Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

7 minutes ago, Kenozoik said:

Sigurno. Ja samo odgovaram na tvrdnju kolege @suptil da Lučić nikada nije igrao dobro za repstaciju. 

On ne 1989.  Ima 33 godine dakle u vrh glave jos dve godine a onda refleksi pocinju da padaju, on da usporava, itd. Moze se reci da je on svoj zenit proso. Sto implicira da sa tom 2017. om moze da se zakiti. Jako malo je pruzio u repki. Nazalost. Da li su povrede ili neki drugi razlog ne ulazim u to.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, suptil said:

On ne 1989.  Ima 33 godine dakle u vrh glave jos dve godine a onda refleksi pocinju da padaju, on da usporava, itd. Moze se reci da je on svoj zenit proso. Sto implicira da sa tom 2017. om moze da se zakiti. Jako malo je pruzio u repki. Nazalost. Da li su povrede ili neki drugi razlog ne ulazim u to.

 

Te 2017. Lučić je bio Džordan za stelt Gudurića koji je molio boga da mu ne dodaju loptu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

 

Te 2017. Lučić je bio Džordan za stelt Gudurića koji je molio boga da mu ne dodaju loptu.

Kbsto je Kalina Dzordan licno za Lucica danas. Luce ipak nije dostigao top klupski nivo. Kalina isvolte Barsa. Smesno je uporedjivati tada lucica i gudurica Guduric je tada imao 22 godine a Lucic moze se reci sa 28 godina u zivotnom prime-u. Ne pada mi napamet da produbljujem polemiku o Lucicu. Mada vidim da ima obozavaoca lika i dela doticnog u izobilju. Solidan igrac za klub. Nikada top. To je to. Hvala i dovidjenja.

Link to comment
Share on other sites

Lučić je odigrao dobru odbranu (možda i najbolju individualno u našem timu) i očajan napad. Kalinić je u napadu bio odličan ali u odbrani ni blizu svog nivoa. Meni je od starta bilo čudno što Lučić nije na 3 a Kalina na 4 jer je Lučić baš lagan a Kalina dosta robustniji al sve su sad to nebitne priče.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, suptil said:

On ne 1989.  Ima 33 godine dakle u vrh glave jos dve godine a onda refleksi pocinju da padaju, on da usporava, itd. Moze se reci da je on svoj zenit proso. Sto implicira da sa tom 2017. om moze da se zakiti. Jako malo je pruzio u repki. Nazalost. Da li su povrede ili neki drugi razlog ne ulazim u to.

Sad relativizuješ. Rekao si da nikad nije odigrao dobar turnir za repku, a odigrao je odlično 2017.

2019 je bio solidan, a i sad je bio medju boljima - bar je cepao dobar difens i trudio se na max. 

Sasvim drugo pitanje je šta se može očekivati od njega u budućnosti (u repki) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Sad relativizuješ. Rekao si da nikad nije odigrao dobar turnir za repku, a odigrao je odlično 2017.

2019 je bio solidan, a i sad je bio medju boljima - bar je cepao dobar difens i trudio se na max. 

Sasvim drugo pitanje je šta se može očekivati od njega u budućnosti (u repki) 

Ziv bio. Stavio sam tacku na tu pricu ako nisi primetio. Sve najboljse sto bi se reklo 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

gudura je role player. da su vasa aka spasa i lucic isporucili, gudura ne bi bio ni spominjan.

inace, lucic je cepao surovu defanzivu i protiv italijana, tako da nije za poređenje sa micićem, koji je totalno ugasio u oba aspekta.

 

Evo ga taj tvoj tm, na kraju nije ni Gudura bitan, haha

 

Čovek je suštinski bio prvi bek i igrač od kojeg se najviše očekivalo na poziciji 2.

 

Odigrao je jednu kurčinu i što se mene tiče više ne mora ni da se odaziva, jer mu nije prvi put. 

 

0 od 4 iz igre, više izgubljenih nego asistencija, i -12 za dvadesetak minuta igre.

 

To je beda kojom nas je častio.

 

I da, neki Dobrić, pa čak i  Andjusic, koji su Italijanima već stavljali po 20 poena, bili bi x puta korisniji i konkretniji. I možda bi dobili.

 

Tako može da se kaže da je i neki levak Obst nebitan za Nemce, pa je opet tas na vagi - i to poteži, čak i kada Schroder i Wagnet isporuče.

 

Nisam mogao ni da zamislim da će ovoliko kriminalan biti. Ako je nešto uspeo, to je svakako da osokoli Italijane da mogu, kad su videli kakvim invalidima je Jokić okružen.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ako sam na nešto alergičan to je ovaj radikalsko-mafijaški stav 'boli me paja, radiću šta mi se prohte, ne možete mi ništa' koji furaju i Danilović i Kari. Nervira me maltene više od debakla na EP. Tačno je gamad iz saveza očekivala uspeh čime bi pokrili propast ostalih selekcija i kupili još neko vreme za lepe priče a sad ne znaju kako da se pokriju pa udri po bahatosti, ionako to prolazi u Srbiji.

 

Razumem da verovato nema kome da se utrapi vruć krompir kvalifikacionih prozora i da je možda racionalno ostaviti Karija jer ionako smo u klimavoj poziciji. Međutim, da su iole korektne face u savezu, zbog ovog proseravanja bih mu se  zahvalio, makar nekom klincu dao ekipu u ruke. A pošto su tamo tek likovi za išutiravanje iz fotelje, ostaje mi da ih samo kolektivno oteram u tri lepe.

  • Like 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, medobrundo said:

I da, neki Dobrić, pa čak i  Andjusic, koji su Italijanima već stavljali po 20 poena, bili bi x puta korisniji i konkretniji. I možda bi dobili.

 

nije gudura bitan u smislu da kada bi vasko i luča odigrali svoje, mi bi danas derali ove poljake 20 razlike umesto francuza.

niti jedan igrač repke nije bitan koliko big4, odnosno 5 sa pešićem. a tu su trojica omanula.

 

a svaki igrač je bitan, osim dobrića, koji ni nije bio u 12 i realno je loš košarkaš, taman sam naučio da ga tolerišem ali me ta opsesija zvezdaša sa njim tera u hejt.

stavljao već italijanima 20 pts o bože.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Lučić je odigrao dobru odbranu (možda i najbolju individualno u našem timu) i očajan napad. Kalinić je u napadu bio odličan ali u odbrani ni blizu svog nivoa. Meni je od starta bilo čudno što Lučić nije na 3 a Kalina na 4 jer je Lučić baš lagan a Kalina dosta robustniji al sve su sad to nebitne priče.

Kalinic je promasivao otvorene suteve i zicer kada su italijani bili u naletu u trecoj cetvrtini, imao je i jedan airball , u tandemu sa Lucicem je bio uzasan u tim momentima, plus im se pridruzio raspali Guduric  . Da su  nesto pogodili mozda bi uspeli da odbijemo nalet Italijana.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ma jok, nema ništa od nas drugari, možda zabodemo medalju tu i tamo, ali dugoročno smo već mrtvi - a mrtvi smo zbog ovakvog shvatanja odgovornosti koje demonstriraju Kari i Danilović. Ja zaista ne znam, da smo u moje vreme popušili 1. Odlazak na Olimpijadu, 2. Evropsko u osmini i 3. Skoro i odlazak na svetsko, mene bi bila sramota da ikad išta više kažem o košarci bilo gde u javnosti, a kamoli da ostajem na funkciji. Nije bilo čoveka koga sam više voleo od Danilovića igrača, ali brate, pa nisi se rodio u fotelji... A i vi gosn Kouč, ni malo empatije u obraćanju, ni malo razumevanja za javnost, samo odresito, polu bahato, ja znalac, vi nemači pojma

 

Nema nam pomoći 

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

nije gudura bitan u smislu da kada bi vasko i luča odigrali svoje, mi bi danas derali ove poljake 20 razlike umesto francuza.

niti jedan igrač repke nije bitan koliko big4, odnosno 5 sa pešićem. a tu su trojica omanula.

 

a svaki igrač je bitan, osim dobrića, koji ni nije bio u 12 i realno je loš košarkaš, taman sam naučio da ga tolerišem ali me ta opsesija zvezdaša sa njim tera u hejt.

stavljao već italijanima 20 pts o bože.

Ne znam samo sto se toliko prica 2 igraca odradila posao a 2 nisu uz selektora. 

Kalinic je imao statse ali Kalinic je u 2 pol bio katastrofalan, kako u napadu tako i u odbrani.

Kalinu obozavam ali prolazi batica ispod radara samo tako. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Kalinic je promasivao otvorene suteve i zicer kada su italijani bili u naletu u trecoj cetvrtini, imao je i jedan airball , u tandemu sa Lucicem je bio uzasan u tim momentima, plus im se pridruzio raspali Guduric  . Da su  nesto pogodili mozda bi uspeli da odbijemo nalet Italijana.

Jbg, nismo baš očekivali da će šutirati 6/6 trojke. Čovek je ukupno dao tri komada (mislim da je imao 3/6 što je bruka dobro u odnosu na ostatak tima a i inače) nefer je prigovarati mu za neki promašaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Jbg, nismo baš očekivali da će šutirati 6/6 trojke. Čovek je ukupno dao tri komada (mislim da je imao 3/6 što je bruka dobro u odnosu na ostatak tima a i inače) nefer je prigovarati mu za neki promašaj.

Nije se ocekivalo ali Kalina nije odigrao dobro 2 pol. Nije to prozivka i pljuvanje njega vec konstatacija da se uklopio u sivilo ekipe. 

Nastup generalni na EP je bio odlican, upravo ono sto smo icekivali od njega ali jbg, cinjenica je da smo izgubili u 1/8 i da je to tezak fail tako da je ocekivano reci kako stoje stvari. Kritika, ne prozivka.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dzep said:

Ma jok, nema ništa od nas drugari, možda zabodemo medalju tu i tamo, ali dugoročno smo već mrtvi - a mrtvi smo zbog ovakvog shvatanja odgovornosti koje demonstriraju Kari i Danilović. Ja zaista ne znam, da smo u moje vreme popušili 1. Odlazak na Olimpijadu, 2. Evropsko u osmini i 3. Skoro i odlazak na svetsko, mene bi bila sramota da ikad išta više kažem o košarci bilo gde u javnosti, a kamoli da ostajem na funkciji. Nije bilo čoveka koga sam više voleo od Danilovića igrača, ali brate, pa nisi se rodio u fotelji... A i vi gosn Kouč, ni malo empatije u obraćanju, ni malo razumevanja za javnost, samo odresito, polu bahato, ja znalac, vi nemači pojma

 

Nema nam pomoći 

 

Meni vise deluje da nema mnogo trenera dobrovoljaca (da ne kazem niko) koji ce se uhvatiti u koštac sa reprezentacijom 

I to mi je jos gore nego da je samo Karijeva sujeta ili neodgovornost u pitanju

 

I da na duze staze nam nista nije ruzicasto

Na kratkorocnom planu mozda i ubodemo nesto

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ako sam na nešto alergičan to je ovaj radikalsko-mafijaški stav 'boli me paja, radiću šta mi se prohte, ne možete mi ništa' koji furaju i Danilović i Kari. Nervira me maltene više od debakla na EP. Tačno je gamad iz saveza očekivala uspeh čime bi pokrili propast ostalih selekcija i kupili još neko vreme za lepe priče a sad ne znaju kako da se pokriju pa udri po bahatosti, ionako to prolazi u Srbiji.

 

Razumem da verovato nema kome da se utrapi vruć krompir kvalifikacionih prozora i da je možda racionalno ostaviti Karija jer ionako smo u klimavoj poziciji. Međutim, da su iole korektne face u savezu, zbog ovog proseravanja bih mu se  zahvalio, makar nekom klincu dao ekipu u ruke. A pošto su tamo tek likovi za išutiravanje iz fotelje, ostaje mi da ih samo kolektivno oteram u tri lepe.

Upravo me je to bahacenje dodatno razbesnelo. Kao , nece jedna cetvrtina razbiti sve dobro sto smo postigli... A sta smo to postigli? Pa nemas Filipa Covica, Djumica i Sulovica u ekipi da te zadovoljava osminafinala! S jedne strane bi bilo nefer uvaljivati nekome drugom vruc krompir u prozorima, i ako Kari gleda to na taj nacin, onda ima i neku utemeljenost ( sta li mu je sad u glavi, ne znamo ). A s druge strane, pun mi je kurac tog odsustva samokritike svih njih na kamari, te bih najvise voleo da se nocas svi  tornjaju u tri picke materine.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Mislim da se zbog Vasinog fejla protiv Italije sad ide u neku drugu krajnost i preteruje. Čuj nije lider. Čovek igra fantastično poslednjih godina u klubu i tamo i jeste lider, neretko rešavao utakmice u clutchu, pokazivao muda u mnogim situacijama. Sad, zašto je podbacio u reprezentaciji kad je konačno dobio loptu u ruke i punu slobodu - drugo je pitanje.

 

Aposlutno nikakve veze nema šta radi u klubu, do sada je u reprezentaciji pružao jedno veliko ništa u svakoj live or die tekmi.

 

Nakon dobrih igara u grupi pomislio sam da konačno imamo nešto od njega ali kita, potpuno se raspao kad je trebao da potegne. 

10 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo što si napisao je totalna neistina, da se blago izrazim. Igranje u reprezentaciji čini možda kvantitativno 5% njegovog igranja košarke i ti na osnovu toga donosiš neki generalni zaključak. 

 

Ali koga zaboga boli kurac kako igra u klubu (turskom)?

 

Ono, neopisivo mi se jebe za to, zanima me isključivo kako igra u reprezentaciji i zanimalo bi me da igra u Zvezdi recimo. U reprezentaciji je sinonim za čokera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

nije gudura bitan u smislu da kada bi vasko i luča odigrali svoje, mi bi danas derali ove poljake 20 razlike umesto francuza.

niti jedan igrač repke nije bitan koliko big4, odnosno 5 sa pešićem. a tu su trojica omanula.

 

a svaki igrač je bitan, osim dobrića, koji ni nije bio u 12 i realno je loš košarkaš, taman sam naučio da ga tolerišem ali me ta opsesija zvezdaša sa njim tera u hejt.

stavljao već italijanima 20 pts o bože.

 

Dobrivoje ima jedno dve tone više muda od Gudurića, te samim tim zaslužuje da igra pre njega. 

 

Dobrivoje NIKAD ne fintira vazduh.

Link to comment
Share on other sites

Dobric bas od potcenjenog 13. igraca svojevremeno, postaje zestoko precenjen. On je covek momenta, i za turnir je generalno bas kocka dal ce to da mu bude dan ili kurca nece moci da nabode. Trebao je da krene pre Ristica, ali nisam siguran da bi ista doneo ekipi. U one dve tekme protiv Turske i Grcke je bas doneo momentum protivniku jer nije ciste trojke mogao da pogadja.

 

Cak bih pre rekao da nam je Andjusic falio nego on. 

Edited by Markoss
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija i klub su potpuno druga vrsta pritiska. Uostalom Dobric je promasio 3 otvorene trojke protiv Grcke. Videli smo i Davidovca, koji vazi za najvecu ladovinu, kako u grupi u par situacija ne uspeva da postuje neke igrace za glavu nize, cak mu i loptu uzimali. Zaboravio je kako se igra ledjima.

 

Guduric je bio naj clutch igrac u Zvezdi. Divili smo mu se svi koliko muda ima za momka od 20 godina. Sad ispade sisa i statijaznam. Micic isto, uvek je vazio za igraca koji se ne plasi i tako i jeste. Ali u reprezentaciji je druga prica. Guduric radi to i u Feneru, ali u reprezentaciji je to drugi nivo, maltene stalno neki potez viska. Micic se malo previse uzdigao, to se oseti i u njegovim intervjuima. I jeste puno postigao poslednjih godina, ali i dalje je sve to peta liga u odnosu na vrhunske NBA igrace. Vasa je vrlo pristojan defanzivac, kad treba on to moze da odigra odlicno, ali ovde se iz nekog razloga stekao kao da je Doncic licno. Obrukao se, primio 5 trojki u facu od granicnog EL igraca i nikakvu reakciju nije pokazao. Kari je sklonio Tea, dao mu potpunu slobodu i ovaj ga je prodao kad je bilo najvaznije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...