Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa i nisu ga sutnuli nego mu je istekao ugovor. Pokusali su u toku sezone ali su se predomislili. 

 

 

Prvi bold je u formi pitanja. 

 

Drugi bold je realnost. Mnogo smo bre postali sline od ljudi, a kad to kazem ne mislim samo na nas nego generalno. 

Pa i tabloidi postave svoje smeće naslove u formi pitanja. Je l' Luka ne mora da se čisti?

 

A što se tiče drugog bolda, realnost je samo u tvojoj konstrukciji. Prošle godine je Meloun hteo da bude pomoćnik Kokoškovu, je l' da bi špijunirao i dojavljivao svojima ili da bi imao neke kreativnije vrste sabotaže? 

 

Stvarno, bre, daj da ne uključujemo Vatikan, Mosad i reptilijance u diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, nije da sam srećan zbog Jokićeve odluke, ali odmah sam osetio i neko instant zadovoljstvo.

 

Jokić je mršava dvojčica u defanzivi, a ni u napadu se nebi proslavio protiv rukometnih odbrana na turniru.

A ne ide ni da nam MVP bleji na klupi.

Neka još malo popravi svoje nedostatke i nabije iskustvo, pa da nam dodje tamo za 3 godine.

 

 

Bogdan i Teo su ključ reprezentacije.

Ako se oni odazovu, ne brinem.

 

 

Edited by Ajduk
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, kada se Petrušev priključuje reprezentaciji? Samo me on zabrinjava od ostalih.

 

Što se tiče Poku-a, ako stvarno bude radio na telu i na sebi tokom pauze, vratiće nam se kroz koju godinu - ako naravno otpisivanje repke ne postane običaj. Za njega imam više razumevanja, mada mi je i ta odluka meh - mislim da bi mu mnogo više značilo ovo takmičenje, pogotovo jer nam takav igrač fali i mislim da je mogao bito važan šraf - ume da poludi i zatrpa protivnike ako ima svoj dan, a defanzivno je dobar takođe. 

 

Za Smailagića mi je smešno. Ako nekome trebaju minuti i ozbiljna košarka - to je on. Mislim da bi mu repka pomogla, ali šta je tu je. Za Poku-a mi je više žao. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ajduk said:

Jokić je mršava dvojčica u defanzivi, a ni u napadu se nebi proslavio protiv rukometnih odbrana na turniru.

A ne ide ni da nam MVP bleji na klupi.

Neka još malo popravi svoje nedostatke i nabije iskustvo, pa da nam dodje tamo za 3 godine.

:Hail::Hail::Hail:

 

Pa ti ko da pišeš o Vlatku Čančaru, a ne o NBA MVP-u. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa i tabloidi postave svoje smeće naslove u formi pitanja. Je l' Luka ne mora da se čisti?

 

A što se tiče drugog bolda, realnost je samo u tvojoj konstrukciji. Prošle godine je Meloun hteo da bude pomoćnik Kokoškovu, je l' da bi špijunirao i dojavljivao svojima ili da bi imao neke kreativnije vrste sabotaže? 

 

Stvarno, bre, daj da ne uključujemo Vatikan, Mosad i reptilijance u diskusiju.

 

Realno je da se postavljaju pitanja sve dok se daju nejasni i neiskreni odgovori. To sam vrlo dobro objasnio - pricaju o potrosnji igraca a pauza izmedju dve sezone ce mu biti vise od 4 meseca. Pa koji to profi sportista ima toliku pauzu? 

 

Drugo, naravno da ne verujem da Denver ili Ameri planski zele da oslabe druge reprezentacije, ali efekat je bas takav. Klubovi svojim delovanjem oslabljuju neke reprezentacije sto je nedopustivo za svakoga ko je zaposlen u olimpijskom komitetu koji bi trebalo da se bore za ocuvanje prestiza ovog takmicenja. Postoji ugovor koji je potpisan sa NBA po kome klubovi moraju da puste svoje igrace na nacionalna takmicenja sve dok se termini ne poklapaju sa terminom NBA. Svaki pritisak na igraca, da li direktni ili indirektni se moze smatrati krsenjem ovog ugovora, sto znaci da je takvo ponasanje nezakonito. Sve sto je nezakonito treba biti sankcionisano, a da bi bilo sankcionisano neko treba da pokrene taj postupak, a to se ne desava jer ljudi po tim institucijama bi verovatno izgubili svoje pozicije jer nemaju dovoljnu moc. To je nasa 'normalnost'. 

Link to comment
Share on other sites

Smailagic ima negarantovani sa GSW. Cenim da je sa njim i sa Pokusevskim bila prica 'mi hocemo da trenirate, upoznate se sa timom, igrate kvale, a za OI cemo videti, sumnjamo', ali ogranicenja NBA igraca pod ugovorom i nikakve garancije su dovele do ovog scenarija. 

Mega glupo za Smailagica. Cuj, mega... Poku vec ima drugaciju 'pregovaracku' poziciju. Ali svakako steta.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hugo Punch said:

To je zato što ne umeš da razumeš da postoje i drugačija mišljenja i drugačija preferencija.

 

LOL. Drugačije mišljenje i preferiranje bi bilo da si napisao kako misliš da je evropska košarka lepša za oko i da ti se više dopada od NBA da je gledaš.

 

Ali to kako je "evropska košarka prilično ozbiljnija od NBA" je teška nebuloza i kad neko tako nešto napiše mogu samo da se nasmejem, jer je suludo trošiti vreme na bilo kakvu raspravu i ubeđivanje oko toga.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kad smo igrali srednjoškolski turnir davnih dana u Paraćinu bili smo svi na 350% snage i zalaganja u tih par utakmica. Jako smo ozbiljno svi to shvatili i umalo glave nisu letele. Jel to znači da je to kvalitetnije od NBA jer ne idu pun gas baš apsolutno svaki put?

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Geronimo said:

Smailagic ima negarantovani sa GSW. Cenim da je sa njim i sa Pokusevskim bila prica 'mi hocemo da trenirate, upoznate se sa timom, igrate kvale, a za OI cemo videti, sumnjamo', ali ogranicenja NBA igraca pod ugovorom i nikakve garancije su dovele do ovog scenarija. 

Mega glupo za Smailagica. Cuj, mega... Poku vec ima drugaciju 'pregovaracku' poziciju. Ali svakako steta.

 

"Provejavale" su informacije da su GSW vec odlucili da taj negarantovani ugovor predje u status "bez ugovora" za Smailagica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

"Iako nije igrao pola godina zbog teške povrede ramena, Nikola Milutinov će se ovog leta staviti na raspolaganje selektoru Igoru Kokoškovu, saznaje MOZZART Sport."

 

 

E, on nama treba, a ne Jokara vulkanizer, motivacije bez, sa mlohavom odbranom.

 

Samo još Bobi pikenrol da odustane, i osvajamo.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Impresivno je koliko Jokića zabole. Rispekt za to.

Uzeo MVP-a i odlucio da preskoci OI i ode da gleda konje i pije 'ladnog Jelena, svestan koliku ce lavinu pljuvacine da proizvede tim potezom. I to treba umeti, bez zajebancije.

 

Covek oseca da mu je potrebno da izluftira glavu i odmori od kosarke posle 2 sezone koje su bile kao vezane usled problema sa Kovidom i to je to. Moze tu neko da se ljuti ili ne ljuti, odluka je iskljucivo njegova i legitimno bi bilo sta god da je uradio. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gudura said:

I sta imamo mi kao drzava i narod od te njegove promocije? Volece nas i ceniti vise? Da ne govorimo o tome da Jokic realno promovise samo sebe i svog menadzera, i da je jedini nacin da pruzi nesto svojoj zemlji i narodu, to sto ce odigrati za reprezentaciju jednom u 2 godine, a on to ili eskivira ili dodje da odradi preko one stvari. 

Kad smo kod promocije, mnogo veci utisak o nama kao narodu ostave ona dve dzibera iz njegove porodice, nego svaka njegova partija. Njegove partije tamo donose samo njemu slavu i uvecevaju bankovni konto njega i menadzera, nece Srbe i srpsku kosarku gledati boljim ocima zbog toga.

Ako je do promocije ove zemlje, pojavi se u njenom dresu na najvecoj planetarnoj svetskoj smotri. Ali ne, njegovo telo je potroseno, pa ce morati da ga lece kasaci, burek i kafanice po Somboru.

Nema Nikola Jokic to u sebi, zato ga niti volim, niti cenim narocito, a njegove utakmice ne gledam, niti me to lozi. Svaka cast na vanserijskom talentu, ali karakterno veoma upitan lik.

OI su u pitanju, a ako ne zna sta je to, mogao bi da prozbori koju sa Novickim i Gasolom, njihova tela ocigledno nisu znala za zamor.

Sto se mene tice, ne mora vise nikad da zaigra za nasu reprezentaciju  dosta mi je moljakanja i vestackog prizivanja patriotizma kod razmazenog derista🙄

 

Da, kad je neko MVP NBA lige, promoviše samo sebe i svog menadžera :lol_2: 

 

Pa više je Jokić uradio na populaciji košarke kod naše dece, nego reprezentacija u poslednjih x godina.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi u Srbiji očigledno i dalje ne shvataju da su komunistička vremena odavno prošla i da igrači ne moraju da igraju za reprezentaciju na nekom turniru ukoliko to ne žele. Prosto

 

I ja bih voleo da Jokić igra na OI ali njegova odluka je da ne igra i ja mogu samo da je poštujem. A i razumem njegove razloge, 99% ljudi bi isto uradilo.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Da, kad je neko MVP NBA lige, promoviše samo sebe i svog menadžera :lol_2: 

 

Pa više je Jokić uradio na populaciji košarke kod naše dece, nego reprezentacija u poslednjih x godina.

E ako deca ne znaju da igraju kosarku  bez da im neki superstar kaze da igraju kosarku ili ako krecu da igraju zbog nekog onda jebi ga... Ja kad sam pocinjao da se bavim sportovima, bilo bi bitno da trcim za loptom, bas mi se jebalo sa 5-6 godina ko je cega Mvp..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Skyglider

Naravno da ne mora, odluka je apsolutno njegova.

 

Ali mi smo ovde ljubitelji kosarke, navijaci raznih timova pa tako i tog drzavnog. U tom smislu, ja i ne zelim da budem bas objektivan.

Jebiga, neko u mojim ocima dostigne status legende, a neko ostane samo odlican igrac. To je kombinacija vise faktora, a igracki kvalitet je samo jedan od njih.

Da bi bio legenda, treba ti i harizma i muda i svasta jos. Tako da Nikoli svaka cast, gledacu ga i dalje sa zadovoljstvom, ali kad se na kraju podvuce crta, uvek ce mi npr Divac biti veci baja.

To je moje licno (dakle subjektivno) misljenje.

Edited by Marvin
  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

Ljudi u Srbiji očigledno i dalje ne shvataju da su komunistička vremena odavno prošla i da igrači ne moraju da igraju za reprezentaciju na nekom turniru ukoliko to ne žele. Prosto

 

I ja bih voleo da Jokić igra na OI ali njegova odluka je da ne igra i ja mogu samo da je poštujem. A i razumem njegove razloge, 99% ljudi bi isto uradilo.  

 

Izvini što upadam, ali Jokaru zabole za reprezentaciju i mislim da ga zbog toga ljudi najviše pljuju.

 

Bobi pikenrol, je po nagovoru Miška odustao onomad, ali se vidi da se kaje kao niko, i odaziva se uvek od tada.

 

Ne može da prežali što je tada poslušao zalizanog.

Kod Jokare se vidi da ga zabole.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...