Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Meni su OI u kosarci totalno nepotrebne i ne bih bio tuzan da se uradi kao sa fudbalom i sve svede na u23 takmicenje. Ionako se zna ko ce osvojiti zlato i onda ako se izgubi jedan mec u grupi (a USA je u drugoj), onda krene namestanje da se zavrsi na 3. mestu i to nema nikakvog smisla.

 

SP je vec druga prica - to USA ne shvata ozbiljno, a neki Mitchell ili Barnes ipak nisu Harden ili Durant pa da individualnim kvalitetom mogu da dobiju sve ekipe (jer timski to uglavnom izgleda veoma rastimovano). 

EP je najbitnije jer tu Srbija uvek ide na zlato - svaka cast na srebrima, ali mi vec 20 godina nemamo zlato ni sa jednog takmicenja i vreme je da se to promeni.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Meni su OI u kosarci totalno nepotrebne i ne bih bio tuzan da se uradi kao sa fudbalom i sve svede na u23 takmicenje. Ionako se zna ko ce osvojiti zlato i onda ako se izgubi jedan mec u grupi (a USA je u drugoj), onda krene namestanje da se zavrsi na 3. mestu i to nema nikakvog smisla.

 

SP je vec druga prica - to USA ne shvata ozbiljno, a neki Mitchell ili Barnes ipak nisu Harden ili Durant pa da individualnim kvalitetom mogu da dobiju sve ekipe (jer timski to uglavnom izgleda veoma rastimovano). 

EP je najbitnije jer tu Srbija uvek ide na zlato - svaka cast na srebrima, ali mi vec 20 godina nemamo zlato ni sa jednog takmicenja i vreme je da se to promeni.

Ok

15 hours ago, KfJ said:

Bice ovo poslednje veliko takmicenje za nas u dogledno vreme. 
Tj, Ako se EP uopste moze nazvati velikim takmicenjem. To je takmicenje za nas i Litvance dok ostale zhiga u predelu prepona za to. 
Ja bih i na ovo EP isao sa ekipim sastavljenom od igraca koji su izborili plasman tamo. 
 

Da se lozim na Jokicev nastup necu, 
sansa je bila prosle godine da se ode na OI. 
U ovoj zemlji jednostavno nema nikakvih prvih motiva za bilo kakvu akciju u bilo kojoj oblasti, sve je borba za neku korist. 
 

Cast izuzecima naravno, kao sto je Bogdan, nadam se da ce imati odlicnu sezonu. 

 

Ok

Link to comment
Share on other sites

Ja bogami mislim da će biti odlično prvenstvo. "Danas svi igraju košarku", posebno u Evropi, i ne verujem da će da bude previše blowout-a. Dolaze i mnoge istinske zvezde svetske košarke. Žao mi je samo što ne mogu sve da postignem pa i da uživo ispratim nešto jer pored mandatory mora sa porodicom sam prednost dao putovanjima na muzičke događaje u odnosu na ovo. Nekako mi je kod ovog EP (a i prethodnih koja su se igrala po istom principu) žešći turn off samo što se ne igra sve na jednom mestu pa da bude fešta. Ovako se sve malo razvodni.

 

I svetsko je profi, ima ovih bezveznih afričkih i azijskih reprezentacija, ali na evropljane kad dodaš USA, Australiju, Argentinu, Brazil i Kanadu - bude to dobro lemanje. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

U Nemacku trenutno moze da se udje, ali je veliko pitanje da li ce do septembra isto vaziti, jer je ovo prvi put posle dve godine da su ovako labavi uslovi.

To zavisi od trenutne epidemioloske situacije, u nekom momentu je moglo samo sa brzim testom, u nekom drugom momentu sa PCR testom, a bilo je dana kada je morao test + vakcina.

 

Tako da je najsigurnije da se vakcinises, tako ces sigurno moci da udjes plus da smanjis rizik za sebe i druge

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pripreme kreću 1. avgusta, NBA igrači se priključuju 10. avgusta.

 

Prijateljske za sada 17. avgust protiv Slovenije u Ljubljani i turnir u Hamburgu 19. i 20. avgusta (Italija, Nemačka, Češka).

 

25. avgusta kvalifikacije za SP protiv Grčke u Areni, 28. avgusta gostovanje Turskoj.

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Bogdan trenira sa loptom vec neko vreme, ali Eurobasket je vec prilicno blizu. Pripreme za NBA igrace pocinju za 15-ak dana. Realno Bogdan je postao prilicno injury prone igrac, a Atlanta koja ga placa blizu 20 milki godisnje sigurno ne zeli da im rovit igrac ide na neko prvenstvo koje ne zarezuju.

Spisak je otklonio svaku sumnju, ja se ne secam da je neko dodavan naknadno na spisak (ne racunam one ispod crte).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...