Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

  Petrusev je ove sezone primio bas dosta trojki...utisak je da kad protivnici sutiraju preko njega imaju vise od 50% za sada u sezoni...popravice on to sigurno, pre svega citanja u odbrani, ponekad prekomernu pomoc tamo gde ne treba...to je cena koju klubovi naseg ranga moraju da plate, ucimo igrace kako da igraju i ako u svemu tome pokazu da imaju visok plafon odu u jake klubove...s druge strane oni koji su pokazali da mogu ali da nece bas toliko napredovati su ostali kod nas ili su otisli u neke slabije klubove, prosta matematika...

 

  juce utakmica, realno odbrambeni pakao...ne vidim nacin na koji se mogu braniti timovi poput Olimpije kad sutiraju kao oni juce, posebno sto oni posalju na teren s vremena na vreme gde su svi suteri...sreca pa izvukosmo nekako to...

 

  mislim da ne postoji brzi bekovski tandem van NBA od Ferala i Adamsa...

 

u svakom slucaju za promenu nasa leprsava utakmica u ABA i ako je rezultat bio tu negde nisam imao utisak da oni mogu ovo da preokrenu...

Edited by hakeem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skoro pa revijalna utakmica sinoć, Olimpija je ubacila skoro sve spolja a opet se nisu previše pitali. Mi smo igrali u nekom revijalnom, polu-nonšalantnom tonu i to je sigurno Dušku zasmetalo. Falilo je Olimpiji nekoliko igrača, pre svega pod košem, Omić im je bio praktično jedini centar. Bio sam na utakmici sa nekim kolegama iz Ljubljane, oni očima ne mogu da vide Omića i stalno se sprdaju na njegov račun, čim naiđe na nekog ko može da mu parira snagom i gabaritima nema ga nigde i jedino je koristan ako se igra stalno kroz njega (recimo situacija kakvu smo mi imali svojevremeno i sa njim, ali i sa Raškom i Štimbronom). Šteta je što će igrač kao Facu morati da se zadovolji ovim maltene revijalnim utakmicama do marta (ako i tada zaigra u EL). Čini mi se da je jedini Lazarević igrao ovu utakmicu sa evroligaškim intenzitetom, on ni ne zna drugačije što je dobro jer je taj spot up šut i dalje dosta klimav. Takođe, Ivanović je potpuno ispao iz šuterske forme, što se moglo očekivati, nijedna lopta mu nije blizu da uđe i tek kad ga vidiš pored evroligaških klasa od igrača vidiš koliko je on defektan igrač. Simpatičan ali defektan. 

 

Takođe, mislim da će se Bentilova uloga svesti na 10ak minuta max. Evidentno je da nije Duškova šolja čaja i da mu je flow igre uglavnom u kontra smeru od onoga što igraju ostali. Petrušev zaslužuje jedno ribanje za nonšalantan pristup ali to je samo za njegovo dobro. Očekujem da frustrira rivale u petak opet.

 

Nije loše što smo odigrali kao close game i jasno je da ovakvo lelemudanje protiv bilo kog evroligaškog tima ne može da prođe. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Jedino što je meni smetalo juče je odbrana pika sa Kampacom, svaki put smo preuzeli. E sad da li je to bio koncept ili lenjost, ali baš je izgledalo loše i pre svega nepotrebno jer Faku nije Jaka ili Nedović da će da glavi u bloku, to mi je baš onako wtf momenat bio. Jedino ako su vežbali nešto za petak.

Utakmica inače zanimljiva za gledati , sa dosta ubačenih poena i u dobrom ritmu, pogotovo ako gleda neko neutralan 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo 3 teske utakmice u ABA do kraja... aj, polutesku protiv FMP-a, i dve teske, u Ljubljani i protiv Partizana u Areni. Dakle, mi smo prakticno sigurno bar drugi na kraju prvenstva, a kvalitet Zvezde i Partizana ove sezone mozda proizvede situaciju gde domacinstvo nece biti bas presudno. Apsolutno sam ubedjen da i mi i oni mozemo da pobedjujemo ove druge na njihovom terenu, nezavisno od urlika sa tribine.

Link to comment
Share on other sites

Maksimalno podrzavam ovu odluku kluba.

 

16 minutes ago, John Terry said:

Imamo 3 teske utakmice u ABA do kraja... aj, polutesku protiv FMP-a, i dve teske, u Ljubljani i protiv Partizana u Areni. Dakle, mi smo prakticno sigurno bar drugi na kraju prvenstva, a kvalitet Zvezde i Partizana ove sezone mozda proizvede situaciju gde domacinstvo nece biti bas presudno. Apsolutno sam ubedjen da i mi i oni mozemo da pobedjujemo ove druge na njihovom terenu, nezavisno od urlika sa tribine.

Zadar tamo je potencijalna mina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nama za prvo mjesto treba pobjeda u Ljubljani bez oba Argentica što će biti nezgodno ali se vraćaju neki povrijeđeni igrači do tad pa je situacija bolja nego što se činilo u prvi mah. U slučaju poraza, moraćemo da ganjamo još jednu pobjedu u derbiju ili da KKP izgubi u PG što nije baš jako izgledno. Uglavnom što kaže John Terry neću sjeći vene i da drugi završimo u regularu. 

 

EL je u fokusu svakako, ono što mene brine je što mi ne možemo redovno dobijati tim kvaliteta KKP. Ali u petak nam baaaaš treba ta pobjeda, pa ako nekad mora i da se izgubi, neka bude kup i game 2 u abi. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Benito said:

Maksimalno podrzavam ovu odluku kluba.

 

 

Jedno je insistirati na pravilniku i legalnosti a drugo nesto je to raditi na ovakav nacin - Covicevskim saopstenjima. Dosao je do tog nivoa da ga vise niko i ne cita. 

 

Jedna stvar u ovom Covicevom razmisljanju je doduse dosta smislena - a to je da je ovo trenutak kada je Kup morao da se vrati u Beograd i igra u Areni. S obzirom na nikad jace sastave KKCZ i KKP, da oba kluba igraju EL, vode ih zvucna imena, da je interesovanje za klupsku kosarku nikad vece, sve to je KSS morao da prepozna i napravi spektakl u Areni. Naravno, ne omalovazavam ostale ekipe, ali ocekivano bi bilo finale KKP-KKCZ. Da se to desi, ovaj Kup bi stao gotovo rame uz rame sa Spanskim Kupom Kralja (ok, makar finalna utakmica). Grci, nista, turci, italijani, ma kakvi... 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, СтелаРоса said:

Zbog cega se toliko forsira da se KRK igra u Nisu? Okej, nema puno hala gde se moze igrati, ali eto ima Pionir u kojem se poslednji put igralo ako se ne varam 2014. godine i od tada se svaki put igralo u Nisu.

Zato sto je do prosle godine ljude u Bg boleo kurac da gledaju kosarku, cak i za Zvezdu i Partizan - Zvezdu jer smo navikli na mediocre izdanja u EL, a Partizan jer je bio los cak i za EC standarde. Tek se prosle i pogotovo ove godine probudila publika kad su upumpani jaki milioni sa obe strane.

 

Nis je gladan sporta, hala je puna sa 50/50 navijanjem i atmosfera je odlicna, ne vidim zasto bi sve moralo da se desava u Beogradu, iako i sam zivim u njemu.

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jedno je insistirati na pravilniku i legalnosti a drugo nesto je to raditi na ovakav nacin - Covicevskim saopstenjima. Dosao je do tog nivoa da ga vise niko i ne cita. 

 

Jedna stvar u ovom Covicevom razmisljanju je doduse dosta smislena - a to je da je ovo trenutak kada je Kup morao da se vrati u Beograd i igra u Areni. S obzirom na nikad jace sastave KKCZ i KKP, da oba kluba igraju EL, vode ih zvucna imena, da je interesovanje za klupsku kosarku nikad vece, sve to je KSS morao da prepozna i napravi spektakl u Areni. Naravno, ne omalovazavam ostale ekipe, ali ocekivano bi bilo finale KKP-KKCZ. Da se to desi, ovaj Kup bi stao gotovo rame uz rame sa Spanskim Kupom Kralja (ok, makar finalna utakmica). Grci, nista, turci, italijani, ma kakvi... 🙂 

Spanski kup se igra u Badaloni ove godine, ne znam zasto bi morao da se igra u Areni da bismo stali rame uz rame. Jbt nije Srbija samo Beograd

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jedino što je meni smetalo juče je odbrana pika sa Kampacom, svaki put smo preuzeli. E sad da li je to bio koncept ili lenjost, ali baš je izgledalo loše i pre svega nepotrebno jer Faku nije Jaka ili Nedović da će da glavi u bloku, to mi je baš onako wtf momenat bio. Jedino ako su vežbali nešto za petak.

Utakmica inače zanimljiva za gledati , sa dosta ubačenih poena i u dobrom ritmu, pogotovo ako gleda neko neutralan 

Tesko da smo sa Fakuom vezbali bilo sta za petak. 😤😤

 

On im izmedju ABA I EL tekmi dodje kao neki peti assistant coach, ima skill, ima mozak, iskustvo, maltretira ih odbranom na treninzima...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jedno je insistirati na pravilniku i legalnosti a drugo nesto je to raditi na ovakav nacin - Covicevskim saopstenjima. Dosao je do tog nivoa da ga vise niko i ne cita. 

 

Jedna stvar u ovom Covicevom razmisljanju je doduse dosta smislena - a to je da je ovo trenutak kada je Kup morao da se vrati u Beograd i igra u Areni. S obzirom na nikad jace sastave KKCZ i KKP, da oba kluba igraju EL, vode ih zvucna imena, da je interesovanje za klupsku kosarku nikad vece, sve to je KSS morao da prepozna i napravi spektakl u Areni. Naravno, ne omalovazavam ostale ekipe, ali ocekivano bi bilo finale KKP-KKCZ. Da se to desi, ovaj Kup bi stao gotovo rame uz rame sa Spanskim Kupom Kralja (ok, makar finalna utakmica). Grci, nista, turci, italijani, ma kakvi... 🙂 

Da li ti saopštenje smeta zato što je "Čovičevo" ili zato što nešto u njemu nije tačno?

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, sasvim okej saopštenje. Nekako je logično da se kazni klub koji naočigled svih krši pravila takmičenja. 
Mi smo kršili pa smo kažnjeni, ako su i oni napravili prekršaj (ne da su prekršili nego ponizili takmičenje) logično je da budu kažnjeni. To se nije desilo, saopštenje je logičan potez. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pacino said:

Iskreno, sasvim okej saopštenje. Nekako je logično da se kazni klub koji naočigled svih krši pravila takmičenja. 
Mi smo kršili pa smo kažnjeni, ako su i oni napravili prekršaj (ne da su prekršili nego ponizili takmičenje) logično je da budu kažnjeni. To se nije desilo, saopštenje je logičan potez. 

 

Domaća liga nije pod KSS.
Liga je kaznila KKP.


Ligu treba vratiti KSS.


Pa onda tražiti od KSS da kazni KKP.
Čović neće dozvoliti povratak lige pod KSS.

 

Dalje zaključi sam...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Zato sto je do prosle godine ljude u Bg boleo kurac da gledaju kosarku, cak i za Zvezdu i Partizan - Zvezdu jer smo navikli na mediocre izdanja u EL, a Partizan jer je bio los cak i za EC standarde. Tek se prosle i pogotovo ove godine probudila publika kad su upumpani jaki milioni sa obe strane.

 

Nis je gladan sporta, hala je puna sa 50/50 navijanjem i atmosfera je odlicna, ne vidim zasto bi sve moralo da se desava u Beogradu, iako i sam zivim u njemu.

Spanski kup se igra u Badaloni ove godine, ne znam zasto bi morao da se igra u Areni da bismo stali rame uz rame. Jbt nije Srbija samo Beograd

 

Kao što ne mora sve da se održava u Beogradu, tako ne mora ni baš svaki Kup da se održava u Nišu, iskreno ne znam kada je to postalo opšteprihvaćeno i nezamenljivo mesto za održavanje KRK-a. A to što je uvek pun Čair koji nema ni 5k kapacitet zaista ne vidim kao neki spektakularan poduhvat i nešto što je nedostižno za druge gradove, prilično sam siguran da bi recimo i Spens koji je većeg kapaciteta bio pun za finale kupa.

 

Neka makar malo šaraju, posebno jer ne vidim Niš kao neki posebno košarkaški grad, nema kluba koji je učesnik kupa da je odatle, ne postoji neka veza između grada i čoveka po kome je kup nazvan... Pošto u Srbiji nažalost nema puno hala koje ispunjavaju uslove jasno je da se to može održavati samo u nekoliko gradova - neka u Nišu bude svake druge-treće godine, ne mora baš svake.

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Kao što ne mora sve da se održava u Beogradu, tako ne mora ni baš svaki Kup da se održava u Nišu, iskreno ne znam kada je to postalo opšteprihvaćeno i nezamenljivo mesto za održavanje KRK-a. A to što je uvek pun Čair koji nema ni 5k kapacitet zaista ne vidim kao neki spektakularan poduhvat i nešto što je nedostižno za druge gradove, prilično sam siguran da bi recimo i Spens koji je većeg kapaciteta bio pun za finale kupa.

 

Neka makar malo šaraju, posebno jer ne vidim Niš kao neki posebno košarkaški grad, nema kluba koji je učesnik kupa da je odatle, ne postoji neka veza između grada i čoveka po kome je kup nazvan... Pošto u Srbiji nažalost nema puno hala koje ispunjavaju uslove jasno je da se to može održavati samo u nekoliko gradova - neka u Nišu bude svake druge-treće godine, ne mora baš svake.

 

Shvati to kao malu kompenzaciju sto 20m evra dajemo na Zvezdu i Partizan, a na klubove iz drugog i treceg najveceg grada jedno 150k maksimalno. 
Slazem se da bi moglo da se promesa u smislu Novi sad, Nis, Kragujevac, Cacak, ali ja vidim ovde kukanje zasto se spektakl ne odrzava u Beogradu. 

Sedi lave u auto pa se odvezi 2.5h ako hoces da gledas, nije na kraj sveta, pomeri dupe iz Beograda malo (ne ti nego onaj ko se zali).

 

Tacno je sto kazes da nema ucesnika iz Nisa, ali nema ni iz ovih drugih gradova jer mrvice koje ostanu iza blizanaca nisu dovoljne da bi postojalo bilo sta imalo kompetentno van Bg. Evo taj Borac sad je pristojan samo jer se Mozzart ludacki razvio poslednjih godina, pa valja udeliti malo i svojim zemljacima u Cacku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cooper said:

 

Domaća liga nije pod KSS.
Liga je kaznila KKP.


Ligu treba vratiti KSS.


Pa onda tražiti od KSS da kazni KKP.
Čović neće dozvoliti povratak lige pod KSS.

 

Dalje zaključi sam...

Zakljucak je da  Zvezda nije htela da igra prvenstvo drzave koja joj upumpava milione.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cooper said:

 

Domaća liga nije pod KSS.
Liga je kaznila KKP.


Ligu treba vratiti KSS.


Pa onda tražiti od KSS da kazni KKP.
Čović neće dozvoliti povratak lige pod KSS.

 

Dalje zaključi sam...

Nisi razumeo, ja mislim da Covic nije u pravu, jer neko ko ne placa porez drzavi i ne moze da igra prvenstvo, a po meni ni kup te drzave.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...