Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Pa je li bek šuter ili centar? Za SG poziciju 35% se ne smatra nekim vrhunskim procentom. Doduše nzm sad koliko trojki uputi po meču... Ali svejedno, za sve ove godine nije se nametnuo kao neki faktor; ja sam se dovoljno puta opekla kad on ovako bljesne nekom partijom pa ne bude ništa. Ne pada mi na pamet da to ponovo uradim.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

I vratio se iz tog NBA kako? Daj bre brate Kornete, lik ima 12 pts u EL uz 35% za 3 pts. 

 

Vratio se tako sto je bio jedan od boljih igraca u Fenerbahceu te sezone a Fener je bio dosta slabiji nego ovaj Fener sad pa nisu otisli u top8 plus su imali slabijeg trenera.

 

To su odlicne brojke. Samo 16 bekova u Evroligi postize vise poena od njega (a ovu ligu igra oko 110 bekova) plus od tih 16 vecina igra 28-31 minut a Guduric 23. Pritom je bolji defanzivac od gotovo svih. Sto se tice procenata samo 6 od ovih 16 bekova ima bolje procente za 3 od njega.

 

Ako pricamo o sf posto Guduric igra i trojku samo dvojica daju vise od 12 poena po mecu odnosno od njega.

 

Vidi se da slabije pratis Evroligu. 🙂

 

Pritom ne mislim na ove brojke koje sam sad izbunirao i nisam ih znao napamet ali i bez tih brojki znam da je Guduric medju najboljim 2/3 igracima u Evroligi narocito jer je two way igrac i to je objektivno a ne jer ga gotivimo jer smo Zvezdasi. 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Vratio se tako sto je bio jedan od boljih igraca u Fenerbahceu te sezone a Fener je bio dosta slabiji nego ovaj Fener sad pa nisu otisli u top8 plus su imali slabijeg trenera.

 

To su odlicne brojke. Samo 16 bekova u Evroligi postize vise poena od njega (a ovu ligu igra oko 110 bekova) plus od tih 16 vecina igra 28-31 minut a Guduric 23. Pritom je bolji defanzivac od gotovo svih. Sto se tice procenata samo 6 od ovih 16 bekova ima bolje procente za 3 od njega.

 

Ako pricamo o sf posto Guduric igra i trojku samo dvojica daju vise od 12 poena po mecu odnosno od njega.

 

Vidi se da slabije pratis Evroligu. 🙂

 

Pritom ne mislim na ove brojke koje sam sad izbunirao i nisam ih znao napamet ali i bez tih brojki znam da je Guduric medju najboljim 2/3 igracima u Evroligi narocito jer je two way igrac i to je objektivno a ne jer ga gotivimo jer smo Zvezdasi. 🙂

 

Hmm neka bude, pošto nisam imala sve ove informacije. Dao si valjane argumente. A ja ću baš ispratiti nakon ovih hvalospeva i oduševljenja kako će Marko završiti sezonu i šta će se pisati o njemu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, rekla si i sama da ga ne gotivis, svi imamo nekoga koga ne gotivimo. Nemoj sad da spamujes i trazis neka opravdanja i statistike i gluposti, ne gotivis ga i toeto, shvatili smo. 

 

Da sutira 70 posto za tri, ne bi ga gotivila opet i to je tako i ok, nema problema.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Hmm neka bude, pošto nisam imala sve ove informacije. Dao si valjane argumente. A ja ću baš ispratiti nakon ovih hvalospeva i oduševljenja kako će Marko završiti sezonu i šta će se pisati o njemu. 

 

Seticu se pa ti pisem oko plej ofa da vidimo kako ce da igra u top8.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Ok, rekla si i sama da ga ne gotivis, svi imamo nekoga koga ne gotivimo. Nemoj sad da spamujes i trazis neka opravdanja i statistike i gluposti, ne gotivis ga i toeto, shvatili smo. 

 

Da sutira 70 posto za tri, ne bi ga gotivila opet i to je tako i ok, nema problema.

 

Hvala na dozvoli da imam svoj stav.

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Znaš ko jos ima cca 12 ppg i slične procente u EL karijeri?

 

Bogdan Bogdanović. Imaš li još koje pitanje?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

ja sam u fazonu da zvezda treba da ima 15ak igrača svake sezone

 

4 hours ago, uini said:

9 super ozbiljnih

 

Ove dve stvari su dokazano međusobno isključive.

 

 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Inace Olimpijakos trenutno ima 15 registrovanih igraca od cega je jedan iz juniora.

 

Monako trenutno ima 14 registrovanih igraca a najmladji je 2002. godiste znaci nije bas tolki klinac ala Topic ili ovaj jedan Olimpijakosov.

 

Partizan ima 13 igraca od cega je dobar deo sezone do proslog kola imao i Brodzianskog i Glasa do pre par.

 

Baskonija ima cak 19 registrovanih igraca trenutno. Dobro minus Henri kog jos nisu sklonili sa sajta to je 18 i minus dva klinca 04 i 03 godiste to je 16.

 

Zalgiris ima 17 registrovanih igraca od cega su dvojica klinci. Dakle 15 seniora.

 

Uozbilji se, Olimpijakos cepa sa 12 igrača (pritom Lountzis igra samo kada mora, na 50% utakmica nije ni ulazio u igru):

 

PG: Walkup, Sloukas, Lountzis

SG: Canaan, Larentzakis

SF: Papanikolaou, McKissic

PF: Vezenkov, Peters

C : Fall, Bolomboy, Black

 

 

Baskonija igra sa 13 igrača:

 

PG: Thompson, Henry Heidegger, Kurucs

SG: Howard, Marinković

SF: Giedraitis, Sedekerskis, Raieste

PF: Costello, Hommes, Diez

C : Kotsar, Enoch

 

 

Monako igra sa 12 igrača:

 

PG: James, Okobo, Strazel

SG: Loyd, Ouattara

SF: Diallo, Blossomgame

PF: Brown, Moerman Moneke, Makoundou

C : Motiejunas, Hall

 

 

Žalgiris igra sa 12 igrača:

 

PG: Evans Taylor, Lekavicius, Giedraitis

SG: Brazdeikis, Dimsa, Lukosiunas

SF: Ulanovas, Butkevicius

PF: Smits, Cavanaugh Polonara

C : Hayes, Birutis

 

 

Partizan igra sa 12 igrača i imaju povređenog Koprivicu:

 

PG: Exum, Avramović, Madar

SG: Punter, Anđušić

SF: Papapetrou, Nunnally, Trifunović

PF: LeDay, Vukčević

C : Lessort, Smailagić

 

 

To koliko imaju registrovanih igrača je potpuno irelevantno za ovu diskusiju, pošto se mahom radi o mladim anonimusima koji uopšte ne igraju, znači kao kada bi Zvezda imala 12 igrača i uz njih recimo Ognjena Matovića, Nikolu Manojlovića i Lazara Gačića i onda ti dođeš i konstatuješ kako eto imamo 15 registrovanih, dodaš Milutina Vujičića i Andriju Vukovića i onda ih imamo 17, mašala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

Uozbilji se, Olimpijakos cepa sa 12 igrača (pritom Lountzis igra samo kada mora, na 50% utakmica nije ni ulazio u igru):

 

Onda pisi minus Ilica i Raduljicu eto nas na 13 igraca u El do sad (Markovic, Ivanovic, Vildoza, Nedovic, Holand, Dobric, Lazic, Lazarevic, Petrusev, Bentil, Mitrovic, Martin, Kuzmic) pritom Holand i Kuzmic igraju malo minuta po mecu neretko ni ne ulaze u igru pa tako mozemo konstatovati da mi igramo sa 11 igraca u El do sada ili 13 da budem sasvim posten sto je isto sto i Baskonija koju si nabrojao i za 1 manje od nabrojanih a to je jedna petina timova sa najmanje igraca u Evroligi a ne prosek a i sigurno bi ti timovi nabrojani imali isti skor kao i do sad da imaju 15-16 igraca i apsolutne viskove u vidu Raduljice i Holanda koje svakako nismo birali ti i ja i apsolutni su promasaji.

 

De fakto je da su nabrojani timovi imali najvise srece odnosno sa malo povreda cak sta vise trebalo bi da su to 5 timova sa najmanjim brojem povreda mozemo i da proverimo al iz glave a pratio sam redovno ko je kome povredjen zapravo sam siguran. Izmedju kocke na srecu i osiguraca u vidu 15 igraca ja sam za ovo drugo ukoliko nemamo 9 vrlo dobrih igraca ili ukoliko u tih 15 nisu Raduljica i Holand i slicni neupotrebljivi igraci u Evroligi.

 

Ja bi najvise voleo (pretpostavljam kao i ti) da mi igramo sa 12-13 igraca od cega su bar 9 vrlo dobrih do odlicnih i da svi budu zdravi tokom sezone a da 13. bude Ilic (dakle ne neki klinac koji je neupotrebljiv) i eventualni 14. Pefi/Dzoni/Jovic kao treci plej (ili Topic ako Dusko proceni da moze tu ulogu sledece sezone) ili recimo Kuzmic kog bi sacuvao i za narednu sezonu da odigra 7-8 meceva i rve se sa Tavaresom, Falom, Koumadjeom i nekog sam zaboravio jos verovatno.

 

Ali... Samo mislim da to nije bilo realno za ovu sezonu a da je za sledecu realnije kada Dusko bude gradio tim i doveo svega recimo 4 nova igraca (ukoliko zadrzimo dvojicu od Vildoza-Faku-Petrusev) koliko su doveli skoro svi nabrojani timovi dakle Olimpijakos, Partizan, Monako i Baskonija svi osim Zalgirisa su zadrzali vecinu od prosle sezone a i taj Zalgiris je imao trenera od kraja prosle sezone sto je opet prednost. Mi smo em bili u nekom pokusaju rebildinga sa Dovlom a i da je Dusko tu od leta u prvoj sezoni opet bih (ja to tako vidim) imao bar 15 igraca za svaki slucaj sto se ispostavilo kao dobro jer da smo imali 12 protiv Reala na primer bi aktivirali nekog juniora od nabrojanih da bi imali dovoljan broj igraca za mec.

 

Siguran sam da cemo sledecu sezonu uci sa minimum 14 igraca (seniora) sto je po meni idealno a i da bude 15 od viska glava ne boli al kako god Dusko odluci ja sam saglasan bilo 12 ili 17 al sam ubedjen da ulazimo sa barem 14.

 

Saglasan sam delimicno sa tvojim zadnjim pasusom samo ti neki mladji njihovi su 02 01 godiste a ne 04 i 05 kao Matovic i Gacic sto su registrovani kod nas bili pocetkom ove sezone a bili bi 0 upotrebljivi za ne daj Boze ovako ti 02 godiste kojih ima par u nabrojanim timovima a ne igraju kapiram da bi potencialnk mogli bar neku odbranu da odigraju i kolko tolko fizicki ispariraju bar nesto jer sigurno nisu slucajno tu i dalje registrovani a nasi povukli ove nase jer imamo dovoljno ostalih.

Link to comment
Share on other sites

Gudurić je 2. strelac i 2. asistent ekipe koja je trenutno na deobi 4. mesta u EL, uz to ima 84.0% sa bacanja, 60.7% za dva i 37.6% za tri (iz 4.4 pokušaja po meču).

 

Nema tu nikakvog realnog osnova za kritiku, igra dečko odličnu sezonu, definitivno najbolju i najzreliju u dosadašnjoj karijeri. 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Guru said:

Gudurić je 2. strelac i 2. asistent ekipe koja je trenutno na deobi 4. mesta u EL, uz to ima 84.0% sa bacanja, 60.7% za dva i 37.6% za tri (iz 4.4 pokušaja po meču).

 

Nema tu nikakvog realnog osnova za kritiku, igra dečko odličnu sezonu, definitivno najbolju i najzreliju u dosadašnjoj karijeri. 

 

Nadamo se da ce sledecu sezonu odigrati jos zrelije. 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

Onda pisi minus Ilica i Raduljicu eto nas na 13 igraca u El do sad (Markovic, Ivanovic, Vildoza, Nedovic, Holand, Dobric, Lazic, Lazarevic, Petrusev, Bentil, Mitrovic, Martin, Kuzmic) pritom Holand i Kuzmic igraju malo minuta po mecu neretko ni ne ulaze u igru pa tako mozemo konstatovati da mi igramo sa 11 igraca u El do sada ili 13 da budem sasvim posten sto je isto sto i Baskonija koju si nabrojao i za 1 manje od nabrojanih a to je jedna petina timova sa najmanje igraca u Evroligi a ne prosek a i sigurno bi ti timovi nabrojani imali isti skor kao i do sad da imaju 15-16 igraca i apsolutne viskove u vidu Raduljice i Holanda koje svakako nismo birali ti i ja i apsolutni su promasaji.

 

Ne mogu se izjednačavati mladi anonimusi koji igraju za neku siću i igrači koji igraju za stotine hiljada evra... Neko od dvojca Ivanović-Marković je četvrti plej, Holand je otprilike četvrta trojka, Raduljica u najboljem slučaju četvrti centar, Ilić treća četvorka (mada ga Ivanović više koristi na centru, onda je on četvrti centar)... To je bukvalno bacanje para zarad neke šatro sigurnosti, od tih pet igrača trojica su čist višak.

 

20 minutes ago, Brat od Korneta said:

De fakto je da su nabrojani timovi imali najvise srece odnosno sa malo povreda cak sta vise trebalo bi da su to 5 timova sa najmanjim brojem povreda mozemo i da proverimo al iz glave a pratio sam redovno ko je kome povredjen zapravo sam siguran. Izmedju kocke na srecu i osiguraca u vidu 15 igraca ja sam za ovo drugo ukoliko nemamo 9 vrlo dobrih igraca ili ukoliko u tih 15 nisu Raduljica i Holand i slicni neupotrebljivi igraci u Evroligi.

 

Žalgirisu se povredio ubedljivo najbolji igrač - Evans, kao i Cavanaugh... Tek kada je postalo jasno da su oni izgubljeni za ovu sezonu, dovedeni su Taylor i Polonara kao zamene. Ne mora se praviti roster unapred računajući kako će neko da se povredi, može se reagovati u toku sezone ako se to stvarno desi... Na stranu to što ako ti se povredi glavni igrač možeš svakako da se slikaš, neće sigurno 15. igrač u rosteru da uskoči na njegovo mesto i kvalitetno ga odmeni.

 

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ja bi najvise voleo (pretpostavljam kao i ti) da mi igramo sa 12-13 igraca od cega su bar 9 vrlo dobrih do odlicnih i da svi budu zdravi tokom sezone a da 13. bude Ilic (dakle ne neki klinac koji je neupotrebljiv) i eventualni 14. Pefi/Dzoni/Jovic kao treci plej (ili Topic ako Dusko proceni da moze tu ulogu sledece sezone) ili recimo Kuzmic kog bi sacuvao i za narednu sezonu da odigra 7-8 meceva i rve se sa Tavaresom, Falom, Koumadjeom i nekog sam zaboravio jos verovatno.

 

Ja bih najviše voleo da se pametno selektira 12 igrača sa kojima će ti sve pozicije biti fino pokrivene, a da od 13. do 15. igrača budu mladi i jeftini anonimusi. Znači rasporediti resurse na one koji će zapravo da igraju, a maksimalno uštedeti na ovima koji će upadati u 12 samo ako se neko povredi.

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Siguran sam da cemo sledecu sezonu uci sa minimum 14 igraca (seniora) sto je po meni idealno a i da bude 15 od viska glava ne boli al kako god Dusko odluci ja sam saglasan bilo 12 ili 17 al sam ubedjen da ulazimo sa barem 14.

 

To će onda opet biti razvodnjavanje kvaliteta, osim ako nas _ _ _ _ _ ne časti još većim budžetom... Bolje dva ozbiljna igrača, nego četiri mediokriteta.

 

40 minutes ago, Brat od Korneta said:

Saglasan sam delimicno sa tvojim zadnjim pasusom samo ti neki mladji njihovi su 02 01 godiste a ne 04 i 05 kao Matovic i Gacic sto su registrovani kod nas bili pocetkom ove sezone a bili bi 0 upotrebljivi za ne daj Boze ovako ti 02 godiste kojih ima par u nabrojanim timovima a ne igraju kapiram da bi potencialnk mogli bar neku odbranu da odigraju i kolko tolko fizicki ispariraju bar nesto jer sigurno nisu slucajno tu i dalje registrovani a nasi povukli ove nase jer imamo dovoljno ostalih.

 

Žalgirisu su pored onih igrača koje sam naveo registrovani još Lelevicius ('03 godište), Kublickas i Krivas ('04)

 

Baskoniji su registrovani još Querejeta i Sow ('03), Savkov ('02), Macura i Ndiaye ('04)

 

Monaku još Pommier i Couture ('02), na stranu što je njima i Strazel isto godište...

 

Olimpijakosu Papas koji je čak '98 (mlad kao rosa u podne) - mada je on direktno sa koledža, Tsamis ('02) i Abosi ('06)

 

Partizanu će sada tu da budu Jovanović ('03), Mikić ('05) i Drezgić ('06)

 

 

Od onih igrača koje sam nabrojao Vujičić i Manojlović su '02, Matović je '03, Gačić i Vuković '05, znači prva trojica se uklapaju u ovaj model i mogli su ove sezone da budu 13. 14. i 15. igrač. 🙃

 

 

 

P.S. Koliko sam sada vremena i truda uštedeo @goldberg-u, mislim da neće morati ništa da dodaje na ovo :classic_biggrin:

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Ne mogu se izjednačavati mladi anonimusi koji igraju za neku siću i igrači koji igraju za stotine hiljada evra... Neko od dvojca Ivanović-Marković je četvrti plej, Holand je otprilike četvrta trojka, Raduljica u najboljem slučaju četvrti centar, Ilić treća četvorka (mada ga Ivanović više koristi na centru, onda je on četvrti centar)... To je bukvalno bacanje para zarad neke šatro sigurnosti, od tih pet igrača trojica su čist višak.

 

Sve se slazemo tu to sam i napisao da su cist visak samo je cinjenica da igramo sa 13 igraca do sada (posto si konkretno napisao ko igra sa koliko igraca) racanujici tu i Holanda i Kuzmica koji malo igraju i koji su znacajno skuplji od mladih anonimusa.

 

1 hour ago, Guru said:

Ja bih najviše voleo da se pametno selektira 12 igrača sa kojima će ti sve pozicije biti fino pokrivene, a da od 13. do 15. igrača budu mladi i jeftini anonimusi. Znači rasporediti resurse na one koji će zapravo da igraju, a maksimalno uštedeti na ovima koji će upadati u 12 samo ako se neko povredi.

 

Za 12 igraca (osim boljeg budzeta od leta od kog smo imali a minimalno kao sto imamo sada) je potrebno uz 8 dobrih igraca imati minimum cetvoricu kombo igraca 1/2 2/3 3/4 4/5 koji maltene podjednako dobro pokrivaju obe pozicije i da po mogucustvu 1/2 bude Vildoza a ne neko kao Ivanovic da 2/3 nije Dobric vec Guduric ili Holins koji su zaista 2/3 da 3/4 imas igraca poput Kalinica a ne Lazarevica i da 4/5 bude Petrusev a ne Ilic kombo koji ce zapravo od naredne sezone postati cista petica.

 

Sto se tice domacih igraca a bice kasnije u upisu povezano sa tvojom idejom od 12 igraca. Dobric i Lazarevic i Mitrovic i Lazic i Ilic svakako mogu biti deo te rotacije uz par nosioca igre i tih kombo igraca o kojima pricam. Zapravo petorica nabrojanih domacih bice sigurno tu i sledece sezone znas i sam svidelo se ili ne.  Nedovic kao jedan od nosioca. Petruseva kapiram da ce pokusati da zadrze iako mislim da je to tesko realno a evenrualno Dedu dovedu umesto ili njega ili Bentila. Svakako jedan domaci na te dve cetvorke je vidjeno zagarantovan. Jovic/Topic vec vidjeni za treceg pleja. Guduric kapiram da je prvi pik jer ce biti slobodan za razliku od Kalinica. Mi pricamo o 9 domacih igraca ostaju ti trojica stranaca u tvojih 12 a realno moramo da imamo minimum 4 ako hocemo kvalitetniji roster jer domacih dobrih vise nema.

 

Kampaco ili zamena stranac Jovic/Topic kao treci plej

Vildoza 1/2

Nedovic 2/1

Fali igrac 2/3 idealno Guduric moze ili neko drugi nije ni vazno sad

Dobric i Lazic 3

Lazarevic 3/4

Petrusev ili kvalitetna zamena na 4

Cetvorka umesto Bentila 

Martin ili zamena (ima ugovor za sledecu sezonu)

Mitrovic

Ilic

 

Dvojica na 4 (u konstalaciji sa 3 centra bez Kuzmica) jedan mora biti 4/5 sa sutem spolja ako hoces 12 igraca a zapravk hteo ne hteo kao sto vidis imacemo 13 igraca seniora za sledecu sezonu. (a tipujem i 14)

 

Domaci ti svakako trebaju jer ako planiras vise od 6 stranaca (moras da silbujes dvojicu sa ovog spiska sto znas da se nece desiti) a imas 12 igraca sve i da silbujemo dvojicu i imas 6 stranaca i 12 igraca sa 8 seniora ces igrati kup i kls pod uslovom da su svi zdravi jer ako samo i 1 fali to je 7 igraca za 3 utakmice eventualno jedan klinac moze da odigra cetvrtfinale, sto je zapravo i najmanje vazno u celoj prici kup i kls ali sve to spada u sveukupnu pametnu selekciju o kojoj pricamo. 

 

Ovo sam samo spomenuo kao delic slagalice kup i kls koji su najmanje vazni a sustinski pricam zbog potencijalnog broja povreda. Primera radi imas 3 centra povrede se dva (sto je slucaj u Partizanu a zamisli tek da im se povredio Lesor a ostali na Smajlagicu/Koprivici) ostaje ti da arcis jednog i ako nemas adektavnog komba u vidu Petruseva 4/5 (mislim da je dosta tesko da ga zadrzimo i naredne sezone a ako ne mora bar jedan kombo visoki ako ne ostane Kuzmic kao 4. centar al sada pricam o tvojih 12) i da imamo kombo beka a to imamo u vidu Nedovica ako se povrede dva pleja (sto se nama i desilo sa Vildozom i Dzonijem kao primarnim plejmejkerima tada) da osim sto se arci jedan plej da moze jos neko sposoban da pomogne u organizaciji igre a da ne pati (i da to ne budu bas toliko iznudjenja resenja kao Kalinic i Davidovac u par napravata prosle sezone). Takodje ako se povrede dve cetvorke sta onda? Lazarevic kao kombo 3/4 ok a tu dolazimo do u toj pametnoj selekciji rostera moramo da imamo centra sa sutem spolja jer zamisli da nemamo peticu sa sutem povrede se dve cetvorke a deo utakmice moras da igras na 4 i 5 sa Martinom/Ilicem/Mitrovicem tj. jednim od njih na 4 ili bilo kim u buducnosti ko nema sut na 5 a da potencijalno imamo 12 igraca. U toj konstalaciji Ilic mora da se osposobi za sut za 3 poena jer je u Igokei imao pristojne procente ili da se umesto Martina (koji ima ugovor) dovede petica sa sutem. Ako se povrede dve trojke a nemas 2/3 recimo Gudurica ili Holinsa i 3/4 igraca Lazarevica opet si u debelom problemu.

 

U teoriji zvuci da se ovo retko desava ali u praksi ovo se desi bukvalno pola timova u sezoni u nekom trenutku. Imao si primer kod nas bez Vildoze i Dzonija a moglo je to otici na vise meceva i imao si u Partizanu sa peticama da ne nabrajam druge timove tek poput Bajerna, Valensije, Panatinaikosa kakve su probleme imali a pretpostavljam da znas i sam.

 

Sustina price je da za 12 igraca ti treba veci budzet plus pametna selekcija cetvorice kombo kvalitetnih igraca plus jos bar cetvorice kvalitetnih plus najvaznije da imas srece sa zdravljem. Meni je to sve nekako mnogo. 13 mozda ako je bas pametno uradjena selekcija i savrsen izbor igraca bez promasaja, sto nam se nije desilo nikad od kad igramo Evroligu. Videcemo kako razmislja Dusko za 4 meseca kad krene da sklapa tim a ako i bude 12 seniora (u sta bas sumnjam) tebi idu cestitke prvom.

 

1 hour ago, Guru said:

To će onda opet biti razvodnjavanje kvaliteta, osim ako nas _ _ _ _ _ ne časti još većim budžetom... Bolje dva ozbiljna igrača, nego četiri mediokriteta.

 

Naravno da je bolje, samo 1 ozbiljan igrac recimo Nedovic vredi koliko i Lazic, Lazarevic, Mitrovic i Dzoni zajedno a vise od Holanda, Raduljice, Kuzmica i Ilica zajedno.

 

2 ozbiljna igraca mu dodju 8 mediokriteta a ne 4.

 

1 hour ago, Guru said:

Žalgirisu su pored onih igrača koje sam naveo registrovani još Lelevicius ('03 godište), Kublickas i Krivas ('04)

 

 

I Krivas i Lelevicius i Kublickas cak uzimaju solidne minute u Zalgirisu u domacoj ligi sto znaci da mogu fizikalijama da odgovore seniorskoj kosarci sto znaci da ne bi bili topovosko meso u Evroligi usled eventualnog veceg broja povreda a ove nase sto su registrovali zasigurno bi.

 

1 hour ago, Guru said:

Baskoniji su registrovani još Querejeta i Sow ('03), Savkov ('02), Macura i Ndiaye ('04)

 

U Baskoniji igra 13 igraca Evroligu koliko i kod nas (bez Raduljice i Ilica koji skoro da nisu igrali) svakako da je Raduljica apsolutni visak a smatram da je bolje imati Ilica kao 13og igraca nego Baskonijine 03 i 04 godiste igrace koji ne igraju ni ACB.

 

1 hour ago, Guru said:

Olimpijakosu Papas koji je čak '98 (mlad kao rosa u podne) - mada je on direktno sa koledža, Tsamis ('02) i Abosi ('06)

 

Papas i Lountzis za kog si rekao da nije igrao 50% u El imaju finu ulogu u grckom domacem prvenstvu.

 

Dakle sve se svodi na Monako i Partizan sa cistih 12 (zapravo Partizan 13 sa Koprivicom koji bi imao mesta u rotaciji umesto Vukcevica da nije povredjen a Vukcevic bi igrao Aba svakako kao i do sada dakle i oni imaju 13 upotrebljivih a slozicemo se da su Vukcevic i Koprivica daleko upotrebljiviji od svih ovih klinaca nabrojanih) i te dve ekipe znacajno boljih pojedinaca od nas gledajuci 11 vs 11 koliko obicno igra (cak delimicno i sa Kampacom a igrali smo bez njega do sad i odigrace cetvrtinu utakmica u El al ipak racunamo period do sada).

 

Ukoliko budemo imali budzet Monaka ili garantovan trogodisnji ciklus kao Partizan da odma potpisemo vecinu igraca na 2 i 3 sezone kao sto su oni, onda mozda moze teorija 12 plus juniori. Osim ako i Dusko kaze da moze na leto, onda zapravo moram da se slozim. I da slazem se sa tvojim drugim pasusom sto nisam kvoutovao jer nemam sta da se ne slazem u tome.

 

1 hour ago, Guru said:

Od onih igrača koje sam nabrojao Vujičić i Manojlović su '02, Matović je '03, Gačić i Vuković '05, znači prva trojica se uklapaju u ovaj model i mogli su ove sezone da budu 13. 14. i 15. igrač. 🙃

 

Vujicic nema mesta ni u Fmp-u i najgori je bek ap plej u ligi. Matovic i Vukovic nemaju mesta ni u Fmp-u.

(i da ima mesta da Fmp nije nakrcao strane igrace tesko da su jos uvek za nivo Aba lige fizicki a kamoli Evrolige ukoliko bi trebalo da zaigraju koji minut kao sto je Valensiji u jednom trenutku bilo neophodno da ubace juniora da igra a ne u 12 samo).

 

Posto pricamo o teoriji 12 igraca da nam se povrede 4 ko sto nam se desavalo i ove i prethodne sezone ostao bi na 8 igraca koji mozda mogu da izguraju par utakmica u El ukoliko imamo kvalitetniji roster od ovog i savrsen balans sa kombo igracima, ti mladji igraci bi morali barem igrati Aba ligu jer zamisli da se te povrede dese bas kad je duplo kolo prosto nije realno da igras sa 8 igraca 3 utakmice nedeljno. Jedino ko bi mogao mozda da odgovori tim zahtevima jer jedini igra Aba ligu sa ulogom od njih je Saranovic 03 kog nisi nabrojao druge klince za ovu sezonu ne vidim a ni za sledecu. (i Topic naravno mada je on po meni nerealan za Evroligu za bilo kakve minute i naredne sezone osim ako ne napreduje znacajno fizicki na leto al nesumnjivo one tamo sezone legitiman bek ap plej ako ovako nastavi da se razvija a i tad ce biti premlad sa 19godina).

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Del Piero said:

Guduric je odigrao savrsenu utakmicu sinoc. Ne samo zbog poena i suta iz igre, nego maltene da nije imao nijednu losu odluku. Savrsena odigrana uloga sekundarnog (a neretko i primarnog) kreatora. Odlican pregled igre, pravovremena dodavanja, bas za desetku. 

7 асистенција са 0 изгубљених лопти. Готово да не може боља утакмица од његове синоћ у евролиги.

Link to comment
Share on other sites

Gudurić je super igrač , uvek bio. Popravio je odbranu dosta, sazrelio. Malo mu nedostaju fizikalije, tj.brzina za NBA, ali u Evropi je on super igrač.

 

Ima tu manu koju imaju svi igrači iz Srbije koji važe za neke kreatore da ne šutne svaki put kad može već traži bolje rešenje, pokušava da asistira , fintira i kad ne treba. Jednom Jokiću se to događa, Bogdanu je trebalo vremena da shvati da treba da pripali svaku. 

Link to comment
Share on other sites

Guduric i dalje koristi dosta nekih forica kako bi zaobisao cuvare i napravio prednost. Na primer kada mu dodje visoki igrac u pik Guduric voli da fintira da krene da obilazi blok i onda samo ode od bloka, i to mu vrlo cesto prolazi. Takodje hvata cuvare na spavanju u prvom koraku i slicne neke stvari. On nema taj ballhandling da spusti dribling, veze promene i zaobidje nekog. Mislim da mu to najvise fali da bi bio u nekoj elitnoj grupi EL bekova. Takodje ga sputava i taj izbacaj jer je nizak i zato npr. ne sutira toliko poludistanci jer nema prostora da izbaci taj sut (ali takodje mi se cini da je ubrzao izbacaj). Zato neretko sutira i step back trojke (mada rekao bih da ih je smanjio), bas da bi napravio prostor za izbacaj. Recimo Bogdan ima taj izbacaj da moze samo da se digne i sutne preko igraca, samo ide u vertikalu, dok Guduri treba i malo horizontale.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Guduri primaran problem što nema takozvani killer instict. Juče odigra gotovo savršenu utakmicu i na kraju Wilbekin i Pierre poslednja dva napada uzimaju loptu, rešavaju i maše. On je morao da uzme to u svoje ruke i odigra, kreirao za sebe ili za druge, svejedno. Hladnokrvan je u završnicama i ne sme da dozvoljava da igrači koji ne igraju tu utakmicu dobro kao on rešavaju te napade.

Gledam njegovu statistiku ove sezone i svaki put kada je dao preko 15 poena, a to je šest puta ove sezone, imao 50% ili preko šut iz igre sem jedanput kada je imao 46%. To govori da je svaki put imao preko 15 poena zato što je pogodio ono što je šutnuo u visokim procentima. 

To nije loše samo po sebi za tim i igrača koji nemaju kvalitet preveliki, ali mislim da on ima potencijal i prostora da bude baš elitan bek i da ga taj mindset koči. 

Edited by Poznavalac
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...