Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nama je problem što godinama ne možemo da zadržimo najbolje igrače i što oni odlaze ili zbog veće love ili što vide da nema love da se tim nadogradi ( Kalinić).

 

Jedan od problema. Za rešenje istog treba zadržati stručnjaka (Duška) i držati udbaša dalje od terena.

 

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sve što želim od ovog prelaznog roka je kontinuitet na mestu trenera i na mestu najboljih igrača.

 

Slažem se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nama je problem što godinama ne možemo da zadržimo najbolje igrače i što oni odlaze ili zbog veće love ili što vide da nema love da se tim nadogradi ( Kalinić).

Sve što želim od ovog prelaznog roka je kontinuitet na mestu trenera i na mestu najboljih igrača.

Ali da se to desi mi moramo imati zagarantovane pare i garantovan budzet u junu, a ne u novembru/decembru. A to ne zavisi od nas sve. Normalno da bi svako volio da ostavimo sto vise igraca i da kompletiramo roster prije avgusta, ali to do sada nije bilo moguce.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nema garantovane pare. Ni Partizan ni mi. Samo što se mi kurčimo sa izjavama o plaćenom porezu a oni dovode odlične igrače. To je sve pričica za publiku. Jadni mi, legalni i legitimni i onda moramo da dovedemo kamiondžiju koji sve i da prima 200 evra mesečno je štetočina. Beskoristan igrač je preplaćen igrač. Bolje imati 10 onih koji mogu ngo 15-18 od kojih su pola beskorisni.

 

Batalite te priče. Mi smo 10 godina u evroligi i ne možemo da skarabudžimo budžet da bismo napali plej of. Šta to znači? Znači da menadžment nije dovoljno dobar. Ako nije dovoljno dobar, neka se skloni, a neka dođe neko ko će nabaviti novac, JER TO JE ULOGA MENADŽMENTA, a ne da sastavlja tim od svojih kumova i pobratima.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Niko nema garantovane pare. Ni Partizan ni mi. Samo što se mi kurčimo sa izjavama o plaćenom porezu a oni dovode odlične igrače. To je sve pričica za publiku. Jadni mi, legalni i legitimni i onda moramo da dovedemo kamiondžiju koji sve i da prima 200 evra mesečno je štetočina. Beskoristan igrač je preplaćen igrač. Bolje imati 10 onih koji mogu ngo 15-18 od kojih su pola beskorisni.

 

Batalite te priče. Mi smo 10 godina u evroligi i ne možemo da skarabudžimo budžet da bismo napali plej of. Šta to znači? Znači da menadžment nije dovoljno dobar. Ako nije dovoljno dobar, neka se skloni, a neka dođe neko ko će nabaviti novac, JER TO JE ULOGA MENADŽMENTA, a ne da sastavlja tim od svojih kumova i pobratima.

Partizan je ove sezone imao zagarantovane pare, zato su i kompletirali tim u julu i zadrzali sve nosioce, ali porez ce se morati platiti kad tad.

 

Novac i budzet zavise od jednog covjeka i ko god bude dosao u klub umjesto Nebojse zavisice kao i on od raspolozenja tog covjeka.

 

Mislis li da u klubu nisu namjerno zadrzali ekipu iz sezone 16/17 ili Berona, Pantera i Lorenca iz 19/20, ili je nesto drugo bilo u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sokmeniki said:

Partizan je ove sezone imao zagarantovane pare, zato su i kompletirali tim u julu i zadrzali sve nosioce, ali porez ce se morati platiti kad tad.

 

To "zagarantovano" kod nas znaci "Nema frke, bate, ce ga resimo". I onda se svaki mesec treses da li si i dalje politicki podoban da bi dobio novac. Ne mislis valjda da bi Vucko sve pare dao Partizanu odmah, pa gde mu je garancija da ce mu ljubiti dupe Ostoja?

 

6 minutes ago, Sokmeniki said:

Novac i budzet zavise od jednog covjeka i ko god bude dosao u klub umjesto Nebojse zavisice kao i on od raspolozenja tog covjeka.

 

Tacno, ali je na nama kako cemo taj novac potrositi, a trosimo ga uzasno neprofesionalno.

 

7 minutes ago, Sokmeniki said:

Mislis li da u klubu nisu namjerno zadrzali ekipu iz sezone 16/17 ili Berona, Pantera i Lorenca iz 19/20, ili je nesto drugo bilo u pitanju?

 

Ne znam, a nije ni bitno. To je prica koju nam je Covic servirao, na nama je da verujemo ili ne. Ono sto je vidljivo je da mnogo masimo u sastavljanju rostera i da nikako da se otarasimo vecitih talenata krvavih kolena koji su blizi tridesetoj nego dvadesetoj. Ne postoji izgovor za nas los rad.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha Partizan nije imao zagarantovan budzet, oni jos u Junu ako ne i ranije pregovarali sa igracima, dogovorili se, ozvanicili u Julu, produzili sta su hteli...

I onda neko dodje ovde i pise kako je Partizan bio u istom polozaju kao i mi....

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Hahaha Partizan nije imao zagarantovan budzet, oni jos u Junu ako ne i ranije pregovarali sa igracima, dogovorili se, ozvanicili u Julu, produzili sta su hteli...

I onda neko dodje ovde i pise kako je Partizan bio u istom polozaju kao i mi....

 

Nije neko dodje, ja sam napisao i to sam napisao jer tako mislim. Mozda nisam u pravu, ali svakako nema poenta pisati upise sa podsmehom. Ne zbog mene, zbog generalne rasprave, treba postovati sagovornika. Ponovicu ponovo, to je prica koju Covic vec nekoliko godina fura, iz ne znam ni ja kog razloga. I nije samo ove sezone. Mi od 2015. godine naovamo imamo siroko polje da izdominiramo kosarkom. Samo ove sezone, i delimicno prosle, Partizan je ozbiljan takmac za sve ove godine nase dominacije. I sta smo mi uradili, jednom osmo i jednom deveto mesto, dve sezone za respekt u Evropi. Nije do Partizana, do nas je.

 

A to garantovane pare kod nas ne postoji. I dan danas Partizanu moze da pukne budzet, jednostavno se Vucku dignu jajca da im zavrne slavinu i cao zdravo, kao sto se nama desilo 2017 godine, kada smo trebali dobiti novac za zadrzavanje najtalentovanije generacije domacih igraca u Zvezdi ikada, mi smo doziveli rasulo. Dakle, garancija nema, bukvalno ti daju na kasicicu da bi stalno morao da im se ulizujes. Partizanova uprava je bliska SNS, nasa je bliska SNS, jedina razlika je sto Ostoja kapira da je tuljan i nestrucan lik. Nas Nebojsa misli da je bog kosarke a pojma nema sa strukom. U FMP-u posao mu je vodio Rasa Radovanovic. On je zasluzan za Askrabice, Teodosice i slicno, ne Nebojsa. Danas Nebojsa vedri i oblaci sklapanjem rostera. To je nas problem, NE PARTIZAN.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stefi88 said:

Hahaha Partizan nije imao zagarantovan budzet, oni jos u Junu ako ne i ranije pregovarali sa igracima, dogovorili se, ozvanicili u Julu, produzili sta su hteli...

I onda neko dodje ovde i pise kako je Partizan bio u istom polozaju kao i mi....

 

Just now, John Terry said:

 

Nije neko dodje, ja sam napisao i to sam napisao jer tako mislim. Mozda nisam u pravu, ali svakako nema poenta pisati upise sa podsmehom. Ne zbog mene, zbog generalne rasprave, treba postovati sagovornika. Ponovicu ponovo, to je prica koju Covic vec nekoliko godina fura, iz ne znam ni ja kog razloga. I nije samo ove sezone. Mi od 2015. godine naovamo imamo siroko polje da izdominiramo kosarkom. Samo ove sezone, i delimicno prosle, Partizan je ozbiljan takmac za sve ove godine nase dominacije. I sta smo mi uradili, jednom osmo i jednom deveto mesto, dve sezone za respekt u Evropi. Nije do Partizana, do nas je.

 

A to garantovane pare kod nas ne postoji. I dan danas Partizanu moze da pukne budzet, jednostavno se Vucku dignu jajca da im zavrne slavinu i cao zdravo, kao sto se nama desilo 2017 godine, kada smo trebali dobiti novac za zadrzavanje najtalentovanije generacije domacih igraca u Zvezdi ikada, mi smo doziveli rasulo. Dakle, garancija nema, bukvalno ti daju na kasicicu da bi stalno morao da im se ulizujes. Partizanova uprava je bliska SNS, nasa je bliska SNS, jedina razlika je sto Ostoja kapira da je tuljan i nestrucan lik. Nas Nebojsa misli da je bog kosarke a pojma nema sa strukom. U FMP-u posao mu je vodio Rasa Radovanovic. On je zasluzan za Askrabice, Teodosice i slicno, ne Nebojsa. Danas Nebojsa vedri i oblaci sklapanjem rostera. To je nas problem, NE PARTIZAN.

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To nije nepostovanje i podsmeh, vec si me zaista lepo nasmejao sa uporedjivanjem Zvezde i Partizana na pocetku sezone... 

Uporedjivanje Odlazaka nosioca Zvezde i zadrzavanja nosioca Partizana...

Uporedjivanje dolazaka Adamsa, Holanda, Bentila...

Sa dolascima Nanelija, Papapetrua, Exuma....

Evo vec drugu sezonu za redom postoji mogucnost da im pukne budzet, ako ne ove, evo sanse i sledece kada se dodatno pojacaju...

Svakako ne bih vise o njima na ovoj temi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Oni su dati samo kao primer kako se sa novcem dobro barata. Novac svakako nije mali, verovatno nikad vise u istoriji nisu imali, ali to vazi i za nas pa smo napravili abortus roster. Dakle, to sam napisao samo kao primer da se razume da je problem u nasoj struci i da se za novac koji imamo moze napraviti ozbiljan tim. Zalgiris i Baskonija su ekipe koje imaju jeftinije rostere od naseg a bolje rezultate.

 

Nismo mi, naravno, jedini pobacaj ove sezone, svake godine ih je nekoliko, ali kod nas je simptomaticno jos od prvog odlaska Deje.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites




1. neko je pomenuo da je sportski centar Moraca zapravo izborno mesto (ili vise njih u jednom objektu, kako to obicno biva),
2. kosarka je trebala da se igra bas na dan izbora, a fudbal dan posle (a i tesko da je stadion izborno mesto). 
 


Morača jeste jedno od izbornih mjesta, pa bi nezgodno bilo da se glasanje završi u 20h a u 21h vec da krene kosarkaska utakmica. Taj dio grada je prilično naseljen pa i nije bas malo izborno mjesto za CG uslove da se mogu casom prebrojat glasovi svi.

Eo je i ovaj CG derbi izmedju Budućnosti i Mornara takodje odložen iz istog razloga, pa će se odigrati dan kasnije.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stefi88 said:

To nije nepostovanje i podsmeh, vec si me zaista lepo nasmejao sa uporedjivanjem Zvezde i Partizana na pocetku sezone... 

Uporedjivanje Odlazaka nosioca Zvezde i zadrzavanja nosioca Partizana...

Uporedjivanje dolazaka Adamsa, Holanda, Bentila...

Sa dolascima Nanelija, Papapetrua, Exuma....

Evo vec drugu sezonu za redom postoji mogucnost da im pukne budzet, ako ne ove, evo sanse i sledece kada se dodatno pojacaju...

Svakako ne bih vise o njima na ovoj temi.

Kako ti znas te informacije? Koliko se secam jedan forumas je pisao kako ima para, Nedovic, Nepijer, Petrusev, Bentil, Holand, Adams, Ilic, Raduljica..i ko zna koga je jos najavljivao..ko koliko dobija i kad ti znas?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bio naš roster prošle sezone (koji je ostvario rezultat 13-17 u EL (Ruski klubovi tokom iste diskvalifikovani)) i osvojio sva 3 domaća/regionalna trofeja:

 

Wolters - Ivanović - Marković

Hollins - Lazić

Kalinić - Dobrić - Lazarević

White - Davidovac

Mitrović - Kuzmić

 

Vucarali su se tu pored juniora još i Simonović i Zirbes, obojica su sada (a Zirbes još i tada) penzioneri. Markovića smo doveli tokom sezone.

 

Ovaj sastav je apsolutna beda za EL nivo, odsustvo kvaliteta je očigledno. E sad dolazimo do nastavka priče:

 

1. Mi smo apsolutno krivi za današnju nakaradnu selekciju, početak sezone iz minusa, administrativnu bruku sa Kampacom + još dosta drugih kretenskih poteza uprave (uključujući Raduljicu, Hollanda, slučaj Topića, ratovanje sa svima, odlaganja, ne mogu više svega ni da se setim).

 

2. Kad smo apsolvirali stavku 1, ne treba biti neki maher niti "50 godina u košarci" da bi gore pomenutu jako skromnu ekipu nabudžio tako što ti ostanu svi koje želiš + naravno trofejni trener, a zameniš npr Lazića za Nedovića, Whitea za Polonaru, Zirbesa za Poiriera i još ti ostane da obrusiš malo roster i sa strane. To je KKP uradio, zadržao sve i zamenio loše igrače za provereni EL kadar (da ne bude patkometrija, nisu doveli sami evroligaški krem ali jesu najboljeg igrača Makabija uz Wilbekina prošle sezone, dugogodišnjeg kapitena PAO sa važećim ugovorom, rezervnog beka Barse sa velikim potencijalom i renomeom + Anđušića da se nađe kao domaći evroligaški igrač koji ne mora ni da ulazi na parket, ostalo je naravno i za promašaj sa Brodzijanskim, dakle jedini igrač koji nije provereni EL kalibar se nije dugo zadržao niti je Željko znao šta bi s njim). Ne treba biti neki mastermind za sastaviti ekipu na taj način. Da budemo pošteni, Partizan je razvio Lessorta u jednog od najboljih EL centara, nije imao ni blizu taj renome kad su ga potpisali. Takođe, KKP je već imao 2 ooozbiljna EL igrača u Punteru i Ledayu, a mi samo jednog. Dakle, ovakvu dopunu rostera smo mogli da uradimo:

- ja

- random sns isprdak - komesar

- moj dvogodišnji sin

- bilo koji forumaš

 

Zašto to nije uradio dr mr NČ? Il nije bilo para il je potpuno poludeo. 

 

Dakle, nema tu neke filozofije. Ne dovodiš Hollanda ako možeš da dovedeš Nunnallya, vrlo jednostavno.

  • Like 22
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Lessort nije bio anonimus svakako ali njegovi prethodni izleti u EL ni po čemu nisu pokazivali da je on sposoban da bude EL starter a kamo li jedan od MVP kandidata. Uostalom, njegova cena za koju je potpisan je 500-600k a danas vredi bar duplo više. Hteo sam da kažem da je on jedini igrač koji je posle rada sa Željkom bolji nego pre dolaska, svi ostali su provereni plejeri koji igraju onako kako se znalo da mogu, pitanje je samo zdravlja.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dakle, nema tu neke filozofije. Ne dovodiš Hollanda ako možeš da dovedeš Nunnallya, vrlo jednostavno.

 

sve je jasno i razumno što pišeš, slažem se naravno.

ono što bih dodao je da smo mi tog hollanda, prema upućenim ljudima koji pišu ovde (pisali letos), doveli za 450k+ eur. 

nije stvar u hollandu, niti u markoviću (koji meni lično igra malo iznad očekivanja ove sezone) ili na koncu svega dobriću kao regular domaćinu i bentilu kao prvoj opciji na PF. 

stvar je da mi kupujemo na agro: najpre sve domaće što ima, onda sve strance koji su dostupni u prvom delu budžeta, zatim sve ostale skupe i dobre strance da popunimo roster.

 

jasno je meni da su neke odluke i stvar konteksta, dovoljno puta sam pozdravio naknadno dovođenje vildoze i facua ali je činjenica da mi čak i kada gradimo tim od nule - gradimo ga po nekom uvrnutom ključu: red domaćih - red stranih - red kvalitetnih stranih igrača, između toga respektabilan trener.

 

teško je tako skockati ekipu a da imaš rezultate cele godine ili na kraju. teško je svejedno, željko i savić su uradili proper posao pa eto kako im ekipa klikće tek nakon sezoneipo i dovođenja solidnog broja kvalitetnih igrača.

 

treba dati ivanoviću ovlašćenja, vreme i strukturalnu podršku. pri čemu, ne mislim da je obavezan ivanović, ako postoji neko bolji (a da nije dejo, on je suviše strava), super.

samo treba nekako vaspostaviti proces i kontinuitet u njemu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Dakle, jedini posao Čovića na današnji dan 27.03.2023. je da se upregne da mi imamo obezbeđen budžet za dobrog trenera (Duška ili nekog drugog) i dobar tim pre početka letnjih priprema za sezonu 2023/24, a ako nemamo takav budžet, onda da imamo za onoliko koliko možemo da se prostremo. Sve ovo ostalo čime se on bavi je kontraproduktivno, otrovno i teško da može na dobro da izađe.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Mi @uinitim gradimo po tom uvrnutom ključu kad ga gradi Čović. Čović ne bi gradio tim da je ostao Ra. Što je otišao Radonjić, zbog čartera i doktora, how yes no.

Otišao je jer je shvatio, mislio da će imati ekipu sličnog kvaliteta kao prethodne godine. Isto važi i za Kalinu. Hteli su iskorak.

Mi smo počeli da se frljamo Šabazima , Sngltomima tek kad je razjebano sve od prošle godine.

Dakle Čović je nesposoban, a osim toga je i lud/glup. 

Ne kažem ja da bi mi umeli da sastavimo top 8 ekipu sve i da smo imali ravnopravne uslove uzevši u obzir Radonjićeve preferencije i da je Čović ipak Čović, ali nemojmo se zavaravati da su nam startne pozicije 25/6 bile iste.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mi @uinitim gradimo po tom uvrnutom ključu kad ga gradi Čović. Čović ne bi gradio tim da je ostao Ra.

 

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi (i kao ove sezone, minus trener), pa smo igrali 0-3 sa cska u 1/4 finalu? isto čovke sastavljao roster, bio tu radonja da prihvati kontekst,samo nam se posrećilo da nismo imali dostojnog takmaca u aba a u el imali seriju zahvaljujući quincey milleru, koji iskreno meni ne izgleda kao radonjin pik.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...