Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne znam da l sam potcenio Zalgiris ili precenio Makabi.

U svakom slucaju Zalgiris deluje smislenije nego Zvezda, a verujem da su bolji i od Asvela, pa mozda i Baskonije.

Makabi tesko moze u top8 na ovaj nacin.

 

Bajern dosta los, cini se da je blizi donjem domu nego PO.

Link to comment
Share on other sites

Lučić se resetovao, baš je odigrao plašljivo, bar da je uzeo neke šuteve. Fener odličan i to bez neke impresivne partije Wilbekina.

 

Makabi imao više sreće nego pameti ovog puta. Zo i Colson odlični, ostali slabo. 

 

Šta tek reći za Valensiju, Mumbru deluje kao dunster, neke kretenske rotacije ima. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao dobar deo Pao - Real, prava atinska tekma.

 

Dobro je igrao Pao, ali im je falilo da neko nešto ubode spolja. Čak su se i bacanja napromašivali. Ali odbrana je bila tu.

Gudaitis mi je uvek bio odličan igrač, mislim da će njegov učinak samo još da raste. 

Bilo je reči o otkazu Endrusu, ali juče sasvim solidan. Grigonis opet kriminal (kao protiv Olija), to im je najveći problem. Njima baš treba njegovih stabilnih 13-14 poena po meču, a ne ovih 14-2 iz igre, neverovatno.

 

Real - fali tu kreacije ozbiljno. Opet se svelo na Ljulja + sad imaju point fwd u Musi, ali svejedno plaču za još jednim plejmejkerom. Imam utisak da bi Korneli mogao da bude ozbiljno pojačanje kada se malo adaptira.

 

*****

 

Uhvatio deo i Valensija Baskonija, doktorska partija Tomsona, sve to lepo pratio Kocar + odličan Gidraitis. Kocar se još prošle godine pokazao kao pametan centar koji zna da prati igru i pravog pleja, fenomenalan debi u EL. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bice ovo jedna od slabijih izdanja EL,ne znam odakle ova prica koja se prozima da je nikad jaca,bas daleko od toga.

Vise mediokriteta nego inace-zbog izbacivanje Rusa,beton donji dom postoji,mozda cak i 3 ekipe,2 ce sigurno biti kanta a cak ni vrh nije tako dominantan.Ne vidim da ce biti 3  ili 4 ekipe sa jako malo poraza,mozda jedna takva a jaz izmedju 3. 4. ekipe u odnosu na 5. 6. ce biti manji nego sto se ocekuje.Pretezno zbog manjka bas dominatnih ekipa.

 

Mediokritet-tu su Valensija sa novajlijom trenerom upitnim rosterom,Zvezda isto,Baskonija mozda nesto jaci roster ali slicna prica.Nikad nije bilo ovoliko eksperiment ekipa,bude cesto skromnih ali proverenih.

 

Alba,Zalgiris,sta reci... od Asvela ocekujem barem neki dobar period ali mozda i oni budu dno.

 

Bajern sam ocekivao zilav,ipak okosnica je tu pa jos po neko pojacanje,Zipser je tu ali ako je po debiju..ta okosnica je izgleda vrlo upitna,prosao rok trajanja.

 

Makabi pravi Makabi,videcemo hoce li to ikada kliknuti,opet upitan trener,pa jos takav skup igraca mu dali da kontrolise,nije lako.

 

Pao ce biti jaci nego pre ali opet nikakav bauk,fali igraca.

 

Virtus pa mozda budu ok ali opet mogu vrlo lako da podbace s obzirom da im je prognozirano osmo mesto,2 igraca u top10 najplacenijih...a neko 10-12 mesto s njihove strane me ne bi ama bas ni malo iznenadilo,videcemo mozda i ostvare ocekivano.

 

Gornji dom,pricao sam  prosle godine da Real ima bas sve osim lidera(sada nemaju Lasa doduse),Spanci su omatorili,svoje rutiniranje mogu da prikazu tek nekad,bas takvog nisu doveli.Musa i Hezonja su kvalitet ali bas nije to sto se trazi,rutina,nemaju jos to iskustvo i sigurnost.Naravno da ce Real dobijati mnogo utakmica ali kada zagusti nece biti tako sigurni kao nekada,moze da im se iscupa pobeda.

 

Barsa,ne znam sta Sarunas radi,covek zeli da igra sve,bez neke izrazene filozofije i lidera na terenu.I prosle godine je moglo da se igra sa njima,Zvezda Alba cak su igrali jako tesne utakmice sa njima.

O tome pricam,te top ekipe nisu nedodirljive,u najboljem slucaju bice 2 takve.

 

Dakle prostora je pregrst,dosta mediokriteta a neki skalp top3 ekipe i moze da se desi u ovakvom rasporedu pa ekipe kvaliteta Makabi,Partizai i sl mogu dogurati do cak 4,5og mesta ako budu ozbiljni od starta a ekipe poput Zvezde Pao mogu da se nadaju da se plasiraju medju osam,samo treba imati kontinuitet.

 

  • Ha-ha 5
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Ljulj je kršina danas i balast za tim, jedino dobro što je juče uradio je neka bomba o tablu koja je slučajno ušla. Naravno, znao je on kroz celu svoju karijeru to da pogađa ali do tog momenta je uglavnom kanalio ekipu. Na žalost Reala, izgleda da je i Ćaćo ušao u veteransku fazu karijere i da ne može previše. Treba da uzmu tog Kampaca koji provereno šljaka u Madridu i da završe tu priču. Dek im je nenormalno koristan, svaku trojku u Evropi može da uguzi dole, sinoć 13 skokova. A ne traži puno loptu nego cepa iz drugog plana. PAO jednostavno nema duboku rotaciju niti veliku marginu greške. Dobri su bili sinoć, falilo je ili da se Grigonis potpuno ne raspadne ili da Williams pogodi koje bacanje više. Kad smo kod njega, mogao bi opet da bude jako opasan, ne mogu da verujem da ima navijača KKCZ koji su ga smatrali kravom muzarom kad se kao dovodio u vezu sa nama. Doduše ima i do toga da li ga trenira ozbiljan trener ili rookie.

 

Zanimljivo mi je da se De Colo opredelio za povratak u Francusku. Po svemu prikazanom ima on još uvek šta da ponudi i na top EL nivou. 

 

Feneru je upala kašika u med sa Itoudisom. Konačno trener na duže staze, pa još jedan od top 5 u Evropi bez dileme. 

 

Šteta što Xavi Pascual trune u Zenitu, da sedne na klupu bilo kog od ovih slabijih evroligaša bio bi im ogromno pojačanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...