Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ocigledno da trener ne gleda dalje od aba lige,tuzno

 

Tanskovic 1997 Igokea igra odlicno 13p u Abi

Beslac 1998 bolji od svih cetvorki lagano.....

 

Apic 1995,Nenadic 1994 ,Kutlesic  1994 makar igraju kosarku za vecinu ovde pozvanih

sto da ne Marqus Mitrovica 2004 pozvati  dok nije kasno

 

Za kraj Novak Music 1998  14 poena u Poljskoj 

sto da ne i Mitar Bosnkakovic 2006(blizu prvog tima Real Madrida)

 

i naravno Ilija Millijasevic 2004,vodja najbolje ekipe Klsa Dinamika

 

 

 

Edited by vlaDixXx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pero_Cameron said:

Igramo 2 najvažnije utakmice reprezentacije u ko zna koliko godina a ti bi pozivao decu od 15 godina.

pa u 12,kao 11 ili 12 igraci

steknu iskustvo,da budu tu,da im se da poverenje

 

Bolje nekog mladjeg pozvati,nego igrace koji ima 2 ili 3 poena po mecu

Danguba,Balsa,Trifunovic i Borisa jedva da su se upisali ove sezone,ne samo oni 

ima jos takvih koji su ocigledno predodredjeni za poziv

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, vlaDixXx said:

pa u 12,kao 11 ili 12 igraci

steknu iskustvo,da budu tu,da im se da poverenje

 

Bolje nekog mladjeg pozvati,nego igrace koji ima 2 ili 3 poena po mecu

Danguba,Balsa,Trifunovic i Borisa jedva da su se upisali ove sezone,ne samo oni 

ima jos takvih koji su ocigledno predodredjeni za poziv

 

Istovremeno Balša i Trifa svakodnevno treniraju sa igračima koje ovi ostali mogu da vide samo na TV.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ŠIRI SPISAK VELIKE BRITANIJE

Ovi Soko (31, 202 cm), London Lajons, Velika Britanija

Gabrijel Olaseni (31, 211 cm), Darušafaka, Turska

Bendžamin Mokford (33, 188 cm), Njukasl, Velika Britanija

Luk Nelson (27, 190 cm), London Lajons, Velika Britanija

Kevel Bigbi Vilijams (27, 211 cm), Bulzak, Francuska 2

Majls Heson (32, 198 cm), Kagava, Japan 2

Dvejn Lotije-Ogunleje (26, 292 cm), Gmunden, Austrija

Karl Vitl (24, 197 cm), Pistoja, Italija 2

Patrik Vilan (26, 195 cm), Lester Rajders, Velika Britanija

Džamel Anderson (35, 188 cm), Kapfemberg, Austrija

Devon Van Ostrum (29, 193 cm), London Lajons, Velika Britanija

Amin Adamu (25, 188 cm), Kapfemberg, Austrija

Kvin Elis (19, 184 cm), Monferato, Italija 2

Ešli Hamilton (34, 201 cm), Montreal Alijans, Kanada

Kejn Henri (23, 198 cm), Džeksonvil, SAD NCAA

Kajl Džonson(33, 198 cm), Njukasl, Velika Britanija

Kalum Louson (26, 198 cm), Valur, Island

Eron Menzis (26, 221 cm), Drezden Titans, Nemačka 2

Tedi Okereafor (30, 190 cm), Češir Finiks, Velika Britanija

Karim Kvili (21, 193 cm), London Lajons, Velika Britanija

Džejkob Raund (22, 192 cm), Zamora, Španija 3

Džoš Šarma (26, 213 cm), London Lajons, Velika Britanija

Mo Soluade (27, 196 cm), London Lajons, Velika Britanija

Džordan Vilijams (27, 203 cm), Niregihaza, Mađarska

Izvor: Mozzart

Dvejn Lotije-Ogunleje (26, 292 cm), Gmunden, Austrija

Interesantna visina ovog igraca iz Gmundena na spisku sa Mozzarta 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pa ako ste gledali Britance na prvenstvu znate neke igrace. Heson, Nelson, Olaseni, Soko, Van Ostruma znamo iz MZT-a ako nista. To im je otprilike to.

 

Heson indijanac bez savesti, Nelson je meni iskreno bolji igrac, ali Heson moze da radi sta hoce, Olaseni jedina opasnost ispod kosa i u skoku, snazan i visok, ali ovo treba reprezentacija ABA lige da bije 20+ razlike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Gledao sam ja preksinoć Lafove protiv Budućnosti u EC, djeluje mi da bi Britance morala da dobije reprezentacija KLS-a.

 

Posebno ako se uzme u obzi i podatak da su najbolji igrači tog Londona iz kategorije "kucamo na vrata zaboravljenoh asova" - Deker, Zubcic i Kufos...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klipan said:

 

Posebno ako se uzme u obzi i podatak da su najbolji igrači tog Londona iz kategorije "kucamo na vrata zaboravljenoh asova" - Deker, Zubcic i Kufos...

Kakva je Kufos olupina, sunce ti poljubim, vjerovatno je samo Engleze i mogao da prevari da mu daju ugovor. Ne bi bio pojačanje ni za Cibonu, ni Split.

Deker, sa druge strane, je možda čak i potcijenjen igrač, a ima još nekoliko dobrih godina pred sobom. Njemu je mjesto u EL, ne kao nosiocu, ali kao pristojnom igraču za rotaciju svakako, pitam se samo da li njegove finansijske pretenzije rade protiv njegove košarkaške karijere.

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Gledao sam ja preksinoć Lafove protiv Budućnosti u EC, djeluje mi da bi Britance morala da dobije reprezentacija KLS-a.

 

1 hour ago, McLeod said:

ali ovo treba reprezentacija ABA lige da bije 20+ razlike.

Uvek ista prica pred ove prozore i utakmice protiv egzoticnih reprezentacija, a na kraju dobijemo najcesce po guzici.

Britanija je dobila Grcku kod kuce. Imacemo jaci sastav nego Grci tada, ali opet su ih dobili. Letonija je u punom sastavu tamo dobila samo 7 razlike, bio je egal mec. Na osnovu cega ova nasa sklepana reprezentacija puna prosecnih igraca treba tek tako da ih dobije ja ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

 

Uvek ista prica pred ove prozore i utakmice protiv egzoticnih reprezentacija, a na kraju dobijemo najcesce po guzici.

Britanija je dobila Grcku kod kuce. Imacemo jaci sastav nego Grci tada, ali opet su ih dobili. Letonija je u punom sastavu tamo dobila samo 7 razlike, bio je egal mec. Na osnovu cega ova nasa sklepana reprezentacija puna prosecnih igraca treba tek tako da ih dobije ja ne znam.

Na osnovu 1) činjenice da je Britanija bila jedina ekipa koja je baš zalutala na proteklo EP i 2) toga kako se se ovi Britanci u Lionsima koji su kao nosioci reprezentacije raspadali protiv Budućnosti. Zamisli kad Zubčić i Dekker u odnosu na ostatak ekipe djeluju kao da su David Robinson i Tim Duncan iz one šampionske sezone. Bukvalno da bi dobio takvu ekipu treba da kontrolišeš skok u odbrani, ne gubiš lopte kao malouman, i u napadu uvaljuješ u reket dok im ne izbaciš iz igre slovom i brojem jednog (1) upotrebljivog visokog igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Na osnovu 1) činjenice da je Britanija bila jedina ekipa koja je baš zalutala na proteklo EP i 2) toga kako se se ovi Britanci u Lionsima koji su kao nosioci reprezentacije raspadali protiv Budućnosti. Zamisli kad Zubčić i Dekker u odnosu na ostatak ekipe djeluju kao da su David Robinson i Tim Duncan iz one šampionske sezone. Bukvalno da bi dobio takvu ekipu treba da kontrolišeš skok u odbrani, ne gubiš lopte kao malouman, i u napadu uvaljuješ u reket dok im ne izbaciš iz igre slovom i brojem jednog (1) upotrebljivog visokog igrača.

Britanci jesu zalutali na EP, ali ovo su kvalifikacije i potpuno druga stvar. Mi bolje da idemo tamo sa nekim rosterom manjeg kvaliteta, ali uigranim, nego svaki put sa drugim sastavom i gde krecemo ispocetka. Ova nasa reprezentacija nije u stanju ni da kontrolise skok, ni da ne gubi lopte, ni da napada kroz reket (ko ce da napada, Kuridza i Ristic?). Mozda i jeste u stanju, ali to niko ne zna dok ne krene utakmica, o tome se i radi.

Inace i ja mislim da moramo da dobijemo ovo, nema nekog izgovora jer Britanija jeste ispodprosecna reprezentacija, ali samo ne vidim nacin da mi to lagano dobijemo. Mi ta gostovanja uglavnom gubimo u ovim kvalifikacijama, a Britanci ipak nisu takvi amateri kakvima se predstavljaju. Letonija ih je dobila jedva sa sve Porzingisom, bracom Bertans, Lomaszom, Strelnieksom, Smitsom...i to je Kristaps morao da ubaci 30 poena. 

Nadam se da si u pravu, ali mislim da ce to biti mnogo teska utakmica.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...