Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, DameTime said:

 

S obzirom da smo @Redstar0356 i ja najmlađi ovde (tako mi se bar čini), nije niko od "naših" 😛 Ali verujem da bi vam napravio gužvanjac na Tati. :default_coffee:

Zaboravila ili ne znas Kupera? Lik je kao nacrtan da bude taj lik koji to vice😶

 

Inace, odlicna utakmica, primetno nam fali plejmejkinga al dobro sad, sta. 

 

Inace, metno bih ja Jokica na 4, moze on u evropi da proprati sve cetvorke u odbrani a u napadu mu je svejedno na kom delu terena je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Redstar0356 said:

Zaboravila ili ne znas Kupera? Lik je kao nacrtan da bude taj lik koji to vice😶

 

Inace, odlicna utakmica, primetno nam fali plejmejkinga al dobro sad, sta. 

 

Inace, metno bih ja Jokica na 4, moze on u evropi da proprati sve cetvorke u odbrani a u napadu mu je svejedno na kom delu terena je

 

Ne bi se on tako lako odao.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Gledah utakmicu iz Arene, sa cerkicom, pa je to sta sam video vrlo upitno 😄 .

Ono sto sam siguran:

- kontam Grobare da je bilo sjajno navijati za ekipu u kojoj gilja Lucic. Drugari Grobari mi kazu da je presjajno navijati za Kalinu.

- cvrsto verujem da Papajanis ili Kostas A. ne bi doprineli Grcima u duelu s nama. Najgore smo se snalazili kada Jokica cuva nizi igrac, a kada imaju dodatnog sutera na parketu. Slavio sam kad je Agravanis izasao zbog penala, koliko mi je taj Tejic pojeo zivaca u zivotu...

- najgore od svega mi deluje ulazni pas na Jokica. Tome mora da se posveti ozbiljna paznja. Neki igraci to ni ne treba da pokusavaju (Dobric, Marinkovic, strasno je to koliko nekima ne ide). Neki to treba da forsiraju (Kalinic). High low sa Kalinicem takodje. Ne bojim se nedostatka plejmejkinga, ofanzivno smo sila, samo ti neki 'detalji' su ono sto ce biti razlika izmedju medalje i 1/4finala.

- mogu li da bacim jedan self quote za Jareta 🙂 . Ok, ofanzivno ovo necemo dobijati od njega, ali defanzivno je faktor, vrlo znaci.

- Milutinov vise nije ni Hulkatinov, postaje Shaqultinov.

- Kari ovo ozbiljno vodi, prilagodjava se. Jasna je tendencija da Vanja pretezno sme igrati samo sa Micicem, a da uz Jareta ide Gudura/Neda. Ona stara prica o parnjacima. Jedini kiks Karija mi je Kuridza. Morao je odmah probati sa Dedom. Mozak > misici.

- u KSS treba da pljuste otkazi zbog ocajne organizacije utakmice.

- 1/4 finale je najbitnija utakmica na prvenstvu. Po cenu zle karme, izbeci Slovence i Francuze. Sa Grcima, Litvancima, Spancima se moze igrati, sve te ekipe imaju po neki ozbiljan bug u igri. Slovenci i Francuzi su ipak glavni favoriti, sve ostale ekipe, ukljucujuci i nas, ipak stepenik ispod. Ne kazem da se ne mogu dobiti, samo da deluju kao podmazane masine, dok ostalima fali malo ulja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Geronimo said:

  - 1/4 finale je najbitnija utakmica na prvenstvu. Po cenu zle karme, izbeci Slovence i Francuze. 

 

Uf, nemoj mi to po cenu zlu karme. Ja bih mnogo radije dobru karmu a pravac na favorite da odemo.

 

Ako vec ides da se takmicis (i to sa zeljom da osvojis), nema tu biranja protivnika, vec samo jako i do samog kraja.

 

Do zlatne medalje (uostalom, i do samog finala) se dolazi preko najjacih suparnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa susjednog foruma, zanimljivo je uvijek vidjeti gdje nas njihovi kosarkaski fanatici vide:

 

Quote

1. SRBIJA

Jednostavno nemogu kontra sebe i onoga što vidim, izuzetno kvalitetnu košarku prikazuje reprezentacija Srbije i bez obzira na silne nedaće tokom priprema, to mi trenutno djeluje najbolje od svih  a mislim da imaju čak  još dosta prostora za napredak u igri tokom prvenstva pogotovo kad uzmemo u obzir da još nijednu utakmicu nisu odigrali u kompletnom sastavu. Definitivno glavni razlog njihovih dobrih igara je dvostruki MVP Nba lige  Nikola Jokić koji igra košarku života i stvarno ga je milina za gledati. Stvarno je fascinantno s kojom lakoćom igra i koliko sve oko sebe čini boljim igračima. Iskreno sam se pribojava kako ce Pešić to sve ukomponirati oko njega međutim on je već onim izostavljanjem Teodosića pokaza da ce ekipu maksimalno prilagoditi Jokiću a to je po meni jedini pravi put kad imaš takvog igrača u ekipi što recimo Saša Đorđević u Kini nije napravia i to  je jedan od razloga zašto je  Srbija tad doživjela realno neuspjeh al izgleda da Pešić uči na tuđim greškama. Jokic definitivno nije jedini razlog zašto su Srbi trenutno po meni najkvalitetnija ekipa, Micic dokazuje i u reprezentaciji  zašto je najbolji bek u euroligi te mu je Pešić dao opravdano velike ovlasti u igri  što ovome apsolutno odgovara i praktički u njihovoj igri ce sve započinjati i završavati sa ovim duom Jokic&Micic naravno pod uslovom da ona ozljeda od juče nije ozbiljnije prirode. A kad pored ove dvojice imaš igrače poput Kalinića i Lučića onda je to privilegija jer ova četvorka je izuzetno kompatibilna te jedina šteta za njih je što nema Bogdanovića jer onda bi to bila petorka iz snova za europske razmjere. Meni je jednostavno  zapanjujuće koliko su ova dvojica prilagodljivi igrači sa odličnim kosarkaskim IQ-om te sa sposobnosću da se maksimalno žrtvuju za svoje ekipe i to je po meni također veoma veoma velika kvaliteta Srbije. Jaramaz je recimo također taj tip igrača i to je trojka koja ce Srbiji donositi izuzetnu kvalitetu u  obrani bez koje je teško nešto osvojiti te nije Pešič lud zato jer se odrekao Teodosica a stao iza Jaramaza. Od ostalih definitivno ce Nedovic, Guduric i Bjelica donositi dosta napadački jer radi se o igračima koji su vrhunski indvidualci sa odličnim šutom za tri što je veoma bitno kad imaš Jokića u ekipi koji veoma lagano stvara višak. Također Marinkovic i Dobrić  su isto igrači koji su odlični šuteri  za tri i te im veoma odgovaraju ove sporedne uloge u kojima oni mogu najviše dati. Još jedna stvar koja pokazuje koliku širinu imaju Srbi, je Nikola Milutinov na poziciji back-up centra a radi se o vjerovatno najboljem centru eurolige uz Tavaresa  i po meni oni ne ovise o  Jokiću toliko  ko recimo Slovenija o Dončiću a pogotovo Grčka o Giannisu.  Suma sumarum, ekipa sa veoma velikom indvidualnom kvalitetom koja je izuzetno  kompatibilna sa veoma jasnim podijeljenim ulogama sa mačkom na klupi koji koliko god ponekad djeluje šašavo ipak zna znanje što se tiče košarke i još jedna stvar očekujem  da ce oni u Njemačkoj imati veoma veliku podršku te me nece čuditi ako Srbija u određenim utakmicama bude imali domacinsku atmosferu plus potencijalno  veoma dobar ždrijeb do polufinala i zato njima dajem najveće šanše.

 

2. SLOVENIJA

Na drugo stavljamo zahuktale Slovence koji neznaju za poraz vec 12 utakmica. Nema se tu što puno pričati, radi se o također vrhunskoj ekipi predvođena vjerovatno najvećim europskim talentom ikada i trenutno jednim od najboljih igrača svijeta te kapetanom  Goranom Dragićem koji je i dalje klasa s 36 godina. Slovenija je vjerovatno u stanju igrati estetski najljepšu košarku sa puno postignutih poena, prvenstveno zato jer u ekipi imaju Dončića koji izuzetno lako kreira kvalitetne situacije za ostale koji su svi redom vrhunski šuteri za tri i  maksimalno forsiraju brzu košarku u kojoj oni plivaju ko riba u vodi. Također ko i Srbija, oni su uz veliku indvidualnu kvalitetu također  izuzetno kompatibilna ekipa sa jasno određenim ulogama kojima praktički svima veoma odgovaraju jer to i inače igraju u svojim klubovima međutim za razliku od Srbije ipak nemaju toliku širinu u rosteru pogotovo na unutrašnjim pozicijama gdje puno previše ovise o Tobeyu a koji je inače poznat po tome da veoma lako ulazi u probleme sa osobnim greškaama što može biti veoma veliki problem za Sloveniju pogotovo u eventualnoj utakmici protiv Srbije jer Tobey teško i nikako može čuvati Jokića a udvajati njega je velik rizik jer se radi o vanserijskom dodavaču tako da ce biti zanimljivo kako ce se Sekulić pripremiti za takve match-upove iako njihova olakotna okolnost je što imaju Vlatka Čančara kao krilnog centra koji je u stanju  igrati kvalitetno  i na centarskoj poziciji određeno vrijeme i on je po meni najvažniji njihov igrač nakon Dončića jer donosi puno toga na oba kraja parketa. Ukratko to je to što se tiče Slovenije, vrhunska ekipa međutim zbog tog nedostatka širine na centarskoj poziciji ipak prednost Srbiji plus se nalaze u uvjerljivo najtežoj skupini gdje nije nerealno da završe drugi ili treci što ih može potencijalno odvesti na Srbiju ili Grčku u četvrtfinalu a to definitivno nije lagan ždrijeb al ipak očekujem da izađu kao prvi iz te grupe međutim nece im biti lako.

 

3. GRČKA

 

Realno sam ih moga staviti i na prvu poziciju jer kvalitetom su al pari Sloveniji i Srbiji međutim nekako više ipak vjerujem ovima iako me nece čuditi ako Grčka osvoji jer osim kvalitete ih i ždrijeb potencijalno mazi s obzirom da mogu do finala bez da se susretnu s Srbijom i Slovenijom do finala ali isto tako s druge strane  mogu i na Francuze u četvrtfinalu koji im mogu parirati fizikalijama.   Vidjeli smo jučer koliki taj  fizički potencijal imaju, naravno Giannis predvodi po tom pitanju međutim njegova braća također su izuzetno moćna po tom pitanju tako da se radi o vjerovatno fizički najmočnijoj reprezentaciji na ovom prvenstvu jer papagianiss ce biti spreman a i papapetrou vjerovatno a to su dvojica igrača koja ti također donose dosta po pitanju fizikalija. Itoudis uspijeva zasada iz Giannisa izvlačiti ono najbolje što se i očekivalo jer radi se o možda i najkvalitetnijem europskom treneru tako da je ovo skroz neka druga verzija Giannisa u odnosu na Svjetsko prvenstvo  gdje ga se često koristilo na skroz krivi način. Najveći upitnik oko Giannisa koji je trenutno vjerovatno najbolji igrač  u Nba ligi su Fiba pravila koja njemu ne odgovaraju toliko ko recimo Nba pravila međutim pokazaje da to i nece biti toliki problem ko što je bilo u prošlosti upravo zbog načina što ga Itoudis koristi na pravi način ali i zbog velikog šuterskog napretka u zadnje vrijeme iako se mora priznati da ta pravila njega ipak malo više koče nego recimo Jokića a pogotovo Dončića  što može biti faktor u odlučujućim utakmicamaa. Suma sumarum,  Grčka djeluje također vrhunski  kao i ostala dva favorita, vrhunski je to posloženo i obrambeno ce dominirati prvenstvom  međutim postoji jedno oružje protiv kojeg bi oni mogli imati veliih problema u napadu  a to je zona i baš me zanima na koji ce način to riješavati iako prisustvo Dorseya ce deinitivno olakšati posao  Itoudisu al to je jedan od faktora zašto mi nemogu ispred Srbije i Slovenije međutim ponavljam ove tri ekipe su podjednake i nijanse ce odlucivati po meni na ovom prvenstvu.

 

4. FRANCUSKA 

 

Moram priznati da su me malo razuvjerili u ovim pripremnim i kvalifikacijskim utakmicama, igraju dobru  košarku pogotovo obrambeno je to beton kad Gobert baci sidro ispod koša a još pored sebe ima Yabuselea koji je vrhunski obrambeni i oni su definitivno najbolji obrambeni centarski dvojac i nece nikome biti lako proci pokraj njih. Obrana je definitivno forte Francuzima međutim imaju i veliku kvalitetu  u napadu, nemaju dominantnog igrača u napadu ko prethodno navedene ekipe međutim Fournier je igrač koji protiv svake ekipe može ici na plus 20 pogotovo kad ti blok postavlja Gobert a isto tako Okobo je odličan strijelac koji zasada djeluje i više nego dobro tako da tu očekujem puno od njih dvojice iako sam i dalje dojma da bi im mogla nedostajati kreativnost De Coloa u određenim trenutcima. Uz Okoba mi i Luwawu djeluje dosta dobro, on je pravi two-way igrač koji ce pokušati nadomjestiti nedostatak kapetan Batuma na toj krilnoj poziciji te se s njim zatvara petorka koja djeluje stvarno dobro iako ce Collet vjerovatno započinjati s Heurtelom al očekujem Okoba u završnici. Teško je i ovoj ekipi naci neke slabe točke jer stvarno imaju kvalitetu na obe strane parketa, široki kadar i ono što je izuzetno bitno itekako su kompatibilni tako da je njihova jedina mana što nemaju superstara ko prethodne navedene ekipe i zato dajem ipak njima prednost u odnosu na Francusku.

 

5. LITVA

 

Litavci me zasada nisu dojmili iako se radi o veoma kvalitetnoj grupi indvidualaca međutim kombinacija Sabonis&Valanciunas i dalje ne funkcionira niti vjerujem da ce funkcionirati na eurobasketu jer jednostavno nisu kompatibilni te obojica bolje izgledaju kad nisu zajedno na parketu tako vidjet cemo da li njihov izbornik ima petlju dati prioritet na centru Sabonisu koji je realno trenutno bolji igrač a Valanciunasu dati ulogu s klupe. Valanciunas nije lik koji ce to tek tako prihvatit i zato kažem da je upitno hoce ili izbornik imati petlju to presjeći. Kuzminskas se vratia i on bi po meni mora biti prva opcija na četvorci jer on ti donosi puno bolji spacing u napadu od Sabonisa na četri a to je preduvjet da Litavci igraju košarku po kojoj su poznati. Grigonis igra odlično i često na sebe čak preuzima kreaciju jer Jokubaitis često nedorečen te zasada nije pokaza da on može biti taj koji predvoditi Litvu na toj playmejkerskoj poziciji ko što je recimo radia Kalnietis  u svojim najboljim danima a ni Lekavicius po njihovu žalost ne pokazaju ništa bolju igru. Brazdeikis je igrač koji definitivno ima napadačku kvalitetu i dosta je mocan jedan na jedan iako zna češto precijeniti sebe međutim moraš imati nekog koji i izlazi iz određene koncepcije, također je šuterski dosta jak i po tom pitanju oni ne bi trebali imati problem jer imaju uz njega i grigonisa, još i giedraitisa. Ko što vidite, indvidualno jaka ekipa međutim nisu kompatibilni al olakotna im je okolnost što to mogu postati do Eurobasketa. I još jedna zanimljiva  stvar, imam dojam da ce u grupi B biti borba tko ce biti na poziciji četiri koja potencijalno možda donosi i lakši ždrijeb od čak pozicije jedan a definitivno bolji od pozicija 2. i 3. tako da se ne trebamo čuditi ako bude tankiranja. 

6. NJEMAČKA

 

Sigurno ekipa koja je možda i  najpogođenija izostancima jer su ostali bez Klebera, Pleissa, Hartensteina, Wagnera, Bonge a Theis je upitan iako cu ja ovo napisati kao da ce on igrati. On je im je izuzetno bitan i bez njega su u velikom problemu te praktički od pozicije na kojoj imaju čak višak kvalitetnih igrača ce doci do toga da ostaju samo na voigtmanu te thiemanu a tako ce se otvoriti velika rupa na četvorci jer obojica mogu igrati obe pozicije međutim u izostanku theisa bi morali igrati samo na centarskoj poziciji. Ovo što sam gleda, dosta su čvrsti obrambeno dok napadački standardno ovise o produkciju Schroedera koji je odličan igrač za ovu razinu i može svakoj ekipi raditi velike probleme. Weiler-babb im donosi puno toga obrambeno jer radi se uz walkupa o možda i najboljem obrambenom na perimetru u  Euroligi, lo je izrasta u odličnog playa samo što je pitanje koliko mu odgovara neka uloga od 10-15min na parketu međutim činjenica je da imaju tri odlična beka plus Obst koji je čisti šuter i on može biti itekako bitan igrač za ovu ekipu al vidit cemo kako ce funkcionirati ta bekovska linija. Wagner na krilu je budućnost Njemačke i po onom viđenom ce biti veoma bitan igrač Njemačkoj na ovom Eurobasketu. Oni su domaćini te to isto može igrati ulogu iako nisu Njemci poznati po nekoj fanatičnosti  u košarci međutim možda iznenade. Nalaze se u tzv. skupini "smrti" sa Litvom, Francuskom, Slovenijom, BIH te Bugarskom i ko što sam vec napomenia, pozicija B4 bi mogla biti veoma poželjna i baš me zanima kako ce se Njemačka ko domacin postaviti tj hoce li kalkulirati

7. TURSKA

 

Kvalitetom vjerovatno i nisu na sedmoj poziciji međutim završnica se igra u Njemačkoj a svi znamo kakvu su atmosferu sposobni napravitii fanatični Turci tako da njih očekuje domaćinski teren u Berlinu. I oni su baš šuterska ekipa koja se lako zapali u takvim uvjetima tako da mogu biti itekako opasni plus im ždrijeb i ozljede u Španjolskoj ekipi idu itekako na ruku. Eto, to su razlozi zašto Turska na sedmoj poziciji a ne realno Italija ili Hrvatska   koje su  objektivno kvalitetnije ekipe. Uglavnom, oni imaju izuzetno mocnu tu vanjsku liniju koja je možda nakon Slovenske i napadački najpotentnija na cijelom prvenstvu  međutim imaju veliku rupu na poziciji četri koja ce im predstavljati problem na obe strane parketa. Očekujem da tu Ataman pokuša sa Osmanom međutim njima je onda  problem skok u tom nekom small-ballu jer ni Sengun a ni Sanli nisu baš dominantni skakači na ovoj razini tako da Atamanu nece biti nimalo lako riješiti tu situaciju. Uglavnom  ova ekipa kvalitetu al isto tako i ima velike nedostatke te valja vidit može li im "domaci" teren anulirati te nedostatke.

 

8. HRVATSKA

 

Malo smo nazadovali u mom power-rankingu 🤣 al to je prvenstveno zbog domacinskog terena Turaka jer po meni smo kvalitetnija ekipa međutim moram malo gledati širu sliku . Dojam realno  i nije nešto jer to i dalje izgleda estetski dosta loše međutim ima i određenih pozitivnih stvari. Tu prvenstveno mislim na Simona koji pokazuje da može i dalje u napadu igrati dosta dobro na lopti a to je nešto što je ovoj ekipi prijeko potrebno jer smo u kroničnom nedostatku kreativnosti. Iskreno i dalje vjerujem u ovu ekipu međutim potrebna im je jedna prava utakmica koja bi nas napunila neophdonim samopouzdanjem jer dojma sam da nam je to realno trenutno možda i najveći problem. Uz to naravno i nedostatak pokretljivosti u napadu, moramo se ubrzati a i u obrani igrati sa puno više energije nego jučer jer u suprotnom nemamo što tražiti protiv najačih ekipa i ključna stvar puno više koncentracije, nmž se ekipi s ovoliko dobrih indvidualaca dešavati onoliko kardinalnih grešaka. Utakmica protiv Grčke je ključ jer ako tu uspijemo parirati njima, to definitivno može biti veliki poguranac za nastavak prvenstva međutim to trenutno ne djeluje kao realna opcija iako na papiru mislim da imamo materijala za zagorčati im život. Definitivno smo najveća enigma na prvenstvu, nebi me čudilo da odigramo vrhunski turnir a isto tako ni da ispadnemo od Češke recimo iako smatram da te knock-out  utakmice jednostavno moramo pobjeđivati napokon protiv objektivno slabijih protivnika. Zaključak je da smo ekipa sa velikom indvidualnom kvalitetom prvih 6 igrača međutim nismo baš kompatibilni niti imamo širinu i ovo je neka koliko-toliko realna naša pozicija trenutno.

 

9. ITALIJA

 

Talijani su sigurno ekipa koje ce uz Slovence ispucati najviše trica, jednostavno to je njihov forte i jedini način na koji ova ekipa može nauditi ostalim velikim ekipama na ovom eurobasketu. Oni su čista suprotnost nama recimo jer mi sa dva centra praktički igramo a oni bez pravog centra međutim smatram da taj njihov stil igre može biti potencijalno opasan za sve ekipe jer su strašno nepredvidljiva ekipa koja na svoj dan doslovno može torpedirati svakoga . Na klupi Pozzeco koji je idealan izbor za ovaj roster a i općenito za reprezentaciju, on je nešto ala Aco što se tiče motivacije tako da očekujem Talijane koji ce moci igrati sa svima jer imaju kvalitetu plus domaci teren u grupi bez obzira što su prekjučer visili dobar dio susreta protiv Ukrajine. Njima je ključ da Mannion koliko toliko uspije vratit se na prošlogodišnju razinu i realno mi puno bolje djeluje nego u Virtusu međutim nisu to igre ko na Olimpijskim i dalje dok Fontecchio nastavlja sa odličnim igrama i on je možda čak njihovo najače oružje iako gallinari je bez obzira vec na godine  izuzetno mocan napadački igrač pogotovo u ovoj ulozi kad praktički igra centra. Uglavnom ekipa sa jasno izraženim kvalitetama a isto tako s druge strane s jasno izraženim manama jer namaju pravog centra al ponavljam ekipa koja može zagorčati svakome.

 

10. ŠPANJOLSKA

 

Njih sam ispratia čak u tri utakmice i ono nije to sad djelovalo nešto loše a ni pretjerano dobro, jasno se vidu konture igre gdje se puno toga polaže u pick igru browna te hernangomeza što zasada djeluje izuzetno dobro pogotovo bi Willy trebao imati veliki turnir ispred sebe što se tiče neke indvidualne statistike. Veliki hendikep im je ozljeda Llula koji i dalje doprinosi dosta međutim morati ce vecu ulogu dobiti brizuela koji je zanimljiv igrač sa odličnim šutom al valja vidit može li na ovoj razini ponoviti predstave koje je znao imati u Unicaji. Također očekujem od Juancha da digne razinu svoje igre iako njemu puno više odgovara neka sporedna uloga kao  u Kini međutim mislim da ce tu biti primoran malo više potegnuti  jer nema tko drugi. Neznan što bi više reka međutim nisam optimističan po pitanju Španjolske iako njih se nikad nmž otpisati al kažen kako mi realno djeluju i zato tek 10. pozicija

 

 

Edited by Bojdo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Francuzi su daleko od neke podmazene masine . Bice ovo prvenstvo poprilicno podjednako , kada su u pitanju ove glavne reprezentacije koje furaju na najvisi plasman. Slovenija,Francuska,Srbija,Grcka, Italija,Litvanija.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

ladno jeste 😄

 

Z1l4nPi.png

Ljudi jos ne shvataju koliku telesinu ima Jokic. Kako je juce  nekoliko puta sklanjao Janisa kao da je od papira, plus mi deluje masivniji u rukama, verujem da radi dosta u teretani.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Po toj logici svaka reprezentacija može nekoga da dobije ako joj je dan a ovoj drugoj nije. Naravno da neke mogu dobiti favorite u jednoj od deset utakmica, ali da se baš ta jedna(u kojoj ih sve ide) potrefi na dan prvenstva su 10%, zato i postoje favoriti koji imaju kontinuitet a ne povremene polete. Mogu takve reprezentacije izbaciti jednog favorita ali vec dva teskooooo

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bojdo said:

Po toj logici svaka reprezentacija može nekoga da dobije ako joj je dan a ovoj drugoj nije. Naravno da neke mogu dobiti favorite u jednoj od deset utakmica, ali da se baš ta jedna(u kojoj ih sve ide) potrefi na dan prvenstva su 10%, zato i postoje favoriti koji imaju kontinuitet a ne povremene polaže. Mogu takve reprezentacije izbaciti jednog favorita ali vec dva teskooooo

 

nema svaka repka bas posadu amer-kruno-babo-hezonja-saric-zubac-zizic

 

nije sad fras posada ali 6-7 dobrih igraca je ovde

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zakon velikih brojeva je vec odavno trebao da se pokaže tačnim u njihovom slučaju. 

 

Pogrijesili su sa izborom tamnoputog igrača, njegove kreatorske sposobnosti su mrsave. Protiv Poljske ih je čupao 37-godisnji Simon, dakle čovjek koji je penzioner im je glavni bek-kreator. 

Puno je tu nekompatibilnih igrača. Bogdanovic i Hezonja jedan drugom smetaju na terenu. Možda ih fanatizam Sarica može podici, vidjecemo. 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

I meni je fascinantno kako hrvatski selektori prave greške u odabiru stranaca na poziciji pleja. Umesto da izaberu nekog organizatora igre (pass first), koji u rukama ne mora imati više od 5 do 10 poena, ali koji razigrava ostatak ekipe (za šut spolja bi se već pobrinuli Simon, Hezonja i Bogdanović), oni uzimaju profil igrača kakvog već imaju (prangijaš). Njima bi odlično legao neko poput našeg Stefana Jovića, dok je bio u prajmu.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...