Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

On 7/3/2022 at 10:04 PM, Snjofko said:

Posle se pljuje Beograd. Preselite repstaciju iz Beograda kme kme. Mi bar imamo struju sirotinjo buahahahahahahaha

O, Boze, ovo je bio sarkazam. Admin me banuje ceneci da imam jedno primitivno misljenje o odredjenoj temi, a u stvari sam sa postom kritikivao to misljenje. No, dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja ti verujem da jeste ali ne zato sto dobro poznajem tvoj forumaski opus nego zato sto mi je prosto nemoguce da neko ozbiljno napise nesto toliko jadno

problem je sto to sto si napisao uopste ne funkcionise kao sarkazam
moras malo bolje da nakalibrises isti jer ti ide od ruke koliko i upotreba instrumentala u funkciji sredstva

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se vracao toj temi, nisam umro jer sam banovan. Ako sam nekog uvredio, izvinjavam se, nije namera bila i to mi je bitnije da kazem umesto da kukam nad banom.

 

 

 

Sto se tice spiska od 22, zao mi je jedino sto nema Andjusica. 

 

Ogroman broj cetvorki na spisku, a u sustini ne bih vodio nikoga od klasicnih - Smailagic, Kuridza, Davidovac, Simanic, cak bih i Bjelicu stavio primarno na 5.

 

Bekovi tanki defanzivno, ali to smo i znali, jbg, idemo da damo stotku svakome 😁 Ne znam da li je izricito negde receno da ne igra Bogdan, ja mu se i dalje nadam ako bude mogao. Ne mislim da to sto nije na spisku ista znaci po pitanju igranja jer svi smo vec znali kakva je situacija oko povrede. Zdravom Bogiju ne trebaju spiskovi da dodje.

 

 

Ovo mi je nekih idealnih 12.

 

Micic, Teodosic, Avramovic
Guduric, Nedovic
Lucic, Jovic
Kalinic, Pokusevski
Jokic, Milutinov, Bjelica

 

U Petruseva ne verujem trenutno, nadam se da ce se to promeniti u buducnosti, Koprivica i Ristic nisu za 12, verujem da Bjelica moze uzeti ulogu treceg centra i pomagati na cetvorci po potrebi. Nadam se i da i da nije egoista i da ce prihvatiti tu neku manje bitnu ulogu u reprezentaciji jer je trenutno daleko od onog starog koji je bio jedan od 2,3,4 nosioca ekipe.

 

Naravno, ovaj sastav je napravljen uz nadu da ce Pokusevski i Jovic pokazati da su spremni vec sada i to mi je velika zelja jer je njihov plafon daleko visi od svih alternativa na njihovim pozicijama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gledam sad ko nije na spisku od 22, kakvu bi jednu veteransku reprezentaciju mogli da sastavimo, mogli bi da se posibamo sa svima 😁

 

Jovic, Markovic
Andjusic, Paunic, Milosavljevic
Simonovic, Lazic
Kaminski, Lesic
Marjanovic, Raduljica, Stimac

 

 

Onda bi mogli jedan mladjani tim da sastavimo za sibanje da prodjemo grupu

 

Uskokovic, Milijasevic
Koncar, Djurisic, Trifunovic
Lazarevic, Nakic
Ilic, Novakovic
Pecarski, Vukcevic

 

I iskren trud da napravim trecu, najgoru mogucu reprezentaciju od svih potencijalnih reprezentativaca

 

Rebic, Novak
Panter, Radanov
Zagorac, Dangubic, Todorovic
Mitrovic, Bircevic
Gagic, Kuzmic, Apic

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Snjofko said:

Ne bih se vracao toj temi, nisam umro jer sam banovan. Ako sam nekog uvredio, izvinjavam se, nije namera bila i to mi je bitnije da kazem umesto da kukam nad banom.

 

 

 

Sto se tice spiska od 22, zao mi je jedino sto nema Andjusica. 

 

Ogroman broj cetvorki na spisku, a u sustini ne bih vodio nikoga od klasicnih - Smailagic, Kuridza, Davidovac, Simanic, cak bih i Bjelicu stavio primarno na 5.

 

Bekovi tanki defanzivno, ali to smo i znali, jbg, idemo da damo stotku svakome 😁 Ne znam da li je izricito negde receno da ne igra Bogdan, ja mu se i dalje nadam ako bude mogao. Ne mislim da to sto nije na spisku ista znaci po pitanju igranja jer svi smo vec znali kakva je situacija oko povrede. Zdravom Bogiju ne trebaju spiskovi da dodje.

 

 

Ovo mi je nekih idealnih 12.

 

Micic, Teodosic, Avramovic
Guduric, Nedovic
Lucic, Jovic
Kalinic, Pokusevski
Jokic, Milutinov, Bjelica

 

U Petruseva ne verujem trenutno, nadam se da ce se to promeniti u buducnosti, Koprivica i Ristic nisu za 12, verujem da Bjelica moze uzeti ulogu treceg centra i pomagati na cetvorci po potrebi. Nadam se i da i da nije egoista i da ce prihvatiti tu neku manje bitnu ulogu u reprezentaciji jer je trenutno daleko od onog starog koji je bio jedan od 2,3,4 nosioca ekipe.

 

Naravno, ovaj sastav je napravljen uz nadu da ce Pokusevski i Jovic pokazati da su spremni vec sada i to mi je velika zelja jer je njihov plafon daleko visi od svih alternativa na njihovim pozicijama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gledam sad ko nije na spisku od 22, kakvu bi jednu veteransku reprezentaciju mogli da sastavimo, mogli bi da se posibamo sa svima 😁

 

Jovic, Markovic
Andjusic, Paunic, Milosavljevic
Simonovic, Lazic
Kaminski, Lesic
Marjanovic, Raduljica, Stimac

 

 

Onda bi mogli jedan mladjani tim da sastavimo za sibanje da prodjemo grupu

 

Uskokovic, Milijasevic
Koncar, Djurisic, Trifunovic
Lazarevic, Nakic
Ilic, Novakovic
Pecarski, Vukcevic

 

I iskren trud da napravim trecu, najgoru mogucu reprezentaciju od svih potencijalnih reprezentativaca

 

Rebic, Novak
Panter, Radanov
Zagorac, Dangubic, Todorovic
Mitrovic, Bircevic
Gagic, Kuzmic, Apic

Ova treca bi jedva FMP dobila 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mirise na ljubimce Kuridzu i Ristica

 

Inace Novakovic nije mlad igrac,ima 27 godina

 

Andjusic pre Monaka u francuskoj,evrokup ekipi 20poena uz 40 posto za 3

 

Neverovatno da niko ne spominje ni Nenadica,imao je 16 poena u poljskoj ligi,

kao ni plejmejkera Novaka Musica,isto u Poljskoj igra jako dobro

 

Paunic i Milosavljevic,odavno nisu oni stari,sto zbog povreda,godina,tesko se upisuju u strelce,a kamoli dalje

Nakic jako slabo igrao u Andori,njegov bivsi klupski kolega Samar,vec u EL

 

Tanak roster,vec kroz 2,3 godine,plasman na svako takmicenje bice veliki uspeh

 

Talenata ima puno,jednostavno ne dobijaju sansu,u svakom sportu je tako

 

Pogledajte rukomet,retko ko to igra,katastrofa se radi,ali uvek izlaze veliki talenti

Sto se sporta tice,nemamo premca u evropi,samo da se dozovemo pameti,uvek nam je sladje tudje

Link to comment
Share on other sites

vidim da se nastavlja seljacka praksa da igraci o svom ucescu/neucescu na nekom takmicenju saznaju sa tvitera

bio sam ubedjen da curry tako nesto nece dozvoliti, ali avaj

pritom ne mislim da je to licno njegov posao, ali ima tu jos ljudi oko tima, bilo je i nekih tim menadzera kuraca palaca, veliki broj ljudi koji prima platu u kss

i da nema nikoga ko je u relativno redovnom kontaktu sa igracima...ja stvarno ne kapiram

posle ce naravno da se kuka kako ne postoji kult reprezentacije, i kako igrace boli k da se cimaju

i treba da ih boli

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, ali otkad se to nekom Anđušiću javlja da neće biti na spisku. Realno potpuno nebitan igrač iz ugla reprezentacije i deveti ili deseti bek. U prevodu, dobrodošao je za te prozore. Takođe, možda se nije stavio na raspolaganje za ovaj sada prozor. Sve i da je saznao iz novina da nije na širem spisku, to nije način da reaguje. Mislim, jel javio neko Luki Mitroviću, dečko je doktor za Kuridzu i Ristica.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

ja negde podrazumavam da se sa tih nekih 30-ak igraca sa sireg spiska relativno redovno komunicira

potpuno nebitan igrac lako sa 1-2 povrede + 1 spremanje za ugovor zivota postaje neophodan...to smo bar imali prilike nekoliko puta da vidimo

mislim da nemamo luksuz da bilo koga sa tog sireg spiska olako otpisujemo

nije bitan andjusic kao takav vec sto se ista prica ponavlja iz godine u godinu, a neko u tom savezu ima u svom opisu posla odrzavanje kontakta sa potencijalnim reprezentativcima

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On svakako nikada nije neophodan. Odnosno, ukoliko je situacija sa nam je on neophodan, onda je manje više svejedno ko će nam igrati. Ok, moglo je možda da mu se javi da se ne uvredi baš ovoliko, ali drama ni oko čega. 

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

jeste nebitan, kazem opet

isto i ovo sto je izjavio imao sam sezonu kakvu sam imao zvuci kao da misli da je neko mudo

a u realnosti 16mpg, 7p i 1as

 

opet, bio je tu i u nekim prozorima cini mi se, pomogao kad je mogao

mozda ce nam trebati sutra, a bolece ga k, zato sto je nekom shonetu ilicu bilo mrsko da okrene telefon ili sta vec

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, medobrundo said:

možda se nije stavio na raspolaganje za ovaj sada prozor.

Stavio se na raspolaganje. Kari ga nije uvrstio zbog neuigranosti (kasnio je zbog duže sezone). 

 

Svejedno, to nije način kako se treba ophoditi prema (povremenim) repstaticima. Podržavam @NikadProtivKaline u ovome.

"Ćelava prevara" ušao u Karija 😕

 

disclaimer: nemam insta i zaključujem po onome šta se ovde i u javnosti piše. Ako mu je pak na neki način saopšteno, onda je jajarski od Andjuše da reaguje ovako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

mozda ce nam trebati sutra, a bolece ga k, zato sto je nekom shonetu ilicu bilo mrsko da okrene telefon ili sta vec

 

sve kapiram ali mozda nam je trebao sad pa ga je boleo pajone? 

 

kari je, to je jasno po spisku u ova 22 ispostovao svakoga ko je dosao na prozore 

 

ne verujem da je zaljubljen u rileta kao sto neki tvrde 

Link to comment
Share on other sites

Andjusic je legitiman kandidat za borbu za 12.

 

Protiv Italije u kvalifakijama za OI

 

SRBIJA: Anđušić 27, Avramović 2, Bjelica 5, Davidovac, Dobrić 17, Jović, Kalinić 2, Marjanović 7, Micić 8, Milosavljević, Petrušev 22, Teodosić 5.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Kako ga je boleo pajone kad se stavio na raspolaganje čim je završio sezonu? 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/anusic-i-jagodic-kuridza-pod-znakom-pitanja-za-belgiju/424162

 

ja ne mogu ništa da zaključim iz te vesti (i bez nje sam nudio "what if..?" opciju koja počinje sa "možda")

ako ti znaš kako je tekla komunikacija njega i karija iz ovog infoa, super

 

 

--

ja sam svestan da uvek dajem za pravo selektoru, jer selektor selektuje sastav ali mi se ne dopada da igrač bude apriori u pravu zato što je bacio 3x smajlija na tviteru

isto važi i za nedovića onomad i koga već

Link to comment
Share on other sites

Kako je tekla komunikacija, ne znam. Znam ono što može da se pročita na sportskim web stranama. 

Tu je pisalo da Andjušić neće biti uključen Karijevom odlukom zbog neuigranosti (manjka vremena za trening) sa ostatkom tima. 

To i andjušić potvrdjuje

 

Quote

Reprezentacija je za mene pre svega velika čast i uvek sam bio tu, da se odazovem pozivu. Baš iz tog razloga sam odmah po završetku sezone u Monaku, odmah po sletanju iz Liona u tri sata ujutru (posle majstorice) krenuo i došao u Beograd misleći da cu biti deo tima. Verovao sam i spremao se za to. Ništa od toga nije bilo, jer kako je rečeno, bilo je malo vremena za trening sa ekipom. Po dogovoru, i to sam, naravno, prihvatio

https://sportske.net/vest/kosarka/andusic-otvorio-dusu-dogovor-je-bio-drugaciji-470485

 

To je naravno, legitimno pravo selektora. 

 

Samo sam reagovao na tvoj i Medin stav da se nije odazivao kad je bio u mogućnosti. Sad je jedino bio i stavio se na raspolaganje. 

 

Obe strane navode slično zašto Andjušić nije igrao u zadnjem prozoru. Ne znam šta drugo može da se pretpostavi i na osnovu čega? 

 

Osim toga, jedino sa čime imam problem je seljački odnos KSS prema nekim repstativcima, i što se ponavljaju neke neprimerene stvari. 

 

Inače nemam zamerki za Karija što je pravio ovakav ili onakav spisak, niti mu šta prebacujem, čisto da napomenem, mada si ti već imao prillike da vidiš moj stav o repki kad smo kratko menjali mišljenja u par navrata. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Osim toga, jedino sa čime imam problem je seljački odnos KSS prema nekim repstativcima, i što se ponavljaju neke neprimerene stvari. 

E, al' znaš li ti koja je muka naći čoveka koji će voditi evidenciju o  30-35 ljudi koji su širom sveta, povremeno slati mejlove ili pričati sa njima o dešavanjima, planovima i odlukama?

 

Sramota.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...