Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Jezim se ovakvih matorih prdonja(da izvinete na izrazu), koji imaju totalno odsustvo samokritike i odgovornosti, a sve pod geslom: Znas li ti ko sam ja i sta sam sve postigao?

Znamo gospodine, Svetislav Kari Pesic, nekada veliki trener, koji bukvalno vise od 10 godina nije postigao znacajniji uspeh ni na klupskom, ni na reprezentativnom nivou, ali ga to ne sprecava da bude arogantan, nadobudan i u svojim ocima autoritativno nedodirljiv.

Pritom jako dobro zna da je ovo veliki fail, da je doneo odluke i pre i tokom prvenstva koje su nas direktno gurnule u neuspeh, sa verovatno najboljim igracima (necu reci i timom), na ovom prvenstvu.

Zato i daje izjavu za sajt KSS, gde niko ne moze nista da ga priupita vezano za odluke i odgovornost, i zato se, da prostite, kao kurva, nije vratio sa ostatkom ekipe kuci, a ovamo se zaboga poziva na timski duh i kao fol ne dozvoljava da iko proziva igrace, i svu odgovornost preuzima na sebe.Ali zato se potrudio da ne bude tu, da ga na istu iko pozove. Djon obraz!

Upravo zbog poslednjeg mislim da ce bez blama ostati na kormilu, osim ako ga neko od ovih "velicina" koje vode KSS ne smeni, jer je kes ipak srcu drag, a tesko da ce mu ga iko ozbiljan i platezno sposoban vise ponuditi

 

Edited by Gudura
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Svaka čast na hrabrosti ali thank you - next. 

 

sve je to rezonski i razumno što kažeš, međutim, ko bi bio sledeći? 

jedna je stvar šta bi bilo moralno (ostavka recimo) a druga šta bi bilo najbolje za repku.

 

ukoliko je zaista tačno ono što je i generalno bio vajb tokom priprema i turnira - da je ekipa kliknula i imala dobru atmosferu, onda je ipak pomalo sumanuto praviti dil sa nekim drugim.

usput, taj drugi ne bi mogao da bude ni trinkijeri, niti bilo koji drugi euroleague ili eurocup trener. tek bi bilo sumanuto dovoditi djordjevica ili bilo koga ko je vec potrošen na ovaj ili onaj način, odnosno bukvalno saleta koji je imao manji ili veći beef sa nekolicinom važnih igrača.

 

jedino da platiš nekog dobrog a dokonog amera a to mi ne izgleda kao sigurica potez.

 

evo nisam pametan ni zarad diskusije da ponudim jedno realno a kvalitetno rešenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja jednu stvar ovde ne razumem - kuka se za Teom od 35 godina, a onda se kaze jao sta cemo, buducnost je crna, treba graditi bazu i neki novi kolektiv, uvoditi nove igrace, nova generacija mora da preuzme i tako dalje.

 

Jao odbrana losa, zbog toga gubimo konstantno, resenje - zvati jos gore odbrambene igrace koji pitanje da li su bolji ofanzivno.

 

Znaci kompletna konfuzija.

 

Jeste fejl i jeste neuspeh, ja sam isto tako besan na Karija a verovao sam mu potpuno (i dao je povoda za tako nesto), ali ovo je tako tipicno srpski rusi sve, Vasa (dvostruki MVP evrolige) prevara, Jokic ne igra odbranu (nismo znali) ajde da pravimo nesto drugo, ovo ne radi.

 

Treba obavestenje zvanicno da se izda - to nam je sto nam je. Imas igrace koje imas. Nemamo vise 50 igraca pa sad da se bira i da se lome koplja. Nemamo ni trenere. Evo od juce najbolje cega smo se setili - Dzikic. Ma koliko ja njega gotivio, takvih smo nekad imali na desetine i niko nije mogao ni da prismrdi reprezentaciji, osim kao eventualno pomocnik.

 

Imamo oseku i igrackog i trenerskog kadra. A neki hoce da ruse i ovo sto imamo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo  Naravno da je uzorak, izvukao sam samo ono što mi je bilo najlakše, nisam išao posed po posed. Od početka utakmice nam je odbrana bila veoma loša, Italijani su nas razvukli sa 5 igrača koji su pretnja u šutu za tri, iz p&p-a su imali izuzetan spejsing, odlično čitanje naše odbrane i protok lopte, pa smo konstantno bili u scramble mode-u pokušavajući da sve stignemo rotacijama i uradimo nemoguće - budemo brži od lopte. 

 

Argentina nam je u četvrtfinalu FIBA World Cup-a 2019. ubacila 97 poena, Italijani su nam u finalu kvalifikacionog turnira za OI 2020. u Pioniru ubacili 102 poena, sada su nam ubacili 94 poena - tri različita selektora, sa Jokićem/bez Jokića, sa Teodosićem/bez Teodosića, Anđušićem/Dobrićem/MJK-om... Problem je sistemski i bojim se da kako košarka bude išla u ovom smeru, naše prilagođavanje na istu će biti sve teže. Teški smo, spori, neatletični, zbog toga nam je defanzivni potencijal skroman, a u napadu najčešće nemamo dovoljno dobar i konstantan šut da bi se napucavali sa ovim potentnijim reprezentacijama.

 

Individualni kvalitet naravno imamo, al' je nesrećno raspoređen i fali nam balansa, a naši MVP-jevi pored vrhunskih kvaliteta imaju i vrlo očigledne i teško ispravljive nedostatke, koji se u klupskoj košarci kudikamo lakše peglaju jer je tamo moguće okružiti ih adekvatnijim i kompatibilnijim saigračima, a i neuporedivo je više vremena za uigravanje i uspostavljanje sistema. Opet, verujem da smo i takvi mogli do neke od medalja da smo imali više sreće i da nismo već u osmini finala naleteli na odličnu reprezentaciju koja nam je verovatno najgori mogući matchup. Daj nama težu grupu, a onda Belgiju u osmini finala i Poljsku u četvrtfinalu, pa da vidimo kako bi se to završilo...

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ja jednu stvar ovde ne razumem - kuka se za Teom od 35 godina, a onda se kaze jao sta cemo, buducnost je crna, treba graditi bazu i neki novi kolektiv, uvoditi nove igrace, nova generacija mora da preuzme i tako dalje.

 

Jao odbrana losa, zbog toga gubimo konstantno, resenje - zvati jos gore odbrambene igrace koji pitanje da li su bolji ofanzivno.

 

Znaci kompletna konfuzija.

 

Jeste fejl i jeste neuspeh, ja sam isto tako besan na Karija a verovao sam mu potpuno (i dao je povoda za tako nesto), ali ovo je tako tipicno srpski rusi sve, Vasa (dvostruki MVP evrolige) prevara, Jokic ne igra odbranu (nismo znali) ajde da pravimo nesto drugo, ovo ne radi.

 

Treba obavestenje zvanicno da se izda - to nam je sto nam je. Imas igrace koje imas. Nemamo vise 50 igraca pa sad da se bira i da se lome koplja. Nemamo ni trenere. Evo od juce najbolje cega smo se setili - Dzikic. Ma koliko ja njega gotivio, takvih smo nekad imali na desetine i niko nije mogao ni da prismrdi reprezentaciji, osim kao eventualno pomocnik.

 

Imamo oseku i igrackog i trenerskog kadra. A neki hoce da ruse i ovo sto imamo.

I koga je uveo od mladih igraca? Mi smo medju najstarijim ekipama na prvenstvu bili.

 

Odbrana losa. Jel bi bila i gora sa Teodosicem? Tesko, 94 poena su nam sasuli Italijani. Napad? Bar duplo bolji jer bi Jokic dobio loptu tacno tamo gdje je zeli. Teodosicev pas ili Vasin pas? Pik? Teodosic sut ili bezmudas Guduric?

 

Potpuno si vjerovao? Na osnovu cega? Gdje je on tacno dao povoda da bi mu se vjerovalo potpuno? Jer je uzeo zlato '01 i '02 ili porazi od Belgije, posebno onaj kuci? Jesi mu potpuno vjerovao da ekipa u svakom mecu skoro pa isto krene jako i onda dolazi do pada, do lose reakcije na desavanja na terenu? Tu si mu slijepo vjerovao? 

 

Ajde ne relativizujte ovaj teski fail. Matori je zaboravio Nikolu Jokica na klupi? Nikolu Jokica.

Pogledaj na sta mu lici izjava. Klasicna alibi prica

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Glede reprezentacije, nikada nisam popio skroz tu priču oko podmlađivanja iste.

 

Što se mene tiče, guraj najbolje igrače i najbolji tim do 40. godine, ukoliko će to donositi (priliku za) medalje.

 

Ne postoji razlog da neko sa 18 godina igra ispred nekog od 36, a ko može da više donese/pruži.

 

Medalje se uzimaju sada i odmah, ko zna šta će biti za 5/10 godina.

 

Španci su jahali talas generacije 80 dokle god su mogli, a i pored toga su uveli još par igrača u sistem, i sad njih jašu i jahaće (Ljulja, Rubija, Fernandeza) dokle budu mogli. I opet stigoše do titule na SP / polufinala EP, bez da su pravili neku radikalnu smenu generacija.

 

Dakle, neka igra onaj ko može najviše da pruži. Kada neko mlađi bude mogao više, tada neka igra on. 

 

To je koncept reprezentacije, a svakako se nezavisno od toga igrači nameću u svojim klubovima i razvijaju tokom sezone.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ja nesto ne vidim da je ta reprezentacija podmladjena, mislim da ste bili ako ne najstarija onda u top 5 sigurno najiskusnijih ekipa na turniru, najmladji igrac tu je Vanja Marinkovic koji ima 25 godina ostali su svi u najboljim godinama i u prajmu svojem lise Kuridze koji je epizodista bio tu. Pogotovo ako tim pokusava da se nekako kritikuje sto nijesu Bjelica i Teodosic otisli na Eurobasket. Ja Pesica uopste ne smatram trenerom vec neko vrijeme, al ako mu se za nesto mora pruzit ruka to je sto je njih dvojicu sklonio, jer ocigledno niko drugi nije smio. Mozda nije trebao u sred priprema vec ranije to da presjece, al citava krindzoteka sa Teom kapitenom mora da prestane. Bas zato sto iz nekog razloga i dalje uziva taj autoritet u javnosti citava situacija je prosla relativno bezbolno. Moglo se dosta bolje sa ovako talentovanom ekipom i moze se svasta prigovoriti Pesicu al smatram da to sto ova dvojica nijesu bila tu apsolutno nije jedna od tih stvari. 

Spanci i ti njihovi igraci poput Rudija vode odlicno racuna o svom zdravlju i uprkos brojnim povredama koji je svaki od njih pretrpio ljudi i dalje traju i efektivni su na najvisem nivou. Da on ne moze da pruzi to sto se ocekuje od njega u Realu i reprezentaciji ne bi ga ni drzali u rosteru. Ne zive oni od mitova sta je ko bio nekad  no od onog sto je trenutno, i ovih 12 sto je Scariolo izabrao svaki ima svoju ulogu i razlog zbog cega je tamo, definitivno su manje talentovani od nekih ekipa koje su ispale ali su bolji tim i odlicno su vodjeni. Svaki od njih je cini mi se imao neke sekvence dobre igre i bio kljucan da se dobiju neke utakmice na ovom prvenstvu, jedino im se ovaj Xavi-Lopez konstantno raspada.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u tome da li je reprezentacija podmladjena ili ne. Ja uvek pricam u svakom sportu da treba da igraju najbolji.

 

Poenta je da smo sada svi besni zbog neuspeha, sto je potpuno razumljivo, ali ono sto nije razumljivo su price i predlozi i generalisanje posle bitke koje je u kontradikciji, potpunoj.

 

Apsolutno ne postoji nista smisleno u ovoj prici, ne pisem samo o forumu, vec i o javnosti, podkastima, komentarima.

 

Nemamo potencijalne selektore, od domacih evo jos jednom je l' vam pada neko na pamet osim Dzikica?

 

Nemamo igrace koji nisu igrali ovde, osnova ostaje ista, najbolji igraci su isti. I dalje nam treba ovakav Jokic, mnogo bolji Lucic, Kalinic i Micic. To su cetiri najbolja igraca i individualno i konceptualno, uz Bogdanovica za kog smo znali odavno da nece moci da igra.

 

Price o Teodosicu kako bi on sigurno bio bolji u napadu i ne gori u odbrani su meni licno smesne.

 

Ja mislim da pitate recimo Grke da bi potpisali odmah sada da cuveni Kalates i Slukas odigraju ovako lose prvenstvo kao Micic. Micic je glavni krivac sto smo ispali, ali neka prica o Teodosicu koji je u ovom trenutku bolji od njega ne stoje.

 

Ni u napadu ni u odbrani. Da ne pricamo da je to konceptualno umobolno u rangu igranja Jokica na cetvorci, da ti se Teodosic pita (jer on mora da se pita!) u timu gde imas Jokica i Micica.

 

A cak i da nije, nama za uspeh ovde nije falio Teodosic. Nama je za uspeh ovde falio Jokic na terenu na pocetku cetvrte cetvrtine i generalno bolje prvenstvo Lucica, koji je odigrao ukupno gledano jedno 10 puta gore od Micica, ali to na ovom forumu nije moderno reci.

Link to comment
Share on other sites

Moze se Teodosicu zameriti stosta, ali njegov doprinos i uticaj u Reprezentaciji je uvek bio na najvisem nivou - da pogura ostale igrace kad im ne ide, da odradi ono sto se od njega ocekuje i da mu je. i te kako,  stalo do toga kako ce to izgledati na terenu.

Jednostavno, pravi lider pored koga i losiji igraci pruze mnogo bolje partije nego sto se od njih ocekuje.

Ovde toga nije bilo i to je Karijev neuspeh. Svaka cast Luchiferu - ali on nije Teo, a nisu ni Jokic, Kalinic i Micic.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@McLeod jel bio los na SP 2019?😀

 

Koliko si stvari napisao a sustina je da bi Teodosic imao mnogoveci uticaj nego Ristic, nego Guduric,nego Jaramaz.

Milos Teodosic u 2022 ne bi bio najbolji igrac ekipe i starter, vec backup ali bi bio lider ekipe i neko na koga bi se mogao osloniti za plan B, plan C kad vec ne ide. Da da loptuJokic gdje zeli, da razigra saigrace,da sutne trojku bez imalo grize savjesti za razliku od Gudurica, Jaramaza. To mi je prosto nevjerovatno koju ti pricas pricu.

 

Vasa Micic se pokazao kao promasaj u ovoj ulozi koja mu je data a nije da se nije ocekivalo to.

Teodosic je imao x5 veci doprinos u napadu u odnosu na ono sto je odnosio u odbrani. Vasa Micic nikakvu korist u napadu nije pravio kao sto se ocekivalo a u odbrani su nas raznijeli preko njega. Moze da se gura prica oko Jokiceve odbrane ali Jokic je to nadoknadjivao masovno u napadu. Vasilije Micic nije, cak je bio igrac manje.

 

I sve ovo je pricano i prije EP, da je Teodosic morao da se nadje na spisku 12 igraca u ulozi backup-a. Prosto i jednostavno. 

 

Ovo oko Kalatesa, Slukasa i Micica je presmijesno uopste i komentarisati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored ovog brodoloma Pesica i Danilovica meni je ipak najjavi utisak da Lucic nikad ne odigra dobar turnir za reprezentaciju. Ogromno razocarenje i ocigledno je da kod njega postoje ozbiljni limiti koji ga guraju u kategoriju osrednjih igraca i nista vise.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Miki28 said:

Nista drugo nisam ocekivao, trunke obraza nemaju ni selektor ni predsjednik saveza. 

Obraz djon

Ipak njih dvojica nisu za poredjenje. 

Kari je, naravno, razočarao svojim performansom na EP i još nekim wtf odlukama pre toga, dok je PSD seljačina i  moralni midžet par excellence. 

PSD-a je odavno trebalo najuriti jer je teško ponovljiva štetočina za našu košarku, što sa Karijem daleko od toga da je slučaj. 

Dok za Karija postoje argumenti i za i protiv  da ostane do kraja kvalifikacija,kod  PSD-a i celog okruženja njegovog su argumenti samo protiv. 

---

Da se osvrnem samo na to što se, evo već tipa deseti put spekuliše kako je navodno Kari otkačio Belog. 

Zapravo, imali smo prilike više puta da vidimo kako kouč lamentira što Bjelica nije bio u mogućnosti da pomogne, što će reći da jedini razlog zbog kojeg Bjelica nije igrao je povreda, odnosno nemogućnost da se oporavi na vreme. 

26 minutes ago, suptil said:

Pored ovog brodoloma Pesica i Danilovica meni je ipak najjavi utisak da Lucic nikad ne odigra dobar turnir za reprezentaciju. Ogromno razocarenje i ocigledno je da kod njega postoje ozbiljni limiti koji ga guraju u kategoriju osrednjih igraca i nista vise.

Lučić je ceo EP 2017 odigrao odlično. Rame uz rame sa Jovićem. 

Edited by Kenozoik
Slovo
Link to comment
Share on other sites

Da ponovim jos jednom, Jokiceva odbrana nije bila problem za nas u mecu sa Italijom, niti nas je  ona kostala utakmice , njegovi saigraci su je  mnogo gore odigrali , Italijani  su nas natamburali sa sutem spolja,  gde su nas po terenu   razvlacili kao panto pitu  , samo pogledajte snimak utakmice i period od  pet minuta pre kraja poluvremena  do pet minuta pre kraja poslednje cetvrtine . Covek je imao  vremena da prouci  dve utakmice sa Italijanima, pre osmine finala,  imao je opomenu i sa pipremnog turnira pre Evrobasketa  i opet nista. Ali sve se to moglo prebroditi da Pesic nije napravio dve idiotske greske sa Jokicem , uzasan menadzment njegove minutaze. Covek je kasnio sa vracanjem igraca i  na utakmici sa Turskom,  utakmicu sa Belgijom i da ne spominjem. To  su sve crvene zastavice. Covek vise nije umno  ostar sto je i razumljivo sa svoje 74 godine. Nama treba  mladji selektor koji treba da nas vodi na duzze staze. Pre dovodjenja selektora , citav KSS je trebao da podnese ostavku, zbog velikih neuspeha koji redjamo godinama, ne samo seniorska kosarka nego i mladje  reprezentativne kategorije.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...