Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

6 hours ago, Klotzen said:

Nikakva igra, prljavi do zla boga, ovo što su uradili posle penala protiv Holanđana je za izbacivanje sa turnira. Tim im je očajan, praktično sve zavisi od Mesija, ostali statiraju u Kukuruzu. Hrvati imaju dobar tim koji je doduše na zalasku, ali njihova sredina terena igra fenomenalno i zaslužili su da se nađu u 1/2. Jesu imali sreće sa protivnicima ali i sreća je deo fudbala.

Potrazi na netu šta su Nizozemci radili nekih 30 sekundi pre toga što se Argentincima uzima za zlo. Da smo slučajno tu bili mi umesto Argentinaca, ovde bi se masovno pozivalo na objavu rata Nizozemskoj.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ding Hao said:

Potrazi na netu šta su Nizozemci radili nekih 30 sekundi pre toga što se Argentincima uzima za zlo. Da smo slučajno tu bili mi umesto Argentinaca, ovde bi se masovno pozivalo na objavu rata Nizozemskoj.

Mislim da se više uzima za zlo ono što se desilo na terenu tokom 120 minuta. Bar ja to radim

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Francuzi dosta lakse izaci na kraj sa Marokom nego Argentinci s Hrvatima. Ako nista, uzivacu bas, ko god da prodje, jer ono fudbalski gledano bih voleo Argentina vs Francuska, al bi mi simpaticno bilo i da Hrvatska - Maroko bude finale. 

 

Ima da mi bude neobicno ove nedelje sto ce fudbal ponovo da bude utorak, sreda i vikend. Taman sam se navikao da svaki dan gledam nesto. 

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih 50 godina, Svetsko prvenstvo je po pravilu osvajala ili najjaca reprezentacija ili jedna od top 3/5 reprezentacija na svetu. Nisam siguran gde bih svrstao Svedsku iz 1958, svakako su bili u tom vremenu dobri, dok su Cehoslovacka i Madjarska bile powerhouses u trenucima kada su dolazile do finala. Urugvaj je svakako u periodu kada je osvajao obe titule bio u vrhu svetskog fudbala. Dakle i kada pogledamo celokupnu istoriju svetskih prvenstava, nominalno slabije reprezentacije (izvan nekih top5, top10) su maksimum dolazile do polufinala, ucesce Hrvatske u finalu 2018 iz ove perspektive deluje kao uspeh Svedske i Cehoslovacke, ako znamo kakve generacije je Madjarska imala deceniju pre i deceniju posle WW2.

 

Potencijalna titula svetskog prvaka, od koje Maroko i Hrvatsku dele samo dve utakmice, predstavljale bi najvece iznenadjenje u istoriji svetskih prvenstava, a kao veciti navijac za autsajdere iskreno bih voleo da vidim Maroko na tronu. Navijao sam za Hrvatsku protiv Brazila, navijacu i protiv Argentine, ali ne mogu potpuno objektivno da navijam da osvoje titulu, ipak bi se izdvojili zauvek u odnosu na nas i senka koja ionako postoji od 1998. bi bila bas bas velika.

 

U svakom slucaju, nadam se da cemo posvedociti nesvakidasnjem rezultatu na ovom SP, iako trenutno deluje da je Francuska najbliza tituli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kendrick said:

U poslednjih 50 godina, Svetsko prvenstvo je po pravilu osvajala ili najjaca reprezentacija ili jedna od top 3/5 reprezentacija na svetu. Nisam siguran gde bih svrstao Svedsku iz 1958, svakako su bili u tom vremenu dobri, dok su Cehoslovacka i Madjarska bile powerhouses u trenucima kada su dolazile do finala. Urugvaj je svakako u periodu kada je osvajao obe titule bio u vrhu svetskog fudbala. Dakle i kada pogledamo celokupnu istoriju svetskih prvenstava, nominalno slabije reprezentacije (izvan nekih top5, top10) su maksimum dolazile do polufinala, ucesce Hrvatske u finalu 2018 iz ove perspektive deluje kao uspeh Svedske i Cehoslovacke, ako znamo kakve generacije je Madjarska imala deceniju pre i deceniju posle WW2.

 

Potencijalna titula svetskog prvaka, od koje Maroko i Hrvatsku dele samo dve utakmice, predstavljale bi najvece iznenadjenje u istoriji svetskih prvenstava, a kao veciti navijac za autsajdere iskreno bih voleo da vidim Maroko na tronu. Navijao sam za Hrvatsku protiv Brazila, navijacu i protiv Argentine, ali ne mogu potpuno objektivno da navijam da osvoje titulu, ipak bi se izdvojili zauvek u odnosu na nas i senka koja ionako postoji od 1998. bi bila bas bas velika.

 

U svakom slucaju, nadam se da cemo posvedociti nesvakidasnjem rezultatu na ovom SP, iako trenutno deluje da je Francuska najbliza tituli.

 

Mislim da to zauvek mozemo vec sada reci. Kad odu Modric i drugari u penziju, mozda kvalitetom u tom trenutku nece biti jaci od nas, ali istorijski, nema teoretske sanse da mi dodjemo do tri polufinala ni za sto godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Maroko je od prve utakmice sa Hrvatima pokazao kvalitet i timski duh - bili su prvi u Grupi, dobili Belgiju, izbacili su Spaniju i Portugal, sve ovo sa njima sigurno mi nije slucajnost i mislim da i protiv Francuske imaju dobre sanse ukoliko budu igrali kao do sad.

Osim autogola protiv Kanade, Maroku jos niko nije dao gol za 5 utakmica.

Hrvatima dajem manje sanse, mislim da Argentina dobija u regularnom delu jer je kvalitetnija i mislim da ce poslednje dve utakmice odigrati najbolje do sad. Hrvatska je za svaki respekt, imaju i borbenost i kvalitet, ne znam samo koliko ce jos fortuna biti na njihovoj strani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Veliki problem Argentinaca na ovom prvenstvu je sklonost kiksevima ili pad koncentracije. Dogodilo im se to protiv Saudijske Arabije, pa protiv Australije i konačno protiv Nizozemske. Na 3 od 5 utakmica je ipak malo previše za ozbiljnu ekipu.

Hrvatska tako nešto na ovom prvenstvu dosad nije imala. Nije odigrala sve utakmice jednako kvalitetno, ali ni na jednoj nisu upali u nekakvu crnu rupu iz koje su se trebali izvlačiti.

Argentina ima Messija i to može presuditi, ali i ne mora ako ga Hrvati opet uspiju neutralizirati kao u Rusiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim kako to Argentina ima kvalitet u odnosu na Hrvatsku. Najbolji igrac im je golman, uz Mesija koji se podrazumeva. Treci i cetvrti su Alvarez i Fernandez koji su klinci i ne stoje najbolje u hijerarhiji. Lautaro i Di Marija se raspadaju, De Paul je panjina. Nema tu kvaliteta.

 

Hrvatska da ima Mitra/Vlahovica osvojila bi prvenstvo bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

Napisao je @Drug Crni da je LS kvalitetnije od SP i naravno da je u pravu jer su to ekipe koje godinama igraju zajedno, koje cele sezone zajedno prolaze kroz mali milion meceva i zato je tu i moguce da se pojavi jedna dominantna ekipa koja lagano dodje do samog kraja.

 

SP je drugacije - nema ekipa koje su dominantne u odnosu na 90% konkurencije, nema pobeda sa po 3:0 i 4:0, a nema ni autsajdera tipa Levski ili Debrecin u LS koji su zalutali u to takmicenje.

 

Zato mislim da je nezgodno tako lako prognozirati meceve unapred jer je eto Maroko bio otpisan protiv Portugala zbog sestice "navigatora" u 1/8 finala i sada se opet otpisuju protiv Francuske.

 

Argentina - Hrvatska je bukvalno 50%-50% i samo neki srecni pogodak ili teski fejl nekog od trenera moze uciniti taj mec rutinskom pobedom za neku od ekipa. Na takvim mecevima cesto presudjuje inspiracija, energija igraca, timski duh, nema tu toliko kvaliteta koji bi lagano odradio posao kao kad igraju Srbija i Madjarska u kosarci.

 

Kako god, neke od ovih reprezentacija su mi vise, a neke manje simpaticne, ali za sve cetiri zemlje bi plasman u finale predstavljao istorijski uspeh - Francuska juri drugu uzastopnu titulu i imali bi drugo uzastopno finale, Argentinci drugo finale i drugu sansu za trofej u poslednja tri prvenstva, Hrvatska bi napravila nesto neverovatno sa drugim uzastopnim plasmanom u finale, o Maroku da ne pricam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim kako to Argentina ima kvalitet u odnosu na Hrvatsku. Najbolji igrac im je golman, uz Mesija koji se podrazumeva. Treci i cetvrti su Alvarez i Fernandez koji su klinci i ne stoje najbolje u hijerarhiji. Lautaro i Di Marija se raspadaju, De Paul je panjina. Nema tu kvaliteta.
 
Hrvatska da ima Mitra/Vlahovica osvojila bi prvenstvo bukvalno.

I da je Lukaku pogodio sto se ne promasuje, zavrsili bi Hrvati ucesce u grupi. Sta bi bilo kad bi bilo. Ne kazem da Hrvati nemaju sanse i da ce ih razbiti Argentina, znaju oni igrati na rezultat ali ni oni nisu osim Kanade nikog preterano nadigrali, a vidim vec ih svi salju u finale.

Argentina je sampion J. Amerike i ovde su u polufinalu, nije bas da su raspad. Mozda nisu preterano ubedljivi ali uglavnom su dominirali na svim utakmicama dok im ne krene festa unapred kao sto sto Cilemile rece, pa moraju da jure i spasavaju zivu glavu, ali mislim da su dovoljno naucili da se igra 90 min. I oni ce izginuti za pobedu sigurno.

Videcemo, nadam se uzbudljivim polufinalima :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arsenije Pesic said:

Pa ništa, ajd' o fudbalu. Koliko Maroko liči na Grčku?

 

Cini mi se da se jos uvek vari ovo sto Maroko radi na ovom prvenstvu, primetio sam manjak pouzdanih analiza nakon njihovih utakmica ili generalno nekih taktickih principa do sada na turniru.

 

Sam put na turniru izuzetno podseca, u smislu da defanzivno dobra ekipa prolazi jace i talentovanije reprezentacije. Cak i Ceska, koju je Grcka tukla u semiju 2004. je bila nakrcana napadackim talentom, pored vec poznatih Portugala, Spanije i Francuske.

 

Rehagel je deceniju nakon sto je Catenaccio i definitivno otisao u istorijske knjige uspeo da sistemom koji se smatrao mrtvim potpuno iznenadi sve, uz sjajnu motivaciju i ogromnu dozu srece. Koristio je Delasa kao klasicnog sweeper-a koji cisti iza stopera, stajali su izuzetno duboko, nije mario za tranziciju, vec je koristio dead ball situacije, odakle je vecina golova i pala i duge lopte na Haristeasa kao dva glavna (realno i jedina) oruzija. 

 

Za razliku od Grcke, Maroko na momente izlazi dosta visoko, protiv Spanije su u drugom poluvremenu prepoznali da je pitanje vremena kada ce neko od Spanaca da otkljuca nisku liniju nekom loptom, pa su izasli dosta visoko i to je izgledalo odlicno, pa je Enrike odgovorio ubacivanjem Morate koji za razliku od Asensia koji je odlican u strpljivom gradjenju koristi cistinu koju je Maroko odjednom stvorio. 

Maroko konstantno gleda kako da kroz brzo otvaranje i tranziciju dodje do opasnih pozicija, bas u tim situacijama mi se dopao ovaj Ounahi iz Angersa za koga sam prvi put cuo sada na turniru. Fascinantno je da se protiv Portugala skoro pa nije osetio nedostatak Mazraouia i Aguerda sto je pola njihove odbrane. Amrabat igra kao MVP turnira, apsolutno kljucni igrac u ovom sistemu, protiv cetiri elitne sredine (Hrvatska, Belgija, Spanija, Portugal) je sve pozatvarao. 

 

Kako god da se zavrsi ova odiseja, cinjenica da je opskurni trener koji je dosao jedva dva meseca pred SP i sa samo jednim prozorom pred prvenstvo uspeo ovako da naspanuje ceo tim je stvarno neverovatna. Ceo tim igra daleko iznad svojih mogucnosti, fantasticno prikrivaju sve svoje nedostatke, jos jedan dokaz da sa mudima, srcem i glavom u sportu moze svasta da se uradi.

Edited by kendrick
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  

On 11/23/2022 at 9:30 PM, McLeod said:

Hrvatska je bas tezak odron, gore izgledaju od Argentine. Nisam ovo ocekivao.

 

On 11/23/2022 at 9:38 PM, Darko said:

Nisu Hrvati toliko loši, zeznut je Maroko. Trče i trude se, dobro pokrivaju teren.

 

I da, ne bi Hrvatsku tek tako otpisivao. Ima tu talenta i iskustva.

 

On 11/23/2022 at 9:43 PM, McLeod said:

Maroko izgleda kao roj muva zunzara. Trce dosta ali da Hrvati imaju brzi protok lopte i napadaju smisleno raspala bi im se odbrana 500 puta. Modric malokrvan, postavka u napadu beskorisna.

 

Evo, valjda nije više neko iznenađenje što su se baš Hrvatska, Argentina, i Maroko našli u polufinalu :classic_biggrin:. Mada daleko od toga da je Mekiša jedini koji je nipoštodavao Hrvatsku i Maroko :wink2:https://vox92.net/forum/topic/2855-grupa-f-cro-mor-bel-can/?do=findComment&comment=914175

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, kendrick said:

 Navijao sam za Hrvatsku protiv Brazila, navijacu i protiv Argentine, ali ne mogu potpuno objektivno da navijam da osvoje titulu, ipak bi se izdvojili zauvek u odnosu na nas i senka koja ionako postoji od 1998. bi bila bas bas velika.

 

Ne vidim u čemu je problem - na primer Gvardiol je staro srpsko prezime, ima ih u okolini Grabovca.

 

IMG_20201117_123649.jpg.26df84a87d0778a23bbc6247bb7afb5d.jpg

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mile1 said:

Kada batica mirkovic uhvati jarnija za jaja onda je hahahaha kakav car, a kada uradi neko drugi onda je to sacuvaj me boze.Da li ste mozda ranije gledali fudbal pa provokacije su sastavni deo fudbala pa ne mozemo od svakog sporta praviti tenis gde ce se svi zagrliti i reci ne bi bilo nezasluzeno i da je protivnik dobio. Opet kazem imas na tviteru ponasanje holandskih fudbalera za vreme izvodjenja penala opet po meni zaista normalna stvar. Ali mi je vise dosadila mantra o argenticima kako su oni najgori a svi ostali citaju dostojevskog na poluvremenu 

 

Sine, masis bitnu poentu. Da je Mirkovic nosio plavo-beli dres, dobio bi samo zuti. Lik se nasao u pogresnoj reprezentaciji, ovako je morao da dobije crveni zbog fudbalskih pravila i logike.

 

A i poenta kartona je da postavis granice preko kojih se ne prelazi i da se pokaze na vreme inace posledice nedelovanja ce brzo izaci na videlo, jer jedna strana pizdi dok drugoj dajes prostora da se slicno ponasa i prodje nekaznjeno ili sa slabom kaznom(opomena). Dzaka nakon onog suta Paredesa ka klupi Holandije zamisljeno sedi na stolici i pita se ''zasto nisam izabrao da igram za Argentinu?''. Gudelj da je uradio istu stvar, dobio bi momentalno crveni i na forumu bi popio salvu uvreda, sve po zasluzi.

 

Odredjeni vid ponasanja je nepozeljan i treba da se sankcionise kartonom u pravom trenutku. I vecina reprezentacija se nece tako ponasati zato sto su dobro postavljene granice i male su sanse da ce neko od njih da podivlja kao Argentinci. Da su se ponasali kao oni, dobili bi jedan ili dva crvena kartona na utakmic. Trenutno se ne ide u tom smeru(ili pozeljnom brzinom) da se odredjeni tip ponasanja fudbalera eliminise, a to je nesto sto je fudbalu prekopotrebno.

 

I drago mi je sa jedne strane sto su argentinski fudbaleri istovarili kofu govana na sudiju, da lik vidi kakav je ljudski talog stitio na utakmici. Koja je bila poslednja reprezentacija protiv koje se vodio disciplinski postupak tokom prvenstva?

 

Nulta tolerancija za rijaliti fudbalere/cobane/svinje. Zasluzuju da ih publika gleda putem kamera 24/7 kada fudbalski teren pretvaraju u svinjac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Ta'veren said:

Koja je bila poslednja reprezentacija protiv koje se vodio disciplinski postupak tokom prvenstva?

 

Vodi se i protiv Holandije, ne znam šta to uopšte govori. 

 

Edit: vodio se i protiv Saudijske Arabije, na ovom istom prvenstvu. 

Edited by OnionKnight
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...