Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

12 minutes ago, Setite se 2011 said:

Jako zanimljiv deo oko garancije Evrolige da će sve biti u redu i da će moći da igra..

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Pa naravno. Propusta je bilo ali nisu sva posla čista. Imao je ozbiljne garancije od svih da neće biti problema. I tu ne govorimo o nekoliko meseci unazad pa da se nešto drastično promeni. Već govorimo o ne više od mesec dana možda čak i manje. Ono što smo dobili iz ovog intervijua je da odlazi na kraju sezone. Osim ako mu ćerkica ne krene srpski da govori i zatraži da ostanu. 😅

I jbt. zima će da nam odvede Kampaca. 😂

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ko nije gledao, izjavio je da je pre dolaska kod nas pitao sve u EL da li ce biti problema ili zabrana i da mu je receno da nece biti nikakvih problema. 
 

Zapravo nista sto nismo znali do sada, da su nas govna iz EL iz ko zna kojih razloga i po cijim naredbama zakinuli za igraca sa kojim bi verovatno isli u top8, ali eto sada potvrda i od samog igraca. I menadzerska agencija koja ga zastupa bi bila jako neozbiljna da ga je dovela u klub znajuci da tamo nece moci da igra dva meseca, sigurno su i oni imali garancije da ce ta zabrana biti skinuta, ali eto, ko zna kome je sve zasmetalo kada je i zvanicno postao nas igrac.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, СтелаРоса said:

Ko nije gledao, izjavio je da je pre dolaska kod nas pitao sve u EL da li ce biti problema ili zabrana i da mu je receno da nece biti nikakvih problema. 
 

Zapravo nista sto nismo znali do sada, da su nas govna iz EL iz ko zna kojih razloga i po cijim naredbama zakinuli za igraca sa kojim bi verovatno isli u top8, ali eto sada potvrda i od samog igraca. I menadzerska agencija koja ga zastupa bi bila jako neozbiljna da ga je dovela u klub znajuci da tamo nece moci da igra dva meseca, sigurno su i oni imali garancije da ce ta zabrana biti skinuta, ali eto, ko zna kome je sve zasmetalo kada je i zvanicno postao nas igrac.

Pa EvroLiga je dala Srbiji   Wildcard i glasala za to i sad još da dozvole da dva tima iz Srbije budu u top8 + mogućniF4.

Nema teorije. Ko je bliži vatri taj se i ogreje

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Ima steznik na desnoj potkolenici ali je Luka trenirao sa ekipom. 

Trebalo je zatvoriti trening za javnost da se ne zna status Vildoze. Malo takticki da se odradi kao pred prvi EL veciti derbi kada je Lesor navodno bio povredjen, pa nas urnisao u prvom poluvremenu. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Here we go again...

 

 

Za sada imamo 3-2 u derbijima ove sezone.

-U prvom abaligaskom derbiju Partizan je bio bez Avramovica (i sa polupovredjenim Lesorom). Ako racunamo iz perspektive rostere koji ce se sudariti, mi smo bili bez Kampaca(iako tad nije ni bio u rosteru al pisem iz sadasnje perspektive ko ce igrati sutra). Pobedili smo 16 razlike.

-U prvom evroligaskom derbiju, Partizan je bio bez Avramovica a mi bez Lazica( i bez Kampaca ako racunamo sadasnje rostere). Pobedili smo 3 razlike.

-U kupu, Partizan je bio bez Papapetrua i Madara a mi kompletni. Pobedili smo 8 razlike.

-U drugom evroligaskom derbiju Partizan je bio kompletan a mi bez Kampaca. Pobedili su 1 poen razlike.

-U drugom abaligaskom derbiju Partizan je bio kompletan a mi bez Lazica ( i sa 2ipo cetvrtine Kampaca zbog 5 licnih). Partizan je pobedio 11 razlike.

 

15+ razlike za nas ukupno. Tesko je ovo pisati iz ove perspektive jer nijedan derbi nije odigran da su oba tima bila kompletna. Nadam se da ce to biti sutra slucaj. Zapravo za nas je i potvrdjeno da smo kompletni a nadam se da ce i njima igrati Avramovic, pa neka pobedi bolji. (uz cvrstu veru da smo to mi)

 

Malo zanimljivosti:

-Racunajuci samo regularni deo evroligaske sezone (jer je Partizan igrao top8 a mi nismo te im nisam racunao meceve iz top8) Partizanu je dosudjeno 729 slobodnih bacanja a mi smo izveli 605. Kada na to dodamo i Aba ligu, Partizan je izveo 745 slobodnih bacanja a mi 640.

Ukupno su izveli cak 229 slobodnih bacanja od nas ove sezone.

 

Ne bih da ulazim u teorije zavere (iznad sam samo napisao podatak i nista vise od toga) ali na prvu (a i na drugu i na trecu) ovo deluje bas mnogo vise na isti broj utakmica . Narocito iz perspektive da nisu igrali vise ispod kosa od nas (Lesor vs Mitrovic, Petrusev, Bentil, Martin). Jedan Martin im vise pokusaja ispod obruca za 2 od Smajlgica a kamoli Bentil cak duplo vise a tek Petrusev i narocito Mitrovic. Takodje i ulaz 1 na 1 do kraja gde maltene imaju samo Exuma (i nesto malo Avramovica) a Vildoza i Nedovic ukupno imaju vise (pride i Kampaco 9 utakmica ima solidan broj). Ledej gro poena postize iz onog njegovog poluhoroga, polu distance i spot apa. Papapetru povremeno igra na niskom postu ali nista znacajno ima tu dosta polu distanci i pokusaja za 3. Panter gro poena iz poludistance i suta za 3, i 90% slobodnih bacanja mu je svirano kad pruzi noge pri sutu, doduse ume solidno da izvuce faul tu. Od ostalih niko nit igra na niskom postu nit probija 1 na 1 licem da izvuce faul u preuzimanju ili uz kontakt ispod kosa, mozda neki izolovan slucaj poput Smajlagica i Avramovica ali to je bas mali uzorak na toliki broj meceva.

 

Ovime nista ne tvrdim samo samo izvukao podatak i napisao svoje misljenje. Voljan sam da cujem kontra misljenje ako gresim u necemu sto sam napisao.

 

Jedan fun fact:

-U ovoj sezoni Evrolige ima 7 duplih kola. Zvezda svih 7 duplih kola igra u 3 dana odnosno 1 dan pauze. Partizan cak 3 od 7 puta igra na 4 dana sa 2 dana pauze.

 

Ne vidim ovaj fun fact kao nesto specijalno zato sam ga i nazvao fun fact ali mislim da bi bilo fer da su bar iznivelisali 2-1 u korist Partizanu ovo a ne 3 prema 0. Nista specijalno znacajno da ponovim ali po meni nije beznacajno.

 

Sad neki argumenti gde cu da zaokruzim sustinu na kraju zasto mislim da smo bolji:

-Sto se tice evroligaske sezone i 20 na prema 17. Zvezda je ostecena (zvanicno priznato, Barsa) za 1 pobedu a Partizan 0. I za ovo nije Partizan kriv naravno da se mi razumemo ali ja bi po onom Terzinom racunao nama realnih 18 pobeda a ne knjigovodstvenih 17.>

To znaci da je Partizan na 34 kola imao ''samo'' 2 pobede vise od nas>da jeste ti ''mnogo'' u neku ruku gde je vecina timova egal, ali...>

U sezoni gde im je trener tu 2. sezonu za redom>a nas dosao tokom sezone>

Gde je Zeljko punu sezonu radio sa svim igracima i maltene najlosije zamenio sa 4 provorena evroligaska od cega su sva 4 igrala top8 a trojica f4>Dusko radio samo sa Vildozom pre Zvezde

>Gde je Kampaco odigrao 9 umesto 21. koliko je trebao (ovo pricam iz cisto kosarkaskih razloga i perspektive 2 njihove pobede vise ne iz ko je i kako i zasto kriv za to i prezvakanu pricu)>

 

i ono o cemu niko ili gotovo niko nije napisao a sto je po meni kljuc,

Partizanovih 12 igraca redom shodno ulozi odnosno minutazi i broj utakmica u regular seasonu koji su propustili:

- Ledej 0

- Lesor 0

- Panter 0

- Exum 1

- Naneli 2 ( i to jednu ga Zeljko drzao na klupi jer nije bio u formi a ne jer je bio povredjen)

- Papapetru 1

- Avramovic 14

- Madar 1

- Smajlagic 9

- Andjusic, on nije imao povreda koliko se secam a sve sto je propustio je Zeljkova odluka bila tako da uzalud broj da pisem nije realan

- Trifunovic 4( ne secam se da je imao povrede verovatno odluka trenera za bar 3)

 

Zvezda:

- Kampaco 13 (od trenutka od kad je dosao) (ponavljam cisto iz kosarkaskih razloga potencijalno da je odigrao svih 21 mec)

- Vildoza 5

- Petrusev 0

- Dobric 3

- Nedovic 7

- Bentil 4

- Mitrovic 3

- Lazic 9

- Lazarevic 4 (cini mi se 2 puta kod Dovle bez povrede vec odluka trenera dakle kao Andjusic)

- Markovic 5

- Ivanovic 15 (bar 12 zbog povreda)

- Martin 11

 

Ovo je bas velika razlika u izostancima a narocito samo pogledati najvaznijih prvih 6 igraca da kazemo kljucnih realno. Zamislite da smo i mi tu imali 0 do 1 i skor u El, a tek zamislite da je bila obrnuta situacija i ukupan skor.

 

Da sta bi bi bilo kad bi bilo, znam... Ali ovo ne pisem iz te perspektive mastanja vec da cvrsto verujem da smo bolji tim citav roster vs citav roster.

 

 

Imamo mnogo vise domacih (u ovom slucaju ukljucujuci regionalnu Abu) trofeja u rukama od njih:

-Panter nema nijednu domacu titulu, Ledej ima 1 u Litvaniji, Lesor ima Kls sa Zvezdom, Andjusic ima 1 kls, Exum 0, Naneli 2, Papapetru 5 i to bi trebalo da je to dalje ne moram ni da gledam mladje igrace jer znam ko je gde igrao.

-Da ne pisem kod nas pojedinacno za svakog ali roster od 12 kojih bi trebalo izaci svi imaju ligaske trofeje osim Petruseva.

 

Da ne bude da su bez trofeja ima Panter i Fibu LS, Lesor Evrokup, Naneli Evroligu itd itd. i dosta kupova svi ukupno. Pride imaju i daleko najtrofejnijeg trenera u Evropi koji posmatrajuci poslednje 4 sezone (0 trofeja, jednu sezonu nije ni radio) ocigledno nije u prajmu i prajm mu je prosao ili polako prolazi ali svakako se nece ni podceniti sigurno i svakako da su realne sanse 50-50 uzimajuci sve u obzir. Ja samo naglasavam nasih 50% sansi zasto bi dodao i subjektivnih 60% na prema 40% za nas iako po rosterima i trenerima nije tako ali cvrsto verujem u sve faktore koje nabrajam. 

 

Kazu da odbrane osvajaju titule a nasa odbrana je svakako bolja. Moze Partizan jedan mec da odigra top odbranu ili na 3-4-5 meceva tesko da mogu bolje od nas odbranu da odigraju. Naravno nije samo odbrana uz dobru odbranu moramo da imamo i solidan napad jer sa dobrom odbranom i losim sutem na primer tesko da se dobija ovakav Partizan.

 

Naravno ima Partizan nemali broj aduta ali ja sam se skoncetrisao na nas. Ukratko izuzetni su napadacki, izuzetno sutiraju za 3 poena i poludistancu koju im sutira barem 5 igraca dok kod nas gotovo niko i to se tesko brani. Verujem da ukoliko ih sutra ih nekim cudom spustimo na ispod 40% za 3 tacnije ne ostavimo puno otvorenih suteva da idemo po brejk u prvom.

 

Ne potcenjujem Partizan ni najmanje ali mislim da imamo vise aduta da idemo po novu Aba titulu i prestignemo ih i u tome po broju titula jer smo u Kls jos prosle sezone a izjednacili se jos dok su igrali istu.

 

Idemo po 1-0 za pocetak.

 

 

Spoiler

Malo prognoza za sutra da kvoutujem da vidim koliko sam ubo, tipujem barem 7 od 10:

-Pobeda Zvezde

-Martin ce igrati barem 20 minuta (sto nije uobicajeno)

-Bentil ce igrati vise minuta od Petruseva (takodje retko)

-Kampaco 3 licne u prvom poluvremenu

-Partizan vise slobodnih bacanja za barem 5

-Sudjenje nece previse uticati na rezultat ma ko pobedio

-Nedovic ili Vildoza najbolji strelci meca

-Pefi daje trojku

-Partizan daje minimum 11 trojki

-Branko Lazic barem 4 licne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Večeras znači 'This is Sparta'  pristup. Kao neko nepisano pravilo ta prva utakmica u seriji uvek je najveća šansa za brejk. 

1 hour ago, DameTime said:

 

KKCZ u 6.

Znači onu treću će morati još jednom da potvrde 😁

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

 

Jedna od losijih epizoda... A ne zbog Holanda. Cini mi se da bi on mogao biti sjajan sagovornik ali ga upropasti ova likusa. 

 

10 hours ago, Wingwalker said:

Ko je najbučniji...
koja pesma...
...i ko ste vi?

Moj papagaj bi se bolje pripremio.

 

I hrcak a ne papagaj. Kakva gomila nebuloznih pitanja, i nemanja pojma sta raditi sa dobijenim odgovorima. Ne treba ovo bude najbolji intervju na svetu al ne treba bude ni leksikon za 3 razred osnovne. Ili ako jeste leksikon uradi ga sa stilom daj mu smeka. Ovako pola emisije u nekom neprijatnom smehu koji vristi kad ce kraj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...