Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Treba napraviti dve teme o NBA-u.

 

Jednu za gospodu u kojoj se prica o akcijama, asistencijama, konjickim trkama, slatkim bebicama, gde se uzdise skromnost, visoka kosarkaska inteligencija, kultura, pristojnost...

 

I drugu za ove sto mlate pistoljima, spavaju sa striptizetama i onlyfans umetnicama... 

 

 

🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mile1 said:

spacer.png

Dobro jutro

Dobar dan.

Quote

Danilović: Jokić nije najbolji, ne zanimaju me vašarska nagađanja

 

 

"Ne mislim da je Jokić najbolji evropski košarkaš u istoriji. Oštro sam protiv bilo kakvog poređenja prošlih i sadašnjih epoha", rekao je Danilović.

Istakao je zbog čega ne želi da daje takve ocene.

"Svako vreme nosi neke svoje heroje. Nekada je najbolji bio Kića, pa je onda to bio Dražen, pa Kukoč, pa Divac, pa ja... Košarka se nekada igrala drugačije, postojala su druga pravila i nemoguće i neozbiljno je praviti takva poređenja", pojasnio je Danilović, pa zaključio:

"Stvarno me ne zanimaju ta vašarska nagađanja, ali nema dileme da je Nikola jedan od najboljih".

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=06&dd=13&nav_id=2350207

 

 

  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Dusko said:

 

"Nekada je najbolji bio Kića, pa je onda to bio Dražen, pa Kukoč, pa Divac, pa ja..." 😄

 

Skroman kao i uvek. Jokić i Dončić ne bi mogli da igraju sa Ðorđevićem, Danilovićem itd., nemaju potreban skill i inteligenciju.

Edited by Holivud
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

"Nekada je najbolji bio Kića, pa je onda to bio Dražen, pa Kukoč, pa Divac, pa ja..." 😄

Pa nije slagao. Opasan playa je bio Danilovic. Jeste da su meni drazi Djordjevic i Bodiroga ali i ovaj je bio izuzetno opasan, sjajne fizicke predispozicije i peglanje na oba dijela terena. 

 

Za mene su Jokic, Janis, Dirk i Pau iznad svih sto se tice Evrope s tim da stvarni mislim da je Donci taj koji ce sve to da razjebe. Jako mi je drago sto se dovodi u red jer ako bude pratio primjer Jokica sto se tice tijela, Doncic ima ozb pricu da napadne i top 5 status ikada pa mozda i top 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Pa nije slagao. Opasan playa je bio Danilovic. Jeste da su meni drazi Djordjevic i Bodiroga ali i ovaj je bio izuzetno opasan, sjajne fizicke predispozicije i peglanje na oba dijela terena. 

 

Za mene su Jokic, Janis, Dirk i Pau iznad svih sto se tice Evrope s tim da stvarni mislim da je Donci taj koji ce sve to da razjebe. Jako mi je drago sto se dovodi u red jer ako bude pratio primjer Jokica sto se tice tijela, Doncic ima ozb pricu da napadne i top 5 status ikada pa mozda i top 3.

I ja razumem sta on hoce da kaze, ali sve mislim da je tako rekao samo da bi rekao da je on bio isto najbolji evropski igrac. :))

Malo ga i sujeta radi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim ja bih se složio sa Danilovićem, poređenja igrača iz različitih era su glupa i nezahvalna, nego je problem što je on prvo jeo govna sa onom čuvenom izjavom, a sad, "jao pa nemojte porediti pliz ajmo neke nijanse i perspektive".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Pa nije slagao. Opasan playa je bio Danilovic. Jeste da su meni drazi Djordjevic i Bodiroga ali i ovaj je bio izuzetno opasan, sjajne fizicke predispozicije i peglanje na oba dijela terena. 

 

Za mene su Jokic, Janis, Dirk i Pau iznad svih sto se tice Evrope s tim da stvarni mislim da je Donci taj koji ce sve to da razjebe. Jako mi je drago sto se dovodi u red jer ako bude pratio primjer Jokica sto se tice tijela, Doncic ima ozb pricu da napadne i top 5 status ikada pa mozda i top 3.

 

Bio je opasan u evropskim okvirima, u NBA koliko se sećam trejdovan iz plejof ekipe Majamija za Džamala Mešburna u Dalas koji je tad bio "proces" ekipa.

 

Puca ga sujeta u patos, eto to je.

 

Boldovano apsolutno, trojica su vodila svoje ekipe do prtena, Gasol igrao sa Brajantom ali ima svetska, evropska i olimpijska odličja sa reprezentacijom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

I ja razumem sta on hoce da kaze, ali sve mislim da je tako rekao samo da bi rekao da je on bio isto najbolji evropski igrac. :))

Malo ga i sujeta radi.

To svakako ali bio je u jednom trenutku najbolji evropski igrac. 

Ipak upravo zbog ovog stava ga nikad nisam ni gotivio, jako je naporan bio i kao igrac a i sada.

Link to comment
Share on other sites

Danilović je kreten pa ne ume da sroči ovo, ali kapiram poentu. Takodje izjava s Bogdanom je za mene out of context, ja sam to shvatila kao da Bogdan najviše liči na stil košarke koji se tad peglao - sa čime bih se složila. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

To svakako ali bio je u jednom trenutku najbolji evropski igrac. 

Ipak upravo zbog ovog stava ga nikad nisam ni gotivio, jako je naporan bio i kao igrac a i sada.

 

Evropski u smislu među igračima koji igraju u Evropi?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Holivud said:

 

Bio je opasan u evropskim okvirima, u NBA koliko se sećam trejdovan iz plejof ekipe Majamija za Džamala Mešburna u Dalas koji je tad bio "proces" ekipa.

 

Puca ga sujeta u patos, eto to je.

 

Boldovano apsolutno, trojica su vodila svoje ekipe do prtena, Gasol igrao sa Brajantom ali ima svetska, evropska i olimpijska odličja sa reprezentacijom.

Treba uzeti u obziri vrijeme i sve. To je sve bilo prije 25 godina kada je put za Evropljane bio trnovit i kada su smatrani za mahace peskira.

 

Sve se to promijenilo vremenom pa tako mozes da vidis ulogu Divca, Kukoca a onda Pau, Dirk, Toni i sada Jokic, Janis i Doncic koji gaze.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Danilović je kreten pa ne ume da sroči ovo, ali kapiram poentu. Takodje izjava s Bogdanom je za mene out of context, ja sam to shvatila kao da Bogdan najviše liči na stil košarke koji se tad peglao - sa čime bih se složila. 

 

Meni to zvuči da Dončić i Jokić imaju još pasulja da jedu da dobace na Bogdanov nivo i nivo "stare generacije".

 

Hejtuje Jokića, možda zbog reprezentacije. Bogdan se sa druge strane uvek odaziva.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Danilović je kreten pa ne ume da sroči ovo, ali kapiram poentu. Takodje izjava s Bogdanom je za mene out of context, ja sam to shvatila kao da Bogdan najviše liči na stil košarke koji se tad peglao - sa čime bih se složila. 

Ok sve je to lepo ali čak i ako mu damo sav benefit of the doubt, deo izjave gde Jokić ne može sa njima u ekipu je brate glup pa je glup.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

Meni to zvuči da Dončić i Jokić imaju još pasulja da jedu da dobace na Bogdanov nivo i nivo "stare generacije".

 

Hejtuje Jokića, možda zbog reprezentacije. Bogdan se sa druge strane uvek odaziva.

 

Nisam shvatila tako, nego da je Bogdan sličniji njemu i Saletu nego ova dvojica, što mislim da i jeste tačno... Ne mislim da je neki hejt samo je lik needukovana seljačina i ne zna da se izrazi. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Holivud said:

 

Evropski u smislu među igračima koji igraju u Evropi?

Da ali ne zaboravimo u NBA da je sveden na mahaca peskira i spot up shooter-a. Kada je trebao oboriti rekord u postignutim trojkama, Pat Riley ga stavio na klupu da ne bi oborio taj rekord.

 

Sjetimo se Kukoca i sta su mu radili MJ i Pippen pa onda Divca koji je recimo '91 bio nakonstantniji igrac Lejkersa u finalu sa Cikagom, covjeka su do Kings dana pamtili kao lika koji je trejdovan u Sarlot za nekog klinju sa drafta.

Edited by Miki28
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Miki28 said:

Treba uzeti u obziri vrijeme i sve. To je sve bilo prije 25 godina kada je put za Evropljane bio trnovit i kada su smatrani za mahave peskira.

 

Sve se to promijenilo vremenom pa tako mozes da vidis ulogu Divca, Kukoca a onda Pau, Dirk, Toni i sada Jomic, Janis i Doncic koji gaze.

 

Slažem se, to stoji, ali eto Kukoč je našao mesto kao 6. čovek u onim Bulsima, Divac standardan u prvih 5 u CHA i SAC, Sabonis pokazao klasu iako urnisan povredama, Stojaković se takođe relativno brzo adaptirao.

 

Nije njihova pozicija mnogo drugačija od Jokićeve koji je draftovan za xy pozicije za vreme reklama. Luka je sa druge strane došao kao superstar i kao neko oko koga će se graditi tim.

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa deceniju prije Danilovica je NBA ligom zario i palio igrac koji daleko najslicniji Jokicu. Izjava mu je apsolutno besmislena. Sasvim je prirodno da dolaze bolji igraci od prethodnika. Tako ce i od Jokica jednog dana doci jos bolji. 

Koji je to igrac?

Link to comment
Share on other sites

Vrv misli na Birda.  @Miki28  @alpaka Bereta Sida

4 minutes ago, DameTime said:

 

Nisam shvatila tako, nego da je Bogdan sličniji njemu i Saletu nego ova dvojica, što mislim da i jeste tačno... Ne mislim da je neki hejt samo je lik needukovana seljačina i ne zna da se izrazi. 

 

Pa jeste, Bogdan je bek a Jokić je centar, svakako im je sličniji.

Edited by Holivud
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

Slažem se, to stoji, ali eto Kukoč je našao mesto kao naj 6. čovek u onim Bulsima, Divac standardan u prvih 5 u CHA i SAC, Sabonis pokazao klasu iako urnisan povredama, Stojaković se takođe relativno brzo adaptirao.

 

Nije njihova pozicija mnogo drugačija od Jokićeve koji je draftovan za xy pozicije za vreme reklama. Luka je došao kao superstar i kao neko oko koga će se graditi tim.

Ali je prozivio torturu sa MJ i Pippenom. 

 

Znali su oni ko ke Divac, Drazen, Kukov ali su gledani kroz lupu u fazonu ma kalav bre Evropljanin da bude bolji od nas. Otvarala se liga polako, sve vise i vise ekipa je davalo ulogu no2 Evropljanima a onda i no1 sto je prije 20tak godina bilo nezamislivo.

 

Uvijek se sjetim izjave Kobija na pripremama za OI 2008 koji kaze da su Evropljani more skillfull od igraca u Nba da su bili i u vremenu njegoovg odrastanja u Milanu ali da teo sada polako dobijaju sansu nda pokazu u velikoj kolicini i naveo primjer Dirka, Tonija i Paua.

 

Ljudi su jedva cekali da ismijavaju Evropljanine pa su tako Darko, Barnjani docekani na noz kao visoko pozicionirani na draftu a trojica prije nabrijanih su bili izuzetak od pravila da su Evropljani role playeri za njih u najbolju ruku. Vremenom se to mijenja jer Dirk Toni uzima FMVP, Dirk isto a onda i Gasol ima ogromno ucesce u b2b titulama.

Mark Gasol je ismijavan a decko sampion lige i jedan od najboljih defanzivaca ikada.

 

Sjetimo se Pekovica, jel smio neko njega da ismijava? Naravno da ne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Pricajmo o draftu

 

da, vas upravo sad ujeda za guzicu draftovanje onog smita 2020.

koja je logika bila iza tog poteza, kako su se pravdali?

 

halibarton je u tom momentu bio na izvolte, devin vasel, kajra luis, sadik bej...

Edited by ljutikrilo
slovo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...