Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Bio sam na dve sahrane danas, devojčicama K.M i A.D. Bolje da nisam. Ne mogu da se smirim koliko sam potresen. 

Toliko je bilo tužno ali istovremeno i svečano, dostojanstveno, nenametljivo. Roditelji, prijatelji, rodbina.. svi su tiho jecali, kao za sebe. Divim im se kako podnose stojički. 

Tokom obreda pušteni su beli baloni, simbolika nevinosti dečje.

Dečica mala, andjelčići dragi. 

Bilo je baš puno ljudi, siguran znak da je došlo i sveta koji, isto kao i ja, nisu poznavali nikoga od stradale dece, već su došli iz poštovanja prema žrtvama i protesta prema svemu lošem, pogrešnom  i izopačenom u Srbiji. 

 

Shvatio sam da je grad preuzeo na sebe da izmiri troškove sahrane. Jedino što je trebalo da se organizuje sahrana za svo devetoro stradalih u školi na istom mestu i u isto vreme. Ovako je bila situacija da su deca iz odeljenja morala da biraju na koju će sahranu ići jer je danas bilo dve u isto vreme na različitim lokacijama. 

Užas. Patnja. Bol. Tragedija. 

Pokoj vam duši Andjeli, laka vam crna zemlja, sada ste na boljem i lepšem mestu.

 

  • Like 1
  • Tuzno 22
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ObiW said:

 

Sta je cudno u tome sto majka trazi da joj se sin pusti iz zatvora? Sta ocekujes da kaze, "zatvorite malog monstruma i bacite kljuc"?

 

Nemoj da nagadjas sta majka treba ili ne treba da kaze ako i sama nisi majka. 

 

Vasa ti je vec odgovorio. Ja bih samo dodao da ako je majka stvarno to trazila, to onda u potpunosti pokazuje nedostatak svesti i savesti i zapravo suštinski objasnjava uzrok ove tragedije. Jednostavno nema opravdanja za to u vidu emocija i odnosa majke i deteta. Valjda se po tome razlikujemo od zivotinja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Trebalo je da sama traži da ga provere na psihijatriji i da ga leče. Da je u pitanju slepo crveo, grebala bi i rukama i nogama da ga hitno prime u bolnicu. 

To je proslost. Ne pricamo o tome sta je trebala da uradi, nego sta sada treba da uradi.

18 minutes ago, Profesor said:

 

Vasa ti je vec odgovorio. Ja bih samo dodao da ako je majka stvarno to trazila, to onda u potpunosti pokazuje nedostatak svesti i savesti i zapravo suštinski objasnjava uzrok ove tragedije. Jednostavno nema opravdanja za to u vidu emocija i odnosa majke i deteta. Valjda se po tome razlikujemo od zivotinja.

Profesore, recite nam kako je to biti majka?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ObiW said:

To je proslost. Ne pricamo o tome sta je trebala da uradi, nego sta sada treba da uradi.

 

Upravo tako. Ne misliš valjda da se takve stvare leče jednim aspirinom i da odlaze za pet minuta. Ako je imao problem pre deset dana, imaće ga i posle deset dana, nije to kijavica.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ObiW said:

 

Sta je cudno u tome sto majka trazi da joj se sin pusti iz zatvora? Sta ocekujes da kaze, "zatvorite malog monstruma i bacite kljuc"?

 

Nemoj da nagadjas sta majka treba ili ne treba da kaze ako i sama nisi majka. 

Ekšli, nemoj da nagađaš šta majka ubice treba ili ne treba da kaže ako i ti sam/a nisi majka ubice...

A pošto to niko od nas ( nadam se) nije, da prestanemo sa diskusijom?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Upravo tako. Ne misliš valjda da se takve stvare leče jednim aspirinom i da odlaze za pet minuta. Ako je imao problem pre deset dana, imaće ga i posle deset dana, nije to kijavica.

 

Da sacekamo 10 dana da vidimo sta ce tada da kaze? Mozda se predomisli pa budemo zadovoljni njenim stavom?

 

41 minutes ago, Helena said:

Ekšli, nemoj da nagađaš šta majka ubice treba ili ne treba da kaže ako i ti sam/a nisi majka ubice...

 

Ja sam u stvari hteo da cujem od jedne majke - bilo koje majke na forumu, ne pravim pitanje - da oceni iskaz majke ubice.

 

To sto su se javili muskarci da kazu kako je to biti majka i sta bi majka ubice trebala da kaze je kao kad katolicki svestenik daje porodicne savete bracnom paru. Zna teoriju, praksa nula. Vazi i za zene koje nisu majke, btw.  

 

Medjutim vas (ti, Cyber, DJ i Profesor) nedostatak empatije prema majci ubice nije nesto sto mi najvise smeta. Smeta mi da informacije od najgorih tabloida uzimate zdravo za gotovo. Uzelli ste vile i baklje, i pravo pod prozor oca i majke. Saberite se, ti tablodi NE PRENOSE VESTI, oni vam prenose informaciju koja ce da izazove najvise radosti li besa u vama. Da li je informacija koji izaziva najvise emocija istinita ili nije njima je svejedno. I to traje 10+ godina, i vi ste se ipak upecali. To mi smeta. 

 

 

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je i rekla (majka), meni je to logično i spontano (da li mogu da ga vidim, pustite ga kući); ni reakcija oca (nisam kriv nizašta - potpuno negiranje odgovornosti) mi nije neobična.

 

I jeste, doziraju nam informacije, pod dirigentskom palicom predsednika, taman toliko da budemo besni.

 

@nemanjaolje već otkucao: drugi masakr je tipično "naš" sa sve hendlovanjem kontrole štete (nema imena oca i majke), niti njihovih hapšenja, niti njihovih izjava, ništa.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brian Setzer said:

Ako je i rekla (majka), meni je to logično i spontano (da li mogu da ga vidim, pustite ga kući); ni reakcija oca (nisam kriv nizašta - potpuno negiranje odgovornosti) mi nije neobična.

 

I jeste, doziraju nam informacije, pod dirigentskom palicom predsednika, taman toliko da budemo besni.

 

@nemanjaolje već otkucao: drugi masakr je tipično "naš" sa sve hendlovanjem kontrole štete (nema imena oca i majke), niti njihovih hapšenja, niti njihovih izjava, ništa.

Pa kod ovog drugog ima ime oca, nekog pukovnika, za koga pročitah negde da je večeras imao srčani udar i "prebrinuo sve brige"...

Link to comment
Share on other sites

 
Sta je cudno u tome sto majka trazi da joj se sin pusti iz zatvora? Sta ocekujes da kaze, "zatvorite malog monstruma i bacite kljuc"?
 
Nemoj da nagadjas sta majka treba ili ne treba da kaze ako i sama nisi majka. 
Jel mogu ja kao otac sa probam da odgovorim: zadavio bih sa sopstvenim rukama a posle sebi oduzeo život jer ne bih mogao da živim sa tim da sam omogućio i trenirao psihopatu da ubija i uništi živote i ubijene i ranjene dece.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u stvari hteo da cujem od jedne majke - bilo koje majke na forumu, ne pravim pitanje - da oceni iskaz majke ubice.
 
To sto su se javili muskarci da kazu kako je to biti majka i sta bi majka ubice trebala da kaze je kao kad katolicki svestenik daje porodicne savete bracnom paru. Zna teoriju, praksa nula. Vazi i za zene koje nisu majke, btw.  
 
Medjutim vas (ti, Cyber, DJ i Profesor) nedostatak empatije prema majci ubice nije nesto sto mi najvise smeta. Smeta mi da informacije od najgorih tabloida uzimate zdravo za gotovo. Uzelli ste vile i baklje, i pravo pod prozor oca i majke. Saberite se, ti tablodi NE PRENOSE VESTI, oni vam prenose informaciju koja ce da izazove najvise radosti li besa u vama. Da li je informacija koji izaziva najvise emocija istinita ili nije njima je svejedno. I to traje 10+ godina, i vi ste se ipak upecali. To mi smeta. 
 
 
Empatija prema čoveku koji je naučio psihopatu kako se puca iz pištolja, stvorio kod njega to znanje kao da mu je sin pripadnik saj-a i jos nije vodio računa da monstrum nema pristup oružju i municiji koju je gomilao u kući?
Jesi ti pri svesti?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ObiW said:

Da sacekamo 10 dana da vidimo sta ce tada da kaze? Mozda se predomisli pa budemo zadovoljni njenim stavom?

 

Imaš na forumu ljude kompetentnije za psihologiju i psihijatriju od mene, a verujem da će ti potvrditi da ovakve stvari ne traju baš koliko i kijavica.

 

59 minutes ago, ObiW said:

Medjutim vas (ti, Cyber, DJ i Profesor) nedostatak empatije prema majci ubice nije nesto sto mi najvise smeta. Smeta mi da informacije od najgorih tabloida uzimate zdravo za gotovo. Uzelli ste vile i baklje, i pravo pod prozor oca i majke. Saberite se, ti tablodi NE PRENOSE VESTI, oni vam prenose informaciju koja ce da izazove najvise radosti li besa u vama. Da li je informacija koji izaziva najvise emocija istinita ili nije njima je svejedno. I to traje 10+ godina, i vi ste se ipak upecali. To mi smeta.

 

Izvini, ali o čemu zapravo govoriš? Onaj ko hladnokrvno ubije školsko društvo nije normalan. Ukoliko misliš da jeste, izvoli dokaži ili obrazloži.

 

Ako se slažemo da je ubijanje nedužne dece nenormalno, onda se slažemo da je i počinilac slučaj za psihijatra. Ako dotična majka nema empatiju za dete koje je očigledno bolesno, onda mislim da je problem u njoj.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Constantin said:

Pa kod ovog drugog ima ime oca, nekog pukovnika, za koga pročitah negde da je večeras imao srčani udar i "prebrinuo sve brige"...

 

 Mislim (a možda i grešim) da smo prvi put saznali kako se zove tek kad je bio pokojni.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Nisam ispratio, prosveta štrajkuje ili ne??? 

Neki da, neki ne. Kad smo dobili info da nasa skola nece raditi u petak, delovalo je kao da je drzava tako odlucila - uopste nisu pominjali strajk niti neko udruzenje/sindikat. Posle smo culi da su neke druge skole u gradu u koje idu deca nasih prijatelja/rodbine radila tog dana, i ispostavilo se da je strajk. 

 

U ponedaljak redovna nastava (barem jos nisu javili da nije, a pomenut je samo petak prethodno). 

 

Bezveze je to. 

 

Podrzavam strajk iako to nije dobro za decu, pogotov sada kada nema mnogo vremena da se nadoknadi. Ali ili strajkujte kako treba ili ne. Obustavite nastavu, ali nemojte sedeti kod kuce dragi prosvetari - nego ispred Vlade Srbije sedite. Podrzacu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Nisam ispratio, prosveta štrajkuje ili ne??? 

 

Koliko sam čuo od koleginice, na papiru je štrajk, ali u praksi nije. Štrajk podrazumeva da nešto tražiš, a ovo se zove štrajk, ali je u praksi da bi se ljudi pribrali. Neka njihova sindikalka je čak i rekla da ne zahtevaju smenu ministra. Ne znam samo zašto sindikat ima članstvo, osim ako nemaju neke baš povoljne polutke, piletinu ili brašno.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brian Setzer said:

 

 Mislim (a možda i grešim) da smo prvi put saznali kako se zove tek kad je bio pokojni.

 

 

On 5/5/2023 at 1:34 PM, Constantin said:

Kažu da mu je ćale pukovnik i Šef vojnog arhiva Srbije....majka na VMA....

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je istina da je ovo izjavila majka K.K. U slučaju da jeste, nije neočekivano a sa psihološke strane može da pokaže dve stvari: zadržavanje fasade nevinosti uprkos onome što je učinio (on je dete, ne može da krivično odgovara) i uverenje da roditelj treba da štiti svoje dete ma šta ono da uradi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

 

Da sacekamo 10 dana da vidimo sta ce tada da kaze? Mozda se predomisli pa budemo zadovoljni njenim stavom?

 

Ja sam u stvari hteo da cujem od jedne majke - bilo koje majke na forumu, ne pravim pitanje - da oceni iskaz majke ubice.

 

To sto su se javili muskarci da kazu kako je to biti majka i sta bi majka ubice trebala da kaze je kao kad katolicki svestenik daje porodicne savete bracnom paru. Zna teoriju, praksa nula. Vazi i za zene koje nisu majke, btw.  

 

Medjutim vas (ti, Cyber, DJ i Profesor) nedostatak empatije prema majci ubice nije nesto sto mi najvise smeta. Smeta mi da informacije od najgorih tabloida uzimate zdravo za gotovo. Uzelli ste vile i baklje, i pravo pod prozor oca i majke. Saberite se, ti tablodi NE PRENOSE VESTI, oni vam prenose informaciju koja ce da izazove najvise radosti li besa u vama. Da li je informacija koji izaziva najvise emocija istinita ili nije njima je svejedno. I to traje 10+ godina, i vi ste se ipak upecali. To mi smeta. 

 

 

Hajde nađi gde sam konkretno ja pomenula oca ili majku, ili ću, vodeći se primerom mog druga Shonkea, prijaviti post za podmetanje.

Zašto bi majka bila kvalifikovanija od tog katoličkog popa, jer i on ima pišu, ali nema konzumatio matrimonum?

Ni mi nemamo decu ubice, kako možemo imati iskustvo u tome?

I uvredio si Cyber, jer je devojka/žena vrlo smisleno pisala, a ti si potro to ti nisi majka besmislicom.

Pored neroditelja, ti vređaš muške roditelje usput...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

Ne znam da li je istina da je ovo izjavila majka K.K. U slučaju da jeste, nije neočekivano a sa psihološke strane može da pokaže dve stvari: zadržavanje fasade nevinosti uprkos onome što je učinio (on je dete, ne može da krivično odgovara) i uverenje da roditelj treba da štiti svoje dete ma šta ono da uradi. 

Moram da napišem uprkos obećanju. Gospiđa mama je pustila svog mezimca monstruma da sw malo poigra pucajući deci u glavu pa sad kad je eto prošlo par dana gospođa mama bi da joj sw mezimac vrati kući da mu spremi palačinke pa da ponovo razradi plan kako da pobije decu u školi, samo mora da požuri ima samo još mesec i kusur dok ne napuni 14godina. Zapita li se gospođa mama kako je roditeljima dece koje je njen mezimac ubio, ili je samo njeno majčinstvo bitno. Stoka !!!

Edited by Perkos2
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Zapita li se gospođa mama kako je roditeljima dece koje je njen mezimac ubio, ili je samo njeno majčinstvo bitno. 

 

Naravno da ne. Ovo se dešava kad dete roditelju služi kao produženi ego i(li) poligon za ostvarenje sopstvenih ambicija. U tom slučaju, njeno dete nije odgovorno jer ono ne može da pogreši. A ako se desi da pogreši, za to sigurno postoji neko adekvatno opravdanje.

 

Ovde počinilac ne može da odgovara krivično, ali roditelji i te kako mogu, i trebalo bi. 

Link to comment
Share on other sites

Otac ce dobiti najvecu kaznu koju moze da dobije po zakonu za nesavesno drzanje oruzja, mali ce dobije zvanicnu potvrdu od konzilijuma da je psihopata i opasan po drustvo, i trajno ce boraviti u ustanovi za dusevne bolesnike. To ce da bude najverovatniji epilog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, diego said:

Otac ce dobiti najvecu kaznu koju moze da dobije po zakonu za nesavesno drzanje oruzja....

Ako se kojim slučajem dokaže da mu otac nije dao šifru, da je KK sam provalio, hakovao itd...neće dobiti ništa

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Ako se kojim slučajem dokaže da mu otac nije dao šifru, da je KK sam provalio, hakovao itd...neće dobiti ništa

To se nece desiti, zato sto ce zakon u ovom slucaju najverovatnije presuditi da "provaljivanje" sifre od strane deteta spada pod "nesavesno drzanje oruzja" od strane oca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...