Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Protiv Karija sam, to svi znaju 😄 
Ali nama se fizionomija tima ekstremno menja ako nam otkazu Lucic, Kalinic, Micic i Jokic a koliko kapiram niko od njih nije jos pristao da igra (svi ostali inace izgledaju kao sigurni sto je takodje lepo). Samim time je zaista jako rano govoriti o nasem timu na SP. Kari ima talenat da se obruka i u dve recenice sto je i ovaj put uspeo. Ali sto se sastava time tice po meni nije lupio nista. Jednostavno 3 otkaza bi nas bacila iz Top5 u hardly Top10 kontekst.

 

Ma slažem se skroz, nego kažem rano je govoriti o oba. Voli Pešić da zakomplikuje ove izjave 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Dosta dobar zreb. Ima puno odlicnih ekipa - USA, AUS, CAN verovatno, LTU, ESP, FRA, SLO, GRE, GER. Moras sa nekim igrati u QF. Ja bih sad potpisao da igramo protiv Grka ili Litvanca u QF.

 

Lepo je i sto imamo priliku da se revansiramo Italijanima i to utakmici koja nije eliminaciona, pa mozda ne upadnemo u paniku kao svaki put. Mada poraz bi verovatno vodio na USA, tako da...

 

Uglavnom imamo poprilicnu setnju do QF i mozemo da budemo zadovoljni zrebom. Bila je opcija da nam u prvoj grupi budu i Letonija i Kanada, sto se na kraju desilo Francuzima.

 

@medobrundo

 

kakve su cene?

 

Ima preko companionsa neka ponuda ala 400-500 eur smeštaj, karte i avion; nisam gledao detalje i sitna slova, prvo treba kod majke svoje dece da opipam teren

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ima preko companionsa neka ponuda ala 400-500 eur smeštaj, karte i avion; nisam gledao detalje i sitna slova, prvo treba kod majke svoje dece da opipam teren
Ides sam? Ja u Kaunas moram da vodim celu porodicu, jedva sam psa udomio [emoji3]

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kakav Jaramaz, ne bi ga ni brat rođeni pozvao.

 

Takođe, Marinković posle svega viđenog treba da bude u 12

 

Micic Avramovic

Bogdan Gudura Nedovic

Lucic Marinkovic

Kalina Petrušev Poku

Jokic Milutinov

 

Ja bih nešto ovako

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

Kakav Jaramaz, ne bi ga ni brat rođeni pozvao.

 

Takođe, Marinković posle svega viđenog treba da bude u 12

 

Micic Avramovic

Bogdan Gudura Nedovic

Lucic Marinkovic

Kalina Petrušev Poku

Jokic Milutinov

 

Ja bih nešto ovako


1 na 1 potpisujem ovaj tim. Jedino mislim da nekako treba ugurati Smajlija u ovaj sastav na ustrb jednog beka (Nedovica konkretno), trebace za P&P kojekakvih Italija i Latinosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve više sam stava da Vasa treba da bude vođa 2nd unita.

Da krećemo nešto tipa

Aleksa (znam 🙂 ) / Steph J.

Bogdan

Luča 

Kalina

Jokara

 

I onda dalje

Vasa

Neda / Gudura 

Vanja

Poku / Petrušev / Smajli

Milutinov

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, medobrundo said:

Kakav Jaramaz, ne bi ga ni brat rođeni pozvao.

 

Takođe, Marinković posle svega viđenog treba da bude u 12

 

Micic Avramovic

Bogdan Gudura Nedovic

Lucic Marinkovic

Kalina Petrušev Poku

Jokic Milutinov

 

Ja bih nešto ovako

Možda negde Stefana Jovića ugurati, cenim da će biti u 12.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Sve više sam stava da Vasa treba da bude vođa 2nd unita.

Da krećemo nešto tipa

Aleksa (znam 🙂 ) / Steph J.

Bogdan

Luča 

Kalina

Jokara

 

I onda dalje

Vasa

Neda / Gudura 

Vanja

Poku / Petrušev / Smajli

Milutinov

 

Po mom mišljenju je 'Leksa trenutno ne samo ispred Jaramaza, već i ispred Micića što se tiče reprezentacije. Tako da why not, digao je samopouzdanje baš i igra odličnu sezonu.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Možda negde Stefana Jovića ugurati, cenim da će biti u 12.

 

ako je u stanju da odigra cca 70% svoje nekadasnje odbrane, apsolutno. bushni smo na perimetru a nema teodosicevog carobnjastva da kompenzuje to, sto se pokazalo kao problem par proslih puta.

3 minutes ago, DameTime said:

 

Po mom mišljenju je 'Leksa trenutno ne samo ispred Jaramaza, već i ispred Micića što se tiče reprezentacije. Tako da why not, digao je samopouzdanje baš i igra odličnu sezonu.

 

ma gde ispred micica. on je u partizanu u ugodnoj ulozi drugopozivca, gde je konacno savladao zeljkove kretnje u napadu i odbrani, nakon dve sezone.

 

nemojte se zacuditi ako van tog sistema, aleksin jedini adut bude divlji sut [i to ako ulazi].

 

sutera nam ne fali, fali nam kreacije i odbrane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

ako je u stanju da odigra cca 70% svoje nekadasnje odbrane, apsolutno. bushni smo na perimetru a nema teodosicevog carobnjastva da kompenzuje to, sto se pokazalo kao problem par proslih puta.

 

Ima dobru sezonu u Saragosi, evo upravo se igra sa Realom ... ono, jes kilavi Real al eto. :classic_biggrin:

edit: i Boriša ih trpa za sve pare.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

ma gde ispred micica. on je u partizanu u ugodnoj ulozi drugopozivca, gde je konacno savladao zeljkove kretnje u napadu i odbrani, nakon dve sezone.

 

nemojte se zacuditi ako van tog sistema, aleksin jedini adut bude divlji sut [i to ako ulazi].

 

sutera nam ne fali, fali nam kreacije i odbrane.

 

Može biti da si u pravu, ali Micića sam već gledala kao prvog pleja i bilo je aprijatno. Nije ni on kreator ala Teo pa da bude obavezno ispred Alekse. U najboljem slučaju, prisustvom Bogdana (koje je izvesno, bar s njegove strane) i Jokića (će vidimo), imamo prilično kreative na terenu. Slažem se da nam odbrane svakako fali.

 

Ja sam uvek pristalica onog da igrača pozicioniraš na osnovu onoga što pokazuje na terenu, a Avramović trenutno baš pokazuje iako je u teoriji slabiji od Vase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja hteo Ledaya nekako da uguram u tim na mufte al kad vi krenuste da nabrajate azdaje, jujuju svuda po 3-4 odlicna igraca. Sad ni pozicija 4 nije kriticna sa Petrusevim, Smajlijem, Pokuom i Dedom, da ne zaboravimo Kalinu. 

... 

Elem, moja teorija je da ovde ima nesto u vodi i da ce talenti uvek da se pojavljuju ko pecurke posle kise. Eto, brinuli ko je next big thing na pg posle Micica (za jedno tri-cetir godine), a onda se pojave Milijasevic 2004, Topic 2005 i Drezgic 2006. Znam da ovaj post zvuci kao da ga je pisao jedan znameniti kolega, al za buducnost ne treba da brinemo. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

nije u fiba takmicenju bas lako sprovesti kreativu sa ne-pg pozicija, da ne nabrajam sad razlike koje znamo.

 

jokic je dominirao 1na1 i 1na3 ali nije to kreativa koja pruza vise od suta za 3.

@DameTime

edit

vasa je medzik za alexu

 

True, ali cenim da će biti lakše profitirati i tako od Jokića sa (hipotetički) Bogijem, Lučom i Kalinićem u prvoj petorci. Sad smo baš ahead of ourselves jer ne znamo sastav, ali hajde, šta fali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo dovoljno igraca i kao po obicaju pola forumskog top 12 ce da otkaze ili bude povredjeno, tako da ono. Bumo vidli. Najvaznije je da se napravi funkcionalan i smislen tim, a ne da nas divljacke reprezentacije uvode u svoj ritam i da na kraju 4 igraca sedi zamrznuto na klupi a cetvorica zamrznuti na terenu gledajuci sta ce Jokic uraditi.

 

Pod uslovom da i Jokic igra.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...