Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Mozda je jeres ali mi se cini da je Bajern izgubio ono svoje dolaskom Gvardiole. Sve manje nemackih igraca, sve vise onih koji se ne uklapaju u taj cuveni bavarski mehanizam. Delovalo je ta se to vratilo onom rapsodijom 2020. Ali...

Nesto ce morati da se promeni. Tuhel, Braca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klub u kome Braca odlučuje o sudbinama Anćelotija, Gvardiole, Flika i Nagelsmana ima problem. Mada,više je to pokazatelj današnjeg fudbala nego konkretno Bajerna.
Tuhel je pomalo atipičan nemački trener. Mislim da njegova filozofija i Bajernov DNK nisu dobar par,ali budemo videli.

Link to comment
Share on other sites

Реал ми је играчки, а и тренерски, свакако јачи од Ситија, али мислим да би било превише да их и други пут заредом избаце. Можда се догоди слично нешто као прошле сезоне само обрнуто, да овог пута Реал буде доминантнији тим, али тих Ситијевих десетак врхунских минута буде довољно а пролаз.

 

У дуелу Милана и Интера дајем предност Милану. 

 

Криво ми је што је Наполи овако завршио. Надам се да ће узети Скудето, али морали су боље у овом двомечу, без обзира на репутацију и искуство Милана у ЛШ. Делује ми да су изгорели и да им је понестало горива, мада свакако да и квалитет Милана има утицај на њихово испадање. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U sustini, finale pre finala, ocekivano. Steta sto se Napoli ovako raspao, mozda bi bilo zanimljivo finale. Ovako ako prodje Siti mozda tradicionalni choke pa zbog toga bude zanimljivo, ako bude Real, sve preko 1.10 na njihovu pobedu je previse.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Klub u kome Braca odlučuje o sudbinama Anćelotija, Gvardiole, Flika i Nagelsmana ima problem.

 

I on i Kahn se u stvarnosti pitaju puno manje nego sto im funkcije sugerisu. Uli je tu i dalje Bog i batina plus Müller i Neuer kao dva glavna igraca. Kahn i Hasan cini mi se nisu ni imali nikakvu funkciju u klubu kad su Carla otjerali, a i on je zbog intervencije igraca otjeran. Kovac kasnije je dobio nogu nakon sto je Müller intervenisao jer je bio na klupi. 

Link to comment
Share on other sites

Opravdano Nagelsman sutnut, malo mu stvarno i jeste trebalo da bude bivsi jer je imao dovoljno minusa i samo ga je LS sacuvala da ne dobije otkaz ranije u sezoni. Da nije bio sutnut, hijerarhija bi bila dodatno narusena.

 

Nije trebao da rezervise skijanje u Austriji kada ima pred sobom najbitniju tekmu u domacim takmicenjima, to je definitivno informacija zbog koje bi igraci jos vise ispizdeli a vec je bilo sukoba na relaciji igraci-trener.

 

Proslog meseca i jeste bilo u planu da se o njegovom statusu prica u aprilu/maju. Sve nepopularne poteze koje su povukli u poslednje vreme, pokazali su samo kako su jaka organizacija, e sada tesko je kada su pocistili vise stvari nije bas realno da rezultati dodju odmah i barem ja nisam ocekivao da ce biti blizu prolaza protiv Sitija.

 

Za Bracu ne znam, Kan je pre skoro cetiri godine usao u Bajern, dok je kao CEO promovisan pretproslog leta.

 

I molim vas bez hvalospeva o Finku, nikad manje interesovanje za repku od kada je on vodi. Preterano je reci da je on top trener, kada repka nije ni blizu projekcija kada je seo na klupu Pancera.

 

Sad sam video, Braco je dve godine duze u klubu od Kana. Dosao kao zamena za Somera na poziciji sportskog direktora.

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ta'veren said:

Opravdano Nagelsman sutnut, malo mu stvarno i jeste trebalo da bude bivsi jer je imao dovoljno minusa i samo ga je LS sacuvala da ne dobije otkaz ranije u sezoni. Da nije bio sutnut, hijerarhija bi bila dodatno narusena.

 

Nije trebao da rezervise skijanje u Austriji kada ima pred sobom najbitniju tekmu u domacim takmicenjima, to je definitivno informacija zbog koje bi igraci jos vise ispizdeli a vec je bilo sukoba na relaciji igraci-trener.

 

Proslog meseca i jeste bilo u planu da se o njegovom statusu prica u aprilu/maju.

 

Za Bracu ne znam, Kan je pre skoro cetiri godine usao u Bajern, dok je kao CEO promovisan pretproslog leta.

 

I molim vas bez hvalospeva o Finku, nikad manje interesovanje za repku od kada je on vodi.

 

Sad sam video, Braco je dve godine duze u klubu od Kana. Dosao kao zamena za Somera na poziciji sportskog direktora.

 

 

Meni je Nagelsmannovo otpustnaje i dalje glup potez. Jesu i ligi imali kikseva al je cinjenica da je lik rutinirao PSG samo tako. Realno ne ide da otpustas trenera par dana uoci utakmice sezone. Ako je vec bio razlog to da im Tuchel ne ode negdje drugo, siguran sam da bi on bio dostupan i na kraju sezone. Plus evo vidimo da dolazak Tuchela nije skoro nista promijenio.  

Link to comment
Share on other sites

Имаће Тухел цело лето следеће да "намести" екипу како му одговара па ће му онда судити.

 

Мени је највише глуп потез довођење Манеа. Шта он може да понуди у игри у Бајерну што не може Гнабри нпр.?  Продаш Левандовског, а доведеш Манеа који везе са везом немају по стилу играња и ономе што могу да донесу у екипи. 

 

Мусиала је велики таленат, фудбал се види из њега, али је зелен и још има да учи и стиче искуство.

 

Сане ми је тешко прецењен играч. Оно у Шалкеу као клинац таленат је био, али очигледно да неке ствари нису ту штимале да тај таленат до краја истера. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima jos da ispadne da je Bayern u krizi poslednjih godina.:roflmao:

O Nagelsmmanovom odlasku se suska jos od pocetka godine, bez obzira sto su pobedili u svim utakmicama LS, a razlog je sto nije ispunio ocekivanja koja su u bayernu takva da se titula osigura jos u januaru. Prosle godine su ispali jos u rundi od 16, nemacku titulu su uzeli u poslednjoj utakmici, a u vreme kada je dobio otkaz bili su drugi na tabeli. I pored toga sto se management promenio , "kultura" je u Bayernu ostala ista, kao u vreme Rummeniggea i Hienessa. Nijedan tener im nije valjao, Ancheloti nije ni godinu dana sastavio, Gvardiolu su oterali , Flick je pobegao odmah nakon sto je uzeo LS, nece ni Tuchel dugo, dve godine maksimum. Bilo ko da je trener imace vrlo malo uticaja na kupovinu i prodaju igraca, jer je to biznis koji je u Bayernu rezervisan strogo za upravu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Meni je Nagelsmannovo otpustnaje i dalje glup potez. Jesu i ligi imali kikseva al je cinjenica da je lik rutinirao PSG samo tako. Realno ne ide da otpustas trenera par dana uoci utakmice sezone. Ako je vec bio razlog to da im Tuchel ne ode negdje drugo, siguran sam da bi on bio dostupan i na kraju sezone. Plus evo vidimo da dolazak Tuchela nije skoro nista promijenio.  

 

Moras jednostavno da se stavis u ulozi nekog Nemca i da zanemaris sistem u kojem si obitavao ili obitavas. Sta ljudi iz kluba hoce? Profesionalnost i ozbiljnu pripremu meca. Mozda mu glava i ne bi letela da su igrali sa nekim Kelnom. Nije ovo jedini razlog, ali definitivno kap koja je prelila casu. Svi su oni deo organizacije i imaju svoje pluseve i minuseve zbog kojih opstaju ili stradaju. Moraju da se pridrzavaju nekih pravila, a ono sto se pokazalo u poslednje vreme svako ko malo vise strci nije se dobro proveo. I otpustanje Nagelsmana je upozorenje za same igrace, jer su stvari bas izmakle kontroli u poslednjih nekoliko meseci. Da bi neki sistem funkcionisao bolje, moraju se ponekad donositi nepopularne odluke i da postoji brz represioni sistem kako se ne bi izgubila svlacionica a islo se u tom smeru. Rezultati kratkorocno mozda i treba da ispastaju. Jedina greska moze biti to sto neko drugi nije doveden umesto Tuhela, ne sto je smenjen Nagelsman.

 

U nekoj drugoj zemlji/ligi, verovatno je sam prag za toleranciju ovakvih stvari visi i bolje se hendluju ljudski odnosi. Drugacija filozofija, vrednosti koje gaje kao drustvo i ugao posmatranja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 4th and Goal said:

Od 12 preostalih ekipa u 3 europska klupska natjecanja pet je talijanskih, dvije engleske, dvije španjolske te po jedna njemačka, nizozemska i švicarska. Od 7 talijanskih predstavnika ove godine prije same završnice ispali su samo Lazio u 1/8 LK i Napoli u 1/4 LP. 

i to Napoli ispao od italijanske ekipe. 

 

edit.ako bi rekao da jedna od te dve engleske West Ham, koji baš ne briljira u prvenstvu.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ta'veren said:

Opravdano Nagelsman sutnut, malo mu stvarno i jeste trebalo da bude bivsi jer je imao dovoljno minusa i samo ga je LS sacuvala da ne dobije otkaz ranije u sezoni. Da nije bio sutnut, hijerarhija bi bila dodatno narusena.

 

Nije trebao da rezervise skijanje u Austriji kada ima pred sobom najbitniju tekmu u domacim takmicenjima, to je definitivno informacija zbog koje bi igraci jos vise ispizdeli a vec je bilo sukoba na relaciji igraci-trener.

 

Proslog meseca i jeste bilo u planu da se o njegovom statusu prica u aprilu/maju. Sve nepopularne poteze koje su povukli u poslednje vreme, pokazali su samo kako su jaka organizacija, e sada tesko je kada su pocistili vise stvari nije bas realno da rezultati dodju odmah i barem ja nisam ocekivao da ce biti blizu prolaza protiv Sitija.

 

Za Bracu ne znam, Kan je pre skoro cetiri godine usao u Bajern, dok je kao CEO promovisan pretproslog leta.

 

I molim vas bez hvalospeva o Finku, nikad manje interesovanje za repku od kada je on vodi. Preterano je reci da je on top trener, kada repka nije ni blizu projekcija kada je seo na klupu Pancera.

 

Sad sam video, Braco je dve godine duze u klubu od Kana. Dosao kao zamena za Somera na poziciji sportskog direktora.

 

Čekaj, Nagelsmann je bio prvi na tablici u Bundesligi, i bio je u igri u njemačkom kupu i Ligi prvaka. Što mu je točno grijeh bio? Išao na skijanje prije utakmice u Bundesligi? Kao da ne bi Bayern ostao bez naslova zbog njegovog skijanja. Kovač je dobio otkaz nakon duple krune, ali razumijem zašto. Kovač nije trener za vodit najveće klubove sa etabliranim zvijezdama jer je tvrdoglavi tiranin. Ali što fali Nagelsmannu?

Link to comment
Share on other sites

Zapravo,ovo što je Zett (Ta'veren) spomenuo jeste bio neposredni povod za otkaz. Da li i pravi razlog,to niko odavde ne može da zna. Ali su mu funkcioneri kluba to zamerili i to javno. Bio je žestoko kritikovan..jer su smatrali da je trebao da ostane u Minhenu i trenira igrače koji su bili na raspolaganju..faktički su mu zamerili neprofesionalizam.

Čak mislim da su mu zamerili i to što nije tražio dozvolu,nije nikog ni obavestio,već je otišao "na svoju ruku"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...