Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Fiba je pomerila novembarske utakmice za po 1 dan, kako bi igraci iz EL mogli da igraju za svoje zemlje.

 

Super vest za nas iz vise razloga. Prvo zbog nasih igraca, a i zbog glavnog konkurenta Belgije koja prvo gostuje Turcima pa docekuje Grke.

 

U nekom idealnom novembarskom razvoju situacije (mi 2 pobede, Belgija 2 poraza) nama je dovoljna pobeda protiv Britanije u poslednja 2 kola da odemo na SP.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Selektor nema ama bas nikakvu odgovornost, jos uvek 

 

Nadam se da ce malo podmladiti reprezentaciju za kvalifikacije, ima dosta dobrih mladih klinaca u kls u, nece valjda zvati danguboca, Zagorca, trifuna, balsu i ostalu kompaniju

 

E da za kraj, koliko se samo pljuvao Guduric kad je sutira 0 4 protiv Italije

 

Vidim da se priziva i poziva Kevin Panter za reprezentaciju,jedna odlicna utakmica, pa 3 utakmice po 1 od 8, 2 do 10

sta bi pricali za njega (nista naravno ipak nije "naš") 

Bojim se da ce ga ovaj nas nemac pozvati(koji jos nije dosao u otadžbinu na svodjenje racuna) posle bruke na Ep

 

Link to comment
Share on other sites

Pesic ima uzasno tezak zadatak da dobije obe uktamice u kvalifikacijama koje su doduse pomerene za dan. Sto znaci da ako klubovi pustaju svoje igrace protiv Turske u Pioniru nas savez ima dobar tim na raspolaganju.

 

Quick and dirty:

 

.) 2-0 protiv UK u gostima i Turske kuci nas stavlja u odlicnu situaciju.

.) Ako Belgija dobije obe moramo dobiti uprkos svemu obe do kraja (igraju u Istanbulu i kuci protiv Grcke, po meni je sasvim realno da uzmu barem jednu).

.) Ako Belgija uzme jednu je vrlo verovatno da ce direktno odluciti utakmica izmedju Grcke i nas o odlasku na SP (narocito ako Belgija dobije Grcku kuci). Tad bi krug bio: Belgija 3-1, Grcka 1-2, Srbija 1-2 pred nase gostovanje u Atini.

.) Turci su out ako izgube jednu od 2 u sledecem prozoru.

Mislim da Pesica treba oslobiditi obaveza ako ne pobedi obe utakmice u novembarskom prozoru jer bi to sasvim sigurno znacilo da smo eliminisani (ima nekih krugova i situacija gde bi i jedna pobeda bila dovoljna, ali je to stvarno nerealno).
Grcima inace visi SP kao i nema ako izgube u Belgiji pa ocekujem njihov solidan roster u ovom prozoru.

 

Link to comment
Share on other sites

Matori prdonja je ovim prevrsio svaku meru. Zasto nije nasao za shodno da bar odgovori na neke konstruktivne i strucne kritike ( npr Edina Avdica kod koga je pre dolazio u emisiju ) koje nisu bile pausalno pljuvanje. Nije vodio Zimbabve vec jednog od favorita za osvajanje medalje, i to sasvim opravdanog. Priznanjem nekih gresaka bi kod mene zaradio ozbiljan kredit jer nijedan trener nije bezgresan, svako je imao los rezultat ili upropascen turnir, ma koliko velik trener bio. Sale Djordjevic je ispao gospodin za njega i ulicara koji vodi savez. Uprskao je SP, pokupio se i otisao, fair enough.

Link to comment
Share on other sites

Može se Pešiću zameriti ponašanje nakon izgubljene utakmice od Italije, ili nepozivanje uigranih igrača KKCZ protiv Belgije u kvalifikacijama, ali to nije največi problem srpske košarke.

 

Glavni problem se mogao videti na utakmici KKP - Armani, kad su srpski igrači proveli ukupno nešto manje od 15 minuta na parketu.

Edited by MikiMilane
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zato je Zvezda i dovela toliko igrača, da bi imao ko da igra za reprezentaciju

 

Topić Marković Nedović Lazić Dobrić Lazarević Ilić Petrušev Mitrović Raduljica Kuzmić

 

I nek dodaju Davidovca i eto repke.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni Nisam sarkastičan, da je sreće i jedni i drugi bi dobili tačno 0 evra od države, nevezano za to puštaju li igrače u reprezentaciju ili ne. Ulupavanje ovolikih miliona u ova dva projekta mi je odvratno i degutantno, a utisak samo pojačava način na koji oni te pare troše, koliko se bahate i na šta generalno liče.

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MikiMilane said:

Glavni problem se mogao videti na utakmici KKP - Armani, kad su srpski igrači proveli ukupno nešto manje od 15 minuta na parketu.

Nesto slicno je njegov prezimenjak radio u Czv

 

Nasi mladi igraci pre bi igrali u Realu

Bosnjakovic sada,sobice sansu u prvom timu sigurno 

Milijasevic valjda se vratio zbog ove pandemije i neizvesnosti,

ali sta bi Tristanu dao ode iz kraljevskog kluba u ovu zabokrecinu(kao mlad je, slab je u odbrani, pa tako da je gledao Dule ili pre toga nasi treneri, pa ne bi imali nijednog igraca)kad ce igrati ako ne sad, ko je postao igrac na treningu ili tribinama.. 

Tripkovic igrao IGRAO sa 15,16 godina, Milutinov sa 17, Tepic sa 17 igrali El i mnogi drugi 

Sto je najbolji trener univerzuma doveo najtalentovanije evropske igrace mozda u Evropi u tom trenutku, ako im ne daje ili daje promil sanse

U Feneru je tako unisten generacijski talenat Jurtesen

 

Deds ina alibi i protiv engleza , nek podmladi reprezentaciju, mislim na bekove, makar nesto da ucini dobro, posto je ovo za sada bruka i sramota

 

E da za kraj, kako se pljuvao Guduric(0 4 iz igre)za jednu utakmicu , a priziva se Kevin Punter za reprezentaciju uz standardan 2 10 sut iz igre, ponekad nesto i pogodi,

ne bi cudilo da deda pozove njega, da navuce jos veci gnev(kao da to namerno radi) 

Link to comment
Share on other sites

Zato je za mene licno Vujosevic veci trener od Obradovica, ma koliko mi mrzak bio kao karakter, zbog svih svinjarija koje je pravio u karijeri.  Covek je istrpeo gomilu mladih igraca i doradio ih u ozbiljne profesionalce.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Zato je za mene licno Vujosevic veci trener od Obradovica, ma koliko mi mrzak bio kao karakter, zbog svih svinjarija koje je pravio u karijeri.  Covek je istrpeo gomilu mladih igraca i doradio ih u ozbiljne profesionalce.

 

Ne znam, za mene su i dalje trofeji bitniji kriterijum od trpljenja mladih igraca. Zeljko je ipak za Duleta trenercina, bez obzira na to kako sad KKP deluje (s tim da sam ja siguran da ce kako sezona bude prolazila biti sve bolji, kao sto su bili i prosle). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...