Jump to content

Game of Thrones - Izbori u FSS


Venger

Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?  

69 members have voted

  1. 1. Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?

    • Nemanja Vidić
      58
    • Dragan Džajić
      1
    • Nedimović
      1
    • Nenad Bjeković
      0
    • Neko drugi
      1
    • Ne zanimaju me izbori
      8


Recommended Posts

Eh sto volim ova gostovanja jedan za drugim, na unapred pripremljena pitanja, umesto da se pusti da razgovaraju. Problem je samo sto SNS-ovska opcija ovde ne bi mogla da diskutuje pa cak ni u maniru SNS-ovskih vojnika, na galamu, a gde sada da u tim godinama prolazi kroz SNS akademiju... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav je orator Dićvi, ali Džaju bi u diskusiji pobedio moj dvogodišnji sin. Ovo je samo još jedna u nizu oblandi da kao cela farsa dobije legitimitet. FSS je oduvek bio odraz države i nema šanse da će se bilo šta prepustiti slučaju. Ako ništa, Nedimović mi deluje bar za nijansu većeg intelektualnog kapaciteta od Kokezatora. Ipak pričamo o legendama fudbala ovde. Haha.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovde (uz mozda izuzetak pojedinih bransi) odraz drzave i stanja u njoj. Tako i sada postoji najava ovih gostovanja na RTS,ali ne u formi tv duela. Bas kao sto ni Vozd Minhauzen vec punu deceniju nije imao nijedno suceljavanje.

On topic: zar Haos junior vec ima dve godine?! Bokte,kako vreme leti.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

Sve je ovde (uz mozda izuzetak pojedinih bransi) odraz drzave i stanja u njoj. Tako i sada postoji najava ovih gostovanja na RTS,ali ne u formi tv duela. Bas kao sto ni Vozd Minhauzen vec punu deceniju nije imao nijedno suceljavanje.

On topic: zar Haos junior vec ima dve godine?! Bokte,kako vreme leti.

Iskreno ne verujem da bi išta dobili da je duel. Niti bi Vidić napao Džajića, niti bi Džajić napao Vidića. Ovako je možda i bolje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolje. Treba da čujemo programe i ideje a ne da se sve pretvori u uobičajeni politički rijaliti sa svađom, vikom i napadima.

 

Videćemo kako će voditelj da vodi razgovor, dosta zavisi od toga.

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

Trebalo je više vremena dozvoliti,pogotovo za Nemanju koji je uspeo na brzinu da predstavi svoj tim i deo plana za naš fudbal.Pogotovo je dobro poentirao oko skautinga po zemljama dijaspore gde ima dosta naših ljudi.

Džajić ni nema pojma koja je tema emisije,5. minuta razglaba o razglednici koje je slao Duletu Saviću.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dzaja je oduvek imao sposobnost da pricajuci zapravo nista ne kaze. Medjutim,ovo je sada neka prevazidjena verzija Dragana Dzajica i bas je bilo aprijatno za gledanje. Vidic dosta konkretniji iako format i trajanje emisije nisu dozvolili da cujemo nesto vise..ja bih istakao sekvence u kojima govori o neophodnosti dobrog sistema, transparentnosti u radu i dobroj organizaciji.

Naravnno,tesko da ista od toga moze da prodje u ovako ucmaloj sredini,ali makar je osvezenje cuti da neko ima takvu pricu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Sve je ovde (uz mozda izuzetak pojedinih bransi) odraz drzave i stanja u njoj. Tako i sada postoji najava ovih gostovanja na RTS,ali ne u formi tv duela. Bas kao sto ni Vozd Minhauzen vec punu deceniju nije imao nijedno suceljavanje.

On topic: zar Haos junior vec ima dve godine?! Bokte,kako vreme leti.

 

zfsQDSp.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

E moj Dzajo bruko i sramoto.

Sta si dopustio sebi, da te sprovode kao maskotu? 

Uzivaj kuci u starosti, sta ce ti ovo?

 

Vraća dugove još od Grobarevog pomilovanja posle vodanja u lisicama pred TV kamerama. Zna i on da je Kasapin smotao pare za koje ga tuže od prodaje Pančeva, Savićevića, Jugovića i ostalih za vođenje rata a da je on žrtveno jagnje, jer nije smeo da digne glas protiv toga (za to ga i ne krivim, prošao bi ko Stambolić, samo bi ga iskopali iz neke jame na Fruškoj gori), a i ne ide mu se sa 80 godina u Zabelu (i za to ga razumem). Samo se nadam da je bar svestan da će biti paravan Nedimoviću i kome već kao što je bio "gradonacelnik Beograda" Radojičić Vesiću, ali i da će svako normalan znati koga treba uza zid kad se digne kuka i motika, a taj neko sigurno neće biti Džaja.

 

Mislim, ja jesam matori Grobar i Džajina generacija u Zvezdi mi je mnogo bola nanela, ali sam uvek imao poštovanja  za njega, jer je uvek bio čovek i sportista. Uvek je vukao repove za sobom, i kao dete iz romske porodice s Uba, i dok se o njemu pričalo i ispod glasa i naglas da je peder (tračevi o druženju sa Tozovcem u motelu Radmilovac su legendarni, čak se i Čkalja sprdao sa imam udavaču za Džaju, ima na Youtube) i sa svim tim se izborio. Među matorim Ciganima (1950. do 1960. godište) Džaja je Bog u kog se kunu umesto u svoju decu. Matori Grobari ga ne vole, ali ga do maksimuma poštuju. I kroz sva ova sranja će proći kao driblingom kroz Fogtsa ili Kamaća. Dobiće po nogama, ali će centrirati na trepavicu Voji Lazareviću ili Dušku Bajeviću. Ili se ušunjati na penal i zavaliti golčinu Benksu ili Majeru. Jer jebiga, to je Džaja. Jedan i jedini.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pozicija predsednika fudbalskog saveza je pre svega menadzerska pozicija, koja podrazumeva udaranje kvalitetnih temelja, budzetiranje, dugorocno planiranje, forecasting i na desetine modernih biznis metodologija (i tehnologija). Dragan Dzajic jednostavno nije osoba koja bi trebalo da se nadje na jednoj takvoj poziciji, ne zna da komunicira, ne razume biznis zahteve funkcije, kontakti koje ima su korisni ali za partiju bocanja ili prisecanja o prolecu na Korzici 70-ih. 

 

Odgledah obe epizode Oko magazina...

 

Vidara bogami sasvim, sasvim solidno. Nisam ga smatrao za preterano elokventnog lika, ali jako lepo i koncizno je pricao o timu, planovima, ideji... deluje odlucno, ispravno i cisto sto je sigurno energija kakvu nismo imali u nasem FS nikada. Cini mi se da u potpunosti kapira kako bi ta pozicija trebalo da izgleda, da se ne bi libio da placa consulting agencije, da sprovede inovacije, da se i sam edukuje dodatno, da drzi ljude odgovornim...

 

Ono sto me plasi je sto se iz ovog izlaganja tacno oseca da vrednosti, ideje i planove koje ima su potpuno suprotne od Tvorza/Koki/Alek struje, da bi menjao sve trule delove saveza i samim tim obuhvatio i smehotresnu sudijsku organizaciju, kao i ostale centre moci aktuelne struje. To naravno znaci da ovo tesko da ce biti fer borba, struja koja je uzjahala fudbal u Srbiji se nece tako lako odreci svega sto su sistemski gradili godinama.

 

Dzaja, sta reci... intro od 7 minuta, prisecanje o pismima Duleta Savica, pa onda prica o klubu u cijim prostorijama se i nalazi tokom intervjua, kao da ovo nije neki prozor gde bi trebalo da objasni zasto se kandidovao i sta bi voleo da donese fudbalu u Srbiji. Najjaci mi je deo gde pricajuci o Pizonu izjavi "kod njega najvise volim to sto... mnogo voli fudbal". Totalno prazan intervju, prazne price, vidi se da je ubacen u sve ovo jer ne moze da kaze ne, bez ikakve energije, ideje, smisla. 

Posebno mi se zgadio deo gde je i pokazao najvise zivota, kada je upitan da li je zadovoljan koliko drzava ulaze u sport... pa onda usputne pohvale prema drzavi... 

 

Izbor bi trebalo da je jasan 1/1, ali uopste nisam optimista. Ovi sto poturaju Dzaju ce svom snagom da upregnu, mobilizacija je vec pocela po manjim sredinama. Bljakcina.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milko Miller said:

Dzaja i Vidić su se bas hvalili medjusobno. Rekao bih vise od standardne procedure. Možda na kraju bude Dzaja Vidicev tajni agent😂

Pa ja sam lepo rekao. Nema šanse da krenu jedan na drugoga. Oni su ipak malo dublje povezani.

Žalosno je ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...