Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Veliku gresku je napravio Tristan dolaskom u Partizan

Vise je igrao u Realu,i bio bi izabran na draftu(makar druga runda)

u svom godistu je bio najbolji Evropi,

evo njegov bivsi saigrac Spagnolo,Procida,pa i Jovic su izabrani,jos mnogi drugi....

 

Nesto slicno je i u fudbalu Motika,ej ides iz Nemacke,da bi sedeo ovde.....

pa nijedan igrac iz blizanaca ne bi mogao ni da nosi vodu ovima iz Bajerna

 

Što se stranaca tice,ja mislim da Aba liga jedina nema ogranicenje u Evropi,svuda je 6,

a kod nas bi trebalo 4,ako mislimo uopste da se kvalifikujemo za neka prvenstva

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vlaDixXx said:

Veliku gresku je napravio Tristan dolaskom u Partizan

Vise je igrao u Realu,i bio bi izabran na draftu(makar druga runda)

 

ako je zaista ono što je projekcija, željko će to videti na treningu i iskoristiti na utakmici

po meni je ovo hrabar potez vukčevića u smislu da ne ide linijom manjeg otpora, da mu menadžer shodno reputaciji nađe klub gde će da igra 30 mins šta poželi

Link to comment
Share on other sites

Pa sledece godine ce imat 20 godina, vazno je da mu nadju minutazu sledece sezone, nije jos kasno za njega kada je NBA u pitanju  . Mada trebao je da otakci Raskovica i predje kod Miska, ako mu je NBA bio prioritet.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Sudeci po intervjuu Micica za Arenu je Bogdanovic definitivno out. Barem je to moja interpretacija izjave "Mnogo mi je zao Bogdanovica.", u kontekstu reprezentacije.

Problemi golemi, imam utisak da i Lucic nece igrati cim su najavili operaciju. Sve ce to biti nekako "resevanje problema u hodu" a videli smo koliko je savez sposoban za takve stvari zadnjih nekoliko nedelja. Fakt je da 2 od 5 igraca prve petorke opet nece igrati prvenstvo - tu smo jedini u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, berti said:

Hipoteticki, sta bi bilo sa Jokicem da nije otisao u nba. Da li bi uopste postao veliki igrac ili bi tavorio i propadao.

 

možda bi u nekoj drugoj nba ekipi bio doživljen kao klasični centar sa tako vanrednim dodavanjima.

ne verujem da bi takav talenat igde i u bilo kakvom kontekstu propao. 

 

verovatno ne bi svako dao njemu ključ u ruke ali na treningu se sve vidi, nema šaje da bi ljudi koji se bave košarkom to prevideli, pod uslovom da je on ozbiljan

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 8:25 PM, vlaDixXx said:

Veliku gresku je napravio Tristan dolaskom u Partizan

Vise je igrao u Realu,i bio bi izabran na draftu(makar druga runda)

 

 

 

 

Tristan je u Realu igrao po 5 minuta na svakoj drugoj  utakmici, kada su im 2 igrača na njegovoj poziciji bila povređena. Kada su se oni vratili, on je ispao iz tima i uopšte se nije skidao više. 

Ove godine očekujem veću i konstantniju minutažu za njega. Al ok, videćemo kako to ide. Kako god, to ne menja činjenicu da tamo nije mogao da ostane i da očekuje da uopšte bude u timu, a kamo li da igra sa nekom većom minutažom.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Redstar0356 said:

Za kvalifikacije umoran a za igranje kola u kasne sate odmoran.  Super primer

Djipao bi i ti da si potpisao ugovor od 270 miliona😀

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Shvatiću to kao kompliment. 

 

P.S. Nikako da ti kažem, ali dobar ti je avatar.

 

Sumirala si i moje razmišljanje na tu temu, ako misliš da je to pohvalno, eto :lol_2:

 

Bold: Hvala, gledam da mi se avatar uvek odnosi na basket-related temu koja mi je u tom trenutku u fokusu. Žao mi je što nekako ne mogu da vidim istoriju svojih avatara, ali koliko se sećam držao sam Bogdana za SP u Kini, pa zbog jinxa ne želim da ga imam i sad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Manu said:

 

Sumirala si i moje razmišljanje na tu temu, ako misliš da je to pohvalno, eto :lol_2:

 

Bold: Hvala, gledam da mi se avatar uvek odnosi na basket-related temu koja mi je u tom trenutku u fokusu. Žao mi je što nekako ne mogu da vidim istoriju svojih avatara, ali koliko se sećam držao sam Bogdana za SP u Kini, pa zbog jinxa ne želim da ga imam i sad

 

Meni jeste. 😆🙈

 

E da, i ja gledam da uklopim avatar s nekom trenutnom temom. Tokom sezone mi je obično Dame, zbog nika jbg, sem što sam polovinom ove bila u fuck-this-shit fazi pa sam ga skinula hah. A Bogdana sam stavila iz polu-revolta polu-saosećanja jer on neće biti na EP. Plus sa Teom na kaveru jer Bogi+Teo je fav bromance ❤️

Edited by DameTime
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Србија се тестира у Љубљани и Хамбургу, испраћај за ЕП са Грцима у Арени

Репрезентација Србије ће припреме за мечеве са Грчком и Турском у квалификацијама за Светско првенство 2023, па и Европско првенство, почети 1. августа.

За разлику од претходних година кад су тренирали у Пиониру, па и од градске вреве и високих температура „бежали“ на планину – Копаоник је дуго био база Орлова – наши репрезентативци ће овог лета бити на припремама у Спортском центру ФС Србије у Старој Пазови.

Очекује се да ће Пешић на окупу имати комплетан тим 10. августа кад НБА играчи могу да се прикључе.

За сада су заказане три пријатељске утакмице, против Словеније у Љубљани (17. август) и на Суперкупу у Хамбургу. Први противник (19. августа) нам је Италија, зависно од исхода дан касније играмо против Немачке или Чешке.

Остаје да се види ко ће се од репрезетнативаца овог пута одазвати на позив селектора Пешића. Ако је јулски прозор квалификација за многе био преблизу завршетка сезоне, па им је био потребан умор и опоравак, сада су сви имали довољно времена за то. Уосталом, сада су повезане две веома важне акције.

Колико је важно победити Грчку и Турску у овом прозору квалификација за СП, није потребно посебно причати. А шта за Србију значи медаља са Европског првенства, сви добро знамо.

И зато – баш као што је одмах после утакмице у Нишу и тог тешког пораза од Белгије рекао и селектор Светислав Пешић, сада је време да се мобилишу сви. Они који су тада били у тиму, али и они који нису. Клубови, кошаркашке интитуције.

Ако је потребно подсећати, Србија у првој рунди Европског првенства игра у Прагу, где ће јој ривали бити: Холандија, Финска, Пољска, Чешка и Израел. Четири екипе иду у завршницу која ће се играти у Берлину.

 

Јокић и Адетокунбо у Београдској арени

Никола Јокић и Јанис Адетокунбо, МВП играчи НБА лиге у последње четири године, укрстиће копља 25. августа у Београдској арени.

КС Србије је одлучио да „испраћај” Србије на Европско првенство буде у нашој највећој дворани, јер се између осталог процењује да ће интересовање за меч екипа које ће бити кандидати за медаљу на ЕП бити велико.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...