Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, n4l1m said:

sve ove sto su zdravi a odbiju da igraju kad su olimpijske, treba od starta odjebati

trebalo je odma tako i sa jokicem, koji je od starta i poceo da mrsomudi, kao sto su sada krenuli i pokusevski i smajlagic.. sad spremaju "tela", sledeci put nece moci posto jure ugovor.. 

kazte odma fino necete da igrate, mrs u picku materinu i mirna backa  a ne za svaku repstivnu akciju da se ceka the decision.

Pa koji sportista je lud da izjavi da nikada nece igrati u repki. Taj ne verujem da postoji. Narucito u Srbiji. Pa time bi i sebe i familiju svoju doveo u nevidjeni problem (ponekada mi Srbi preterano licno shvatamo sve odluke nasih sportista). I ovako je sve receno. Ne igra im se i to je to. Na silu ne ide. Svaka cast momcima koji su tu i maksimalna podrska. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 

Sve stoji. I Nikola je izuzetno inteligentan i beskrajno taletnovan igrač, u teoriji bi trebalo da se uklopi u bilo koju ekipu u bilo kojoj ulozi. U praksi, imamo njegov slučaj sa prošlog takmičenja, a ima i česte pojave da dobri NBA igrači odigraju prosečno ili čak i loše na reprezentativnim turnirima. Da igra, ja bih imao ozbiljne rezerve prema njegovom učinku, jer polazim od premise da ne bi došao ni dovoljno fizički spreman ni dovoljno motivisan da grize na OI. Zato je ovo možda i korektnije sa njegove strane.

Vremenski smo se preklopili. :classic_smile:

 

U svakom slučaju je bolje što je ovako rečeno, da ne gledamo Ljovisnu ili da dođe nespreman kao prošli put. Meni je žao što ga nema, a i ok, ima pravo na svoj izbor, ali mislim da on ne duguje nešto prosečnoj Srbendi nego srpskoj košarci, ali to je sto puta ispričana priča o lučnošama i onima koji to nisu.

 

Druga stvar, OI su ipak najveći sportski događaj, slave se sport i olimpizam, dolaze dobrovoljno skoro svi najveći sportisti da predstavljaju svoje zemlje na jednom mestu, a pritom jednaki su sa onim manje uspešnim iz egzotičnih zemalja. Izbegavanjem učešća se dodatno ruši suština sporta - nije sve u ugovorima, šerovima, trendingu i rejtinzima, a nije takođe ni jedno od mnogih EP, SP ili čega već. Ne postoji lična obaveza, ali kao jedan od najboljih košarkaša današnjice, mislim da imaš širu, etičku obavezu da promovišeš sport.

 

Dalje, on ipak nije jednodimenzinalan igrač, tako da verujem da je ta teorija ipak blizu praksi - uklopio bi se u svaku ekipu. A što se tiče isceđenosti i umora, verujem da je to razlog, videlo se i na prethodnim utakmicama (promašio je u trećoj protiv Finiksa valjda četiri bacanja, što mu se nije desilo jaaaako dugo, a promašio je i masu onih šuteva koje ubada kad hoće, a i Meloun je to pominjao), ali tu je pitanje gde bi našao snagu da je kojim slučajem prošao dalje i igrao dodatnih 4, 5, 6, 7... utakmica. Mada, opet je to do njega, i trener je hteo da ga dozira, on nije dozvoljavao.

 

Kako god, ja uvek do koske podržavam momke koji su tu i koji će biti tu, samo da nas povrede mimoiđu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

Dobro, treba imati u vidu i kraj prošle sezone i onoliki plej of Denvera. I posebno dodati kakvu potrošnju Jokara ima posle povrede Mareja posebno

 

Zajebavaćemo se naravno par dana ali meni očekivana odluka. Momak nema odnos prema reprezentaciji koji drugi imaju i to je to, teraj dalje.

 

Narvno da niko nije očekivao da igra kvalifikacije ali ne može se ni razmišljati a vidim po nekim komentarima po netu da je to narativ - šta ima veze, pa potrošnja na OI je kao deseti deo jedne NBA tekme. Sve to stoji, samo tu su pripremni turniri, neke kao pripreme gde se trošiš, učenje akcija sa ekipom....odlučio da mu to ne treba i jbg.

 

Zato kad sam video Belog da je došao ili Tea 4 dana posle osvojene titule, srce mi puno. Pritom, Jokić se bogu hvala ne povređuje često, ima sezonu sa nula propuštenih utakmica i onda vidiš jednog Tea koji je od stakla i non stop povređen kako je prvi došao. Jbg. 

Pa ima potrosnju jer je ocigledno sam tako izabrao, i kada je povredjen je trazio da igra.

Ima ona izjava Melona koja sada deluje  pateticno kako "Srbi ne propustaju utakmice".:thumbdown:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Hugo Punch said:

@Chaos Is Me Koja rasprava? Ti si dao svoje misljenje, ja moje. Nema potrebe za raspravom. Slobodno mozes da cenis NBA vise. Tvoje pravo.

 

Moje je misljenje da evropski igraci u NBA idu zbog love, ne zbog prestiza. NBA je prestiz Amerikancima.

NBA je za Evropsku kosarku kao Liga šampiona za Intertoto kup nekada u fudbalu. Znaci kosarka u Evropi je tezak amaterizam po kvalitetu igraca. Da se razumemo, ne volim da gledam NBA i to mi je bljutavo, pre cu kao zvezdas da gledam Partizan Trento nego Bruklin Milvoki, jbg lepsa mi je kosarka kao timski sport i definisanim ulogama u ekipi a ne indijanstina, statistika i egoizam na bolesnom nivou kakav je pristutan u NBA. Tamo nije bitno da li su Jezerasi stigli Kelte po broju titula i ne postoji maltene uopste zajebancija na tu temu između navijaca vec Lebronov legacy. Za to mi puca patka, onako lepo. To meni nije sport vec stvaranje bozanstva. 

 

To jeste cinjenica, a to da li idu samo zbog novca... Pa da, to je ogroman razlog, ali u poslednjih desetak godina se NBA toliko otvorio za Evropljane da danas skoro u svakoj ekipi ima po neki solidan igrac sa naseg kontinenta. Tu su i dva superstara iz Evrope, Doncic i Jokic. Tako da verujem da sve vise mladih ili igraca kao Micic sada idu jer veruju da mogu da se dokazu, da igraju na sto vise nivou. 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas nesto razmisljam, nisu bas Jokic i Doncic u istoj poziciji. Ne samo zbog razlika u godinama, nego zato sto je Doncicu prva reprezentativna akcija od kada je u Dalasu. Treba tu videti kako ce se situacija odvijati kada bude igrao treci ili cetvrti put za repku i da li ce ga Dalas tada pustiti. Ne sumnjam uopste da je njemu vise stalo do Slovenije nego Jokicu do Srbije, ali u nekom trenutku ce se naci u slicnoj situaciji kao i Jokic. Mi smo zemlja kosarke tako da prvi i treba od svih evropskih reprezentacija da progutamo gorku pilulu. Ovo je sada cena koju placas kad si MVP i sto si u drustvu najboljih igraca na svetu koji isto preskacu takmicenja.

 

Za one koji su zaboravili, za SAD 2016 nisu igrali Dzejms i Kari, Harden, Vestbruk, Kavaj i Lilard su se povukli sa spiska. Mrzi me nesto da pogledam spisak iz 2012, ali to je kod njih skoro pa redovna pojava da najbolji propuste prvenstva i taj trend ce se prenositi na druge reprezentacije. Tesko je ocekivati da ce doci u najjacem sastavu, jer ce uvek biti igraca koji ce zeleti u tom periodu da saniraju povrede kako bi se bolje pripremili za narednu sezonu. Kod Amerikanaca su bitne OI i zlato, ceo proces koji ih vodi do toga je skoro pa irelevantan.

 

Sledece godine ce vrlo verovatno gomila evropskih igraca sa znacajnom rolom u NBA da propuste EP zbog skracenog olimpijskog ciklusa. Treba barem jedno leto posvetiti sebi, a OI bi trebalo da budu uslovljene SP. Jokic ako se bude vracao, ne ocekujem ga pre 2023. Mislim da i vlasnicima NBA timova ne odgovara toliko da dva leta igraci provedu u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chucky said:

Pa koji sportista je lud da izjavi da nikada nece igrati u repki. Taj ne verujem da postoji. Narucito u Srbiji. Pa time bi i sebe i familiju svoju doveo u nevidjeni problem (ponekada mi Srbi preterano licno shvatamo sve odluke nasih sportista). I ovako je sve receno. Ne igra im se i to je to. Na silu ne ide. Svaka cast momcima koji su tu i maksimalna podrska. 

a cenis da im je sada prijatno?

bolje da kroz to prodju samo jednu godinu i zavrse sa tim, a ne na svake 2 godine iznova i iznova..

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, realno *w said:

Elem, neko je spomenuo Divca i Peđu... 

 

Bacih pogled, Divac 2002. godine, sa pune 34 godine, 80 tekmi u regularnom delu, 16 u plejofu, finale zapada protiv Lejkersa u 7 tekmi. Prosek na terenu 33-34 minuta. Pa onda na SP...

 

S tim što je Divac imao celo leto pre toga da odmara plus to mu je bilo prvo reprezentativno učešće nakon Eurobasketa 1999. Jokić je prošlo leto igrao bubble gde je došao do finala konferencija i iz bubla praktično odmah u novu sezonu. Nije baš za poređenje. 

 

O usage da ne pričam. Divac te sezone treći igrač Kingsa u najbolju ruku, Jokić prvi igrač Denvera. 

 

edit: Bibby je bio treći , tako da Divac četvrti u najbolju ruku. 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogi forumas se ponasa kao da smo neka velesila u kosarci. Pogledajmo rezultate u zadnjih deset godina:

2012 OI - nismo ucestvovali

2013 EP - sedmi

2014 SP - srebro

2015 EP - cetvrti

2016 OI - srebro

2017 EP - srebro

2019 SP - peti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mr clutch said:

Do kada traje trade deadline?

 

Ako imamo jos fore da zamenimo Jokica za Doncica.

Znaš šta? Znam da se zezaš ali ako FIBA već dozvoljava bilo kome da igra za reprezentaciju iako nema veze sa njom (Bo McCaleb za Makedoniju na primer), što ne bi dozvolili da oni koji imaju korene iz drugih zemalja igraju za različite reprezentacije? Ima više smisla nego ono prvo.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Znaš šta? Ako FIBA već dozvoljava bilo kome da igra za reprezentaciju iako nema veze sa njom (Bo McCaleb za Makedoniju na primer), što ne bi dozvolili da oni koji imaju korene iz drugih zemalja igraju za različite reprezentacije? Ima više smisla nego ono prvo.

Imaju isti trade value. Ako treba da se nesto sitno kompezuje dodacemo u paket sve konjokradljivce aka Nagetlije sa NBA teme.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosta said:

Mnogi forumas se ponasa kao da smo neka velesila u kosarci. Pogledajmo rezultate u zadnjih deset godina:

2012 OI - nismo ucestvovali

2013 EP - sedmi

2014 SP - srebro

2015 EP - cetvrti

2016 OI - srebro

2017 EP - srebro

2019 SP - peti.

A Salo nam nije valjao 😀😀. Bez zezanja, sjajne rezultate smo imalo pod Saletom. Zao mi je sto su ga sutnuli u Virtusu, nije zasluzio. Pogotovo jer je osvojio titulu u Italiji koju su toliko dugo cekali a pometlali su ucesnika f4 El. Bezobrszluk. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosta said:

U zadnjih 20 godina, jedina tri igraca koje bih, da sam selektor, cekao do zadnjeg dana priprema su Peja, Teodosic i Jokara.

 

A ovi sto misle da Jokica zbog ovoga savez vise ne treba zvati...ono...🙄....ozbiljno se zanosite znacajem saveza/selektora.

Jokic je igrac fenomen. Da, i mene je duboko razocarala ova njegova odluka, ali naravno da ne mislim da mu treba zahvaliti i liferovati ga iz repstacije zbog ove odluke.

 

At(a)lanta ako udje u finale istoka...mozemo se i od Bogdanovica oprostiti.

 

Naravno da ne treba, ja bih da dočekao raširenih ruku ako bi hteo da igra, bilo kad i bilo koje takmičenje. Problem je što on to ne želi, nema tu "notu" u sebi... bar je to moje mišljenje.

 

Mogao je recimo još malo da sačeka, tek je završio sezonu, umoran je, da iskulira bar dok prođu kvalifikacije, pa da kaže da se stavlja na raspolaganje za OI (ako se kvalifikujemo)... kad prođe malo umor, kad poraste adrenalin, kad malo pogleda kolege koji se bore u kvalifikacjama... porasla bi mu želja da igra sigurno... ali on to ne želi, ne privlači ga, nema taj naboj jednostavno... zato je to bolje sad raščistiti (ako je tako), nego da se pred svako takmičenje gaji nada i kvari atmosfera ako čovek neće da igra...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da se nesto kaze i na temu famozne potrosnje. NBA je (naravno pritiskom) izdejstvovala da igrac moze biti maksimalno oko mesec dana sa reprezentacijom, sto moze biti i manje ako se ranije ispadne. Ako NBA sezona pocinje negde krajem oktobra, to je 4 i nesto vise meseca pauze. Znaci ako jedan mesec provede sa reprezentacijom to je 3 meseca pauze. Pa jos jedan mesec aktivne pripreme za sezonu, ostaje 2 meseca za rehabilitaciju. Izgleda da im je i to malo. Ili ona teorija da mozda ne mogu da stignu da se 'ociste' od raznih hemikalija koje uzimaju a zbog kojih ne bi prosli kontrolu? 

 

Nego se stvarno pitam da li je legalno da americki klubovi daju 'sugestije' ove vrste i da na taj nacin slabe ostale selekcije, pa da onda i oni ne moraju da posalju najjacu selekciju koja bi uzela zlato? Radi li nesto taj medjunarodni (ali i nacionalni) olimpijski komitet, ima li nekog mudonje tamo? Naravno da ne, odavno kapital nosi moc a ne institucije kako bi trebalo na papiru. 

 

 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Evo da se nesto kaze i na temu famozne potrosnje. NBA je (naravno pritiskom) izdejstvovala da igrac moze biti maksimalno oko mesec dana sa reprezentacijom, sto moze biti i manje ako se ranije ispadne. Ako NBA sezona pocinje negde krajem oktobra, to je 4 i nesto vise meseca pauze. Znaci ako jedan mesec provede sa reprezentacijom to je 3 meseca pauze. Pa jos jedan mesec aktivne pripreme za sezonu, ostaje 2 meseca za rehabilitaciju. Izgleda da im je i to malo. Ili ona teorija da mozda ne mogu da stignu da se 'ociste' od raznih hemikalija koje uzimaju a zbog kojih ne bi prosli kontrolu? 

 

Nego se stvarno pitam da li je legalno da americki klubovi daju 'sugestije' ove vrste i da na taj navin slabe ostale selekcije, pa da onda i oni ne moraju da posalju najjacu selekciju koja bi uzela zlato? Radi li nesto taj medjunarodni (ali i navionalni) olimpijski komitet, ima li nekog mudonje tamo? Naravno da ne, odavno kapital nosi moc a ne institucije kako bi trebalo na papiru. 

Cenim da za tri, najviše četiri posta dolaziš do Miroljuba Petrovića. Ajde da se vratimo u normalnost.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dl91 said:

Zao mi je sto su ga sutnuli u Virtusu, nije zasluzio. 

 

Pa i nisu ga sutnuli nego mu je istekao ugovor. Pokusali su u toku sezone ali su se predomislili. 

 

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenim da za tri, najviše četiri posta dolaziš do Miroljuba Petrovića. Ajde da se vratimo u normalnost.

 

Prvi bold je u formi pitanja. 

 

Drugi bold je realnost. Mnogo smo bre postali sline od ljudi, a kad to kazem ne mislim samo na nas nego generalno. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...