Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, realno *w said:

 

Ma naravno. Fali i nama puno igrača, al čisto iz ugla Grčke - Papajanis im je jako bitan u reketu i oslobadjanju Janisa od tih stvari. Papapetru sekundarni organizator, a Kostas je već sada duplo bolji igrač od Tanasisa, koji je na kraju bio dobar samo zbog trojki.

Ali njima ce oba Papa igrati na EP, verovatno i Kostas.

Mi mozemo da racunamo jos na Nedovica uz realnost da Bjelica vrv izostaje i ne znamo sta je sa Vasom.

Stoga mislim da je neozbiljno reci sa Grci imaju prosecan roster (za Spance sad ibez Ljulja bi bilo na mestu npr.).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

sta papagiannis je postao kosarkas? pravda za vladeta

Nama bi bio nebitan, vrv i Francuskoj, ali za Grcku kojoj je Kostas jedina petica, Papajanis je ozbiljan igrac.

Uz to, Dorsi, Nik, Slukas, Janis, Papnikolau..i pomemuta trojica..to.je vrlo solidan roster. Turci imaju recimo 5 igraca za rotaciju, Slovenci 7, Spanci...fuck,  spolja samo Zo...tako da je grcki roster 101% u top 3 na EP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Porodismo pobedu i to je dobro uz evidentno veliko zalaganje svih na parketu, želeli smo ovu pobedu. Ono što je loše je da smo do iste došli na jedvite jade i pored nerealno dobrog šuta za 3 pa i nekih krajnje userskih bombi uz Jokarino nba izdanje. Organizacija baš škripala, a neki igrači poput Dobrića i Marinković, iako bekovi, ne znaju ni najosnovniji pas da podele. Grci imaju dobar sastav i mogu daleko na EP. Nisu baš najbolje balansirani i fali tu neka potentnija dvojka uz Dorseya ali su zajebani. Za Janisa znamo šta je, on kad je na liniji penala već je maltene na obruču, samo pruži ruke. Dosta smo propatili na skoku, tu nas ubiše ovi njihovi hustleri. Jedino je Milutinov vrhunski držao skok. Definitivno je prekvalifikovan za ulogu sa klupe al jebiga mora tako. Lučić i Kalinić su esencijalni. Danas je prokenjalo Jaramaza ali neće to biti standard al valjda iz ove plejade bekova može svaku tekmu neko da iskoči malo. Imamo čemu da se nadamo a za početak da vidimo šta je sa Vasom, baš škripimo na pleju.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Grcima se opet sve svodi na to šta će da pogode kada svi bezobrazno skupe, a oni na parketu sa Kalatesom, Janisom i Papajanisom.. čak i ovo što su večeras radili, da im glavni napad u završnici bude pik Kalates Janis.. mnogi će to dočekati raširenih ruku. Ako uspeju to nekako da prebrode, zajebani su. Fizički premoćni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokic , Gudura, Milutinov , svi hvale  Jareta. Dečko  je izneo vrhunski ulogu koja mu je neplanirano zapala. 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/jokic-bila-je-cast-igrati-pred-svojim-narodom-jaramaz-sjajan-idemo-u-istanbul-po-pobedu/428742

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/milutinov-igrali-smo-nasu-igru-dodavali-nikoli-i-on-nas-je-odveo-do-trijumfa-jare-dokazao-da-je-vrhunski/428746

https://sportal.blic.rs/kosarka/evropsko-prvenstvo-u-kosarci/moram-posebno-da-ga-pohvalim-guduric-izdvojio-junaka-veceri/2022082520402201551

 

Ljudi, nije to mala stvar da ekipa pregrmi povredu jednog od dvojice najvaznijih igraca, vrlo sam zadovoljan kako su odgovorili.

Velika je ovo pobeda. Momci su riljali do koske, dali sve od sebe.  To je najvaznije. Zasluzili su pobedu.

Svaka čast!

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

i da, nemam nista protiv upisa jokic-milutinov na pf-c, samo da se uz upis prilozi sertifikat o stavovima iz 2019e.

Jokić iz 2019. jok, ovaj iz 2022. bi mooožda i mogao u nekim utakmicama. Npr kad bi u petorci bili Janis i Papajanis.

Možda lupam, ali ne znam kako bismo gradili skok protiv obojice. Milutinov bi u takvoj utakmici morao imati veću minutažu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocajna je saradnja nasih plejeva i bekova sa Jokicem. Uvek kasne sa  dodavanjem , telefoniraju  i onda  protivnik lako presece loptu. Takodje je slaba  kretnja nasih igraca kada Jokic ima loptu urukama, niko ne sece, sve  je nekako staticno. Steta sto imamo takvog genijalca u ekipi kojeg saigraci  ne shvataju dovoljno.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je ovo. Kad je ekipa u stanju da pobedi u ovakvoj utakmici to znaci da su stvari dobro poslozene.

 

Vidi se da je atmosfera dobra.

 

Problem je sto smo pomalo ko muve bez glave kada se situacija na terenu zakuva. Tu mi Kalinic deluje kao najtrezvenija glava.

To je deo koji dolazi poslednji, kad se ekipa uigra i stekne neku rutinu. Jako nam je bitno da se Vada oporavi.

 

Milutinov kao druga petica je cist luksuz. I stvarno ogromna steta sto nece biti Bogdana na ovom prvenstvu

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, City said:

Ali osmesi Jokića i Pešića ❤️

 

Meni se sviđa to što se baš vidi da su momci baš napaljena, i da je jako dobra atmosfera, totalno druga slika u odnosu na 2019.

 

Jako lepo veče u Areni, i publika je bila na nivou. 

 

Ni matori nije za bacanje, jako dobro vođenje utakmice. 

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja mislim da je na Dorseyu bio faul u poslednjem napadu..kad je uboo 'trojku'..verovatno je trebalo biti +1..sad,da li se to sudi u takvom momentu..?

Itudis skoluje domace "novinare"..

Nije, još mu je sudija pokazao da je ispružio nogu, za šta je kasnije dobio faul kada ga je Lučić blokirao. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjaol said:

Dobro je ovo. Kad je ekipa u stanju da pobedi u ovakvoj utakmici to znaci da su stvari dobro poslozene.

 

Vidi se da je atmosfera dobra.

 

Problem je sto smo pomalo ko muve bez glave kada se situacija na terenu zakuva. Tu mi Kalinic deluje kao najtrezvenija glava.

To je deo koji dolazi poslednji, kad se ekipa uigra i stekne neku rutinu. Jako nam je bitno da se Vada oporavi.

 

Milutinov kao druga petica je cist luksuz. I stvarno ogromna steta sto nece biti Bogdana na ovom prvenstvu

Pesicu ti li si? :D

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Dobijamo Turke na guzove u infarkt zavrsnici

Za tebe ovo:

 

Link to comment
Share on other sites

Beli, Neda, Petrusev, Simanic svi su bili sa momcima 

Zajedno napustili parket svi u ful opremi

To mi se mnogo svidelo

Svaka cast Kariju sto nikoga nije otpisao

 

Beli bio bas nasmejan, mislim da ce ga sigurno voditi Kari kad god da bude spreman

  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Dobijamo Turke na guzove u infarkt zavrsnici

Bojim se da Turke u Turskoj moramo dobiti pre bilo kakve infarkt završnice jer zna se kako njih sudije protežiraju u takvim situacijama. Imamo kapacitet za to ali bekovi moraju bolje kolektivno. Mislim da će Jokara da ih satre baš nehumano.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Dobijamo Turke na guzove u infarkt zavrsnici

Nemoj vise infarkt, otici cemo na prvenstvo izduvani 😂

 

59 minutes ago, gggggggg said:

 

sta papagiannis je postao kosarkas? pravda za vladeta

Papajanis je legitiman EL centar.

Vladov problem je sto je on bio GM NBA ekipe, a ne EL ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...