Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, medobrundo said:

 

Neverovatno kakva su imena realno iza njega već sad. Nerealno mi je uopšte da jedan naš igrač ima priliku da npr ostavi i jednog Hakima, sinonima za centra, iza sebe.

 

 

Sva sreca pa je na EP dozirano igrao pa je imao gasa za NBA finale....

I onda a sta ti imas protiv Pesica i njegovih 75 godina. Lik najbolji kosarkas na svetu, NBA sampion gradi ekipu po njemu dovodi mu saigrace koji mu pasu, kod nas

jedan ga gura na cetvorku drugi ga dozira ispod 30 min da se ne umori lebemekani. 

 

Bas ogroman uspeh Denvera i sportska prica, kako su gradili godinama tim, cekali povredjene sklapali kockice, bukvalno nema mrlje na ovoj tituli ni najveci hejteri ne mogu da pronadju nesto da zamere. Svaka im cast. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Kako bi ovo bilo značajno za Denver, to bi značilo da ostaje svih glavnih 7 igrača ovog PO i to ih automatski stavlja kao glavnog favorita i sledeće sezone.

Како су се котирали пред ову сезону? Беше трећи?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Kako bi ovo bilo značajno za Denver, to bi značilo da ostaje svih glavnih 7 igrača ovog PO i to ih automatski stavlja kao glavnog favorita i sledeće sezone.

 

Pa dobro, trenutno ga rade i emocije. Kada prodje mesec dana i splasne malo zasluzena euforija, videcemo da li ce ostati pri istom.

 

Naravno da ne bih imao nista protiv.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Kako bi ovo bilo značajno za Denver, to bi značilo da ostaje svih glavnih 7 igrača ovog PO i to ih automatski stavlja kao glavnog favorita i sledeće sezone.

To je najveci posao koji ceka Denvera ovog ljeta, ako uspiju sa njim da se nagode na jednogodisnji ugovor. Koliko sam procitao nakon jos jedne godine dobili bi bird rights i daju mu onda veci ugovor. (nisam provjerio jeli to 100% tacno za bird rights)

 

U tom slucaju on rizikuje ako se eventualno povrijedi i Denver ga ispali (ali ne cine mi se takvi). 

Nije to laka odluka ove godine u free agency mu prognoziraju 16-18 miliona, nek bude na 3-4 godine (50-70 miilona zagarantovanih) ili uzeti 9 od Denvera na godinu pa rizikovati povredu i sta bude.

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam odgledao jednu NBA utakmicu u celini, bez da zadremam 😄 i to malo i pre-game show-a kao i ceo post-game show. Do ove, sve nesto na cetvtine ili poluvreme. Ubijaju te njihove pauze izmedju kao i timeout koji traje 3 min. Prisetio sam se malo kako je bilo buditi se (ili ostajati budan) da se gleda Sakramento ili Bulsi davnih dana. 

 

Utakmica nije bila previse atraktivna vec prava takmicarska u kojoj su oba tima davala sve od sebe. Cas jedni vode, cas drugi, neizvesno do samog kraja. Da Denver nije sada uzeo gledao bih sigurno i sledecu celu. 

 

Jokic je sa druge planete definitivno (da ne kazem iz "nebeskog naroda" LOL). Sramno je sto nije dobio i MVP titulu za ovu sezonu. 

 

 

Sada se postavlja pitanje - moze li ovo biti pocetak dinastije, kako to ameri vole da kazu? Za to je pored Jokica i Murray-a (koji pre svega moraju biti zdravi), potreban jos jedan jak igrac i par role-player-a koji ce iskakati svojim ucinkom na nekim utakmicama. Gordon, Porter, B.Brown, Caldwell-Pope pa i ovaj ruki C.Braun mi deluju kao ta dobra side-kick osnova. Ali mi nekako fali taj treci igrac, ne vidim tu Portera (mozda je utisak pokvario vecerasnjom utakmicom). Obicno ekipe imaju po jednog visokog i jednog niskog za taj duo koji vodi tim (i to su Jokic i Murray), ali meni je u glavi recimo Duncan-Robinson-Parker trio iz 2003. (Robinson se posle ove titule povukao ali su on i Duncan osvojili titulu i 1999.), pa i Divac-Webber-Stojakovic... Curry-Thompson-Durant. 

 

 

Mozda se opet vratim aktivnijem gledanju NBA-a 🙂 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Konacno sam odgledao jednu NBA utakmicu u celini, bez da zadremam 😄 i to malo i pre-game show-a kao i ceo post-game show. Do ove, sve nesto na cetvtine ili poluvreme. Ubijaju te njihove pauze izmedju kao i timeout koji traje 3 min. Prisetio sam se malo kako je bilo buditi se (ili ostajati budan) da se gleda Sakramento ili Bulsi davnih dana. 

 

Utakmica nije bila previse atraktivna vec prava takmicarska u kojoj su oba tima davala sve od sebe. Cas jedni vode, cas drugi, neizvesno do samog kraja. Da Denver nije sada uzeo gledao bih sigurno i sledecu celu. 

 

Jokic je sa druge planete definitivno (da ne kazem iz "nebeskog naroda" LOL). Sramno je sto nije dobio i MVP titulu za ovu sezonu. 

 

 

Sada se postavlja pitanje - moze li ovo biti pocetak dinastije, kako to ameri vole da kazu? Za to je pored Jokica i Murray-a (koji pre svega moraju biti zdravi), potreban jos jedan jak igrac i par role-player-a koji ce iskakati svojim ucinkom na nekim utakmicama. Gordon, Porter, B.Brown, Caldwell-Pope pa i ovaj ruki C.Braun mi deluju kao ta dobra side-kick osnova. Ali mi nekako fali taj treci igrac, ne vidim tu Portera (mozda je utisak pokvario vecerasnjom utakmicom). Obicno ekipe imaju po jednog visokog i jednog niskog za taj duo koji vodi tim (i to su Jokic i Murray), ali meni je u glavi recimo Duncan-Robinson-Parker trio iz 2003. (Robinson se posle ove titule povukao ali su on i Duncan osvojili titulu i 1999.), pa i Divac-Webber-Stojakovic... Curry-Thompson-Durant. 

 

 

Mozda se opet vratim aktivnijem gledanju NBA-a 🙂 

 

 

 

Ovo je zanimljiva teorija koja postoji već neko vreme, da treći igrač donosi titule. Samo što ja kapiram da je prilično jasno da je u Denveru to Gordon, a ne MPJ. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iako nije blizu Denvera,nije ni predaleko..Mount Rushmore. Mogli bi Denverćani tamo da isklešu i Nikolinu glavu..ili kod sebe u Koloradu..imaju planina koliko žele.

Valjda Malone više neće biti nazivan "Maloumnom"..slušao sam ga dovoljno puta,čovek definitivno nije copina,mogao bih reći da je i inteligentan lik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

 

Ovo je zanimljiva teorija koja postoji već neko vreme, da treći igrač donosi titule. Samo što ja kapiram da je prilično jasno da je u Denveru to Gordon, a ne MPJ. 

 

Deluje mi da Gordon radi mnogo stvari koje se ne vide samo u statistici, dok je MPJ vidljiviji u tom polju (kad mu ide), tako da se slazem sa tobom, bas se videlo kako je u pocetku utakmice nedostajala konekcija Jokic-Gordon kad su obojica morala da odmore nakon po 2 brza faula. 

 

Samo i dalje ne znam da li je dovoljno dobar da bude taj "treci". Svakako i ja naginjem ka Gordonu u odnosu na MPJ. Opet, uz zadrsku da sam Denver gledao sporadicno, tek sad jednu celu utakmicu, pre toga sta uhvatim i highlights-e. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Green23 said:

Kako bi ovo bilo značajno za Denver, to bi značilo da ostaje svih glavnih 7 igrača ovog PO i to ih automatski stavlja kao glavnog favorita i sledeće sezone.

Lijepo ovo zvuči i siguran sam da je on jutros zaista i mislio to, ali je lik do sada zaradio jako malo para u karijeri (8,7 miliona bruto), nije neko ko već sjedi na 20-30 miliona šteka pa i da sad kaže idem gdje mi srcu drago, a ne gdje su pare, tako da su izuzetno male šanse da mu agent ne pojasni ovo oko moguće povrede i potrebe da se obezbijedi, plus što može i drugdje da ima interesantnih projekata.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Jokic sa ovom titulom i FMVP je definitivno u top 20 igraca svih vremena vec sada. Preskocio je velikane ove igre kao sto su KG, Malone, Barkley.

 

MJ, Kobe, Magic, Shaq, Kareem, Timmy, Bird, Lebron, Wilt, Russell je top 10 jos uvijek a onda Hakeem, Steph, KD, Janis, Jokic, Dirk, Oskar, KG, DR J i vrvt Malone. 

Nisu po redu vec ovako iz glave. 

 

Jokic, Janis i naravno Steph itekako imaju priliku da upadnu u top 10 do kraja karijere, mozda i KD ali svakako da Jokic i Janis ako uzmu jos koju titulu uz MVP i FMVP itekako su tu.

 

Jokic vec sada u drustvu sa Kareemom, Hakeemom, Wiltom, Shaqom, Russellom. Nevjerovatno👍

Kobe nije top10.
Jokic nije isti tier sa Dirkom, vec jedan ispred.
I Russela bih skrajnuo iz top20 price. Jako nebitan argument su broj titule u toj real-barca ligi iz tog perioda. Era pre salary cap-a ne bi ni trebalo da se gleda kroz osvojene titule uopste.

MJ
Lebron
Kareem
Bird
Shaq/Duncan
Wilt
Magic
Steph

i onda idu zilion njih, koji se bore za 10. mesto. Tu mozda moze i Kobe kao da se progura.
 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

 

Ovo je zanimljiva teorija koja postoji već neko vreme, da treći igrač donosi titule. Samo što ja kapiram da je prilično jasno da je u Denveru to Gordon, a ne MPJ. 

Možda si pod utiskom finalne serije, jer za kompletan PO MPJ ima bolji učinak u dosta kategorija.

Baš interesantna hijerarhija, baj d vej:

Jokara

Muro

Odron i Mališa

KCP, Brown i Green

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...