Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nisam za to da Panter igra,prevelik potrosac lopte

 

ali mozemo da naturalizujemo nekog igraca Mege,ocigledno da je neminovno......

 

imaju 7 stranaca,osim najboljih igraca  2 Hrvata Rudana i Brankovica,

ostali bi mogli da igraju za nas

Grbovic i Bogavac imaju nas pasos

 

I bolje je zvati neke mlade iz klsa,koji makar igraju kosarku,

nego zvati neke koji se ponekad upisu u strelce,a kao da su zakonom odobreno da igraju stalno za reprezentaciju

 

Lider KLS,najmladja ekipa lige Dinamika,nema stranaca

imaju Milijasevica 2004 pG,Radosavljevic  2001,Medarevic 2002 i tu je povredjeni Paunovic 2003

tu je i Mihajlo Petrovic i Radovanovic 2003 Dunav

najbolji igrac lige dugi niz godina Beslac 1998

(nije otisao odavno zbog zbog 4godisnjeg ugovor,traze veliko obestecenje)

 

Jovica 2005 iz Sparsa razbija za sada,ima dosta mladih talentovanih igraca u Rep.Srpskoj,koji imaju nas pasos

 

 

I za kraj : " Gde je DEDA " (selektor)

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Ako su turci odlozili i ako mogu rusi da puste, uz italijane koji su odlozili EL (Teo) i KK Partizan i KK Crvena zvezda koji bi dali igrace, i jos po kog igraca van ovih timova/liga, onda imamo dosta dobru repku. Jer nema nesto puno nasih igraca koji igraju u drugim EL timovima iako su vazni igraci (Lucic, Jaramaz, Marinkovic, Kalinic... Bjelica ali je povredjen). I Buducnost da pusti Jagodu... 

 


C    Nikola Jokić    Nikola Milutinov    Dušan Ristić  Luka Mitrovic   Balsa Koprivica  Filip Petrusev
PF    Nikola Kalinić    Marko Jagodić-Kuridža    Dalibor Ilic   Tristan Vukcevic   Borisa Simanic  
SF    Vladimir Lučić    Dejan Davidovac   Uros Trifunovic  Ognjen Dobric
SG    Vanja Marinković    Marko Gudurić    Nemanja Nedović   Danilo Andjusic  Dragan Milosavljevic
PG    Vasilije Micić    Ognjen Jaramaz    Nikola Topic   Milos Teodosic   Stefan Markovic

 

Precrtani su oni koji su igrali na EP a ne bi mogli sada zasigurno. Bold su oni koji su igrali EP a mozda bi mogli da odigraju nesto u ovom prozoru. Ostalo je ono sto je izvesno da bi mogli da budu pozvani (ili su vec pozvani) - ima tu mesa. 

 

Izostavio sam NBA igrace kao i Avramovica, Smailagica, Bjelicu koji su povredjeni. 

 

Ima tu jos igraca koji su border line siri spisak repke, a ima i dosta mladih poput Topica koji bi mogli da se polako prebacuju (naravno ne protiv Turske i Grcke).

 

Da dodam koji su to border line - to su oni koji su igrali u skorije vreme a nisu se nasli na onom sirem spisku za EP. 

 

Radanov, Dangubic, Novak, Todorovic, Zagorac, Djurisic, Uskokovic... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pero_Cameron said:

Ako su Turci odložili celo kolo znači da za drugi meč možemo na raspolaganju imati Gudurića i Micića. Lepo.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Ako su turci odlozili i ako mogu rusi da puste, uz italijane koji su odlozili EL (Teo) i KK Partizan i KK Crvena zvezda koji bi dali igrace, i jos po kog igraca van ovih timova/liga, onda imamo dosta dobru repku. Jer nema nesto puno nasih igraca koji igraju u drugim EL timovima iako su vazni igraci (Lucic, Jaramaz, Marinkovic, Kalinic... Bjelica ali je povredjen). I Buducnost da pusti Jagodu... 

Niko nije odlozio nista bitno. Turci su odlozili kolo u ligi za ovaj vikend koji sledi, a za onaj tamo ionako nema utakmica ni u jednoj nacionalnoj ligi. Zapravo na flashscoru stoji da Turci igraju 12. novembra ligu, ali to je ili neka greska ili jos nije odlozeno, to se sigurno nece igrati (sto se mene tice neka igraju, vise ce njima stetiti da nemaju igrace iz turske lige nego nama). Nijedna druga liga se ne igra u tom terminu. Italijani nisu odlozili EL, vec su samo pomerili utakmicu za sredu. Namestilo se da igraju Armani - Virtus sledece nedelje pa su pomerili za jedan dan da bi imali neke igrace i za prvu utakmicu Italije.

Dakle EL kolo se igra standradno cetvrtak i petak, 10. i 11. novembar, a protiv Britanije igramo 11. novembra. Tako da cemo protiv njih imati EL igrace iz samo KKCZ i KKP i nikoga vise jer svi igraju u najranije cetvrtak. Osim Tea koji jedini igra EL u sredu, ali da li se racuna na njega to je pitanje, a iz Pesicevog intevrjua ne deluje da razmislja o tome.

Protiv Turske u Beogradu igramo u ponedeljak 14. novembra. Naredna utakmica za sve igrace je 17. novembra u EL, tako da ima dovoljno prostora za sve koji zele da dodju i da odigraju tu jako bitnu utakmicu, pa da vidimo ko ce da se pojavi. A nama je i Britanija mnogo bitna utakmica, ali to je sto je, igrace ko bude igrao i valjda to mozemo da izvucemo nekako, ali nisam optimista iskreno.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Misliš da bi se primetila razlika? 

I to sto kazes😀 

 

 

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/pesic-objavio-spisak-povratak-stefana-jovica-u-reprezentaciju-srbije/434963

 

Kalina, Gudura, Micic, Lucic su na spisku.

Davidovac isto ali nema Milutinova

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo sastavio siri spisak "mesa" koje bi moglo da se obradjuje, ne samo za ovaj prozor. A to da li neko ima pravo, moze zbog klupskih obaveza ili ga sprecava selektorova/igraceva sujeta, je neka druga stvar. Jedino povrede i Tristan, su sigurna kocnica za ovaj prozor. 

Edited by Kooineeperk
edit u inat uiniju :p
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja sam samo sastavio siri spisak "mesa" koje bi moglo da se obradjuje, ne samo za ovaj prozor. A to da li neko ima pravo, moze zbog klupskih obaveza ili ga sprecava selektorova/igraceva sujeta, je neka druga stvar. Jedino povrede su sigurna kocnica za ovaj prozor. 

Zasto si precrtao Jaramaza, Vanju, Kalinica i Lucica za ovaj prozor? Oni mogu da igraju drugu utakmicu, ako su zdravi i voljni. Uostalom evo ih i na spisku.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

dok to što tristan nema pravo da igra u ovom trenutku za repku nije nikakva sigurna kočnica, samo ako i on i mi jako poželimo da nastupi   ( :

 

Kad ne bi isekao tekst i procitao ga sa razumevanjem, bilo bi ti, verovatno, jasnije sta je napisano i ne bi pametovao ovako.

Ja sam lepo napisao:

 

25 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja sam samo sastavio siri spisak "mesa" koje bi moglo da se obradjuje, ne samo za ovaj prozor. A to da li neko ima pravo, moze zbog klupskih obaveza ili ga sprecava selektorova/igraceva sujeta, je neka druga stvar. Jedino povrede i Tristan 😛 su sigurna kocnica za ovaj prozor

 

Inace, kad toliko pametujes, bolje da podelis info do kad i zasto tacno ne moze. 

 

Znam samo da ima nesto zbog prelaska valjda iz Grcke u Spaniju kad jos nije bio punoletan ili tako nesto, pa je kao morao da se obaveze da ce igrati za Grcku repku ali ne znam kada to tacno istice. 

 

9 minutes ago, Del Piero said:

Zasto si precrtao Jaramaza, Vanju, Kalinica i Lucica za ovaj prozor? Oni mogu da igraju drugu utakmicu, ako su zdravi i voljni. Uostalom evo ih i na spisku.

 

Zbog toga sto igraju za EL klubove koji, barem u ovom prozoru, nisu pokazali zelju za pustanjem igraca a negde sam ukacio i Pesicevu izjavu gde je rekao da ne moze da racuna na njih. 

 

Sad kad procitam sta sam napisao vidim da sam bio kontradiktoran. Izvinjenje @uiniju - a nije tesko priznati kada nisi u pravu. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Zbog toga sto igraju za EL klubove koji, barem u ovom prozoru, nisu pokazali zelju za pustanjem igraca a negde sam ukacio i Pesicevu izjavu gde je rekao da ne moze da racuna na njih. 

Nisam stekao utisak da bilo koji klubovi ne pustaju igrace za prozore, ne samo sada nego inace. Naravno kad se ne poklapaju utakmice. Nisam siguran ni da mogu da brane. 

Uglavnom, ako ovi sa spiska budu zdravi moci ce da se namakne jedna da kazemo korektna ekipa protiv VB obzirom na situaciju. Imacemo poene u rukama sa Nedovicem i Andjusicem, nadam se da ce Luka moci da odigra i spasi nas Riletovih minuta sto je vise moguce. Taj centar nam je opet mnogo problematican, koliko bi znacio Milutinov. Jovic jeste iznenadjenje, ali meni je drago sto je tu. On ce i takav kakav je mnogo znaciti i nadam se da moze da odigra neke dobre minute jer su nam ostale opcije na kecu da places.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero evo ovde sam procitao tu izjavu Pesica na koju sam se nadovezao precrtavanjem:

 

Quote

Šta se dešava sa ostalim igračima iz Evrolige?

“Na igrače koji su igrali Evropsko prvenstvo, a igraju Evroligu, već znamo da ne možemo da računamo za utakmicu sa Velikom Britanijom. Evroliga nije uspela da pomeri utakmice. Olimpija i Virtus to jesu učinili, možda će i neki drugi, ali to su za nas sve beznačajna pomeranja. Mi sa Velikom Britanijom igramo u petak, a putujemo za Njukasl dan ranije. Na igrače kao što su Kalinić, Gudurić, Micić, Lučić, Jaramaz i ostali ne možemo da računamo zbog obaveza prema klubovima“.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/pesic-za-mozzart-sport-samo-veciti-daju-evroligase-za-prvi-mec-verovatno-i-bez-dvojca-cska/434856

 

To je verovatno tako samo za utakmicu sa VB zbog putovanja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Znam samo da ima nesto zbog prelaska valjda iz Grcke u Spaniju kad jos nije bio punoletan ili tako nesto, pa je kao morao da se obaveze da ce igrati za Grcku repku ali ne znam kada to tacno istice. 

 

Kad napuni 21. Dakle ima pravo nastupa nakon 11 Marta 2024. 

 

A ubuduce zbog promena pravila, u slicnim slucajevima, tek nakon 23 rodjendana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pesic od kada je selektor kao da gleda Aba ligu i odatle poziva igrace

pa ima igraca u inostranstvu,koji za razliku od ovih pozvanih igraju kosarku

 

El osim vecitih,nece igrati,cemu na silu pozivanje

 

Uskokovic 6p,Borisa otkaz u Spaniji

Dangubic ne moze da se upise u Grckoj

Trifunovic,Balsa ne vide teren

Kuridza se ponekad upise kao i uvek

a Jovic rekreativno pozvan

 

Resava ovo Ovi Soko i Olaseni,i u uvek neugodni Danijel Klark iz MzT

Turci su jos jaci od engleza

Link to comment
Share on other sites

Turska, kakvi god da smo, je za dve klase losija ekipa od nas. 

 

Wilbekin (ako igra) ozbiljan igrac, Bitim ozbiljan igrac, Sanli koliko toliko dobri igraci.

Inace poluamateri Mahmutoglu, Hazer, Saybir, Kabaca, Tuncer. 
Ako imamo najjacu raspolozivu ekipu iz ovog rostera cemo ih oduvati sa parketa. Mark my words.

Inace ocekujem pobedu Belgije u Istanbulu (iako je to horor scenario za nas) pa da ta utakmica kod nas za Tursku nema nikakav rezultatski znacaj.

UK je vec druga prica, igramo ocajno na gostovanjima u tim prozorima a i ekipa koja ce igrati gore jednostavno nece imati kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...