Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Bogme iznenadio Real sa ovim jurišanjem. Skroz izašli da se nadigravaju i uspeli da ne prime gol, doduše Liverul stvarno morao bolje ovde s obzirom da su imali prostora. Utisak je da je Real jednostavno bolja ekipa. I to na osnovu samo ovog meča ne prvog. Nekako im manje treba da naprave nešto pred golom Liverpula. Prebrzo odrade neke kombinacije i naprave opasnost za Liverpul.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva je ovo sprdačina? Zbog čega je sudac uopće išao gledati situaciju na ekranu? Zašto mu iz VAR sobe nisu odma rekli da nema nikakvih elemenata za penal?
EDIT: Govorim o zadnjoj situaciji na utakmici Real-Liverpool kada je lopta Tsimikasa pogodila prvo u koljeno, pa od koljena u ruku.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Don Dusko said:

Salah ce opet na nekom mecu dati 3 gola kad je reseno ali zato kad treba nema ga.

Zaboli njega. On je dobio što je tražio. Ima jednu EPL osvojenu, ima CL osvojenu, znači i na sportskom planu se ostvario. Da mi je znati kako je struka u Liverpoolu procjenila da Salahu treba dati astronomsli ugovor, a Manea prodati za kikiriki. I ovo nije naknadna pamet. Pisao sam da se Liverpool žešće zajebao čim su povukli taj potez. Prije nego je ijedan od njih odigrao i minutu u ovoj sezoni.

4 minutes ago, 4th and Goal said:


Šuti, dobro je da ga nije sudio, dosta sudaca bi (i pogriješili bi ofc).

Zbog takvih idiotizama i postoji narativ o protežiranom Realu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Kakva je ovo sprdačina? Zbog čega je sudac uopće išao gledati situaciju na ekranu? Zašto mu iz VAR sobe nisu odma rekli da nema nikakvih elemenata za penal?
EDIT: Govorim o zadnjoj situaciji na utakmici Real-Liverpool kada je lopta Tsimikasa pogodila prvo u koljeno, pa od koljena u ruku.

 

Vrlo slicna situacija je u La Ligi na utakmici Real-Girona na Bernabeu svirana kao penal za Gironu. Jos je i situacija smjesnija bila jer je lopta pogodila Asensija u prsa i onda se odbila u ruku. Jasno je da ovakve situacije nikad ne smiju biti penal sem ako defanzivac bas namjerno ne skloni odbijenu loptu rukom. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Vrlo slicna situacija je u La Ligi na utakmici Real-Girona na Bernabeu svirana kao penal za Gironu. Jos je i situacija smjesnija bila jer je lopta pogodila Asensija u prsa i onda se odbila u ruku. Jasno je da ovakve situacije nikad ne smiju biti penal sem ako defanzivac bas namjerno ne skloni odbijenu loptu rukom. 

Ma naravno. To je sasvim druga situacija, namjerno igranje rukom. Pogodi te u koljeno i ti očigledno rukom namjerno blokiraš udarac ili makneš loptu nekom s noge. Al ovo je toliko čisto i očigledno da mi stvarno nije jasno što su oni njemu govorili da pogleda. On je vidio situaciju, donio je ispravnu odluku, i oni njega zovu da pogleda. Šta da pogleda?
EDIT: Evo sad stručnjak za suđenje na HRT-u kaže da ga nisu trebali zvat i govori kao svaka čast sucu što je ostao pri svojoj odluci. pa donio je ispravnu odluku, i onda još gledao ponovljenu snimku. Pa šta je trebao, donjet krivu odluku nakon što vidi istu situaciju još bolje i iz više kuteva?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

I kakvi užasni centaruštevi od strane Liverpula. Baš su prsli ove sezone. Arnold je igrao katastrofalnu utakmicu. U stvari pojma nemam ko je gori bio dal Arnold ili Robertson? Obojica utakmica za zaborav.

 

Real je kvalitetniji nema tu šta. Način na koji su oni kontrolisali loptu i Liverpul to jasno oslikava. Modrić i dalje babaroga za većinu veznjaka. Ne znam dokle može ovako ali ubija, kapa dole. Benzema klasa, iskustvo, volja posle svega osvojenog i prođenog sa Realom isto kapa dole. Odbrana Realova Načo i pre svega Militao maltene pa neprelazni. Militao je strašan štoper. Da i Kros igra i dalje vrhunski. Znaju se kako dišu bukvalno i sve to mnogo lakše izgleda kod njih nego što zaista jeste. 

 

Navijam za Napoli da osvoji :18:

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace i pored ove vecerasnje rutine, Kroos i Modric nikako ne trebaju igrati zajedno mecevima protiv najjacih timova. Liverpool je izuzetak jer im je vezni red jadan (Fabinho i Milner ne bi imali mjesta na Realovoj klupi) al protiv nekog Cityja il Bayerna koji su puno brzi i imaju bolje veznjake njih dvojica ne smiju igrati zajedno iako ce ih Carlo i u takvim mecevima stavit od pocetka zbog vlastite tvrdoglavosti. Jedan od njih uz dvojicu od Camavinga, Tchouameni, Fede je optimalno jer taman donose tu mirnocu na lopti koji ovi nemaju, oni taman kompenzuju nedostatak dinamike kod Kroosa ili Modrica.

 

Nadam se da se jedan od njih dvojice oprasta od Realovog dresa ovo ljeto jer prosto vise nemaju snage iznijeti citavu sezonu na nivou. Par meceva ce uvijek izdominirati na suhu klasu i iskustvo al fizicki jednostavno vise ne mogu izdrzat citavu sezonu. Benzemi bi bilo optimalno naci zamjenu jer evo i veceras se opet povrijedio ,a veci dio sezone je il povrijedjen il nekakav rovit pa to ni na sta ne lici. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

I kakvi užasni centaruštevi od strane Liverpula. Baš su prsli ove sezone. Arnold je igrao katastrofalnu utakmicu. U stvari pojma nemam ko je gori bio dal Arnold ili Robertson? Obojica utakmica za zaborav.

 

Real je kvalitetniji nema tu šta. Način na koji su oni kontrolisali loptu i Liverpul to jasno oslikava. Modrić i dalje babaroga za većinu veznjaka. Ne znam dokle može ovako ali ubija, kapa dole. Benzema klasa, iskustvo, volja posle svega osvojenog i prođenog sa Realom isto kapa dole. Odbrana Realova Načo i pre svega Militao maltene pa neprelazni. Militao je strašan štoper. Da i Kros igra i dalje vrhunski. Znaju se kako dišu bukvalno i sve to mnogo lakše izgleda kod njih nego što zaista jeste. 

 

Navijam za Napoli da osvoji :18:

Pričao je Modrić da im je prošle sezone bile izurazito bitno uzeti CL. Kaže svako kolo KO faze ista priča "Real star, slab, ne igra ništa, nema šanse". Prije PSG-a ta priča, izbace njih, prije Chelsea ta priča, riješe Chelsea, prije Citya ista priča.....prije Liverpoola se i Egyptian King pridružio novinarima i spremao nekakve osvete. Sve nba sreću naravno, i tako 5 puta u 9 godina 😄

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Inace i pored ove vecerasnje rutine, Kroos i Modric nikako ne trebaju igrati zajedno mecevima protiv najjacih timova. Liverpool je izuzetak jer im je vezni red jadan (Fabinho i Milner ne bi imali mjesta na Realovoj klupi) al protiv nekog Cityja il Bayerna koji su puno brzi i imaju bolje veznjake njih dvojica ne smiju igrati zajedno iako ce ih Carlo i u takvim mecevima stavit od pocetka zbog vlastite tvrdoglavosti. Jedan od njih uz dvojicu od Camavinga, Tchouameni, Fede je optimalno jer taman donose tu mirnocu na lopti koji ovi nemaju, oni taman kompenzuju nedostatak dinamike kod Kroosa ili Modrica.

 

Nadam se da se jedan od njih dvojice oprasta od Realovog dresa ovo ljeto jer prosto vise nemaju snage iznijeti citavu sezonu na nivou. Par meceva ce uvijek izdominirati na suhu klasu i iskustvo al fizicki jednostavno vise ne mogu izdrzat citavu sezonu. Benzemi bi bilo optimalno naci zamjenu jer evo i veceras se opet povrijedio ,a veci dio sezone je il povrijedjen il nekakav rovit pa to ni na sta ne lici. 

Mene čudi što se na ovu temu u 90% slučajeva spominje Kroos koji je 4-5 godina mlađi. Što se Modrića tiče, mislim da je spreman na rezanje plaće, manju minutažu, samo da karijeru završi u Realu. I da mu ne rade probleme oko reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Kada su već ovako dogurali mogu da izguraju i ovu sezonu, ali slažem se sa alpakom, moraju se tražiti osveženja. Ja pretpostavljam da je zamena za Benzemu Mbape, ali videćemo. Što se tiče Krosa i Modrića šta znam, kada ih ovako gledaš rekao bi ništa ja tu ne bih dirao, ali ne znam kako igraju kroz sezonu i fizički naravno da je teško to sve izdržati za njih u ovim godinama. No oni vezu već imaju, ne znam da li im fali neki još igrač, mislim to je Real naravno da će nekog dovesti ali ima tu i Kamavinga i Čuameni koji imaju taj potrebni kvalitet. Kad pomenu Kamavingu nisam gledao previše Realovih utakmica sa njim ali ovo mu je možda jedna od najboljih koje je odigrao za njih da sam gledao. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Mene čudi što se na ovu temu u 90% slučajeva spominje Kroos koji je 4-5 godina mlađi. Što se Modrića tiče, mislim da je spreman na rezanje plaće, manju minutažu, samo da karijeru završi u Realu. I da mu ne rade probleme oko reprezentacije.

 

Mogu oni obojica odraditi jos koju sezonu u Realu (Kroos pogotovo upravo jer je mladji) al ni slucajno u paru. Real ima taj problem sa hijerarhijom gdje ce mladji igrac jako tesko doci do minuta pored senatora sem ako je placen masnu cifru, pogotovo sad s Carlom koji je bas tvrdoglav po tom pitanju. Ako bi obojica ostala vjerovatno bi opet igrali dosta u paru sto jednostavno vise ne ide. Proci ce u nekim mecevima jer jbg pricamo o 2 veznjaka koji su medju par najboljih ikad al u vecini slucajeva ce biti jalovo i usporeno. Sad se jos pominje da Real ide all in po Bellinghama, a on bi zbog cifre koju bi bio placen imao fakticki zagarantovano mjesto u prvih 11 plus realno je generacijski talenat u veznom redu. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Sad se jos pominje da Real ide all in po Bellinghama, a on bi zbog cifre koju bi bio placen imao fakticki zagarantovano mjesto u prvih 11 plus realno je generacijski talenat u veznom redu. 

Modrić navodno nema nikakav problem s dovođenjem Bellinghama kao svoje zamjene. Jednostavno, izbori se za minutažu i nema problema. Znaš i sam da u Realu ne postoji baš "plaćen je toliko pa mora svaku bit u 11". 

13 minutes ago, Drug Crni said:

Prvi put od sezone 2005/06 tri italijanska tima u 8. Ne mislim da je to pokazatelj rasta Serije A - nije - ali za mene je to lepa promena. Pri cemu Napoli jeste 'dark horse'.

Da bar Napoli uzme. Kakva priča bi to bila. 

Link to comment
Share on other sites

Tri Italijana u osam su splet okolnosti, sto treba zasluziti naravno, ali ne bih im dao preterane sanse. Osim Napoliju, koji zaista igra prelep fudbal i bilo bi dobro da to konacno krunise titulama. Vec deceniju su manje vise tu negde i u Italiji i u LS ali im fali malo za veci iskorak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Tri Italijana u osam su splet okolnosti, sto treba zasluziti naravno, ali ne bih im dao preterane sanse. Osim Napoliju, koji zaista igra prelep fudbal i bilo bi dobro da to konacno krunise titulama. Vec deceniju su manje vise tu negde i u Italiji i u LS ali im fali malo za veci iskorak.

Slažem se. Inter i Milan nemaju apsolutno nikakve šanse uzeti naslov. Do kuda mogu ovisi samo i isključivo o ždrijebu. Napoli je već druga priča i nikome protiv njih neće biti šetnja. Volio bi da igraju sa Cityem slijedeću. Da vidimo kako bi Josep overthinkao Kvaratskheliu, Zielinskog i Osimhena 🙂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Barkley#34 said:

Što reče moj burazer pre nekoliko meseci, ako Argentina uzme SP a Napoli Kalčo i LŠ, aj' ti posle njih ubedi da Maradona nije bog i ne vuče konce iz neke nebeske kafane. :classic_biggrin:

I dodaj još Barsu kao šampiona Španije, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...