Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Izvučeni parovi četvrtfinala

 

Real - Chelsea

City - Bayern

 

Milan - Napoli

Benfica - Inter *

 

Talijani ili Benfica u finalu! Pobjednici Real/Chelsea i Milan/Napoli duela domaćini u prvim polufinalnim mečevima.

 


* Edit: zamijenjena domaćinstva u dvomeču Benfice i Intera, Benfica je domaćin prvog susreta (vjerojatno zbog toga što Milan i Inter igraju utakmice na istom stadionu pa da ne igraju dan za danom/isti dan)

Edited by 4th and Goal
  • Like 1
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se otvara za italijanske timove nevidjeno, kao nikad ranije. Ali i za Benfiku i to u sezoni kad igraju najbolji fudbal, ozbiljan fudbal, podsecaju na Ajax iz 2019 , iz drugog plana dolaze do mozda i finala, kao i Ajax koji je igrao te sezone brutalno dobro. Ali i Napoli koji se seta kroz Kalco i njima se takodje otvara. Ali i za Inter i Milan, sve u svemu, mozda neko podgrejao kuglice da se ovi top favoriti iz preseason medjusobno kolju u 1/4 i 1/2. 

 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Bas brutalna razlika u kvalitetu izmedju gornjeg i donjeg dela zreba.

 

U svakom slucaju, ovi dole da se nadaju da Real nece proci do finala jer u tom slucaju finale ne mora ni da se igra.

 

Mada ne vidim da imaju neke sanse ni protiv Bajerna, jedino ako Siti coukuje.

 

Mislim da ce Napoli igrati finale iz donjeg dela, najkvalitetnija su ekipa ubedljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Bas brutalna razlika u kvalitetu izmedju gornjeg i donjeg dela zreba.

 

U svakom slucaju, ovi dole da se nadaju da Real nece proci do finala jer u tom slucaju finale ne mora ni da se igra.

 

Mada ne vidim da imaju neke sanse ni protiv Bajerna, jedino ako Siti coukuje.

 

Mislim da ce Napoli igrati finale iz donjeg dela, najkvalitetnija su ekipa ubedljivo.

 

Benfika je odlicna, nisam siguran da su slabiji od Napolija, Roger Schmidt radi nevidjeno dobar posao tamo. Isto i Napoli, ali oni nemaju iskusstva na ovom nivou takmicenja, a to nekad zna da bude izuzetno bitno, ma koliko da su na terenu dobri. Ali uopste ne sme da potcene Inter i Milan, posebno Milan koji je kao i Real i LS, riba i voda, svoj na svome. 

 

Milan ima isto tako nevidjenu sansu da dodje do finala, samo dve sezone nakon dvomeca sa FKCZ. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ma Englezi su u padu, Liverpool, Spursi, Arsenal (ispada od Sportinga ) , Chelsea sredina Premijer Lige, ribilding , jedino City ostao od top timova koji drze nivo. Ovi ostali se dosta srozali u odnosu na ranije. 

Nije cudo sto su tri talijana dosli do 1/4 i Benfika. Benfika je postala legit kad je zavrsila ispred PSGa u grupi i zabila 6 komada Haifi u gostima, tad sam zapravo video koliko su jaki. 

Igraju neverovatno jednostavno. Sve u svemu, malo drugacija LS, sigurno ce u finalu igrati neko ko tamo odaaaaavno nije bio. Inter 2010, Milan 2007, Napoli nikada, Benfika 1990. 

 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Benfika je odlicna, nisam siguran da su slabiji od Napolija, Roger Schmidt radi nevidjeno dobar posao tamo. Isto i Napoli, ali oni nemaju iskusstva na ovom nivou takmicenja, a to nekad zna da bude izuzetno bitno, ma koliko da su na terenu dobri. Ali uopste ne sme da potcene Inter i Milan, posebno Milan koji je kao i Real i LS, riba i voda, svoj na svome. 

 

Milan ima isto tako nevidjenu sansu da dodje do finala, samo dve sezone nakon dvomeca sa FKCZ. 

 

 

 

Ok je Benfika, ali ne vidim kako oni imaju neko veliko iskustvo na ovom nivou. Napoli mi je bolji. Benfika moze da izbaci Inter, mada mi je taj mec skroz otvoren, dok bih se bas iznenadio da Milan prodje Napoli.

 

Real je apsolutni favorit protiv Celsija, pogotovo posle onoga prosle godine kad su jedva prosli i pretprosle kad su ispali od njih, mislim da ce krenuti jako i slicno kao protiv Liverpula, a Siti Bajern stvarno nemam pojma.

 

Ponovo se cini da je ovo setnja za Siti do titule ali previse puta su fejlovali da bi ih stavili za favorite.

Link to comment
Share on other sites

Odlican fudbal igra Benfika ove sezone ali nema smisla proglasavati ih favoritima. Inter je izrazito iskusna i namazana ekipa, stucnuli su par puta ove kalendarske godine ali imaju lep kontinuitet i dosta razlicitosti u sastavu. Ovo su ipak turnirsketm utakmice gde se ne bih mnogo uzdao u pozicije na tabeli nacionalnih takmicenja ili trenutne forme.

 

Drago mi je sto ce Benfika ili neko od Italijana u finale, prvo posle Juventusovih pokusaja sa dve odlicne generacije. Sto se mene tice, bilo ko iz ovog dela sesira da osvoji bio bih srecan.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

Bas brutalna razlika u kvalitetu izmedju gornjeg i donjeg dela zreba.

 

U svakom slucaju, ovi dole da se nadaju da Real nece proci do finala jer u tom slucaju finale ne mora ni da se igra.

 

Mada ne vidim da imaju neke sanse ni protiv Bajerna, jedino ako Siti coukuje.

 

Mislim da ce Napoli igrati finale iz donjeg dela, najkvalitetnija su ekipa ubedljivo.

Navijamo da Siti jedva prođe Bajern,pa neka se kolju sa Realom,a za to vreme u PL... :classic_cool:.

Link to comment
Share on other sites

Inter ako ponovi partije iz dvomeca sa Portom nema sta da trazi protiv Benfike.

Docim...

1 hour ago, McLeod said:

dok bih se bas iznenadio da Milan prodje Napoli.

...si ovde mogao biti i konkretniji malo,ali nije ni ovo lose. Hvala drugar,dao si mi neku nadu :classic_biggrin:

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ta'veren said:

 

Malo vas ima sa takvim misljenjem.

 

Mozda i zbog toga sto bolje pamtite poslednjih 10ak godina, a dalje od toga se gubi memorija ko je sta bio.

 

Pa ono, Realu niko nije ni blizu, a Bayern moze komotno iznad svih Engleza i Italijana. Jedino Milan imas tu jos. Barca do Ronaldinho i Messi era ni priblizno najvisi nivo. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Drug Crni said:

Inter ako ponovi partije iz dvomeca sa Portom nema sta da trazi protiv Benfike

 

Istina, ali ovaj Inter ima neki charm sampionskih ekipa iz prethodnih decenija, ima tu dosta kvaliteta, iskustva, prekida, dead ball umeca, iako je danasnji fudbal dosta drugaciji, u ovim knockout fazama mi se cini da nema toliku prednost u odnosu na interolike ekipe. Sve to pada u vodu ako ne budu na nivou, naravno, ali eto sa te optimistickije strane Inter moze da bude ozbiljan dark horse ovosezonske LS.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Inter ovde favorit iskreno iako bih voleo možda Benfiku da vidim dalje zbog fudbala koji igraju. Ali Inter zna da igra na rezultat što je pokazao protiv Porta. A sada igra sa ekipom iz iste lige koja verovatno jeste jača trenutno, ali nije to sad nešto pitaj boga koliko drugačije. Ne očekujem ja ovde neku rapsodiju od strane Benfike, neće im dozvoliti Inter da se razigraju. 

Link to comment
Share on other sites

Schmidt je poznat kao sjajan trener za pozitivne, napadacke sisteme, Benfika igra i lep i uspesan fudbal ove sezone, a Inter bas deluje kao ekipa koja im nikako ne lezi. Inzaghi je dosta tvrdoglav i otkako je dosao ne odustaje od nekih svojih principa koji se samo delom poklapaju sa onime sto je Konte ostavio. Ovo bas mirise na dvomec iz kategorije ne bih se iznenadio ni da bude 4:0, ni 0:4.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se ja sa obojicom u globalu ^ & ^^.

Moj utisak je da,i pored pobrojanih argumenata, Inter pomalo podbacuje sa Inzagijem kao trenerom. Ja sam ocekivao ipak nesto vise i bolje od njega..mada ostaje i fakat da je prosao grupu ispred Barselone koja je bila favorizovana.
Interov problem su utakmice na strani posebno. To igraju skoro bez ikakvog autoriteta. To vazi i za Italiju,a kamoli za Evropu.

Iskreno,meni sada vec pomalo pocinje i da "smeta" hajp oko Benfike. Igraju savrsenu sezonu,ali nisu postali odjednom neka fudbalska super-sila. Mada celu sezonu dosadjujem svima sa Benfikom i kako su tip-top skockana ekipa. Ostajem pri stavu da sa igrom prikazanom protiv Porta Inter nece proci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...