Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 hours ago, vlaDixXx said:

Nadam se da ce za siri spisak biti pozvani bekovi za buducnost:

18 godisnjaci Ilija Milijasevic i Paunovic iz Dinamika

Mislim da to stvarno nije realno. Ni jedan ni drugi nisu imali Bog zna kakvu statistiku u KLS (koja je miljama ispod ABA, koja je miljama ispod Evrolige), a sada bi da ih trpamo u reprezentaciju. 

 

Od mlađih, na širi spisak bi zvao Ilića iz Igokeje, Jovića iz Mege i možda Đurišića (jer ima potencijal da odigra dobru odbranu). Za ostale je rano, neka prvo nešto pokažu u seniorskoj košarci pa onda mogu u reprezentaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Statistika je bikini, moramo gurati bekove, zato sto posle 95 generacije, gotovo da ne postoje...

Opet to je širi spisak

 

Jovic se sprema za Nba(nece igrati sigurno) Ilic relativno mlad, Djurisica dugo povredjen  i nista specijalno nije igrao... 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo pozdrav forumskoj ekipi - dugo pratim (jos od starog foruma) pa sam resio da se registrujem. Motacu se najvise oko kosarkaskog topika pa rekoh da vas ovde sve pozdravim.
Neko moje vidjenje situacije oko drzavnog tima ovog leta.

Najidealniji moguci siri spisak:

PG: Micic, Teodosic, Avramovic
PG/SG: Nedovic, Jaramaz
SG: Andjusic, Sasha Stevanovic
SG/SF: Bogdanovic, Guduric, Dobric, Jovic, Trifunovic
SF: Lucic, Davidovac
SF/PF: Kalinic, Pokusevski
PF: Bjelica, Jagodic-Kuridza
PF/C: Smailagic
C : Jokic, Milutinov, Ristic, Petrusev, Koprivica

Upitni:
Povrede: Micic (zglob), Lucic (ledja - hronicno), Bogdanovic (koleno), Andjusic (povreda - ne znam detalj)
Ugovor: Jokic, Stevanovic, Jovic
Ugovor + duga sezona: Bjelica
Tkzv. popularni individualni rad preklo leta: Pokusevski

Sve u svemu je meni najrealnijih 12 zbog povreda, kurcobolje, otkazivanja, ugovora, slobodnih leta:
Teodosic, Avramovic, Nedovic, Jaramaz, Guduric, Dobric, Kalinic, Davidovac, Jagodic-Kuridza, Milutinov, Petrusev, Ristic

Realni domet: cetvrtfinale

Najjaci sastav:
Micic, Teodosic, Bogdanovic, Nedovic, Jaramaz, Lucic, Pokusevski, Kalinic, Bjelica, Jokic, Milutinov i 12. ko god hoce (moze i neko od nas.

Realni domet: Finale

Potencijalno odlicna ekipa ali posle svega vidjenog i posle intervjua glavnih aktera (Vasa: "Muce me povrede, nema konstante koja je potrebna za reprezentaciju."), Jokicevog odugovlacenja, Bogdanovog kolena/osiguranja smo u situaciji da je vrlo moguce da cemo igrati bez 3 najbolja igraca u ovom trenutku sto pomocno osoblje tesko moze da iznese. U prilog nam ide grupa u kojoj mozemo igrati sa svima i osakaceni (gde je kljucno osvojiti da bi se islo na Ukrajinu u 1/8 koja je osetljivo slabija od svih ostalih u grupi sa kojom se ukrstamo).

Ratnicki duh pa sta Bog da. Srecno Kari. Nikome ne zelim vise uspeh nego njemu.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Sve u svemu je meni najrealnijih 12 zbog povreda, kurcobolje, otkazivanja, ugovora, slobodnih leta:
Teodosic, Avramovic, Nedovic, Jaramaz, Guduric, Dobric, Kalinic, Davidovac, Jagodic-Kuridza, Milutinov, Petrusev, Ristic

 

Ako na kraju "istrčimo" sa ovako nekim sastavom, smatraćemo da si umalerisao 🙂

 

Šalim se, mi (repkin najjači sastav) smo već godinama  malerozni sa svime što si naveo gore. 

 

Zašto nemaš Gudurića u najjačih 12, a imaš Nedovića i Jaramaza, šta oni donose što nema Gudura?

 

Dobrodošao na forum 😉

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kenozoik said:

 

Ako na kraju "istrčimo" sa ovako nekim sastavom, smatraćemo da si umalerisao 🙂

 

Šalim se, mi (repkin najjači sastav) smo već godinama  malerozni sa svime što si naveo gore. 

 

Zašto nemaš Gudurića u najjačih 12, a imaš Nedovića i Jaramaza, šta oni donose što nema Gudura?

 

Dobrodošao na forum 😉

 


Hvala na dobrodoslici, brate. Budi mi pozdravljen.

Gledao sam Guduru dosta ove sezone, imao je u prvom delu sezone dobre nastupe, sada opet toplo-hladno (eto, tekma broj 1 Turskog finala mi je neki reper njegovih mogucnosti naprimer), niti je microwave scorer kao Nedovic, niti je odbrambeno koristan kao Jaramaz. Iako svi znamo da taj idealni scenarij necemo gledati mislim da Gudura jednostavno nema karakteristiku sa klupe koja moze doprineti u meri kao sto imaju to Neda i Jare ofanzivno odnosno defanzivno u ekipi prenatrpanog kvaliteta. Jaramaz mi je must take jer igraca takvog profila jednostavno nemamo a uvek smo belezili dobre rezultate sa agresivnim bekovima (Markovic, pa Jovic u Saletovom mandatu, donekle i Milosavljevic u Turskoj 2017).

Link to comment
Share on other sites

Kakav crni Sasha Stevanovic, nece ga ni draftovati 🤣 On u nekim najludjim snovima moze da postane Konchar, a ni Konchara ne bih zvao jer mislim da je recimo Guduric korisniji od njega zbog poznavanja jezika, sistema, saigraca, mentaliteta, motivisanosti...

 

Mislim, u sustini mogu obojica da dodju, ali da shvate da nemaju zagarantovano mesto i da moraju guzicu da oznoje da budu u 12 i dobiju minute. Ako su spremni na to, ok, mada ne vidim da je to bas realno i cela ta situacija sa naturalizovanim igracima samo stvara bespotrebne komplikacije, a niko od njih nije takva klasa da bi bilo vredno potruditi se i resavati te komplikacije.

 

Isto vazi i za Kaminskog, Pantera...

 

U sustini - neka hvala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sasha Stefanovic ima Srpsko, Makedonsko i Americko drzavljanstvo, nikakva naturalizacija tu nije potrebna, momak govori Srpski i druzi se sa nasim momcima (eto trenutno bas sa Jovicem koji je preko bare u pre-draft workout kampanji). Kari ga je poseti pre par nedelja u SAD. Gledajuci ga za Purdue 4-5 puta ove sezone mislim da je profil igraca Andjusica, pre svega odlican suter za tri poena. Ne bih se bas lako odrekao takvog profila igraca. Ja uopste nisam siguran da njega ne ceka bas solidna karijera. Igrac koji mi se jako svidja.

Za naturalizovane igrace, a tu ubrajam i Konchara, se apsolutno slazem i tu ne treba uopste trositi reci. Ne, hvala.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da je od 96. do 99. godista pustinja. Sigurno ima i do tanjeg priliva talenata, ali ovo je ozbiljna mrlja za sve Rakocevice, te Covice, Raznatovice. Na sirem spisku ocekuje 8-9 igraca rodjenih 2000. i kasnije, od toga bar 2 u finalnih 12.

 

Sto se povreda i godina lidera tice, jebi ga, ne deluje lepo. Jednog nosioca (Vasa, Bogdan, Jokic) mozemo sebi dopustiti da fali, kao i jednog od vezivnog tkiva (Kalina, Luca, Bjelica). Milutinov je must. Gudura i Nedovic su mi alternacija. Jaramaz se cini neophodnim u 12 imajuci u vidu Jovicevu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice dresa, samo neka izbace crvenu boju i vrate plavu. Dakle, prva varijanta tamnoplava sa belim elementima (brojevi, trake sa strane, slova, imena igraca), druga bela sa tamnoplavim elementima.

Ne razumem zasto se vodimo samo izgledom zastave, odnosno, logika je da je nasa boja ona koja je skroz gore na zastavi? Niti je boja dresa Italije zelena ili crvena, niti je boja dresa Rusije bela, niti je boja dresa Nemacke zuta ili crvena.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Sto se tice dresa, samo neka izbace crvenu boju i vrate plavu. Dakle, prva varijanta tamnoplava sa belim elementima (brojevi, trake sa strane, slova, imena igraca), druga bela sa tamnoplavim elementima.

Ne razumem zasto se vodimo samo izgledom zastave, odnosno, logika je da je nasa boja ona koja je skroz gore na zastavi? Niti je boja dresa Italije zelena ili crvena, niti je boja dresa Rusije bela, niti je boja dresa Nemacke zuta ili crvena.

Što bi morali da se ugledamo na tamo neke, imamo tri boje na zastavi i dresovi treba da budu u te tri boje. Ne vidim šta je problem odbojkašicama da osvajaju medalje iako nose i bele i plave i crvene dresove. Mozda se meni sviđa da igramo u onim dresovima što ima mega pa kad budem napravio svoju drzavu gde se ja pitam eto nametnucu te boje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Što bi morali da se ugledamo na tamo neke, imamo tri boje na zastavi i dresovi treba da budu u te tri boje. 

 

goldberg zapravo kaže da nije nikakva obavezna praksa da dres bude u svim bojama zastave. 

to ne samo da je tačno, već iskreno ne mogu da se setim previše repki u bilo kom sportu koje doslovno citiraju zastavu.

 

okej je što se tebi sviđa da budu takvi, meni je npr samo bitno da su plavi, jer mi je to jedina estetska asocijacija na košarkašku repku.

 

u svakom slučaju, ništa ne treba ili treba na temu, stvar je izbora dizajna a primer sa megom ti baš nije prikladan, pošto su svi dresovi do sada imali solidne veze sa zastavom.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam napisao da sam protiv plave ali mi nije jasan stav da neko ne želi jednu od boja sa zastave na nacionalnom dresu. Shvatam da su nam ukusi različiti ali ima nas koji bi voleli nekad da vidimo reprezentaciju i u crvenom pogotovo što smo zadnje medalje osvajali noseći i crvene dresove. To što se par nostaligačara pali samo na plavu boju ne sme se nametati klincima.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...