Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovo je penal bio realno

 

U pravu si. Po pravilima jeste.

 

Ali zato mislim da treba menjati pravila, kao što sam više puta pisao. Uvođenje VAR-a dozvoljava da se u maltene svakoj gužvi u 16 može pronači neko naguravanje, povlačenje za dres, bezvezna ruka i odsvirati penal. Stvarno je bezveze kad takve situacije odluče pobednika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

U pravu si. Po pravilima jeste.

 

Ali zato mislim da treba menjati pravila, kao što sam više puta pisao. Uvođenje VAR-a dozvoljava da se u maltene svakoj gužvi u 16 može pronači neko naguravanje, povlačenje za dres, bezvezna ruka i odsvirati penal. Stvarno je bezveze kad takve situacije odluče pobednika.

 

Ma realno ovo je sasvim cisto, bez obzira na neka pravila koja daju penale za sitnice. Ljubicic je izbacio ruku metar od tijela i tacno se vidi trzaj laktom kojim je sprijecio AEK-ovog igraca da si oslobodi prostor za sut. Po mom misljenju to uvijek treba biti penal jer rukom direktno onemogucavas protivnika.

 

2 minutes ago, pantelia said:

 

Mislim da je bio i jedan Dinamov s druge strane

 

Ne znam gleda li se to uopce obzirom da je slicna situacija bila prosle sezone u LP u dvomecu Dortmund-Chelsea kad je Haverzt ponovio penal jer je igrac Dortmunda usao u 16 prije samog udarca i prvi dosao do lopte iako je i igrac Chelsea usao s druge strane. Ovdje je Vida bio u 16 i prvi dosao do lopte. Opet ne znam kakvo je uopce pravilo po tom pitanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

U pravu si. Po pravilima jeste.

 

Ali zato mislim da treba menjati pravila, kao što sam više puta pisao. Uvođenje VAR-a dozvoljava da se u maltene svakoj gužvi u 16 može pronači neko naguravanje, povlačenje za dres, bezvezna ruka i odsvirati penal. Stvarno je bezveze kad takve situacije odluče pobednika.

 

Jebi ga nije rukomet. Podigao je ruku uvis i udario laktom loptu, promenio joj pravac, a ruka nije bila u prirodnom polozaju. Ne znam koja bi to pravila morala da budu da ovo ne bude penal. VAR je tu da pomogne sudiji koji ne moze uvek sve da vidi. 

 

Cak je i ruka pre toga od strane Sutala menjala smer lopti koja je sigurno isla u okvir gola, iako je ruka bila uz telu, šakom je promenio smer lopti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ma realno ovo je sasvim cisto, bez obzira na neka pravila koja daju penale za sitnice. Ljubicic je izbacio ruku metar od tijela i tacno se vidi trzaj laktom kojim je sprijecio AEK-ovog igraca da si oslobodi prostor za sut. Po mom misljenju to uvijek treba biti penal jer rukom direktno onemogucavas protivnika.

 

 

....

 

U pravu si ponovo. Odlično zapažanje. Mislim na taj trzaj , gde se stvarno može zaključiti da je Ljubičić imao nameru da izblokira tu loptu rukom, što je meni u prvi mah promaklo. A i igrač AEK-a nije loše primio tu loptu, tako da ni sama akcija nije bila bezopasna i verovatno bi imao dobru šansu da udari po golu, da nije bilo tog igranja rukom.

 

6 minutes ago, John Terry said:

Ako je neko gledao Totenhem-Man Utd danas bila je situacija gde igrac Totenhema rukom u neprirodnom polozaju skrece loptu i sudija ladno ne svira penal. E to mi nije jasno.

 

Gledao sam. Čisti penal po mom mišljenju. Ruka nije bila uz telo, a lopta ide direktno prema golu.

 

Bila je i situacija pre toga na Liverpoolovoj utakmici, gde je lik maltene skinuo dres sa Jote  koliko ga je vukao za dres. isto nije bio penal. 

 

Što bi moglo da nakazuje da PL sudije imaju neke nove instrukcije što se tiče penala i kriterijuma po kojima se sviraju isti.

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Majstorija Vide...sudbina je htela da ih njihov bivši izbaci iz kvalifikacija. Penal, čist i izveden regularno. Neće još i dužinu pertli meriti. U našoj ligi ne vraćaju penal, u zavisnosti za koga je sviran ni kada su igrači dva metra unutra. Ovde, na utakmici AEK-DInamo, je bilo samo jedno smrzavanje kadra i to ne baš u dobrom tajmingu...ja to nikada ne bih ponovio.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ali Domagoj Vida u desetom minutu nadoknade, pa to ne bi pisali ni scenaristi za klasicne americke sportske filmove C produkcije.

Dinamo-Ludogorec. Isto tako negdje 10. min nadoknade Vida zabija za prolaz Dinama. 

Volio bi reći da je ovo nešto neviđeno, nesreća, nepravda....ali nagledao sam se toliko toga, da mi je normalno. 

Što je čudno jer mi uvijek imamo sreće.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ma realno ovo je sasvim cisto, bez obzira na neka pravila koja daju penale za sitnice. Ljubicic je izbacio ruku metar od tijela i tacno se vidi trzaj laktom kojim je sprijecio AEK-ovog igraca da si oslobodi prostor za sut. Po mom misljenju to uvijek treba biti penal jer rukom direktno onemogucavas protivnika.

 

 

Ne znam gleda li se to uopce obzirom da je slicna situacija bila prosle sezone u LP u dvomecu Dortmund-Chelsea kad je Haverzt ponovio penal jer je igrac Dortmunda usao u 16 prije samog udarca i prvi dosao do lopte iako je i igrac Chelsea usao s druge strane. Ovdje je Vida bio u 16 i prvi dosao do lopte. Opet ne znam kakvo je uopce pravilo po tom pitanju. 

 

Mislim da je Vida u trenutku upućivanja udarca bio sa obe noge na liniji, i da se ne gleda kao kod ofsajda položaj tela, vec da li je usao ili ne u 16 pre izvođenja udarca.

 

43 minutes ago, Profesor said:

 

Jebi ga nije rukomet. Podigao je ruku uvis i udario laktom loptu, promenio joj pravac, a ruka nije bila u prirodnom polozaju. Ne znam koja bi to pravila morala da budu da ovo ne bude penal. VAR je tu da pomogne sudiji koji ne moze uvek sve da vidi. 

 

Cak je i ruka pre toga od strane Sutala menjala smer lopti koja je sigurno isla u okvir gola, iako je ruka bila uz telu, šakom je promenio smer lopti.

 

U jednom trenutku je , ako sam dobro video, na trenutak odvojio deo ruke od tela i promenio pravac lopti. Ako ništa drugo, diskutabilna situacija.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...