Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

Francuska mi je ubedljivi favorit protiv Maroka. Pretpostavljam kao i većini. 

 

Dok u drugom polufinalnom paru blagu prednost dajem Hrvatskoj, nekako su kompaktniji i bolje poziciono popunjeni. Mada ne bih se začudio da Gaucosi prodju, imaju najboljeg igrača u tom dvoboju, a znamo kakav individualni kvalitet ima Sime. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Cilemilebas o tome sam i pisao na nekom topiku..(osmina ili cetvrtfinale)..da Argentinci nemaju stabilnost u igri. A nemaju je jer ih gutaju emocije..satiru ih. Kombinacija ogromne zelje,ocekivanja,ogromne podrske sa tribina (znam da ovo zvuci pomalo paradoksalno) ih sputava prilicno..jako se tesko nose sa tim i otuda dolaze ti padovi koncentracije.
Indikativno je,medjutim,da oni dolaze u trenucima kada imaju prednost tj.vodjstvo. Protiv Saudijaca u grupi nakon 1-0, protiv Australije i Holandije nakon uverljivih 2-0* Medjutim, isto tako treba reci da su pronalazili dodatni snagu,mirnocu i samopouzdanje da se iz tih situacija iscupaju..nakon poraza na otvaranju Mundijala,dobili su preostale dve utakmice u grupi.
Znao sam da Skaloni radi prvorazredni posao sa njima,ali ovde je otisao i korak dalje. Impresivno ih vodi kroz utakmice.

Vi,kao sto si napisao, te padove nemate..stabilni ste sve vreme i to jeste zaista velika vasa prednost sutra.

*uverljivih - do tih momenata,ni Australija ni Holandija nisu imale nijedan sut u okvir Martinezovog gola. To ipak nesto kazuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kendrick said:

Navijao sam za Hrvatsku protiv Brazila, navijacu i protiv Argentine, ali ne mogu potpuno objektivno da navijam da osvoje titulu, ipak bi se izdvojili zauvek u odnosu na nas i senka koja ionako postoji od 1998. bi bila bas bas velika.

Od nas su se izdvojili zauvijek još 1998. godine. 

Ne mogu da vjerujem da neko još održava deluziju da je naša fudbalska reprezentacija u poslednje 24 godine u istoj ligi kao Hrvati, to je u rangu tvrdnji da je Pikse bio bolji igrač nego što je danas Modrić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis da sam jedan od tih, valjda je iz upisa jasno da nisam, postoji vise razloga zasto nismo u istoj ligi, ucesce na velikim turnirima je druga stvar, tu smo na nekoj fiktivnoj lestvici jedno tri lige ispod. Vise sam pominjao da u slucaju svetske titule, Hrvatska bi zauvek ostala upisana zlatnim slovima u istoriji fudbala, sto bi rekli izlapeli novinari. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

CRO - ARG: Meni je blagi favorit Hrvatska. Da, dobro ste pročitali. Argentina nije ništa posebno, imaju dobrog golmana i Messija koji više nije u prajmu (ali je svakako i dalje u top 3 fudbalera na svetu), kao i nekoliko mladih igrača koji tek treba da dostignu prajm. Fizički su sitni, skloni ekspolozivnim reakcijama i kiksevima, Hrvatska mi deluje kao etalon stabilnosti za njih. Osim toga, Hrvatska se u nekoliko utakmica uključujući i dve eliminacione vraćala iz minusa što dovoljno govori koliko su psihološki stabilni. Tačno je da nemaju nekog klasnog napadača ali i taj neki može da bude opasan, plus Perišić koji je uvek ofanzivan i "nabrijan". Paradoks je da je uprkos svemu ovome mnogo veći pritisak na Argentini, Hrvatska je kao mala zemlja opet ispisala istoriju i sve preko je za njih bonus. Argentinci se tripuju (a i dobar deo sveta sa njima) da su bolji nego što jesu. Argentina ima šansu da ode u finale samo ako savladaju Hrvatsku u regularnih 90 minuta.

 

FRA - MAR: Iako su mi Marokanci simpatični i daleko od neke klasik bunker ekipe kako se ovde predstavljaju, da preskoče i Francuze bi bilo svetsko čudo, posebno nakon Španije i Portugala. Francuzi su bolji u svakom aspektu igre, brži su, jači su, tehnički su superiorniji i što je najvažnije, igraju konkretan fudbal a ne tika taku. Maroko prolazi samo u nekom holivudskom scenariju, ali mislim da su i holivud već doživeli. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Argentina nije nista posebno.
I bas se nadam da nece osvojiti.
Taj mec Argentina - Cro, 2 tima koja bas ne volim. Lepo bi bilo kad bi oba tima mogla izgubiti.
Bas ce mi biti tesko da navijam za Argentinu, ali za ovu Hrvatsku se ne bi trebalo navijati. Nikako.
Sa druge strane, gomila nabrijanih prgavaca, onaj debilko Lautaro i kao slag na tortu Di Maria i Messi. Zmija i Malo Govance.

Zaista sam razocaran u ljudski rod kad je ljudima Neymar odvratniji lik od Messi-a. I od CR-a isto.
Messi je 3 puta vece govno od obojice. Na sve to i 0 charisma.

Bas ne bih voleo da osvoje.

Obrni okreni, osvaja jedna od 3 ekipa, koje bas i ne gotivim. U celoj toj prici samo Lisandro Martinez, Varane i  Giroud.

Edited by BattleBender
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sidraš će igrati jedino ako HRV planira da igra ofanzivno a meni se čini da će obe ekipe igrati rezervisano i napadati sa 4-5 igrača a ostali će da čuvaju prostor da im ne sevne neka kontra. Ja doduše ne znam dobro Bruna, ali ako on ne može da predribla nekog ili da brzo istrči 50m u prazan prostor onda on nema šta da traži protiv Argentine. Možda uđe kao zamena Kramariću ili ako se HRV otvori i uvede drugog napadača da proba pred kraj da postigne gol ili da vija rezultat.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Beonegro said:

Treba Hrvatska da napadne, odbrana je najgori dio Argentine, još im ne igraju Montiel ni onaj čovjekoliki zbog kartona.

Iskreno, mislim da im to ne bi bilo pametno. Oni imaju Livakovića koji odlično brani, ali nije supermen. Jedini lek za Argentinu je da se seču pasovi koji će ići ka Mesiju, i da mu ne dozvoljavaju da primi loptu u 20 metara od gola. Nešto slično kao što su igrali i protiv Brazila. Presing na svojoj polovini i markacija. Ako im ostave prostora biće zajebano.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ako im ostave prostora biće zajebano.

Što će biti zajebano? Zajebano je kad si fizički inferioran, pa ti je svaka rupa šansa za protivnika, ali u ovoj utakmici Hrvatska je fizički i trkački bolja ekipa i to treba na vrijeme da kapitalizuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Sidraš će igrati jedino ako HRV planira da igra ofanzivno a meni se čini da će obe ekipe igrati rezervisano i napadati sa 4-5 igrača a ostali će da čuvaju prostor da im ne sevne neka kontra. Ja doduše ne znam dobro Bruna, ali ako on ne može da predribla nekog ili da brzo istrči 50m u prazan prostor onda on nema šta da traži protiv Argentine. Možda uđe kao zamena Kramariću ili ako se HRV otvori i uvede drugog napadača da proba pred kraj da postigne gol ili da vija rezultat.

Može prediblati bilo koga, i dat savršenu loptu. Ali nije za utrčavanje iza obrane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Don Juan said:

Iskreno, mislim da im to ne bi bilo pametno. Oni imaju Livakovića koji odlično brani, ali nije supermen. Jedini lek za Argentinu je da se seču pasovi koji će ići ka Mesiju, i da mu ne dozvoljavaju da primi loptu u 20 metara od gola. Nešto slično kao što su igrali i protiv Brazila. Presing na svojoj polovini i markacija. Ako im ostave prostora biće zajebano.

Ma što se tiče taktike, sumnjam da ćemo pogriješiti. Po meni ćemo probati držati loptu što više i čekati priliku za neko utrčavanje Perišića ili bekova. I naravno smanjit Messiju vrijeme na lopti i prostor i opcije kad ju ima u nogama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mesi ovde ne igra uopste odbranu. Mislim, jos vise nego obicno 😄 stoji baja u korneru kad se njegov tim brani. Zato treba biti fokusiran sve vreme i markirati ga i man i zone. Broz moze da ga juri ceo mec, to nije problem. Jedino sto vidim da moze biti problem Hrvatskoj ovde je ako budu stajali previse plitko. Ali ne verujem da ce se to desiti. Iskusni su, brane srebro, a opet pod manjim pritiskom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Mesi ovde ne igra uopste odbranu. Mislim, jos vise nego obicno 😄 stoji baja u korneru kad se njegov tim brani. Zato treba biti fokusiran sve vreme i markirati ga i man i zone. Broz moze da ga juri ceo mec, to nije problem. Jedino sto vidim da moze biti problem Hrvatskoj ovde je ako budu stajali previse plitko. Ali ne verujem da ce se to desiti. Iskusni su, brane srebro, a opet pod manjim pritiskom. 

Zato kažem, samo pazit da ne dobi previše prostora i vremena na lopti. Ne igra obranu namješta zicere i zabija. Sumnjam da ćemo igrati čovjeka. Iako sam čuo ideje da bi Kovačić mogao jer ga je 2x zatvorio pod Zidaneom. Po meni ćemo igrat preuzimanje, odnosno zatvaranje linija dodavanja ka Messiju. Fokus će više biti na MacAlisteru i De Paulu (Paredesu) nego na samom Messiju. Naravno da će se pazit Messija, ali mislim da će se puno više posvetit tome da ne primi loptu u opasnim zonama, nego da ga se zaustavlja kad ju primi.

Btw, ni Neymar nije igrao obranu. I bilo je dovoljno da Kovačić jednom zakasni da nam ga stavi. Sva sreća, i Lukita i Dinamov dvojac su bili na terenu pa smo izjednačili. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

Moze tako, ali je to teze izvesti. Zona Maroka je interesantna za tu svrhu recimo, tako su Spance obezglavili, ali Amrabat ovde trci vise i od Brozovica 😄

Ne trči. Brozović je srušio svoj rekord po pretrčanim km na utakmici SP. Sad je 1. Broz 2. Broz

Maroko igra bunker, ne drži loptu... Nema mjesta usporedbama nas i njih. 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Maroko je cak uspeo Evropskog prvaka iz 2016 pobediti u 90, kroasani igraju na penale i protiv Japana....

& prvo kolo medjusobna 0-0 to je bilo tu negde Maroko bolji prvo poluvreme, Hrvatska drugo ali jos jedna mucna utakmica

Edited by sassha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...