Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

 

jeste korektan odbrambeno, kada se poredi sa svim ostalim kandidatima na PG i SG, osim jovića. kada si odgovoran u defanzivi, svakako pomaže "frame", jer ne mogu da te unose jači igrači ili šutiraju preko tebe tek tako.

Da dodam, nije uspevao ni Janis da ga unese. Otprilike kao što si napisao, neće briljirati ali ga neće niko rasturiti.

Link to comment
Share on other sites

Nema šanse da će Kari dozvoliti ležernost u odbrani, bez obzira na napadački potencijal kojim bude raspolagao. Ne znam u stvari ni jednog našeg ozbiljnijeg trenera i ex selektora koji bi to dozvolio.  Moka excluded 🙂

 

E sad, od trenutno naših najboljih 12-15 igrača ima možda 2-3-4 do 5 dobra odbrambena, kako će se to pomiriti, pojma nemam. Kari valjda zna 🙂

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 1945 said:

Zbog cega si morao ovo da napises?

Ma volim da se zezam, suviše si me ozbiljno shvatio :classic_biggrin: Izvini ako sam te uvredio, mada mogao si bolje da se izraziš. Vidim da ti je @DameTime odgovorila u medjuvremenu o odbrani a ja nemam mnogo na to da dodam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima dosta defanzivnog potencijala na 3-5, ali na 1-2 je zaista tanko. Ako ne bude otkaza, Kari ce morati svesno da se odrekne nekog od napadaca tipa Gudura/Nedović, a ako bude isao Bogdan onda će verovatno otpasti oba, sem ako Guduru ne bude gurnuo na 3 kao rezervu Lučiću.

 

Iz ove perspektive Kari mora naći mesta za Jaramaza ili Avramovića, a možda i za oba. 

Link to comment
Share on other sites

Već imamo zujalicu u vidu Nedovića, ne treba nam dva takva. 🙂

 

Ako svi budu zdravi i dostupni, pu pu da ne ureknem, trebaće nam više igrač  boljih defanzivnih karakteristika, tako da u hipotetickom izboru izmedju njih dvojice i ja sam za Jaramaza. 

 

Mada pričamo o igračima koji su objektivno 6-7 bekovska opcija i pitanje je da li će biti u najužoj konkurenciji. 

 

Cenim ipak da će nas sve Kari  iznenaditi nekim izborom 😉

Link to comment
Share on other sites

Nedović je ofanzivno Majkl Džordan za celokupnu konkurenciju na SG osim Bogdana naravno. Ja pričam o komplementarnom beku za 10-15 minuta max, a tu mi je Jaramaz bolji izbor od Avramovića, Dobrića, Lazića ili ko već hipotetički konkuriše. Ako Bogdan otpadne mislim da ćemo morati da vodimo i Nedovića i Gudurića, u suprotnom samo jedan od njih dvojice a ja bih se opredelio za microwave Nedovića. Volim Guduru ali on se za reprezentaciju uglavnom raspadao, a odbranu i dalje igra ispod prosečno. Ali verujem da će Kari složiti već nešto smisleno.

 

Takođe ne znam što su svi uvereni da je Jović siguran, čovek ne može da sastavi 3 utakmice bez povrede. Vasilis i Teo su tu dovoljni, plus Bogdan/Nedović da pripomognu ako treba oko prenosa, a ako igra Jokara nema zime za organizaciju sve i da igra sa 11 Lazića.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nedović taman da glumi will bartona, da se jokić oseća kao u denveru 😐

 

ja bih jaramaza radije nego nedovića, da se malo donese čvrstine-defanzive u spoljnu liniju.

nisam do kraja vasa - believer u klaču ali mislim da nema potrebe da bilo ko drugi tu nešto divlja i cepa iso ako već imamo vasu u ovakvoj formi.

 

daš onda njemu odrešene ruke, pa nekad u paru sa jaramazom a nekad sa teodosijem 

nedović mi je čak i bez bogdana višak ali ja sam vrlo biased na temu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chaose, ja se slažem skoro potpuno sa tobom, s tim da je i sa Nedovićem lutrija, kao i sa Gudurom. Obojica su u repki nekonstantni do bola, i treba gledati u pasulj da li će neko od njih izvuci partije bar približno mogućnostima. 

Lično, volim da gledam obojicu i nadam se da će konačno u repki pružati partije kako umeju. 

 

P. S. Ja nisam ni računao Jovića pre ove dvojice. Jbg, žao mi, urnisaše ga povrede

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

U klaču bi se išlo na Jokića, ako bude u timu, tu nema dileme.

 

da, nisam se dobro izrazio: mislio sam na klač u smislu isticanja vremena u napadu, ne obavezno poslednje minute

značilo bi i jokiću da postoji neko ko može da napravi demidž (i fizički i emotivni) protivniku sa loptom u rukama osim njega samog.

 

pravila pa i dimenzije terena su taman toliko različite da nije moguće baš sve iz jokićeve igre preneti na fiba pravila. 

plus, ne očekujem jokića u top formi, taman da super-ozbiljno priđe turniru

 

viđamo strava američke igrače u problemu na svakom repka turniru: em su daleko od top forme (a vremenski bliže prošlom plejofu), em ne mogu fizički da ispune sve ono što rade u sezoni. 

 

nije slučajno da jedino durant uvek odigra na nivou, jer kao i nowitzki, može da pljucka preko bespomoćnih čuvara šuteve do dna mrežice.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Jaramaz (defanzivno orijentisani) i Nedović (ofanzivno orijentisani) nisu jedan drugom konkurencija. Konkurencija Nedoviću je Gudurić (ili čak Anđušić), a Jaramazu Avramović/Dobrić. Nisam ni ja lud za Nedovićem ali čovek je ubica strelac za EL nivo i to nije za potcenjivanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

da, nisam se dobro izrazio: mislio sam na klač u smislu isticanja vremena u napadu, ne obavezno poslednje minute

značilo bi i jokiću da postoji neko ko može da napravi demidž (i fizički i emotivni) protivniku sa loptom u rukama osim njega samog.

 

pravila pa i dimenzije terena su taman toliko različite da nije moguće baš sve iz jokićeve igre preneti na fiba pravila. 

plus, ne očekujem jokića u top formi, taman da super-ozbiljno priđe turniru

 

viđamo strava američke igrače u problemu na svakom repka turniru: em su daleko od top forme (a vremenski bliže prošlom plejofu), em ne mogu fizički da ispune sve ono što rade u sezoni. 

 

nije slučajno da jedino durant uvek odigra na nivou, jer kao i nowitzki, može da pljucka preko bespomoćnih čuvara šuteve do dna mrežice.

Šta znam, ako je Jokić iole spreman i sređen u glavi, malo je toga što bi mu smetalo u promeni pravila. Slažem se, bitno mu je da ima bekove koji mogu sami s loptom, a uz to će najveća frka biti ako ostali bekovi i krila ne budu mogli da ga isprate, pa iskamenjare do besvesti. Tada bi punjenje reketa pravilo i njemu problem.

Link to comment
Share on other sites

to su te neke dileme koje pominjete, s tim da meni nije bas najjasniji kontekst u kome se jaramaz rangira kao neki vrlo dobar defanzivac

u zavisnosti od ostatka bekovske linije, ako se trazi primarno defanzivac, to je, nazalost, i dalje lazic

a ako se gleda overall najbolji taj neki 5. bek, koji nece biti ni potpuna defanzivna rupa...onda avramovic

 

dalje, racunajuci da lucica nece biti, kalina fulltime na 3, a na 4 bih verovatno dao sansu daliboru ilicu

Link to comment
Share on other sites

Realno ni Nedovic nikada nista nije igrao u reprezentaciji. Sta reci kad najvise o njemu pamtimo onu seriju protiv Spanije na EP 2015., kada je vezao 10ak poena. U Riju jedva da je igrao. Najvecu ulogu je imao 2013. kada je Teo bio povredjen, a sastav goli prosek. Hocu da kazem da Nedovic nije bas lik koji najbolje funkcionise iz drugog plana, treba mu lopta i sloboda, a tesko da to moze da dobije. 

edit @NikadProtivKaline ja ono sto sam ispratio Bayern Jaramaz je dosta dobar defanzivac. Pritom Jaramaz ima mnogo prakticniju igru za tog petog beka, za razliku od Avramovica kojem takodje treba lopta kao Nedovicu, samo sto je on tri nivoa ispod Nemanje. Jaramaz je odlican spot up suter, brz, atleticizam je tu, dosta bolji defanzivac od Avrama.

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Jaramaz overall bolji igrač od Avramovića (ne mnogo) a posebno defanzivno, Avramović mi je više matador. 

 

Tačno da se Nedović nije proslavio u reprezentaciji, ali Gudurić još manje (šta više totalno se raspao na jedinom takmičenju na kojem je učestvovao). Mislim da je ipak Nedović danas osetno bolji igrač od bilo kog ofanzivno orijentisanog srpskog beka osim Bogdana i Vase (možda čak i od Tea). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...