Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

U Srbiji se sve može desiti....Generalno, to mi nije želja, pogotovu što je otac u đnogome oblikovao njegov zločinački profil, pa makar i"samo" u tehničkim detaljima i finesama, ako me razumeš.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kolko god da je mali lud, ne bi pobio tolike ljude da nije obucavan od strane oca u streljani, i da nije imao oruzje na izvolte. Mozda bi napravio neku tucu, zapalio ucionicu, pokusao nozem (gde bi verovatno brzo bio sprecen), ali nema sanse da bi ubio 9 ljudi. To je konacan element u lancu nesrece, i za to otac mora da odgovara, i mislim da mu ni najbolji advokati nece smanjiti maksimalnu kaznu koja pripada po zakonu o nesavesnom drzanju oruzja, sve i da je mali na neku foru provalio sifru. 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Ne znam da li je istina da je ovo izjavila majka K.K. U slučaju da jeste, nije neočekivano a sa psihološke strane može da pokaže dve stvari: zadržavanje fasade nevinosti uprkos onome što je učinio (on je dete, ne može da krivično odgovara) i uverenje da roditelj treba da štiti svoje dete ma šta ono da uradi. 


Ja sam ispratila razne medije ovih dana, ali jedino pominjanje majke koje sam uocila bilo je u kontekstu ubicine (opet navodno!) izjave da je hteo da se osveti majci. Nisam cula ni da je ona uhapsena, pa ne znam ni kad bi dala takvu izjavu. Ali ako je istina, mogu da zamislim i trece objasnjenje za takvu reakciju - negiranje kao jednu od normalnih reakcija u stanju soka, ubedjenje da se radi o gresci, iracionalno ponasanje koje prolazi kad mozak uspe da obradi ono sto je u prvom trenutku nepojmljivo.

Naravno, pricamo hipoteticki o onom sto bi bilo moguce i zamislivo, a mislim da nema sanse da ikad saznamo cega je sve u toj porodici bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vilhelmina said:


Ja sam ispratila razne medije ovih dana, ali jedino pominjanje majke koje sam uocila bilo je u kontekstu ubicine (opet navodno!) izjave da je hteo da se osveti majci. Nisam cula ni da je ona uhapsena, pa ne znam ni kad bi dala takvu izjavu. Ali ako je istina, mogu da zamislim i trece objasnjenje za takvu reakciju - negiranje kao jednu od normalnih reakcija u stanju soka, ubedjenje da se radi o gresci, iracionalno ponasanje koje prolazi kad mozak uspe da obradi ono sto je u prvom trenutku nepojmljivo.

Naravno, pricamo hipoteticki o onom sto bi bilo moguce i zamislivo, a mislim da nema sanse da ikad saznamo cega je sve u toj porodici bilo.

 

Da, odnosi se na momenat kada je on priveden a majka je prisustvovala saslušanju (navodno). Ona nije uhapšena jer mislim da nemaju osnova za to.

 

Moguće je i to objašnjenje, međutim, i očeva izjava da ne smatra da je kriv mi pokazuje kako oni očigledno nisu svesni toga šta je to pogrešno što je dovelo do ovog ishoda. Iako su svesni da je sam čin pogrešan. Nisam sigurna da to ima veze sa šokom kao instinktivnom reakcijom, prosto kao da to nemaju u svesti uopšte.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, diego said:

Otac ce dobiti najvecu kaznu koju moze da dobije po zakonu za nesavesno drzanje oruzja, mali ce dobije zvanicnu potvrdu od konzilijuma da je psihopata i opasan po drustvo, i trajno ce boraviti u ustanovi za dusevne bolesnike. To ce da bude najverovatniji epilog.

 

Zaboravio si jednu "sitnicu", ovo je Srbija.

 

Za ćaleta se zna da ima prijatelja (Bojić) koji ima svoje prijatelje, koji imaju svoje prijatelje... pa će suđenje njemu biti deja vu, razvučeno u nedogled dok ljudi skroz ne zaborave na njega, pa dobiti kaznu taman koliko je ležao u sudskom pritvoru i to je to.

 

A mali će ležati na psihijatriji šest meseci do godinu dana dok se prašina ne slegne, zatim će mu biti promenjen identitet i biće priključen nekoj jedinici državnih plaćenih ubica gde su već bili Legija, Zvezdan i njima slični. Kao što napisah ranije, takav talenat se ne upušta. Po papirima i za javnost on će biti u ludari, a u stvarnosti...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sedim sa kumom i pričamo. Sećamo se devedesetih, najgoreg i najužasnijeg perioda u istoriji moderne Srbije, kada smo mi bili u godinama ove stradale dečice. Šta se sve dešavalo:  maltretiranja, skidanje patika, kretensko oblačenje i šoder muzika. Danas su ti poremećenici sa kulturološkog dna roditelji. A posledica su monstrumi poput Koste i Uroša. 

 

Sistem je odgovoran mnogo dublje nego što se pominje. Ovo što kaže @DameTime, je tačno Medjutim. Oštećeni, a to su ne samo roditelji stradale i ranjene  dece , nego i sva preživela deca iz razreda, imaju pravo i mogućnost da privatno gone počinitelja i roditelje njegove. Naravno, nakon što se trenutni  postupak završi. 

Da se traži odšteta. Sve da rasprodaju i da otplaćuju narednih 10 generacija. 

Naravno, isto važi i za oštećene u mladenovačkim selima.

I to je način. 

Da više nikada nikome ne padne na pamet da na ovakav način isteruje svoju "pravdu".

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Osvrnuću se i na izjave oca od malog monstruma( ako su tačno preneli mediji) koji po meni svesno prebacuje krivicu za sef sa oružjem na svog sina zato što je svestan da protiv njegovog sina ne može ići krivični postupak. Računaju da će malog da negde smeste gde će kolege doktori vraćati tati usluge i pisati dijagnoze po potrebi a tata i mama proći bez kazni ili nešto simbolično. To je ova kvazi država omogućila a ološ od ljudi koristi pravne mogućnosti da se bahati i iživljava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DameTime said:

 

Moguće je i to objašnjenje, međutim, i očeva izjava da ne smatra da je kriv mi pokazuje kako oni očigledno nisu svesni toga šta je to pogrešno što je dovelo do ovog ishoda. Iako su svesni da je sam čin pogrešan. Nisam sigurna da to ima veze sa šokom kao instinktivnom reakcijom, prosto kao da to nemaju u svesti uopšte.


Jos jednu mogucnost / spekulaciju ne mogu da iskljucim, a to je da je majka mozda bila protiv ocevih vaspitnih metoda, da to sa streljanom nije bio njen izbor. Pitanje je kakvi su uopste bili odnosi izmedju roditelja. U svakom slucaju mi gospodin doktor ne izgleda kao neko koga bi se smelo napustiti i uzeti mu decu, bar dok sam to ne pozeli. A tu je i udoban zivot kojeg se ne odrice tek tako. Mnoge zene su spremne da za njega plate izvesnu cenu. A kad se ta cena pokaze previsoka, onda je obicno prekasno.


Licno ne zelim da ikad saznam cega je tu sve bilo, jer i da saznam, to bi opet bilo necije vidjenje, ne nuzno istina. Ali djavo mi ne da da se uzdrzim od nagadjanja sta je sve moglo da stvori ovakav mrak u tako mladom mozgu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Stiletto said:

 

Zaboravio si jednu "sitnicu", ovo je Srbija.

 

Za ćaleta se zna da ima prijatelja (Bojić) koji ima svoje prijatelje, koji imaju svoje prijatelje... pa će suđenje njemu biti deja vu, razvučeno u nedogled dok ljudi skroz ne zaborave na njega, pa dobiti kaznu taman koliko je ležao u sudskom pritvoru i to je to.

 

A mali će ležati na psihijatriji šest meseci do godinu dana dok se prašina ne slegne, zatim će mu biti promenjen identitet i biće priključen nekoj jedinici državnih plaćenih ubica gde su već bili Legija, Zvezdan i njima slični. Kao što napisah ranije, takav talenat se ne upušta. Po papirima i za javnost on će biti u ludari, a u stvarnosti...

Otac mozda, mali tesko. Jer ovakve je nemoguce kontrolisati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sedim sa kumom i pričamo. Sećamo se devedesetih, najgoreg i najužasnijeg perioda u istoriji moderne Srbije, kada smo mi bili u godinama ove stradale dečice. Šta se sve dešavalo:  maltretiranja, skidanje patika, kretensko oblačenje i šoder muzika. Danas su ti poremećenici sa kulturološkog dna roditelji. A posledica su monstrumi poput Koste i Uroša. 
 
Sistem je odgovoran mnogo dublje nego što se pominje. Ovo što kaže [mention=1692]DameTime[/mention], je tačno Medjutim. Oštećeni, a to su ne samo roditelji stradale i ranjene  dece , nego i sva preživela deca iz razreda, imaju pravo i mogućnost da privatno gone počinitelja i roditelje njegove. Naravno, nakon što se trenutni  postupak završi. 
Da se traži odšteta. Sve da rasprodaju i da otplaćuju narednih 10 generacija. 
Naravno, isto važi i za oštećene u mladenovačkim selima.
I to je način. 
Da više nikada nikome ne padne na pamet da na ovakav način isteruje svoju "pravdu".
 
 
I onda kad izađe vest na informeru "SRAMNO: RODITELJI STRADALE DECE HOĆE MATERIJALNO DA SE OBEZBEDE NA RACUN MRTVOG DETETA" cela Srbija će da ih kune.
Na stranu što se ja slažem i sa tim da krivce treba goniti i krivičnom i privatnom tužbom. Samo kažem šta će da bude.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, diego said:

Otac ce dobiti najvecu kaznu koju moze da dobije po zakonu za nesavesno drzanje oruzja, mali ce dobije zvanicnu potvrdu od konzilijuma da je psihopata i opasan po drustvo, i trajno ce boraviti u ustanovi za dusevne bolesnike. To ce da bude najverovatniji epilog.

Ja nesto cisto sumljam da ce to biti tako. Za par  godina  ce i otac i sin biti negde napolju sa drugim identitetom. Interesovanje javnosti ce nestati, sve brljotine  ce advokati iskoristiti za neku nagodbu sa drzavom, jer verovatno ima milion razloga za  tuzbu protiv drzave. Ja stvarno ne poznajem zakon, i koliko drzava moze K.K da drzi u nokoj instituciji bez odobrenja rodielja.  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, djurava said:

Ja nesto cisto sumljam da ce to biti tako. Za par  godina  ce i otac i sin biti negde napolju sa drugim identitetom. Interesovanje javnosti ce nestati, sve brljotine  ce advokati iskoristiti za neku nagodbu sa drzavom, jer verovatno ima milion razloga za  tuzbu protiv drzave. Ja stvarno ne poznajem zakon, i koliko drzava moze K.K da drzi u nokoj instituciji bez odobrenja rodielja.  

Ako procene da je lud, konzilijum moze periodicno da mu produzava boravak u ustanovi pod procenom da je opasan po drustvo. Ne treba cak ni dozvola roditelja za najteze zlocine, a od ovoga teze ne moze. Pravni nacin ce se naci, ako ne postoji bice ad-hoc. Zasto ovo tvrdim? Nisam hteo da se dotacinjem politike, ali Vucic je (kako drugacije) licno shvatio ove tragedije, i nema sansi dok je on na vlasti da mali bude na slobodi (nije da cu mu zameriti po tom pitanju). A u inostranstvu tek niko nije lud da ih prihvati. Zagonetka za aktuelnu vlast je samo pravna zackoljica, on nece biti dugo, a mozda i nikada na slobodi.

Edited by diego
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

Zaboravio si jednu "sitnicu", ovo je Srbija.

 

Za ćaleta se zna da ima prijatelja (Bojić) koji ima svoje prijatelje, koji imaju svoje prijatelje... pa će suđenje njemu biti deja vu, razvučeno u nedogled dok ljudi skroz ne zaborave na njega, pa dobiti kaznu taman koliko je ležao u sudskom pritvoru i to je to.

 

A mali će ležati na psihijatriji šest meseci do godinu dana dok se prašina ne slegne, zatim će mu biti promenjen identitet i biće priključen nekoj jedinici državnih plaćenih ubica gde su već bili Legija, Zvezdan i njima slični. Kao što napisah ranije, takav talenat se ne upušta. Po papirima i za javnost on će biti u ludari, a u stvarnosti...

 

Mnogo gledas filmove.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

 

Mnogo gledas filmove.

 

Poražen sam snagom tvojih argumenata.

 

Hoćemo li ozbiljno da razgovaramo ili ćemo ad hominem? Pošto u ovom drugom slučaju neću više da ti odgovaram.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

I onda kad izađe vest na informeru "SRAMNO: RODITELJI STRADALE DECE HOĆE MATERIJALNO DA SE OBEZBEDE NA RACUN MRTVOG DETETA" cela Srbija će da ih kune.
Na stranu što se ja slažem i sa tim da krivce treba goniti i krivičnom i privatnom tužbom. Samo kažem šta će da bude.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 To definitivno nije nešto sa čime kvalitetni i namazani advokati i drugi savetnici ne mogu da izadju na kraj. Postoje načini da se u ovom slučaju ucutkaju mediji da ne laju mnogo.

A drugo, ako kratko pamćenje vazi u jednom, vazice i u drugom slučaju. 

Tiha voda breg roni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, bio sam spreman da mog psa do koga mi je mnogo više stalo nego do svih srbendi zajedno odvedem na uspavljivanje da se utvrdilo kako ima ehinokokus, nije vazno zbog cega je to bila jedna od mogućih pretpostavki, tako da nemam nikakav problem ni ako bi ovakva pseta bila uspavljivana. I to sa sve ovima sto "nisu krivi"  i koji su ih isprđeli. Jer nema nikakve sumnje da su takva pseta direktan proizvod "roditelja".

 

Lepo kaže covek, da mu nije bilo dostupno vatreno oružje, uzeo bi taj verovatno nož, čekić ili motku, pa i benzin možda, ali šteta ne bi hila ovolika. Jedno je kad je nesto diskutabilno, pa je moguće da ovi koji sakupljaju dokaze, ili sud, pogrese, ama ovde greske nema, i tacno se sve zna, te prema tome ne vidim zbog čega bi uspavljivanje ovakvih bilo problematicno. To bi bio dogadaj ni vredan pomena, sto se mene tiče.

 

Zasto, pa evo dok sam ovo pisao "uspavali" su se njih desetak negde, koji nikoga nisu ubili, pa ne vidim za šta je to znacajno, i ko je to uopšte primetio.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

 

...

 

Za ćaleta se zna da ima prijatelja (Bojić) koji ima svoje prijatelje, koji imaju svoje prijatelje... pa će suđenje njemu biti deja vu, razvučeno u nedogled dok ljudi skroz ne zaborave na njega, pa dobiti kaznu taman koliko je ležao u sudskom pritvoru i to je to.

 

A mali će ležati na psihijatriji šest meseci do godinu dana dok se prašina ne slegne, zatim će mu biti promenjen identitet i biće priključen nekoj jedinici državnih plaćenih ubica gde su već bili Legija, Zvezdan i njima slični. Kao što napisah ranije, takav talenat se ne upušta. Po papirima i za javnost on će biti u ludari, a u stvarnosti...

 

A zašto bi se to desilo? Koliko sam uspeo da pročitam, Bojić je radio sa tim doktorom i rekao da je na poslu sve bilo u redu. Verujem da bi slično rekli i drugi ako se zaista tako ponašao na poslu. Nije mi poznato da ih u bilo kakvu vezu dovode i najgori tabloidi i ne vidim zašto bi se Bojić uopšte i cimao da samom sebi pravi posao i problem bez ikakve koristi. Doktor nije nikakav poznati drug član partije da bi se bilo ko za njega zalagao. Nisam nigde pročitao da je povezan sa ozbiljnim kriminalnim aktivnostima gde leži mnogo novca, pa bi motivacija za izvlačenje nekog takvog bila finansijske prirode. Možda je taj doktor bio boljeg finansijskog statusa od lekara opšte prakse u seoskoj ambulanti, ali zaista nije poznato da se baš razbacivao milionima. To o razvlačenju suđenja je očekivano npr. za Jovanjicu jer u drogi leže milioni. Doktor koji je skupio novac za oružje, streljanu i takve stvari ne deluje kao zlatna finansijska koka.

 

Ne znam ni kome bi mali bio zanimljiv i isplativ da se zbog njega cima, a kada već postoje dve osobe za koje se treba založiti, to je još komplikovanije i skuplje. Pošto i ovde važi argument da neko koga oslobađaš odgovornosti mora biti finansijski isplativ, opet se vraćamo na prvi pasus. Psihijatar koji bi potpisao lažnu dijagnozu bi morao da za to bude debelo motivisan, a to što eventualno poznaje oca sa studija ili sa posla baš i nije neka motivacija. Ne znam ni koja vojska ili policija bi smele da rizikuju da u svoje redove prime potencijalno tempiranu bombu jer bi ta bomba mogla prvo da raznese nekoliko Zvezdana i Legija ili pretpostavljene. Ne sećam se Zvezdanove biografije, ali Legija i ima taj nadimak jer se ratovanju učio u francuskoj Legiji stranaca, što podrazumeva ozbiljne borbene veštine. Neko ko je naučio samo rukovanje pištoljem se samom tom veštinom teško automatski kvalifikuje, a razlozi protiv su upravo opisani.

 

Ne verujem ni da bi iko u vlasti bio toliko glup da se igra takvim stvarima. Nije u pitanju saobraćajna nesreća, koja ma koliko da je tragična, nema efekat kao masovno ubistvo školske dece. Bilo kakvo izigravanje zakona bi u ovom slučaju poljuljalo vlast, a verujem da im se ne isplati da se time igraju, naročito kada neki drugačiji interesi nisu u pitanju.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Ne znamo. Ali ne deluje da se nesto mnogo kaju. Pristojan covek bi se odmah ogradio od ovakvog dela svog deteta.

Nemam neku želju da izigravam đavoljeg advokata, ali bih se ipak suzdržao od ocenjivanja njihovih postupaka nakon nesreće.

 

Sve što mi znamo o reakcijama roditelja, njihovim izjavama itd, znamo na osnovu naših medija, uglavnom tabloidnih, za koje znamo kakvi su. Na osnovu toga, da procenjujem da li se neko kaje i koliko se kaje i šta mu je u glavi, ne usuđujem se. Na kraju krajeva, nisam siguran koliko je to uopšte bitno.

 

Apropo toga, neko je komentarisao želju majke da joj puste sina. Deluje mi da bi svaki roditelj sa zrnom normalnosti u sebi u ovakvoj situaciji bio jednostavno neuračunljiv. Nekakva izjava majke, kakva god, u onom trenutku, po meni nema nikakvu težinu i ne možemo na osnovu nje izvlačiti nikakve bitne zaključke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Ako procene da je lud, konzilijum moze periodicno da mu produzava boravak u ustanovi pod procenom da je opasan po drustvo. Ne treba cak ni dozvola roditelja za najteze zlocine, a od ovoga teze ne moze. Pravni nacin ce se naci, ako ne postoji bice ad-hoc. Zasto ovo tvrdim? Nisam hteo da se dotacinjem politike, ali Vucic je (kako drugacije) licno shvatio ove tragedije, i nema sansi dok je on na vlasti da mali bude na slobodi (nije da cu mu zameriti po tom pitanju). A u inostranstvu tek niko nije lud da ih prihvati. Zagonetka za aktuelnu vlast je samo pravna zackoljica, on nece biti dugo, a mozda i nikada na slobodi.

Samo ne ad hoc, to je najgore moguće rešenje dugoročno.

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna crtica:

 

Porodica poginule A.D. je pre tri godine došla iz Francuske u Srbiju. Devojčica je tamo rodjena, u Parizu. 

To sam saznao tokom posmrtnog govora juče na sahrani.

Ne znam razlog te odluke, ali porodica ima mnogo rodbine u Srbiji, možda je to razlog.

Boze kakva nesrećna odluka. Da su ostali tamo devojčica bi danas bila živa.

Uzas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kenozoik said:

Samo jedna crtica:

 

Porodica poginule A.D. je pre tri godine došla iz Francuske u Srbiju. Devojčica je tamo rodjena, u Parizu. 

To sam saznao tokom posmrtnog govora juče na sahrani.

Ne znam razlog te odluke, ali porodica ima mnogo rodbine u Srbiji, možda je to razlog.

Boze kakva nesrećna odluka. Da su ostali tamo devojčica bi danas bila živa.

Uzas.

 

Razumem te, ali u principu da ovaj monstrum nije pucao devojcica bi bila ziva. Sigurno i njeni roditelji razmisljaju kao ti i to je prirodno, ali ne treba sebe da krive. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...