Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Koliko znam to nije krivicno delo, cak ne znam ni da li je prekrsaj. Optuznica je podignuta zabog “laganja”. I to ce dobar adovakt odbaciti k’o nista.

Meni je jasno da narod zeli kaznu, ali morate shvatiti da se zakon ne moze menjati kako se kome hoce i rastezati to sada kada ocigledno zakon nije predvidjao ovakve slucajeve.

Sto ne znaci ne suditi im za ono za sta jesu krivi, a to su uglavnom prekrsaji. Neadekvatno cuvanje oruzija, municije, zanemarivanje deteta, itd itd. Zbog toga nece u zatvor, ali to je ono sto po zakonu mogu da ih kazne. Ako vec hocemo da razvlacimo, onda su tuzbe trebale da pljuste i za direktorku skole, pedagoge, nastavnike, kucne lekare, pedijatre i svakog ko je ikada imao kontakt sa tim detetom. Sto je glupost. Jednostavno imate slucaj koji nije pokriven zakonom, zakon je manjkav i mora da se menja. Retroaktivno nista ne moze da se uradi.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sistem je 100% zakazao u Maldenovcu tu nema opravdanja za vlast. U BG je zakazao oko toga što je mali bez ikakvih problema u streljani obučen na nivou vojnika, kao i to da nemamo dovoljnu kontrolu roditelja kako vaspitaju decu, ali ovo drugo realno nigde na svetu ne može da funkcioniše kako treba osim možda u Severnoj Koreji gde je pola država špijun 🙂 . Doduše ja nisam pratio ove slučajeve tamo negde od juna-jula pa ne znam da li je možda u međuvremenu isplivalo da je mali bio agresivan i da se se ovo moglo predvideti, dok sam ja pratio nije bilo takvih informacija o njemu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Sistem je 100% zakazao u Maldenovcu tu nema opravdanja za vlast. U BG je zakazao oko toga što je mali bez ikakvih problema u streljani obučen na nivou vojnika, kao i to da nemamo dovoljnu kontrolu roditelja kako vaspitaju decu, ali ovo drugo realno nigde na svetu ne može da funkcioniše kako treba osim možda u Severnoj Koreji gde je pola država špijun 🙂 . Doduše ja nisam pratio ove slučajeve tamo negde od juna-jula pa ne znam da li je možda u međuvremenu isplivalo da je mali bio agresivan i da se se ovo moglo predvideti, dok sam ja pratio nije bilo takvih informacija o njemu.

Mali nije u streljani obucen na nivou vojnika vec ga je neko obucavao na poligonu ili u prirodi. Sistem je zakazao u tome sto je mali uopste mogao da udje u streljanu, a da nije clan nekog streljackog kluba i u tome da niko pocev od razrednog staresine, nastavnika, pedagoga, psihologa skole nije primetio da nesto nije u redu sa njim i reagovao mnogo pre nego sto je do tragedije doslo.

.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...