Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ne moze 😛

 

Quote

Davis was also a member of the 2014 national team that won the gold medal in the 2014 FIBA Basketball World Cup over Serbia on September 14. He averaged 12.3 points, 6.6 rebounds and 2.1 blocks per game in 9 games played, while shooting 54.9% from the field

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Snjofko said:

Hajahahahahahahaa ja ne mogu da verujem, ovo je vrhunac FIBA debilizma da ovi iz prvog sesira idu na treci, peti i sedmi sesir 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

 

 

ja sam zamišljao da iz svakog šešira - tiera ide jedna ekipa ali ja izgleda puno zamišljam.

posle evroliga tupava, ovi su kraljevi mamba

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snjofko said:

Hajahahahahahahaa ja ne mogu da verujem, ovo je vrhunac FIBA debilizma da ovi iz prvog sesira idu na treci, peti i sedmi sesir 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

 

Na zadnjem SP su zrebani sesiri 2,3,6,7

kao i 1,4,5,8.

Ne znam za ovo svetsko.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Geografska pravila su sledeća - ne može više od jedne ekipe iz Azije, Afrike i Amerike da bude u grupi, dok svaka grupa mora da ima obavezno jednu, ali maksimalno dve selekcije iz Evrope. Da pojednostavimo, iz Šešira 3 Grčka, Italija i Nemačka ne mogu da budu u istoj grupi sa Španijom iz Šešira 1, odnosno Brazil ne može sa SAD. Takođe, Letonija i Gruzija iz Šešira 6 ne mogu u grupu gde će već biti dva evropska tima, pošto Šešir 2 čine Francuska, Srbija, Slovenija i Litanija, dok je Crna Gora u Šeširu 4.

Filipini su automatski smešteni u Grupu A, a SAD kao komercijalni partner u Grupu C. Japan je u Grupi E, a Slovenija automatski u Grupi F, dok je Kanada u Grupi H.

Komplikovano jeste, al jbg. taka su pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snjofko said:

Hajahahahahahahaa ja ne mogu da verujem, ovo je vrhunac FIBA debilizma da ovi iz prvog sesira idu na treci, peti i sedmi sesir 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Nema to nikakve veze - nakon sto se naprave nove grupe u drugoj fazi, u svakoj je projektovano da bude po jedna ekipa iz prvog, drugog, treceg i cetvrtog sesira.

 

Dakle, ne vidim kako je ovakvim zrebom ostecena bilo koja reprezentacija - osim sto bi ekipama iz 5. sesira vise odgovaralo da budu u grupi sa ekipama iz 4. nego iz 3. sesira, ali to je opet manje - vise nebitno jer je cilj proci u 1/4 finale, sam plasman u 2. fazu ne znaci apsolutno nista.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Nema to nikakve veze - nakon sto se naprave nove grupe u drugoj fazi, u svakoj je projektovano da bude po jedna ekipa iz prvog, drugog, treceg i cetvrtog sesira.

 

Dakle, ne vidim kako je ovakvim zrebom ostecena bilo koja reprezentacija - osim sto bi ekipama iz 5. sesira vise odgovaralo da budu u grupi sa ekipama iz 4. nego iz 3. sesira, ali to je opet manje - vise nebitno jer je cilj proci u 1/4 finale, sam plasman u 2. fazu ne znaci apsolutno nista.

 


Tacno.
Narocito je kostur u doigravanju konstruisan tako da ne postoji "slaba strana kostura" vec ekipe iz grupa  I, J, K, L (druga faza) idu na obe strane kostura. 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Nema to nikakve veze - nakon sto se naprave nove grupe u drugoj fazi, u svakoj je projektovano da bude po jedna ekipa iz prvog, drugog, treceg i cetvrtog sesira.

 

Dakle, ne vidim kako je ovakvim zrebom ostecena bilo koja reprezentacija - osim sto bi ekipama iz 5. sesira vise odgovaralo da budu u grupi sa ekipama iz 4. nego iz 3. sesira, ali to je opet manje - vise nebitno jer je cilj proci u 1/4 finale, sam plasman u 2. fazu ne znaci apsolutno nista.

 

Kako nema veze? Kakva druga faza? Ko garantuje prolaz u drugu fazu?

 

Ti kao neko ko je u prva 4 na listi treba da imas bolju poziciju od onih koji su izmedju petog i osmog mesta.

 

Nema manje-vise nebitno i da ti odredjujes sta je kome cilj i da li je plasman u drugu fazu nekom nesto znaci.

 

Mozda je cilj USA da samo prodju u drugu fazu i svojim rankingom na listi su zasluzili laksi zreb nego neko ko je osmi na listi.

 

Mi kao drugi sesir dobijamo mogucnost lakog protivnika iz cetvrtog sesira umesto garantovanog jakog protivnika iz treceg sesira, dok ovi iz prvog sesira koji su ispred nas idu na garantovano jakog protivnika iz treceg sesira.

 

Zreb je tu da bude pravedan po nekom matematickom principu, ne da se odokativno procenjuje da li ima veze ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

najgluplji detalj je sto ce ekipe koje podju u drugu fazu igrati ponovo medjusobno 🤪

dakle od 24 utakmice druge faze, 8 ce biti ponovljene utakmice ekipa koje su bile zajedno u grupi u prvoj fazi 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo bi bilo po meri

 

 

A

Filipini
Italija
Novi Zeland
Angola

 

B

Srbija
Venecuela
Gruzija
Liban

 

C
SAD
Grcka
Finska
Jordan

 

D

Litvanija
Crna Gora
Meksiko
Egipat

 

E
Spanija
Nemacka
Dominikanska Republika
Japan

 

F
Slovenija
Portoriko
Letonija
Juzni Sudan

 

G
Australija
Brazil
Iran
Obala Slonovace


H
Francuska
Kanada
Kina
Zelenortska ostrva

 

 

 


I
1. Srbija
2. Italija
3. Gruzija
4. Novi Zeland

 

J
1. SAD 
2. Litvanija
3. Grcka
4. Crna Gora

 

K
1. Spanija
2. Slovenija
3. Letonija
4. Nemacka

 

L

1. Francuska
2. Kanada
3. Australija
4. Brazil

 

 

Cetvrtfinale

 

Srbija - Litvanija
Spanija- Kanada

SAD - Italija
Francuska - Slovenija

 

 

Polufinale

 

Srbija - Spanija
SAD - Francuska

 

 

Finale

 

Srbija - SAD
 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Snjofko said:

Mi kao drugi sesir dobijamo mogucnost lakog protivnika iz cetvrtog sesira umesto garantovanog jakog protivnika iz treceg sesira, dok ovi iz prvog sesira koji su ispred nas idu na garantovano jakog protivnika iz treceg sesira.

 

Zreb je tu da bude pravedan po nekom matematickom principu, ne da se odokativno procenjuje da li ima veze ili ne.

 

Ne citas pazljivo, zreb je matematicki ravnopravan prema svim ekipama iz prva cetiri sesira, jedino nije prema ekipama iz 5. i 6. sesira kada se radi o plasmanu u drugu fazu.

 

@hk1 Ili si ti pogresno protumacio ono sto pise na sajtu takmicenja ili je ono sto pise na sajtu takmicenja zamenjeno nekim drugim pravilima.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Snjofko said:

Kako je ravnopravan prema ekipama iz prvog sesira na primer?

 

Tako sto je ekipama iz prvog sesira valjda svejedno da li igraju protiv ekipa iz petog ili sestog sesira (ako pricamo o plasmanu u 2. fazu).

 

Uzmi, na primer, dve grupe koje si ti sa sastavio:

 

D

Litvanija
Crna Gora
Meksiko
Egipat

 

E
Spanija
Nemacka
Dominikanska Republika
Japan

 

Na prvi pogled je ovde Litvanije u prednosti, ali jasno je da je manje-vise svejedno i jednima i drugima da li igraju protiv Meksika ili Dominikanske Republike, a nova grupa ce sadrzati i Litvaniju i Spaniju i Nemacku, tako da ce tu svi igrati sa svima pre 1/4 finala.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...