Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Odgledah snimak. Kakva utakmica, baš sam uživao! Jokić standardno mada me baš iznenadio sa bacanjima ala Divac, Milutinov i Jaramaz porobili za njihove standarde. Vidi se uticaj Kaline i Lučića u timu.

 

Još nekoliko utisaka:

  1. Čini mi se da se još uigravaju. Grci su u prvom poluvremenu ostali u igri zbog naših izgubljenih lopti a i naša odbrana nije baš dobro funkcionisala na početku, mada je bolje izgledala kako utakmica odmiče. Igrali smo bez našeg 2-og (Bogdana) i 3-eg najboljeg igrača (bar drugo poluvreme), i bez još nekoliko povređenih (Bjelica, Avram, Nedović). Ja zadovoljan. 
  2. Janis je zver. Ali ajde, to već svi znamo (bar se nadam). 
  3. Atmosfera je tu. Svi su se borili i manje više smo kontrolisali utakmicu. Čestičke svim košarkašima. 
  4. Milutinov i Jaramaz su sjajno odigrali, mada takođe moram da dam plus Marinkoviću. Korektno je iskoristio minute, čitajući forum dobio sam impresiju da je nekakav dunster i da će nam štetiti, ali daleko od toga. 
  5. Trojka Jaramaza i Sombor shuffle Jokića ... uff!!! Da sam u Beogradu, obavezno bi kupio courtside seats da gledam majstore ove igre. Nikad nisam ljubomoran na one koji žive u Srbiji, ali sada trenutno jesam :classic_biggrin: 

Ajde još jedna protiv pobeda Turaka i daj Bože bez povreda! 

 

Napred naši!

Edited by Darko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bjelica je neophodan da ne bismo gledali Kuridzu.

 

Mada bih ja i Jokića koristio malo na 4 i na taj način povećao minutažu Milutinova.

 

Inače Janisu je sinoć dozvoljeno da igra po NBA pravilima. Vidjećemo hoće li to stalno biti tako ali mi djeluje da FIBA sudije nemaju muda da mu često sude korake.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djole said:

malo blasfemije, za nas je mozda bolje da Bjelica ne igra

 

ok, svi su svesni da to nije vise ni senka onog igraca, ali ce vecina reci da je ipak zlata vredan igrac sa takvim stazom u reprezentaciji koji ce stati na loptu i biti stalozen kad treba

 

nazalost, ono sto meni izgleda verovatnije, na osnovu njegovih najsvezijih izdanja za repstaciju, je da cemo da cemo dobiti letargiju umesto te stalozenosti, a s obzirom upravo na tu reputaciju i staz, nece ga se moci tako lako skrajnuti

 

videli smo veceras kako su Kalina i Luče riljali i koliko to znaci - plasim se da znacajan deo toga gubimo sa Bjelicom, a nisam siguran sta dobijamo jer sekundarne kreacije, koja nam jeste prekopotrebna, u njemu vise nema ni blizu kao pre

 

6 hours ago, Nini3112 said:

Slazem se oko Bjelice,nekako mi izgleda trenutno mlohav,mozda ne bas popularno msljenje ali mislim da bi bilo bolje nastaviti bez njega.

 

videli smo sinoc na 5mins koliko je kuridza nemocan za ovaj nivo kosarke. davidovac bi verovatno bolje prosao da nije ovako atletski jaka a brza ekipa grka na pf-c, pa ga kari nije prakticno ni probao [tj manje od kuridze].

 

ne mogu kalina i lucic da se arche po 40mins na svakoj tesnoj tekmi, tako da ce bjelica dobro doci i defanzivno 1na1 protiv visih a pokretnih igraca i u kontroli skoka [moramo tu puno bolje za dobar rez] i u kreaciji ali i u sutu za tri, jer nece jaramaz uvek 3/4 uz sut o tablu, vanja svoje sinocne procente itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače Grci su baš dobra ekipa. Kad im se , ako se vrate ova dvojica biće ekstremno jaki i to mislim pre svega na odbranu.

Mi smo imali sreće da imamo Jokića i Milutinova pa smo mogli da guramo loptu dole i dobijemo neku dubinu. Jednostavno ulaz pod koš nije opcija, eventualno da se napadne Dorsi , a ostali izvuku spolja što smo mi par puta radili. 

Da bi ih neko dobio moraće da ima sjajne procente za tri, ne vidim drugi način jer ne vidim drugu repku koja ima centre koji će da daju Paoajanisu i Anetokumbo braći 40+ poena

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

Vanja 9 poena na 50% iz igre... Nije baš toliko očajan.

 

prvo poluvreme je vrhunski odigrao a videlo mu se i na licu da je baš locked-in celu tekmu, iako je promašio polaganje i neki šut u drugom (nisu bile lake pozicije)

- i danas držim da isto važi i za gudurića, nesam ga za repku video tako fokusiranog i odlučnog da uradi sve što treba da bi dobili.

 

jako je važno da njih dvojica plus jaramaz imaju samopouzdanje i poverenje saigrača, bez obzira kakva će im uloga biti od tekme do tekme

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki8 said:

Ocajna je saradnja nasih plejeva i bekova sa Jokicem. Uvek kasne sa  dodavanjem , telefoniraju  i onda  protivnik lako presece loptu. Takodje je slaba  kretnja nasih igraca kada Jokic ima loptu urukama, niko ne sece, sve  je nekako staticno. Steta sto imamo takvog genijalca u ekipi kojeg saigraci  ne shvataju dovoljno.

za telefoniranje se slazem

ali da bi bekovi i krila trcali i katovali kao u denveru nije dovoljno da jokara samo stane na kapicu

prvo moras da imas takve igrace koji umeju i trenirani su da katuju

drugo, to mora da se uvezba

nisam siguran u kojoj meri je tako nesto moguce spremiti za mesec dana

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sinoc blizu nase klupe

Senilni starac bas lepo vodi sve ove momke

Stvarno je maher da sve poslozi

Utisak ogromno postovanje od svih zvezda i zvezdica

Onakva zabrinutost za Vasu :heart:

Na pressu rekao da jeste zaboravio Vanju ali samo zbog jako dobrog Jaramaza koji je zasluzio da ga nagradi minutazom

 

Kari harizmatican do beskonacno 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

inače, sad nije problem reći kad smo dobili - na minutipo do kraja imamo 87-79 nakon trice jokića s'jedne noge preko janisa a pre toga trice jaramaza o nenajavljenu tablu; jasno je da se nećemo susretati sa ovakvom tranzicijom protivnika osim grka & da je košarka danas puno brža i otvorenija za iznenađenja, pa ipak, mora to da se iskontroliše. ne smemo opet da dozvolimo ovakve povratke kada smo tekmu praktično rešili.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki8 said:

Ocajna je saradnja nasih plejeva i bekova sa Jokicem. Uvek kasne sa  dodavanjem , telefoniraju  i onda  protivnik lako presece loptu. Takodje je slaba  kretnja nasih igraca kada Jokic ima loptu urukama, niko ne sece, sve  je nekako staticno. Steta sto imamo takvog genijalca u ekipi kojeg saigraci  ne shvataju dovoljno.

 

Da bi ga shvatili treba sa njim na terenu da provedu malo više od mesec dana. Jokić se sa saigračima u Denveru uigravao godinama. I što reče @NikadProtivKaline treba da imaš igrače koji znaju dobro da katuju i koji imaju osećaj kada treba... Doći će sve to na svoje mesto, svi reprezentativci daju sve od sebe i rano je za ovakve komentare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Iskreno, zbog nedostatka kvaliteta na bekovskim pozicijama, odustvom Bogdana, sada i povredom Nedovića, odstranjivanjem kapitena, najviše sam se plašio da će Dobrić biti siguran u 12. Zašto? Zato što njemu kad ide - pogađa sve, kad mu ne ide - baca cigle, srlja čim spusti loptu na parket, ballhandling katastrofa, u odbrani mlati rukama, ali mu protivnik često pobegne... Generalno, solidan šuter i atleta, ali nikako iz opanaka. Mora da ima jasnu ulogu. NIkako ne sme da preuzima odgovornost da on nešto rešava. 

 

Baš me nervira kad neko kvotuje svoje postove, ali me i nervira što sam pogodio za Dobrića. Srce kao u zeca, nigde ga nema kad je važno, maši otvorene šuteve, bacanja... Bogdane, Bogdane... Bravo za sve ostale momke, Milutinov i Jaramaz porobili utakmicu, Jokić solidan 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...