Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 hours ago, uini said:

i vasa i teo i jokić su igrali sa puno stranaca i u srbiji i van nje

kvalitet donosi kvalitet a ne pasoš.

Apsolutno netacno

 

Teo Fmp bez stranaca, Jokic i Vasa jedan ili dva (crnogorce ako racunamo) 

 

A koliko ih je sad u Borcu, Megi, Fmp, o blizancima da ne pricam 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, vlaDixXx said:

Apsolutno netacno

 

Teo Fmp bez stranaca, Jokic i Vasa jedan ili dva (crnogorce ako racunamo) 

 

A koliko ih je sad u Borcu, Megi, Fmp, o blizancima da ne pricam 

 

Redzi Frimen nije bio stranac? Igrali jos Strickland i Warren u FMPu, verovatno nisu stranci? Jel Samardziski stranac? 😄 

 

Ne mozes tek tako da poredis ono vreme i sadasnje vreme, mada nije proslo bas mnogo. Pre 50 godina nije bilo ni jednog stranca u timovima iz Srbije... Prvi je bio tamo negde '75. valjda. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo Samardziski i Teo u 20godina sa 7 p prosek ode u Oli 

 

Mega  pre 5 godina krenula sa strancima

 

 

 

I pre su sve strane ekipe imale minimum 5,6 stranaca, promenilo se da ne verujemo u nasu decu vise 

 

 

 

(Jaramaz i Petrusev bili gotovi igraci, dosli iz inostranstva) 

Kog to igraca je izbacio nas neki tim u poslednjih 5 godina,poslednji je Guduric

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vlaDixXx said:

Teo Fmp bez stranaca

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Redzi Frimen nije bio stranac? Igrali jos Strickland i Warren u FMPu, verovatno nisu stranci?

 

Jeste da nisu neki stranci, ali netacno je reci da nije bilo stranaca.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bilo stranaca kad je igrao Teodosic. Tadasnja ekipa FMP (koja je igrala polufinale EC i znala da namuci mnogo skuplje ekipe) bila je u sastavu Teodosic, Rasic, Krstovic, S. Popovic, Cvetkovic, Djerasimovic, Labovic, Dj. Micic, Erceg, Samardziski, Zigeranovic, Todorovic (verovatno sam nekoga zaboravio). 

 

Te strance koje si pominjao su igrali za klub u vreme dok je Covic bio bitan faktor u vladi, pa je - gle cuda! - bilo novca za dosta skuplje igrace i za jednog ili dvojicu stranaca (Friend, Freeeman, Warren itd.)

Link to comment
Share on other sites

ne kapiram zasto se diskutuje o broju stranaca(ili bilo cemu drugom) pre 15 godina?

ne vidim kakve to veze ima sa kosarkom danas

ako zelite diskusiju u tom tonu, mozemo i da kukamo zasto vise nema napada od 30sec

to je nama sa ovih prostora pogodovala, dok danasnji napad od 24 forstira brzu igru i atletske sposobnosti pa nije fer, i to se naravno reflektuje na reprezentativne rezultate

vratite nam kosarku od pre 30god!

(karikiram, ali valjda kapirate poentu)

 

On 5/18/2022 at 1:56 PM, Marvin said:

On a side note, u teoriji imamo brdo high-iq igraca, mogli bismo da imamo bas segsi protok lopte: Teo, Vasa, Bogi, Poku, Bjelica, Jokic, Raduljica 👹...a nisu operisani od mozga ni Gudra, Lucha, Kalina itd.

imamo solidan broj ballhandlera, takodje i sutera

ono sto ovoj repki, po meni, nedostaje, jesu 2way igraci, tj odbrana

manje vise na svim pozicijama...i to je brutalno ogoljeno u onim proslim kvalifikacijama protiv italije

spolja nemamo odbrane ni za lek, a unutra eto kalina i milutinov ako bude zdrav...premalo je to

ne znam koja je karijeva vizija igre, ali ne bih se iznenadio da pokusa sa nekom high pace igrom na 100+ poena

posto je vrlo upitno da li mozemo da primamo manje od 80 od ozbiljnijih ekipa

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Žešće sranje ako Bogdan ne bude mogao da igra ali mislim da njega nekako mogu nategnuto da pokriju ostale scorerske opcije koje imamo na raspolaganju. Više bi patila odbrana jer je Bogdan prilično veliki bek koga ne mogu tek tako da maltretiraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pre bih gledao branka lazića nego nedovića. 

ne mogu sad da se nerviram, možda vasa na talasu f4 klača može da donese neki drugi skorerski pristup

 

btw, ja u ovom tekstu, dok sam čitao dijagonalno, što bi reko tito, nisam razumeo da je ta operacija nešto što te obavezno odvaja od terena u septembru, već da samo mora više da se plati a to će vučić i jokić da srede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba imati ocekivanja da ce Srbija zaigrati u jakom sastavu na papiru,

ali na uvek ostaje da navijamo da oni koji igraju prikazu svoj novi maksimum,

pa ako je i sedmo mesto nije problem.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

pre bih gledao branka lazića nego nedovića. 

 

 

Godinama traje potcenjivanje Nedovića kao igrača (barem na ovom i onom starom forumu), a sad mu se pretpostavlja igrač koji ne može nigde da igra osim u Zvezdi. 🙄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

 

Godinama traje potcenjivanje Nedovića kao igrača (barem na ovom i onom starom forumu), a sad mu se pretpostavlja igrač koji ne može nigde da igra osim u Zvezdi. 🙄

 

ne na ovom forumu već direktno od mene.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ne na ovom forumu već direktno od mene.

 

 Bilo je i ranije toga ne samo od tebe, samo što mu se tada pretpostavljao Gudurić koji takođe nije napravio nekakav primetan iskorak u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana jeste problem a Karijeve ekipe su uvek bile dobre u odbrani, baš me zanima kako će to da nadomesti. Sem Kaline i Milutinova, imamo li neke dobre odbrambene igrače? Kakav je Dalibor Ilić na primer, vidim da mu je statistika bila dobra zadnjih par meseci, ostao mi je u sećanju kao lik koji ume da odigra odbranu i spolja i unutra za Under-20, mada ni on nije bek.

 

I da ... imamo li neke bekove koji mogu poštenu odbranu da odigraju? Siguran sam da Kari neće dopustiti da mu tim bude neuravnoteżen. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...