali ne i nespremnog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fasper said:

Katai i Mitrovic se ne bave istim sportom. Katai je fudbaler a Mitrovic je atleticar. Zali Boze ko danas sve zaradjuje masnu lovu od fudbala. Decko nema nijedan jedini fudbalski elemenat, makar ono osnovno.

Baš to. Podseca na one atleticare koji se zagrevaju pre trke ili skoka, premeravaju korake po zaletistu... Bukvalno igrac manje na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...