Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Baš me nervira kad neko kvotuje svoje postove, ali me i nervira što sam pogodio za Dobrića. Srce kao u zeca, nigde ga nema kad je važno, maši otvorene šuteve, bacanja... Bogdane, Bogdane... Bravo za sve ostale momke, Milutinov i Jaramaz porobili utakmicu, Jokić solidan 🙂 

:smiley26:

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, uini said:

jako je važno da njih dvojica plus jaramaz imaju samopouzdanje i poverenje saigrača, bez obzira kakva će im uloga biti od tekme do tekme

 

Sva trojica zavise od samopouzdanja odnosno od tog momentuma. To su igrači kojima ako daš odgovornost i dobru minutažu vrate dvostruko i mislim da Kari to zna (to je uradio s Jaramazom sinoć). Mada mi je Gudurić tu najklimaviji, ali ima benefit of the doubt dugog neigranja.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mogao si i da ne kvotujes

dobric promasio 2 otvorena suta, big deal

promasio ih je i vanja u prethodnih nekoliko tekmi onoliko...pa je sinoc bio vrlo dobar

promasio je i MVP 4 vezana bacanja kad se lomio rezultat

 

Mogao sam, ali nisam. Ne zato što mi ti kažeš. A Vanja je promašio u prijateljskim utakmicama, koje su bile pripremne. MVP je promašio 4 bacanja, a šta je sve pogodio, uhvatio, podelio? Ove su od većeg značaja. Nisam ja neki hejter Dobrića, ali ne smatram da je igrač za reprezentaciju. Previše je za njega. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uncletima said:

U prvih pet napada koliko su, bese, imali kucanja? Busni smo, kao holandska gauda!

Brt niEproblem kace neslažemo oko košarke, ali ovo neznanje sirarstva me baš pogodilo.

Ementaler je sir sa velikim rupama, ne gauda.

 

EDIT: iz ostalih vijesti bih izdvojio da je meni ono sinoć bilo extra. Doduše, doživljaj je bio pojačan spomoću 4 velika džin-tonika 😁

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Love 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

inače, sad nije problem reći kad smo dobili - na minutipo do kraja imamo 87-79 nakon trice jokića s'jedne noge preko janisa a pre toga trice jaramaza o nenajavljenu tablu; jasno je da se nećemo susretati sa ovakvom tranzicijom protivnika osim grka & da je košarka danas puno brža i otvorenija za iznenađenja, pa ipak, mora to da se iskontroliše. ne smemo opet da dozvolimo ovakve povratke kada smo tekmu praktično rešili.

Nije bila trojka.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Beonegro said:

Brt niEproblem kace neslažemo oko košarke, ali ovo neznanje sirarstva me baš pogodilo.

Ementaler je sir sa velikim rupama, ne gauda.

 

EDIT: iz ostalih vijesti bih izdvojio da je meni ono sinoć bilo extra. Doduše, doživljaj je bio pojačan spomoću 4 velika džin-tonika 😁

 

Jbt, ja sve ove godine mislio ti muško...

 

 

 

 

 

 

 

:classic_tongue:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 28
Link to comment
Share on other sites

Ovakve utakmice su razlog zasto ove kvalifikacije mogu da imaju smisla i da budu dobra stvar, ali da su samo u normalnim terminima. Jer ovakvu utakmicu mozes gledati samo ako je neko prvenstvo u tvojoj zemlji. 

Mislim da smo odigrali odlicnu utakmicu. Cak i sa Vasinom povredom ovo je trebalo da dobijemo sa 10ak razlike samo da nismo gubili lopte kao amateri. Najveci problem je sto su nama maltene sve izgubljene lopte bile zive i otvarale tranziciju u kojoj nemas sta da trazis protiv ovih. Od starta utakmice smo im davali da trce i to se nastavilo kroz ceo mec. Prvih 10 poena su im bila kucanja, a mislim da je od prvih 15 poena skoro sve bilo iz kontre. Nije sad neka pamet reci da Grcima treba zaustaviti tranziciju i siguran sam da je to spremljeno dobro u pripremi meca, ali ti ne mozes nista da uradis kad onako gubis lopte. Potpuno nedopustivo.

Imam utisak da maltene niko u nasoj ekipi ne ume da spusti loptu Jokicu. Covek se zagradi, samo treba da bacis u njegovoj pravcu, ali ne, tu se ceka, cilja se 5 sekundi, dodaju se na perimetru. Bas neko telefoniranje i onda nije ni cudo sto se neretko te lopte preseku. A da ne pricam kad bace dva metra od njega u aut.

Jaramaz je konacno shvatio da nema razloga da igra sa kocnicom i opustio se. Igrao je odlicno i pre Vasine povrede, a onda do kraja bio jedan od najboljih igraca. Luca i Kalina po 40 minuta, to se trazi. Jeste jeres da se uopste kaze da bi moglo da se proba sa Jokicem na 4, ali je l' ima nekog ko to nije pomislio nakon ovakvih partija Milutinova? Strasno kako igra. Meni je Gudura bio ok, morao je da igra i pleja u jednom trenutku i da prenosi loptu, sto je vrlo sumnjivo jer on nema tu kontrolu lopte. Defanzivno je bio dobar. Tek mu je prva utakmica posle pauze, pa cemo tek videti sta cemo dobiti od njega.

Meni se svidja kako igramo u napadu. Naravno, prvo kroz Jokica, ali i bez njega igra se nekako konkretno. Ono sto mi se najvise svidja je da svi igraju sa samopouzdanjem. Jaramaz je poceo da dize one njegove skok suteve, Vanja je imao dobrih poteza, cak je i Kuridza bio toliko samouveren da je krenuo u neki fadeaway sa niskog posta i onda bacio airball. Milutinov odlicno odradio na niskom postu, bacanja savrsena. 

Sto se odbrane tice, istina je da su imali puno otvorenih suteva, ali tesko je to izbeci kad imas onakvog igraca sa druge strane. Pa Grci vaze za jednu od najjacih odbrambenih ekipa ili bi bar to trebalo da budu, pa smo im spakovali 100 poena. Janis i Jokic su igraci koji u svakom napadu pomeraju odbranu i moras nesto da das.

Bravo za momke, dali su sve sto su imali i mnogo ce im znaciti ova pobeda. Bas bi bila mini tragedija da smo ovo izgubili, u punoj Areni, u utakmici u kojoj smo vodili sve vreme, bili bolji i dobili je par puta. Nadam se da ce nas povrede malo zaobici, stvarno je dosta bilo vise.

  • Like 24
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Baš me nervira kad neko kvotuje svoje postove, ali me i nervira što sam pogodio za Dobrića. Srce kao u zeca, nigde ga nema kad je važno, maši otvorene šuteve, bacanja...

Srce ko u zeca kod dečka koji je pogadjao u finalu ABA lige, sa glavom u torbi? Ne bih rekao, mislim da nije bio ni planiran da ima minute sinoć, to je moralo da utiče na samopouzdanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Beonegro said:

Brt niEproblem kace neslažemo oko košarke, ali ovo neznanje sirarstva me baš pogodilo.

Ementaler je sir sa velikim rupama, ne gauda.

 

EDIT: iz ostalih vijesti bih izdvojio da je meni ono sinoć bilo extra. Doduše, doživljaj je bio pojačan spomoću 4 velika džin-tonika 😁

KGrkNJR.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Treba pomenuti i da smo promašili nekoliko dobrih ulaza, što ne bi verovatno bio slučaj protiv nekog drugog u reketu (a verovatno bi i tih ulaza bilo više). To je delom i odgovor na nedostatak katovanja, suviše je tu bilo gužve. Isto tako, i tranzicija nam je bila ograničena, a ona je u Nemačkoj lepo fercerala. 

 

Dakle, sa svim manama naše igre, grčkim kvalitetima i Vasinom povredom, uspeli smo da se dogegamo do pobede. Mnogo dobar osećaj. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio Grke na pripremama, ali na osnovu viđenog sinoć - jaki su kao zemlja. Sa ovakvim Janisom, napaljenom braćom, Dorsijem, Slukasom... u pravu je Pešić kad kaže da su možda i najjača reprezentacija na EP... kad se još više uigraju i kad im se vrati Papajanis... biće svima teško da ih dobiju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...