Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ma, sto napisa covek na prethodnoj strani, propala nam kosarka, daj Raska, Stimca, Bircu...i mocan tim od pre desetak godina kada ako bi i neko dosao do NBA-a, mahao bi peskirom (Raduljica, Kuzmic, Nedovic).

 

Serija medalja, jedan poraz u cetvrtfinalu SP pa posle pobeda nad SAD i osvajanje petog mesta i jedan poraz u kvalifikacijama za OI sa novim selektorom i B timom, ma, propali smo, gotovo.

 

Osim sto smo jaci nego ikad. I idemo na zlato

 

U poslednje dve sezone:

 

Jokic - 2x MVP regularnog dela NBA 

 

Micic - MVP regularnog dela Evrolige i 2x F4 Evrolige

 

Teodosic - MVP regularnog dela Evrokupa i MVP finala Evrokupa

 

Djurisic - MVP juniorske Evrolige

 

Jovic - top 20 pik na NBA draftu

 

Petrusev - MVP ABA lige

 

Kalinic - MVP ABA lige

 

Lucic - prvi tim Evrolige, drugi tim Evrolige

 

Bogdanovic - 15 ppg NBA igrac, u top 4 nasih igraca u NBA ikada

 

Bjelica - postao defanzivni specijalac u finalu NBA-a

 

Nedovic - 15 ppg Evroligaski igrac

 

Pokusevski - dvadesetogodisnjak sa dve NBA sezone iza sebe koji igra sve pozicije sa 213 cm i rasponom ruku od 221cm

 

Milutinov - najbolji skakac Evrolige

 

Marjanovic - snimio film sa Kijanu Rivsom

 

Raspadamo se 😭😭😭😭😭😭

 

 

 

 

 

 

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

Od 14 pomenutih igraca, petorica imaju preko 30 godina.

 

Dalje, medju mladjim igracima nema bekova (pozicije 1 i 2), sto znaci da je sve sto vredi na tim pozicijama:

 

Micic, Nedovic, Jaramaz, Guduric, Avramovic i Andjusic (ne racunam mucenog Jovica i penzionera Teodosica)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Od 14 pomenutih igraca, petorica imaju preko 30 godina.

 

Dalje, medju mladjim igracima nema bekova (pozicije 1 i 2), sto znaci da je sve sto vredi na tim pozicijama:

 

Micic, Nedovic, Jaramaz, Guduric, Avramovic i Andjusic (ne racunam mucenog Jovica i penzionera Teodosica)

Pa sta, ne razumem kad je to bilo bolje u istoriji i sta se ocekuje od jedne zemlje od 6,7 miliona stanovnika?

 

Gde su Spancima, Francuzima, Litvancima, Grcima...?

 

Treba da imamo top beka svake godine? Kad smo to imali? Kad je to iko imao osim SAD, a i za njih je pitanje?

 

Na poziciji jedan, Micic decko je u prajmu, ima 28 godina i nasledio je Tea koji je vukao reprezentaciju i bio prvi plej deset plus godina. Imamo samo Tea, jednog od najvecih nasih igraca ikada i MVP-a Evrokupa u prosle dve godine i Vasu MVP Evrolige u prosle dve godine, joj propast 😭😭😭

 

Na Vasi je to da iznese u narednih pet godina, a do tada moze da iskoci neko ko danas ima 13,14 godina i nikad nismo culi za njega i trenutno se igra auticima.

 

Moze i da iskoci i neko ko je sada u ranim dvadesetima i ne igra nista specijalno i ljudi mu osporavaju talenat, tako je bilo i sa Micicem.

 

Imamo i ovaj dvojac iz Dinamika.

 

Na poziciji dva imamo samo vrhunskog NBA igraca i 3 top EL igraca 😭😭😭

 

I pa sta sto neki od njih imaju 30 godina, mogu jos od 3-5 da pruzaju vrhunske partije. 30 godina je prajm, a ne star igrac.

 

Mali Djurisic npr. mnogo vise igra dvojku, imamo samo MVP juniorske Evrolige od mladjih 😭😭😭 A i Jovic , top 20 pik na draftu isto igra dvojku. I ludjak Poku moze tu da upadne.

 

I opet ko zna ko ce od sada prosecnog igraca da postane vrhunski u narednim godinama ili ko zna koji ce klinac koji sada 12,13,14,15 godina za pet godina postati vrhunski, a neki sigurno hoce.

 

Eto, mi sada pricamo o Andjusicu koji je trenutno jako dobar EL igrac, a pre par godina je bio zaboravljen i bio daleko reprezentacije i igrao u Poljskoj, Igokei...

 

Moze i mali Nakic na 2, danas je tek napunio 21.godinu i vec smo zaboravili na njega jer eto nije novi Doncic, a to mu neki predvidjali, mozes misliti sramote 😭 A ima vremena koliko hoces i dalje da eksplodira i postane top reprezentativac.

 

Itd.itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da imamo vremena i da treba da napokon da shvatimo da igrac od 30 godina nije star i da nema potrebe sad da razbijamo glavu i podmladjujemo i ne znam ja sta.

 

Micic, Bogdanovic, Guduric, Nedovic, Andjusic, Avramovic, Jaramaz...treba da igraju jos minimum pet godina za reprezentaciju na tim pozicijama. Za godinu, dve Teo se povuce pa ga tu zameni neki klinac koji nema pritisak jer i dalje gore pomenuti bekovi su tu da vuku i nose. Pa se povuce Jovic itd.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo i krasno da nije činjenice da se naši košarkaši povlače iz repke u  godinama bližim 30 nego 35. 

 

Danilović 32, Djordjević 32, Bodiroga, Tomašević.. 32. Rebrača 33.. 

Iz bliže prošlosti: Pefi 28, Štimac 29, Erceg 30, Krstić 31. 

 

Redji su oni koji su prešli 33-4-5, a nastupali za repstaciju poput Divca i Tea. 

 

Tako da možemo pretpostaviti da će se većina povući sa 30 do 33 godine, kada je repka u pitanju, što je za većinu aktuelnih repstativaca manje od jednog četvorogodišnjeg ciklusa još fore da igraju. Posebno kad uzmemo u obzir sklonost povredama mnogih od njih.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Sve je to lepo i krasno da nije činjenice da se naši košarkaši povlače iz repke u  godinama bližim 30 nego 35. 

 

Danilović 32, Djordjević 32, Bodiroga, Tomašević.. 32. Rebrača 33.. 

Iz bliže prošlosti: Pefi 28, Štimac 29, Erceg 30, Krstić 31. 

 

Redji su oni koji su prešli 33-4-5, a nastupali za repstaciju poput Divca i Tea. 

 

Tako da možemo pretpostaviti da će se većina povući sa 30 do 33 godine, kada je repka u pitanju, što je za većinu aktuelnih repstativaca manje od jednog četvorogodišnjeg ciklusa još fore da igraju. Posebno kad uzmemo u obzir sklonost povredama mnogih od njih.

 

 

 

Pa onda daj da radimo na tome, a ne da kmecimo sto nemamo Jokica i Teodosica na svake dve godine.

 

A i meni nasi tridesetogodisnjaci izgledaju prilicno dobro ocuvani, a imamo i konkretne slucajeve i dokaze da je ova generacija drugacija i da se stvari menjaju jer ce igrati Teo sa 35, Bjelica sa 34... Bogdan ce sigurno isto igrati u tim godinama, a po svemu sudeci bi i trebao da bude i dalje i vrhunski igrac. Vasa sa 28 izgleda kao da je tek krenuo... Marjanovic ce isto doci ako bude pozvan...

Link to comment
Share on other sites

Istina je da generacija nosioca u repki ima odnos prema istoj za svaku pohvalu. Bogdan, Teo, Bjelica, su ljudi za koje nemas sumnje da ce biti tu ako su zdravi. Moja teorija je da oni imaju dodatni motiv jer jos uvek nisu osvojili zlato, a bili su blizu u par navrata i objektivno ga zasluzuju. Eventualna zlatna medalja bi mogla neke od njih da penzionise, bez obzira na godine i stanje u kojem im se telo  nalazi. 

 

Recimo za nadolazece, Micic, Milutinov, Guduric, Jokica da ni ne pominjem, vec nisam toliko siguran da ce se odazivati uvek i  bez rezerve. 

12 minutes ago, Snjofko said:

A i meni nasi tridesetogodisnjaci izgledaju prilicno dobro ocuvani,

 

Pogledaj samo koliko svake godine otpadne njih zbog povreda, sto pre okupljanja sto tokom priprema. A sa godinama je prirodno da igraci budu samo umorniji i potroseniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji im je motiv, ali igraju.

 

Ja se samo borim protiv pesimizma i kmecanja jer u sustini situacija je jedna od bolljih u istoriji.

 

- Danasnji nosioci igraju duze nego stari.

 

- Djordjevicev prvi spisak od 29 igraca 2014.godine je imao tri NBA igraca i to tri mahaca peskirima - Kuzmica, Nedovica i Raduljicu. Danas imamo najboljeg igraca NBA-a dve godine zaredom, jako ozbiljnog, da ne kazem jako solidnog  NBA igraca, igraca koji dobija minute u finalu, lika od 20 godina sa dve NBA sezone iza sebe i plus jednog od najpopularnijih NBA igraca, iako nam to puno kosarkaski ne znaci 🤣

 

- MVP-a Evrolige dve godine zaredom, mozda i dva najbolje krila Evrolige, jos gomilu dobrih EL igraca, srpski klub koji igra EL sa gotovo iskljucivo domacim igracima.

 

- Gomilu mladih talenata, top 20 pika na draftu, klub koji je osvojio juniorsku EL i nas MVP iz tog kluba

 

- Imamo ludacki napredak, ko ne igra NBA ili EL ne moze u sustini ni da prismrdi u prvih 12, osim Tea koji ce isto sada biti EL igrac, ali je MVP Evrokupa i legenda reprezentacije. 2014. idemo na SP sa tri igraca iz Radnickog, igracem iz Banvita... Raskom Katicem...

Igraci su umorniji i potroseniji, ali kada nam se povredi Bogdan imamo tri EL igraca kao zamene - Gudura, Nedovic, Andjusic pa i Dobric. I tu tipa dolazi i Djurisic uskoro. Ne zovemo Raska sa mesalice.

 

 

I sad smo nasli da kukamo 🤣

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 8:35 PM, MikiMilane said:

Igrači iz RS i potomke izbeglica iz Krajine i BiH u belom svetu moraju imati srpski pasoš pre njego što napune 16. godine da bi zaigrali za naše reprezentativne selekcije.

 

Oni koji nemaju, mogu igrati kao naturalizovani tek nakon što napune 23.

Uzasno pravilo, ionako smo u škripcu sa mladim igračima

 

Ja upravo pričam da mlade bekove nemamo, i zbog toga sam ismevan, sad

"ispade da je istina" 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Jokic je tu.Kao sto sam davno pisao igrace svi zdravi i favoriti smo.

Pesic je na potezu.

 

Da dodam da su Gudura i Vasa imali za ove dve godine par situacija,moze biti da je samo sportski naboj a moze biti i nesto sto bi preneli van terena,to ne znamo.Nije da se 40minuta svadjaju ali razmene par reci pa 35min dosta intenzivnih duela pa opet par reci.

Vasa je takodje malo dobio ponasanje super zvezde,uglavno sto se tice zaljenja na sudije i tako.Videcemo da li ce nekad traziti loptu vise,kakvi ce mu sada odnosi biti sa Pesicem.

Verujem da su ovo sitnice,lako premostive samo napominjem.

Pricam o ovome jer nam je hemija  sada najbitnija.Ostalo imamo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

u kom smislu?

Svakom.Treba pogoditi selekciju(hemija/karakter igraca,miks iskustva i zalog za buducnost a opet da ne bude velika razlika u heneracijama,igracki da se poslozi...) sada i kosarku koju ce igrati.Ja dugo pricam da ovoj generaciji mozda treba Ataman pristup,odredis svima uloge,das odredjenima slobodu i udri.Zarad uloga mozda treba i da ispadnu neki kvalitetniji a upadnu neki hasleri,igraci za jednu specijalnost i slicno.Kako ja kazem Sarunas pristup- silne akcije i komplikacije eventualno mogu samo da udave pricu,nama nisu potrebne komplikacije i nije nam potrebno da svako bude opcija u napadu recimo.Odredi se glava i rep ekipe,ako bude situacija za clutch da se zna ko uzima sut.Tako nesto uz minijature trenera.

 

Prosto receno da se prilagodimo malo talentu koji je tu i damo mu odredjenu slobodu a ne da zavrsimo sa Jokicem na 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Ne znam koji im je motiv, ali igraju.

 

Ja se samo borim protiv pesimizma i kmecanja jer u sustini situacija je jedna od bolljih u istoriji.

 

- Danasnji nosioci igraju duze nego stari.

 

- Djordjevicev prvi spisak od 29 igraca 2014.godine je imao tri NBA igraca i to tri mahaca peskirima - Kuzmica, Nedovica i Raduljicu. Danas imamo najboljeg igraca NBA-a dve godine zaredom, jako ozbiljnog, da ne kazem jako solidnog  NBA igraca, igraca koji dobija minute u finalu, lika od 20 godina sa dve NBA sezone iza sebe i plus jednog od najpopularnijih NBA igraca, iako nam to puno kosarkaski ne znaci 🤣

 

- MVP-a Evrolige dve godine zaredom, mozda i dva najbolje krila Evrolige, jos gomilu dobrih EL igraca, srpski klub koji igra EL sa gotovo iskljucivo domacim igracima.

 

- Gomilu mladih talenata, top 20 pika na draftu, klub koji je osvojio juniorsku EL i nas MVP iz tog kluba

 

- Imamo ludacki napredak, ko ne igra NBA ili EL ne moze u sustini ni da prismrdi u prvih 12, osim Tea koji ce isto sada biti EL igrac, ali je MVP Evrokupa i legenda reprezentacije. 2014. idemo na SP sa tri igraca iz Radnickog, igracem iz Banvita... Raskom Katicem...

Igraci su umorniji i potroseniji, ali kada nam se povredi Bogdan imamo tri EL igraca kao zamene - Gudura, Nedovic, Andjusic pa i Dobric. I tu tipa dolazi i Djurisic uskoro. Ne zovemo Raska sa mesalice.

 

 

I sad smo nasli da kukamo 🤣

Ja sam se uključio zvog onoga što si rekao oko starosne dobi igrača i predvidjanja koliko će još da igraju.

Slažem se oko toga da nema mesta drami i kuknjavi. Isto tako, mislim da nema mesta ni za nekakvu euforiju, ako ni zbog čega drugog, onda zbog pehova sa povredama koji nas prate godinama unazad i zbog toga što  najbolji srpski igrač iz ovog milenijuma (a vrv ikad) i projektovani nosilac igre repstacije nije stalno tu, već dolazi kako kad. 

 

Mislim da ti ne stoji ta paralela NBA igrači sada i onda. Od NBA Igrača sada jedino Bogdan igra uvek i na maksimumu mogućnosti. Neki od nabrojanih nisu bili u repki nikada i nemamo predstavu da li će biti i kako će to izgledati (Poku). 

A neki, kao Bjelica i Jokić igraju daleko ispod svojih mogućnosti, ili bar očekivanja. 

Te 2014, šta god i gde god bio Raduljica, maskota mahač, on je bio jedan od 3-4 najvažnija igrača u repki. Što samo pokazuje koliko je površno i netačno svoditi igrače na to gde igraju i sa kakvom ulogom u klubu, kad već pričamo o potencijalu da se doprinese repki. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kenozoik said:

Mislim da ti ne stoji ta paralela NBA igrači sada i onda. Od NBA Igrača sada jedino Bogdan igra uvek i na maksimumu mogućnosti. Neki od nabrojanih nisu bili u repki nikada i nemamo predstavu da li će biti i kako će to izgledati (Poku). 

A neki, kao Bjelica i Jokić igraju daleko ispod svojih mogućnosti, ili bar očekivanja. 

Te 2014, šta god i gde god bio Raduljica, maskota mahač, on je bio jedan od 3-4 najvažnija igrača u repki. Što samo pokazuje koliko je površno i netačno svoditi igrače na to gde igraju i sa kakvom ulogom u klubu, kad već pričamo o potencijalu da se doprinese repki. 

 

Baš tako. I svake godine kad se pred takmičenje prave ti spiskovi koga mi imamo, gde je koji naš igrač MVP, zvezda u usponu i sl. pomislim isto - koga briga šta imamo na papiru? Jer na terenu je to daleko od idealnog i pozitivnog stanja. Vasa i Jokić mogu biti MVP-evi do sutra, ali se kao reprezentativci još uvek nisu dokazali.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, ja otprilike dva dana dizem atmosferu ovde jer su ljudi pisali da smo imali pre desetak godina 30 igraca za reprezentaciju, a danas 10-15, sto je apsolutna neistina i situacija je u stvari obrnuta.

 

Ali da, od tih 30 treba napraviti tim i nije nuzno da igraju 12 najboljih.

 

No, ipak nema mesta kukanju i to je ono sto me nervira jer je uvek bolje imati vecu bazu kao sto je cinjenicno danas imamo. Pa selektor moze i ovo leto da zove Radulju umesto Petruseva na primer i da Raduljica osuri prvenstvo nekom madjijom, no svakako je bolje imati izbor nego zvati Radulju jer nemamo nikoga drugog.

 

A danas je izbor veci nego te 2014. na primer. Cinjenica.

 

Tako da, ja sam optimista i to je to, nisam u euforiji, sa tim smo se zeznuli pre tri godine, ali nema ni mesta pesimizmu, sta vise.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Snjofko said:

Poenta je da imamo vremena i da treba da napokon da shvatimo da igrac od 30 godina nije star i da nema potrebe sad da razbijamo glavu i podmladjujemo i ne znam ja sta.

 

Micic, Bogdanovic, Guduric, Nedovic, Andjusic, Avramovic, Jaramaz...treba da igraju jos minimum pet godina za reprezentaciju na tim pozicijama. Za godinu, dve Teo se povuce pa ga tu zameni neki klinac koji nema pritisak jer i dalje gore pomenuti bekovi su tu da vuku i nose. Pa se povuce Jovic itd.

 

Pa nece neki tamo navijac na forumu da uzme dzojstik i ubaci Micica da mu do 37. godine igra za reprezentaciju, to ce biti odluka Vase Micica.

 

Cinjenica je da bukvalno sve evropske zemlje kubure sa kvalitetnim niskim igracima - samo sto je Spanija mogla da racuna na svoje veterane, a mi na nase nikada nismo. Sad ni mi ni Spanija nemamo kvalitetnog rezervnog pleja.

 

Dalje, cinjenica je da je retko koji igrac nastupao za reprezentaciju nakon 32-33 godine, cak su se mnogi oprastali nakon tridesete. Igraci iz Srbije i inace ne traju toliko dugo kao njihovi vrsnjaci iz Argentine, Spanije ili Litvanije.

 

Evo na ovom sad prvenstvu cemo apsolutno morati da zavisimo od Micica jer drugog pleja nemamo. Guduric, Nedovic, Avramovic nisu organizatori igre, eventualno da Jaramaz i Teodosic zakrpe, ali sta cemo ako se Vasa povuce za 4 godine?

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ali sto bi u 2022. godini razbijali glavu oko toga?

 

Jel imamo sad Vasu? Imamo. Jel imamo Tea, koji je za rezervnog pleja i evropske uslove i dalje vrhunski igrac? Imamo.

 

Jesi ti pre cetiri godine mogao da predvidis da ce Vasa da bude b2b EL MVP?

 

Jel neko mogao da predvidi, kada je Jokic imao 17, 18 godina, da ce da bude b2b NBA MVP?

 

Ti sada razmisljas sta ce biti za 4 godine. A dokazali smo da probleme nemamo i da decenijama stvaramo vrhunske igrace.

 

I da u stvari vise treba vaspitavati igrace i negovati kult reprezentacije nego brinuti hoce li neko novi da iskoci. Jer iskocice, uvek iskoci.

 

Talenata nije falilo, veci je problem indijanstina i nepostovanje reprezentacije.

 

Nas sa SP izbacuje Skola od 40 godina.

 

Da mi imamo to, Danilovic, Djordjevic, Bodiroga, Divac...bi se spojili sa Stojakovicem, Jaricem, Milicicem, Rakocevicem, Radmanovicem, Pavlovicem... i osvajali medalje u celoj prvoj polovini 2000ih. Pa bi se onda Stojakovic i ekipa spojili sa Teodosicem, Krsticem...i nastavili niz medalja.

 

Da smo radili vise na glavama igraca i odnosu prema reprezentativnom dresu, recimo Stojakovic bi trebao da doceka Bogdanovica i da odigraju par godina zajedno.

 

To je nesto sto mozemo, nerealno je ocekivati da izbacujemo vrhunskog pleja svake dve godine i da imamo 25 NBA igraca.

 

Koga smo uopste imali kroz istoriju? Slavnica, Djordjevica, Tea i sad je Vasa takav igrac u stvaranju. Takvi igraci se ne radjaju svake godine. Cuvajmo Vasu dok mozemo.

 

I sve da se sto puta bolje radi i da je manje korupcije i svega, niko ne moze da garantuje da cemo uvek imati takvog igraca.

 

Sve je i vise nego ok, srpska kosarka je po pitanju kvaliteta igraca u mozda nikad boljem stanju, imamo b2b MVP-a NBA i b2b MVP-a EL, ono, ceo svet se divi, a mi kukamo.

 

Jokic je na kraju krajeva plej. Bolje da njega vrbujemo da bude redovan nego da ocekujemo nerealno i novog Teodosica svake godine.

 

Uostalom, mi smo poslednje zlato osvojili bez bas vrhunskog i kultnog plejmekera.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...