Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, Abizolirni said:

Gledas li ovo Pesicu Svetislave. Sve bi ovo pomeli s lakocom, samo da si se vodio logikom i ne izmisljao toplu vodu sa odmaranjem MVP-a kao da se spremao za sopstvenu svadbu pa da se ne umori.

 

ja mislio da li gleda zbog defanzive i ofanzive koju je strucni stab spanije postavio. imalo je svasta da se vidi u dve nedelje. ima vremena moze da pogleda

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Gde su nam mlađe kategorije?

Gospodin Jankov bio je prisutan na evropskim šampionatima do 16, 18 i 20 godina, kao i na svetskom prvenstvu do 17 godina. Temeljno je pratio sva dešavanja i nije bio oduševljen onim što je video, blago rečeno.

– Svedoci smo opšteg nereda na najvišim nivoima. Institucije koje bi trebalo da budu pozitivni predvodnici u svemu ne poseduju nikakav autoritet,  niti imaju dobre namere. Ne bih ni o jednom imenu posebno.

– Na žalost svih nas, u našim selekcijama nedostjala je po nekolicina najboljih pojedinaca u timovima koji su nas predstavljali ovog leta na šampionatima mlađih kategorija. Zašto je to tako, verovatno odgovor imaju oni koji su radili odabir. Da li će objašnjenje biti javno – sumnjam. A poseban osvrt bi trebalo da bude na načinu igranja svih selekcija. Opet, da li će javne analize biti, sumnjam.

– Savetujem da se analiziraju sveukupni rezultati španskog saveza i uticaj na najbitnije odluke koje ima predsednik Horhe Garbahosa. Mnogi pametni zaključci mogu da se izvedu. Mala zanimljivost – u propozicije takmičenja Španci su počeli da uvode predloge koje smo mi imali pre 25 godina.

Kosta Jankov

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ja se secam epizode kad ga je maltretirao Ivan Bogdanov. Inace super lik, nisam nikad cuo rec ruznu za njega, sto je nemoguce za maltene bilo kog drugog Amera koji je igrao u Srbiji


Nije ga Bogdanov maltretirao nego se slikao s Jenkinsom (zajedno s jednim ortakom) i popricao 5 minuta najnormalnije u restoranu brze hrane u centru Beograda. Ovo je cista neistina, nadam se da nije zlonamerna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2022 at 1:45 PM, medobrundo said:

Glede reprezentacije, nikada nisam popio skroz tu priču oko podmlađivanja iste.

 

Što se mene tiče, guraj najbolje igrače i najbolji tim do 40. godine, ukoliko će to donositi (priliku za) medalje.

 

Ne postoji razlog da neko sa 18 godina igra ispred nekog od 36, a ko može da više donese/pruži.

 

 

Sustina, ali je veliki problem ono o cemu sam pisao (pa se neki smejali na to) kada sam iznosio koliko su godina imali nasi najstariji igraci na velikim takmicenjima.

 

Pa evo i sada - Lucic 33, Kalinic i Nedovic po 31, Micic 28, Jokic i Milutinov po 27. Sto znaci da je samo Lucic od svih 30+ igraca preziveo i vodio racuna o sebi, a i on je imao lose prvenstvo. Naravno, ovim tempom cemo nakon 2025. ostati i bez njega, Bogdanovica, Kalinica i Nedovica i to je onda sastav sa Jokicem od 30, Micicem od 31, Milutinovom od 30 i brdom prosecnih igraca koji ne mogu da budu nosioci reprezentacije. Pa se postavlja pitanje da li ce se ova trojica uopste odazivati 2025. i nakon toga.

 

Sto se tice klupskih tema, pa ja odavno na KKCZ temi pisem da ne moze da bude bahacenja i da ta ekipa mora biti ogranicena na maksimum 11-12 profi iskusnih domacih i stranih igraca, sve ostalo moraju da budu mladi domaci projekti. Isto vazi i za Partizan. Jasno je kako trose pare ti klubovi - tako sto novac za EL usmere da bi sebi osigurali finale ABA lige, pa ce neko onda da napise da su te dve ekipe velicine u odnosu na seljane iz PG, Ljubljane, Bara i Zagreba, tapsacemo jedni druge kako "oba kluba moraju igrati EL", a mladih bekova nece biti ni u tragovima.

 

Evo da pogledamo trenutne sastave ekipa:

 

Crvena zvezda: Cetvorica stranaca (Martin, Holland, Adams, Bentil), petorica iskusnih domacih igraca (Mitrovic, Markovic, Lazic, Dobric, Kuzmic), uz Ivanovica koji je iz CG, Lazarevica koji ima 26 godina i dvojicom mladjih od 22 godine (ali dokazanim igracima na ABA nivou). Realno su ovde dva igraca viska, trebalo bi da bude 10 iskusnih + dva 22godisnjaka + nekoliko mladjih.

 

Partizan: Sedmorica stranaca (Madar, Punter, Exum, LeDay, Lessort, Nunnally, Papapetrou), dvojica iskusnih domacih (Avramovic, Andjusic), a tu su i Smailagic (22 godine), Koprivica (22), Trifunovic (22), uz Glasa kao stranca i Vukcevica kao jedinog mladog igraca.

 

Link to comment
Share on other sites

Zato je pod must da se nekako docepamo SP sledece godine. Da Jokic i ekipa dobiju  dve sanse, da naprave nesto na velikoj sceni.Dok je Jokic u svojim najboljim igrackim godinama. Ni Spanski nosioci igre nisu nista mladji od nasih igraca, ali su imali po dva,tri mladja role igraca koja su doprineli osvajanju titule. Mi psiholoski nismo bili dobro spremljeni za osminu finala niti je napravljena dobra  taktika. Samo je Jokic bio spreman za tu utakmicu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim Španije je baš dobro skockan, školovan, i taktički sjajno vođen. A nadolaze im još dosta talenata, osvajaju sve u mlađim kategorijama (Nunez, Mara, Caseido itd). Pošto ne očekujem promene u KSS, ne piše nam se dobro u budućnosti.  

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Imamo i mi  talente ( to ce se vec  videti sledece godine na juniorskom EP, gde smo domacini, gde ocekujem da odigramo barem finale ) , pitanje je hoce li iko od njih postati igrac za seniorsku reprezentaciju . Posto u nasim najvecim domacim klubovima nece dobiti sansu , osim u Megi . A u velikom broju odlaze u inostranstvo gde se gube. Recimo da se samo  Djurisic,Jovic i Vukcevic  izdefinisu u dobre igrace, odmah imas temelj za narednih desetak godina. Potrebno je i malo srece da se sve poklopi. Nije bas sve tako crno i pored nereda koji vlada u domacoj kosarci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic poslednji pasus je najbitniji. To je ono što treba da se pitamo zašto je to tako. Mislim da od kako je košarka sport u kome je kinta za vrhunske igrače uporediva sa fudbalom i mi imamo fudbalizaciju košarke u Srbiji, na žalost.

Dakle @Miki8 biće talenta , ali pošto ima i love biće i mešetarenja, a onda posledično  i vrlo često situacija da anderačivujemo u odnosu na kvalitet 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nista nama ovaj poraz od Italijana nije donio, i dalje arogancija na visokom nivou.

 

Sad gledam neku izjavu Gurovica od prije neki dan gdje kaze da bi da se danas sastanemo dobili te italijane 20 razlike, nas los dan, njihov savrsen dan, onaj mali ne znam ni kako mu ime sto nam je dao 6 trojki stvarno ne znam ni gdje igra, to mu se desilo prvi put u zivotu. 

 

Nevjerovatan nivo arogancije a tako uglavnom razmislja i vecina stanovnistva. 

 

Sa druge strane dodju Spanci, koji stoje cvrsto na zemlji, znaju svije vrline i mane i bore se za svaku loptu, ginu u odbrani, ginu u napadu. Trener im ne da ni sekundu da se opuste, non stop mijenja odbranu, strpljiv napad gdje lopta fenomenalno kruzi, trazi se slobodan saigrac.

 

Zato su oni sampioni na terenu a mi u glavi, Srbija💪💪💪💪

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

dobro, to je gurovic, on je takav bio, takav ostao, pa ga to nekada proslavi a nekada mu odmogne ali nije bas neki etalon za analiticara

Pricao sam zadnjih dana sa 10tak prijatelja i kolega i to je uglavnom slicno razmisljanje, mozda 2 da su rekli onako kako stoje stvari. 

 

Veliki je rad i trud pred nama a imamo nesposoban savez koji nema trunke obraza i matorog selektora koji ne radi svoj posao kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Pricao sam zadnjih dana sa 10tak prijatelja i kolega i to je uglavnom slicno razmisljanje, mozda 2 da su rekli onako kako stoje stvari. 

 

okej ali to ti plasticno govori koliko ljudi povrsno prate nesto sto mi ovde pratimo prilicno detaljno, makar kada se skupe na gomilu sva opazanja istavovi, pa onda saznas nesto i naucis sto nisi video uzivo.

 

eto gurke ne zna ko je spizu a decko sutira 50% za tri u klubu otprilike.

 

meni je tuznije sto nas strucni stab, na celu sa HoFerom, ne zna ili nece da modifikuje odbranu i krene da preuzima ili da igra taj visoki pik ili da ubaci jokica na vreme. ovo ostalo je onda nebitno, jer dolazi od ljudi koji se bave kosarkom od prilike do prilike

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pomalo paradoksalno, ali nam je falila neka budala tipa Gurovica da prene ekipu iz one depre. Jer iako jesmo takticni nadigrani, isto tako su igraci lako pali psihicki a to je ipak do njih.

 

 

Samo bih za kraj istakao jednu bitnu stvar: kontinuitet. Vidimo na primeru Spanije sta to tacno znaci. Dakle kako znamo i umemo da se borimo za SP, BG klubovi bi mogli da daju po nekog igraca pa da sastavimo nesto sto ce da dobije UK i Tursku.

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marvin said:

Pomalo paradoksalno, ali malo nam je falila neka budala tipa Gurovica da prene ekipu iz one depre. Jer iako jesmo takticni nadigrani, isto tako su igraci lako pali psihicki a to je ipak do njih.

 

imali smo mi kalinarija ali pored muda i inata, treba imati i opasan sut, kao taj pomenuti gurovic ili juancho, dobrica-gurke modernog doba 🙃

Link to comment
Share on other sites

Imali smo Kalinarija, ali nije bilo dovoljno 😞

 

Naravno da treba i kvalitet da prati tu *urcevitost, ali vise sam mislio na stav nego sam igracki kvalitet.

 

edit: smejace mi se ljudi, ali protiv Italije sam prvi put (i poslednji) pozeleo Branka Lazica u reprezentaciji

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...