Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

On 4/21/2023 at 12:03 AM, Bugl Khan said:

Čekaj, Nagelsmann je bio prvi na tablici u Bundesligi, i bio je u igri u njemačkom kupu i Ligi prvaka. Što mu je točno grijeh bio? Išao na skijanje prije utakmice u Bundesligi? Kao da ne bi Bayern ostao bez naslova zbog njegovog skijanja. Kovač je dobio otkaz nakon duple krune, ali razumijem zašto. Kovač nije trener za vodit najveće klubove sa etabliranim zvijezdama jer je tvrdoglavi tiranin. Ali što fali Nagelsmannu?

 

Izgubio je prvo mesto porazom u Leverkuzenu pre reprezentativne pauze, pa se par dana kasnije po nekim kuloarima proculo da ide na skijanje (devojka mu radi u Bildu) i samo odjednom imenovanje Tuhela. Da je nakon reprezentativne pauze bio neki Keln verovatno bi mu se progledalo kroz prste i dobio bi poslednju opomenu. Los primer za igrace nakon poraza, a i neki od njih su isli do Pariza na modnu reviju i nije da je to u klubu zaboravljeno i da njihov ostanak zavisi kako budu nastupali u buducnosti. Negde je moralo da se presece kako bi svi znali da nema vise opustanja. Kap koja je prelila casu, ne glavni razlog. Bilo je u planu da se o njegovoj mogucoj smeni prica tek pred kraj sezone. Nakupio je dovoljno minusa u takvom sistemu, pitanje je da li bi drugi klubovi van Nemacke sve to registrovali ili bi neke stvari odbacili.

 

A kad smo kod najvecih zvezda, mislim da ce prodati Nojera jer dovode nekog klinca iz Anderlehta i deluje mi da prica iz januara nije fejk i da stvarno napusta klub. Status starosedeoca ima samo Miler, a njega ima sve manje. Niko drugi nije dovoljno u klubu niti je dete kluba pa da u teoriji moze da ostvari veci uticaj. Ne mogu tu da se pitaju igraci koji nisu osobe za primer tipa Gnabri.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам. Видећемо. Свакако дајем више шансе Ситију прво не може ни Реал увек да пролази до краја и узима ЛШ, а друго Сити је у одличној форми. Одлично темпирали форму за крај сезоне овог пута.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se inače složio sa tobom,ali ovo je Realovo takmičenje..doduše,lakše ih je izbaciti u dvomeču nego dobiti u finalu. Finala ne gube.

Ja sam i prošle sezone (više nego ove) smatrao da će ih City izbaciti. Međutim,platili su danak neiskustvu igranja protiv Reala. Ja Real organski ne podnosim,ali moram im priznati da su u LŠ posebna zverka. Takva koju moraš "ubiti". Pošteno. Nekoliko puta. Inače..Inače se desi ono što se dogodilo u prošlogodišnjem dvomeču. City ih je imao i u prvom i u drugom meču,ali nisu umeli da ih dokrajče. Zaključno sa nonšalantnim pokušajem Griliša kojeg je Kurtoa skinuo. Ostalo je istorija.

Videćemo da li je Pep naučio lekciju..da li su i njegovi puleni. Vinicius i Rodrigo igraju u formi života,dok Benzema i Kurtoa nisu na baš prošlosezonskom nivou. Teško mi je prognozirati išta..50/50 dvomeč

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Preozbiljan je igrac Vinisijus. 

Ne pamtim da je neki igrač jednu sezonu bio potpuni glupan sa 90% krivih odluka, a već sljedeću pokazao takav napredak kao Vinicius. I onda ove sezone još bolji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sem dve golcine (malo li je), slabo fudbala. Gledah simultano s EL i dosta mi je zanimljivije bilo Oli-Fener. Kao da su obe ekipe bila u fazonu da im je ok da se u revansu odlucuje o svemu. 

 

Ocekujem i sutra slicnu tekmu. 

Link to comment
Share on other sites

Спремите се за кишу сутра, Реал Мадрид оштећен после пропуста судија :classic_biggrin:

 

Значи у Манчестеру мора неки пенал за Мадрид :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Strasna utakmica na Bernabeu. S razlogom dvije najbolje ekipe svijeta. City stisnuo na startu bez nekih cistih prilika, Vini magijom dovodi Real u vodstvo nakon cega je City osjetno pao. Real je to morao iskoristiti i zabiti jos jedan. Poslije primljen jako jako jeftin gol. Ondje je na moju zalost bilo sve cisto jer je nakon nedosudjenog auta Camavinga prvi dosao do lopte i Cityjev gol dolazi nakon njegove greske. Tu VAR nema sta intervenisati, apsolutno cista situacija. Jedini ozbiljan propust VAR sobe prije svega je cist crveni za Bernarda na pocetku meca zbog otvorenog djona na list Camavinge: 
 

 

 

 

 

 

 

Sto se revansa tice mislim da ce City to rijesiti. Prilika je propustena veceras, moralo se ici na Etihad sa pobjedom. I da, Vinicius Junior ce vrlo brzo biti najbolji igrac svijeta. Jebena magija i sprema marinca. Imam osjecaj da je mogao odmah odigrati jos 90 minuta sa istim intenzitetom. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Strasna utakmica na Bernabeu. S razlogom dvije najbolje ekipe svijeta. City stisnuo na startu bez nekih cistih prilika, Vini magijom dovodi Real u vodstvo nakon cega je City osjetno pao. Real je to morao iskoristiti i zabiti jos jedan. Poslije primljen jako jako jeftin gol. Ondje je na moju zalost bilo sve cisto jer je nakon nedosudjenog auta Camavinga prvi dosao do lopte i Cityjev gol dolazi nakon njegove greske. Tu VAR nema sta intervenisati, apsolutno cista situacija. 

Nema veze što je Camavinga došao do lopte nakon nedosuđenog auta. VAR je morao intervenirati. Apsolutno nije ista situacija kad dobiješ aut, ili kad ti ne svira aut, ali ti dođeš do lopte, izgubiš ju i primiš gol. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Nema veze što je Camavinga došao do lopte nakon nedosuđenog auta. VAR je morao intervenirati. Apsolutno nije ista situacija kad dobiješ aut, ili kad ti ne svira aut, ali ti dođeš do lopte, izgubiš ju i primiš gol. 

 

Po pravilima taj nedosudjeni aut nije uticao na gol jer se po izgubljenoj lopti Camavinge posjed Cityja vodi kao nova akcija. Teoretski mogao je onaj pas Camavinge proci iz cega bi Real imao fakticki kontru 3 na 3 i mozda postigao gol. Tu je fkt sve cisto. Sramotno je s druge strane da je VAR ostao nijem na ono divljacko gazenje Bernarda, crveni iz udzbenika bukvalno. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...