Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, DameTime said:

 

 

 

Umesto što ovu diskusiju svodiš na lični nivo jer ti očigledno smeta što ja pišem, a ne zapravo šta se piše, idi odgledaj par utakmica ili još bolje provrti celo to EP pa se vrati da smisleno diskutuješ.

 

Ne smeta meni sta ti pises, zabavlja me. Samo ti ironicno odgovaram jer si epski bezobrazna.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

 

Citao sam i NBA temu, ponekad citam i domace, ali nemam sta tamo da pisem jer su teme klubaske. Ne zanima me.

 

A sto se tice mog i tvog znanja, to sto pises nema nikakvog efekta jer nemas argumente, a da hocu, mogao bih recimo da nastupim sa visine i kazem da sam pratio kosarku jedno vreme i profesionalno, i za domace i za strane medije, a ne pisem preterano ovde bas iz ovakvih razloga, sto ce neko po fazonu mob rules da diskutuje sa mnom o tome, niti imam zivaca.

 

Tvoje znanje o kosarci, koliko sam video do sada, za ovaj forum i nije tragicno, ali u poredjenju sa mnom ti treba jedno 10 godina da ja sad prestanem i ne pogledam apsolutno nijednu utakmicu do 2032. godine da me stignes, s tim sto ti gledanje utakmice uzivo ocigledno nije jaca strana, pa ti tu ne bi pomoglo ni pedeset godina prednosti nazalost.

 

Mogu da odgovorim na ovo ali neću jer si promašio temu - sujeta se meri na Tati, mada fali nam očigledno neka univerzalnija tema za merenje sujete. Mene apsolutno ne zanima tvoj CV, kako da ti kažem, tako da nek ostane ovo čisto da se vidi iz kojih pobuda pišeš ovde. 

 

4 minutes ago, McLeod said:

 

I da, molim te ne pisi o logici vise, jer je stvarno komicna ova dedukcija - Meklaud ne pise mnogo o kosarci na forumu, iz cega sledi da on kosarku i ne gleda, iz cega sledi da o kosarci ne zna nista. Epic shit, zakljucivanje 10/10.

 

 

 

Nije odatle izašao zaključak, no dobro. 

3 minutes ago, McLeod said:

 

Ne smeta meni sta ti pises, zabavlja me. Samo ti ironicno odgovaram jer si epski bezobrazna.

 

Svakom prema zasluzi. Kad budeš naučio da komuniciraš možda ti se pristojnije i obratim.

Link to comment
Share on other sites

Kad/zasto je Miki postao Mek? Miki znae kosarke ali ovo zabrinjava, ako jos napise da je Sinovec vrh igrac u problemu smo.

 

Posto je cela rasprava krenula od broja igraca na spisku, zar nije dovoljan razlog covid da se poveca broj igraca?

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drperce said:

Kad/zasto je Miki postao Mek? Miki znae kosarke ali ovo zabrinjava, ako jos napise da je Sinovec vrh igrac u problemu smo.

 

Posto je cela rasprava krenula od broja igraca na spisku, zar nije dovoljan razlog covid da se poveca broj igraca?

Ne. Jel neko odsustvuje zbog covida?

Jesi procitao negdje prtokole?

Igra se u 4 zemlje u eri Covid-a? Kako to?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Mogu da odgovorim na ovo ali neću jer si promašio temu - sujeta se meri na Tati, mada fali nam očigledno neka univerzalnija tema za merenje sujete. Mene apsolutno ne zanima tvoj CV, kako da ti kažem, tako da nek ostane ovo čisto da se vidi iz kojih pobuda pišeš ovde. 

 

 

Nije odatle izašao zaključak, no dobro. 

 

Evo da se slozim sa jednim, tako je, sujeta se meri na takvim temama gde ja nikada nisam ucestvovao. Sto se sujete tice, manje projekcije, bice bolje, jos si mlada, znacice ti kasnije u zivotu.

 

I ne treba da te zanima moj CV, ne zanima ni mene tvoj, samo sto kada se pise o necemu ovde, a onda neko kao recimo ti u ovom slucaju krene da ide djonom i pokusa da diskvalifikuje sagovornika zbog tragikomicnog nedostatka argumenata, a potom postane i jako bezobrazan, to je cisto da ti pokazem koliko si fejlovala.

 

I kad kreces u generisanje rulje na nekom mestu online da bi te podrzala iako nisi u pravu, onda bar nemoj da izvrces cinjenice, vec se ili lepo izvini ili bar vrati na inicijalnu tezu posle koje je pocela diskusija.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drperce said:

Kad/zasto je Miki postao Mek? Miki znae kosarke ali ovo zabrinjava, ako jos napise da je Sinovec vrh igrac u problemu smo.

 

Mikija razumem jer je njegova perspektiva uvek "nema opravdanja za poraz i šbbkbb situacija" - sa čim se uglavnom slažem. Ovde je samo malčice omašio temu 😄 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

 

 

Svakom prema zasluzi. Kad budeš naučio da komuniciraš možda ti se pristojnije i obratim.

 

Vrati se malo unazad pa procitaj ko se kako kome obratio i kad.

 

A savete o komunikaciji iz prilozenog svakako nisi pozvana da dajes nikome, a pogotovo ne meni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Evo da se slozim sa jednim, tako je, sujeta se meri na takvim temama gde ja nikada nisam ucestvovao. Sto se sujete tice, manje projekcije, bice bolje, jos si mlada, znacice ti kasnije u zivotu.

 

O kojim projekcijama pričaš? Svaki čovek je sujetan, pitanje je samo koliko, odnosno koliko to pokazuje u interakciji sa drugima.

 

1 minute ago, McLeod said:

 

I ne treba da te zanima moj CV, ne zanima ni mene tvoj, samo sto kada se pise o necemu ovde, a onda neko kao recimo ti u ovom slucaju krene da ide djonom i pokusa da diskvalifikuje sagovornika zbog tragikomicnog nedostatka argumenata, a potom postane i jako bezobrazan, to je cisto da ti pokazem koliko si fejlovala.

 

Tebe niko nije diskvalifikovao bez razloga, već zato što pišeš činjenično netačne stvari, neistine, izvrćeš i podmećeš drugima. Samog sebe si diskvalifikovao. Umesto da zastaneš i zapitaš se da li je možda do tebe ako ti 5 ljudi nešto govori - ne, ti dolaziš i umesto da bez ironije i bezobrazluka objasniš svoje mišljenje nekim argumentima, ti meni nabrajaš ko si ti i koje kredencijale imaš. Što je apsolutno nebitno za diskusiju. To je tvoj fejl.

 

Naravno svi smo mi imali poneki takav momenat, nekad i više njih, ali nekad se toleriše a nekad ne. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Mikija razumem jer je njegova perspektiva uvek "nema opravdanja za poraz i šbbkbb situacija" - sa čim se uglavnom slažem. Ovde je samo malčice omašio temu 😄 

Ako se ne slazes to ne znaci da sam omasio temu. 

 

Objasni mi kako je Jovic bitniji za Srbiju nego Doncic za Sloveniju. Kome? Kako? Ko to kaze?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ako se ne slazes to ne znaci da sam omasio temu. 

Problem je sto niko ne polazi samokriticki od sebe nego misli da je najpametniji i da je to sto napise tako 

 

Nisi omašio temu jer se mi ne slažemo, nego zato što sve vreme pokušavaš da nam nacrtaš kako nema opravdanja za taj poraz protiv Slovenije - što je tačno, ali mislim da ovde niko nije ni hteo da nas pravda ili umanji pobedu Slovenije. Više se komentariše sticaj okolnosti u kom smo bili (a krenulo se od broja igrača na spisku), a to "poređenje" sa Slovenijom je ispalo jer su tu te slabosti najviše i došle do izražaja. 

 

Just now, Miki28 said:

Objasni mi kako je Jovic bitniji za Srbiju nego Doncic za Sloveniju. Kome? Kako? Ko to kaze?

 

Zato što nismo imali plejmejkera koji bi ga odmenio valjano (džabe Micić na papiru), a za taj tim je pozicija plejmejkera bila krucijalna.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

 

 

 

Tebe niko nije diskvalifikovao bez razloga, već zato što pišeš činjenično netačne stvari, neistine, izvrćeš i podmećeš drugima. Samog sebe si diskvalifikovao. Umesto da zastaneš i zapitaš se da li je možda do tebe ako ti 5 ljudi nešto govori - ne, ti dolaziš i umesto da bez ironije i bezobrazluka objasniš svoje mišljenje nekim argumentima, ti meni nabrajaš ko si ti i koje kredencijale imaš. Što je apsolutno nebitno za diskusiju. To je tvoj fejl.

 

Naravno svi smo mi imali poneki takav momenat, nekad i više njih, ali nekad se toleriše a nekad ne. 

 

Cinjenicno netacne stvari? Nisam ja napisao da je Jovic bitniji od Doncica, vec ti. Nisam ja, kad sam shvatio kakvu sam glupost odvalio, pokusao to da relativizujem, zamutim, pa pocnem da pricam o necemu drugom. Nisam ja rekao da nismo imali drugog pleja, sto takodje nije tacno, imali smo Micica.

 

Ja sam samo odgovarao na gluposti koje si ti pisala, vrlo argumentovano i cak fino, dok nisi postala bezobrazna.

 

Sve ovo ostalo je posve nebitno za tu inicijalnu diskusiju i tezu koja je, slucajno, potpuno tacna, pre celog ovog merenja vaznosti i drugih gluposti, da je mnogo glupo pricati o povredama opravdavajuci poraz od ekipe kojoj se takodje povredio jako bitan, ako ne i najbitniji igrac, i to u finalu. Nista vise i nista manje.

 

Ti i jos neki ste onda usli u spiralu ispaljivanja neodbranjivih argumenata na koje bih se inace samo nasmejao da nisi prvenstveno ti bila agresivna i osiona u svojim glupostima, a onda sam reagovao kako sam reagovao.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Drug Crni said:

Ali se vremenom i menja.
Rukomet ti nije ozbiljan sport,a da li je odbojka? Fudbal? Na velikim takmicenjima smo gledali repke sa 22 clana..pa 23 (dodat jos jedan golman),pa sada drzavni timovi vode 26 igraca..sta znaju u UEFA i FIFA..budale..
 

 

Sve je to zbog korone, a situacija sa pandemijom nije toliko ozbiljna kao sto je bila prosle godine.

 

U regularnim uslovima dovoljno je 12 igraca. Prosto, neko je to nekad izracunao, po jedna zamena na svakoj poziciji i jos po jedan igrac u reketu i spolja. Pritom se racuna da bi trener trebalo svakom igracu da nadje ulogu, a retki su takvi. Sta onda reci za 14 igraca, ono, pravimo cirkus od takmicenja?

 

34 minutes ago, Drug Crni said:

Ja sebe smatram nekim sportskim fanatikom (mada sam dosavsi na prosli forum shvatio koliko sam "mali" u odnosu na brojne forumase),ali sport, u smislu drustvenog znacaja, stavljam na otprilike deveto mesto..eto koliko je i meni vazno da se nesto "mora". Iako,priznajem da volim takmicarsku komponentu sporta. Bez nje bi on izgubio draz.

 

Tacno je da bi izgubio draz, ali je sasvim druga krajnost pozivanje da se sve gleda pragmaticno - u prevodu, daj da menjamo sva pravila koja nam ne odgovaraju da bi dobili neku prednost u odnosu na druge. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Cinjenicno netacne stvari? Nisam ja napisao da je Jovic bitniji od Doncica, vec ti. Nisam ja, kad sam shvatio kakvu sam glupost odvalio, pokusao to da relativizujem, zamutim, pa pocnem da pricam o necemu drugom. Nisam ja rekao da nismo imali drugog pleja, sto takodje nije tacno, imali smo Micica.

 

Ja sam samo odgovarao na gluposti koje si ti pisala, vrlo argumentovano i cak fino, dok nisi postala bezobrazna.

 

Sunce moje, ako ti nije teško samo da hajlajtuješ te svoje "argumente" - može i u PP? Pošto ono što sam ja čitala nisu argumenti nego kao da je neko pročitao članak o utakmici u novinama pa onda komentariše. Bez uvrede.

 

1 minute ago, McLeod said:

 

Sve ovo ostalo je posve nebitno za tu inicijalnu diskusiju i tezu koja je, slucajno, potpuno tacna, pre celog ovog merenja vaznosti i drugih gluposti, da je mnogo glupo pricati o povredama opravdavajuci poraz od ekipe kojoj se takodje povredio jako bitan, ako ne i najbitniji igrac, i to u finalu. Nista vise i nista manje.

 

Cela suština je da niko ovde nije pravdao taj poraz. Dakle krenuo si od pogrešne premise i kola odoše nizbrdo.

 

1 minute ago, McLeod said:

 

Ti i jos neki ste onda usli u spiralu ispaljivanjivanja neodbranjivih argumenata na koje bih se inace samo nasmejao da nisi prvenstveno ti bila agresivna i osiona u svojim glupostima, a onda sam reagovao kako sam reagovao.

 

Dakle, ja sam odgovorna za tvoje neargumentovano pisanje i podmetanje, za tvoje isticanje kredencijala i potrebu da budeš iznad mene ili bilo koga u ovoj diskusiji, za tvoju reakciju? Ne, dragi moj, sam si odlučio da tako reaguješ i otkucaš sve što si ovde ispisao. Ne pripisuj to meni. Pozz.

Link to comment
Share on other sites

Mozda gresim i tome jeste mesto na temi, ali zar ova prepucavanja sa light ad hominem momentima bas nikako ne mogu da se vode u DM? Umem i ja da djubrim teme (Nek se prvi kamenom baci ko nikad nije, al ovo je bas pojelo temu).

Aj se vratimo na verovatnocu Kuridze u 12, zanimljivije je i manje stresno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Nisi omašio temu jer se mi ne slažemo, nego zato što sve vreme pokušavaš da nam nacrtaš kako nema opravdanja za taj poraz protiv Slovenije - što je tačno, ali mislim da ovde niko nije ni hteo da nas pravda ili umanji pobedu Slovenije. Više se komentariše sticaj okolnosti u kom smo bili (a krenulo se od broja igrača na spisku), a to "poređenje" sa Slovenijom je ispalo jer su tu te slabosti najviše i došle do izražaja. 

 

 

Zato što nismo imali plejmejkera koji bi ga odmenio valjano (džabe Micić na papiru), a za taj tim je pozicija plejmejkera bila krucijalna.

Nigdje ja nisam napisao da nema opravdanja za taj poraz vec naprotiv, pobijedila je bolja ekipa. 

Nas je zadesilo sve sto je zadesilo i smatram za uspjeh finale ali opet bili smo blizu da uzmemo i zlato.

 

Prepelic, Blazic i Randolph jesu odmijeni Doncica a nama Milosavljevic, Lucic, Micic nisu. Jbg, desava se... Imali smo mi itekako kvalitetnu ekipu ali zal je najvise zato sto nismo poveli najbolje jer to je trebala biti kulminacija ekipe 2014, 2015 i 2016. To je jasno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Casaubon said:

Mozda gresim i tome jeste mesto na temi, ali zar ova prepucavanja sa light ad hominem momentima bas nikako ne mogu da se vode u DM? Umem i ja da djubrim teme (Nek se prvi kamenom baci ko nikad nije, al ovo je bas pojelo temu).

Aj se vratimo na verovatnocu Kuridze u 12, zanimljivije je i manje stresno.

Sto bi vodili u DM? Tema je reprezentacija Srbije. 

Izvini sto djubrimo temu u vrijeme kad se ceka Pesicev spisak ali nije zabranjeno pisati. Kad dodje vrijeme pisacemo i o tome

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Nigdje ja nisam napisao da nema opravdanja za taj poraz vec naprotiv, pobijedila je bolja ekipa. 

Nas je zadesilo sve sto je zadesilo i smatram za uspjeh finale ali opet bili smo blizu da uzmemo i zlato.

 

Prepelic, Blazic i Randolph jesu odmijeni Doncica a nama Milosavljevic, Lucic, Micic nisu. Jbg, desava se... Imali smo mi itekako kvalitetnu ekipu ali zal je najvise zato sto nismo poveli najbolje jer to je trebala biti kulminacija ekipe 2014, 2015 i 2016. To je jasno

 

Evo vidiš, sa celim ovim upisom se slažem, nemam šta da zamerim. Samo mislim da si se malo zaleteo prateći premisu da ovde bilo ko pokušava da umanji tu pobedu Slovenije i to da su bili bolji, nije tako, nego ako je priča o povredama i broju igrača uvek se za primer uzme to EP jer smo bili desetkovani i to je to. 

 

4 minutes ago, Casaubon said:

Mozda gresim i tome jeste mesto na temi, ali zar ova prepucavanja sa light ad hominem momentima bas nikako ne mogu da se vode u DM? Umem i ja da djubrim teme (Nek se prvi kamenom baci ko nikad nije, al ovo je bas pojelo temu).

Aj se vratimo na verovatnocu Kuridze u 12, zanimljivije je i manje stresno.

 

Ja se lično uvek osetim neprijatno kad dođemo u ovakvu situaciju, ali jbg imaš ljude koji prvom prilikom pribegavaju spuštanju diskusije na lični nivo.

 

Ako moderacija smatra da je neprikladno što se mene tiče može sve ovo obrisati da drugima bude lakše da prate temu (pre svega mislim na Mekove i svoje postove). 

Edited by DameTime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Sto bi vodili u DM? Tema je reprezentacija Srbije. 

Izvini sto djubrimo temu u vrijeme kad se ceka Pesicev spisak ali nije zabranjeno pisati. Kad dodje vrijeme pisacemo i o tome

Pisite al nemojte da izginete 😄 I za mene je ta utakmica traumaticno iskustvo, pa razumem strast - al' kad dodje do momenta da zvuci ko medjusobna prozivka, onda se gubi kosarka iz fokusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ne sam Safete said:

Moguće da sam nešto prebacio ali mi se čini da je na nekom takmičenju bila ova varijanta 12+2, baš zbog povreda... Ili je bar bilo govora da će ubuduće biti tako

 

Quote

"Čudno mi je što organizator nije povećao broj igrača, jer se turnir igra 18 dana. Mi se i dalje nalazimo u procesu razumevanja igre. Sa jedne strane moramo da pobeđujemo ako želimo da ide u osminu finala, što je moj cilj. Ostale ciljeve ste vi sami postavili, a mi imamo cilj da kroz grupnu fazu unapređujemo svoju igru i to je prvi i kratkočni cilj“, izjavio je Pešić.

 

:classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...