Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, propolis said:

Uspeh Grka ce zavisti najviše od pogođenih trojki. Sinoć da su pogodili ona 2,3 otvorena šuta verovatno bi pobedili.

 

Da mi nismo napravili milion gluposti kad god je trebalo da se ozbiljnije odvojimo, daleko bi oni bili od egal tekme. Jesu promašili neke šuteve ali su ih zato epski usrale trojke Calathesa i Tanasisa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, propolis said:

Uspeh Grka ce zavisti najviše od pogođenih trojki. Sinoć da su pogodili ona 2,3 otvorena šuta verovatno bi pobedili.

Da, ali je globalno šuterski ono sinoć bila dobra utakmica za Grčku, nisu oni ekipa koja će timski da ide preko 35% za 3.

17 minutes ago, McLeod said:

Da ne preterujemo ljudi u vezi snage Grcke. Nezgodni su zbog Janisa svakako, ali recimo Slovenija dobija 9 od 10 utakmica protiv njih. Mogu da puste Janisa da da 50 i da ih dobiju 15 razlike.

Već vidim tekmu na EP na kojoj Grci imaju 25 skokova u napadu protiv Slovenije 😛

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Utisci od sinoć:

- jedan ulaz na stepenicama za oba prstena, 45 minuta u "redu", teči i sestri iz Melburna u tom periodu postalo jasno i sve ostalo što se u Srbiji dešava

- najbolja utakmica koju sam gledao uživo

- prva uživo posle Burse, završnica skoro ista, da smo i ovo izgubili verovatno bih prestao da pratim sport zbog zdravlja mentalnog.

 

 

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Brt niEproblem kace neslažemo oko košarke, ali ovo neznanje sirarstva me baš pogodilo.

Ementaler je sir sa velikim rupama, ne gauda.

 

EDIT: iz ostalih vijesti bih izdvojio da je meni ono sinoć bilo extra. Doduše, doživljaj je bio pojačan spomoću 4 velika džin-tonika 😁

Ako je do Holandije, tamo je masdamer, a ne ementaler, samo kazem...🤪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos par utisaka:

 

- Neko rece neprimetnih Janisovih 40, ja sam imao utisak da je 60 dao, bukvaln je covek u svakom napadu Grcke poentirao ili asistirao. Ono sto on nije, pokupise njegova braca. Kalatesa i Slukasa se jedva i secam da su ista igrali, Dorsi dao onu trojku na kraju, ali i on limited (inace retko antipaticna glava, bas malo ima igraca koje ne mogu ocima da vidim, al on spada u tu grupu). Ali rispekt za Djanu, covek moze sam da drzi ekipu u egalu 40 minuta.

 

- Vanja pre Dobrica. I to samo zbog odbrane. Dobric one trojke kad je sam mora da pogadja, a ne da masi tri zaredom i vraca protivnika u zivot, jer to je apsolutno jedino sto moze da ponudi repstaciji. 

 

- Simpa je Jagoda, drago mi je da se snovi u basketu ostvaruju i u poznim godinama, al ovo je ja mislim sasvim dovoljno. Daleko je smislenije da ide Davidovac, pa cak i Smorisha.

 

- Jokara je bog i batina, i naravno da je svima to jasno kao dan. Ono sto je vrh je to sto on ne deluje generalno kao prikenjavac i drkos, raduje se poenima saigracima, prija mu sto ga publika voli, nekako je sav lagan. Kontam da je onda i sidekickovima lakse da pogode nesto sto inace ne pogadjaju, jer nekad kolko god je neophodno - ocete da igrate basket il da idete kuci, dobar je i pristup da znas da je sve regulare kadpromasis. Makar dok ti Kari ne jebe mater.

 

- Vasa je pakleno otvorio tekmu, daj bobe da je sve ok s njim. 

 

- I da, s ovakvim NBA Jokicem i sa ovakvim Vasilijem iz first kvotera juce (btw da se nije povredio, otisli bi Grcima na plus 15 vec u trecoj), jesmo jedni od favorita.

 

- DeShawn Ristic mi je potpuno besmislen za ovaj nivo basketa, al avaj tu je u Stime ulozi. 

 

- Bjelica nam treba, ali unekoj limited ulozi. On je u ovoj karijeri strec petica, cini mi se da je sporiji od Bobija, a opet cemo na centru imati duo Nikola koji ce da dele minute. Na PF je spor, ali sustinski moze on da brani 1 na 1 kolko tolko, medjutim i tu ce vecinom da gule Kalina ili Luca, plus Davidovac. Ne znam kolko je on generalno spreman da se podredi tome da bude peti visoki, eventualno bekap na PF, ali svaka uloga preko te bi bila kontraproduktivna. Sustinski, sve ono sto smo pricali i za Tea, kao peti niski. E sad, ako je Teo precrtan, verujem da je i sa Bjelicom vodjen razgovor i da je on ok s tim. 

 

- Nemam racionalno objasnjenje, al verujem da ce odbrana bivati sve bolja. 

 

- Jedva cekam tekmu s Turcima, imam utisak kao da je prvenstvo pocelo.

 

- Ne bi trebalo da bude dilema oko 12, ako sve bude ok s Vasom, Nedovicem i Bjelicom. Bar iz moje perspektive. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

@Markoss, dodao bih na tvoj pasus o jokicu to da je neverovatno iskustvo navijati za ekipu koja ima jokica u prajmu; svako malo se desi neki mirakul a izgleda kao da se tek zagreva. to osecanje sigurno prelazi na saigrace, zato se onako samouvereno krecu i potezu suteve bez obzira na ucinak.

 

Ja sam ubedjen da 80 posto Srbadije pojma nema koliko je Jokic zapravo dobar igrac. Average navijac ovde, ako nije bar malo kosarkaski potkovan da gleda dalje od Zvezde i Partizana, misli da je NBA liga bez briga i da se tamo ne pika odbrana. I potpisujem da ne bi znali da opisu Jokica kosarkaski sem ono bucko, al zna da igra. 

 

Sinoc su imali pokaznu vezbu i sudar dva od trenutno pet najboljih igraca na svetu. Privilegija jbt. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Fun fact 1: Sinoć je pored mene sedeo klinac (pretpostavljam srednjoškolac) koji je očigledno Grobar, pošto je svako malo vikao: vadi bre Davidovca, Kalinića i Dobrića, nisam došao da gledam Zvezdu. Na vrh jezika mi beše da mu odgovorim: nisam ni ja došla da gledam Partizan. 

 

Fun fact 2: Drugarica je snimala kad Jokić pogađa Sombor Shuffle preko Janisa i u pozadini se čujem ja koja se derem: NE MOŽEŠ DA GA REŠIŠ TAKO JEBOTE i kad je pogodio ŠTA JA GLEDAM AAA :classic_love:

  • Like 5
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...