Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Srbiju(ono što je ostalo od nje) definitivno treba podeliti na dva dela.

 

 

1.Vojvodina+Zemun i Novi Beograd da priznaju Kosovo i odu u EU.

Za reprezentaciju te Srbije (drugosrbijanske nazvaćemo je :) ) niko ne mora da se odaziva i to treba da bude bezuslovno razumljivo i prihvatljivo.

 

2.Srbija vol.2 koju čine centralna Srbija+Dorćol i Karaburma i da se tu srbuje 200 na sat.

Dorćol, brate Srbija, dinamita tona.. 🙂

 

Tu nema priznanja Kosova, naravno, nema ulaska u EU. Uvodi se lepo zakon da se mora igrati za reprezentaciju.

 

 

 

Da vas mi srbende, mlatimo lepo u svim sportovima, a vi nam uvedite sankcije posle i bombardujte nas.. 🙂

 

Jokić može da vam nosi zastavu na OI, ako se odazove, naravno.. 🙂

 

Nama Nolo-Srbenda nosi zastavu, naravno, a porez nek' plati vama.

Nama pare nisu bitne..  🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ajduk said:

Srbiju(ono što je ostalo od nje) definitivno treba podeliti na dva dela.

 

 

1.Vojvodina+Zemun i Novi Beograd da priznaju Kosovo i odu u EU.

Za reprezentaciju te Srbije (drugosrbijanske nazvaćemo je :) ) niko ne mora da se odaziva i to treba da bude bezuslovno razumljivo i prihvatljivo.

 

2.Srbija vol.2 koju čine centralna Srbija+Dorćol i Karaburma i da se tu srbuje 200 na sat.

Dorćol, brate Srbija, dinamita tona.. 🙂

 

Tu nema priznanja Kosova, naravno, nema ulaska u EU. Uvodi se lepo zakon da se mora igrati za reprezentaciju.

 

 

 

Da vas mi srbende, mlatimo lepo u svim sportovima, a vi nam uvedite sankcije posle i bombardujte nas.. 🙂

 

Jokić može da vam nosi zastavu na OI, ako se odazove, naravno.. 🙂

 

Nama Nolo-Srbenda nosi zastavu, naravno, a porez nek' plati vama.

Nama pare nisu bitne..  🙂

 

Moze. Al da je vama vlast Vucic+ Seselj a mi da budemo nemacki protektorat. 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koji offtopic, ali ne znam zasto nekome uopste pada na pamet ta neistina da su Srbi iz centralne Srbije ratoborniji od Precana??? Mi smo pomirljivo pristajali na raznorazne protektorate (nekada i vekovima, sve dok protektori nisu sami resavali da odu), a vi preko Dunava, Save, Drine i u Primorju ste se non-stop makljali po nekim Vojnim granicama. Nema pitomije zivuljke od Sumadinca. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, BattleBender said:

Bogdana loži da mu košarka bude deo zivota svih 12 meseci. Jokica ne. I ja tu razumem Jokica. 

 

Ne postoji nikakav problem u nerazumevanju. Svi mi odlicno razumemo i Bogdana i Jokica, i kao rezultat tog razumevanja za mene je Jokic ispao ono sto se u narodu naziva 'jajarom'. Neki dele to misljenje, pa ne znam zbog cega ti tu vidis neki problem, jel nemamo pravo da tako mislimo kao sto on ima pravo da misli i odluci kakva god je njegova volja? 

 

Jedino sto ne znam niti me toliko interesuje privatan zivot bilo kog od njih pa da tvrdim da je Bogdan neki frik i jednodimenzionalan lik a Jokic svestrana licnost. Na bazi odslusanih intervjua bih rekao da je bas obrnuto ali ko sto rekoh nije to tema. 

 

Quote

O marginama njihovog žrtvovanja se ne diskutuje i ne komentariše, pogotovo mi koji ništa ne žrtvujemo za to sto oni rade.... Tu ne znamo sta je malo, sta je mnogo, niti imamo pravo da pricamo sta je mnogo, sta malo.

 

Pa o tome se radi sto ti a verovatno i on to vidite kao neki vid licnog zrtvovanja, a ne sansu tj srecu sto ima tu mogucnost da uradi nesto dobro i korisno za populaciju iz koje je potekao, a koju vecina drugih ljudi nema.  

 

Generalno se ne bih slozio sa tim sto pises jer su navijaci svrha njihovog postojanja tj bivstvovanja. Da nema navijaca ne bi bilo interesovanja, da nema interesovanja ne bi bilo sponzora, a da nema sponzora ne bi bilo njegove plate. E sad, od navijaca u Srbiji se ne moze finansijski toliko ovajditi jer premije koje KSS ponudi za medalju mu verovatno nisu toliko bitne, ali sirenjem interesovanja za kosarku osvajanjem medalje sa reprezentacijom se moze dobiti ogromno postovanje, kao sto moze bez njega i ostati sto se njegovim postupcima i nezainteresovanoscu i desilo. Sve je to zakon akcije i reakcije...ko je indiferentan taj i nije navijac. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Koji offtopic, ali ne znam zasto nekome uopste pada na pamet ta neistina da su Srbi iz centralne Srbije ratoborniji od Precana??? Mi smo pomirljivo pristajali na raznorazne protektorate (nekada i vekovima, sve dok protektori nisu sami resavali da odu), a vi preko Dunava, Save, Drine i u Primorju ste se non-stop makljali po nekim Vojnim granicama. Nema pitomije zivuljke od Sumadinca. 

Precani su mnogo siri pojam od teritorije Vojvodina + Zemun + NBG 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Koji offtopic, ali ne znam zasto nekome uopste pada na pamet ta neistina da su Srbi iz centralne Srbije ratoborniji od Precana??? Mi smo pomirljivo pristajali na raznorazne protektorate (nekada i vekovima, sve dok protektori nisu sami resavali da odu), a vi preko Dunava, Save, Drine i u Primorju ste se non-stop makljali po nekim Vojnim granicama. Nema pitomije zivuljke od Sumadinca. 

 

Izvini molim te, ja sam u Borči(Vojvodini).

 

Zato sam i predložio ovu podelu.. 🙂

 

 

To je bila šala naravno. 🙂

 

Uopšte sebe ne smatram srbendom, samo nisam za to da se "ne dozvoljava kudjenje" Jokića, i da se ljudi koji to rade okarakterišu kao ne znam kakvi.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Sve što nalikuje na "a kako mogu drugi" i sve što je eufimizam za "bezdušan i boli ga uvo za repku" je u suštini vredjanje.

Svaka komparacija sa drugim igracima (sto je totalno van konteksta, jer nijedan nas drugi igrac nije bio u slicnoj poziciji) je vredjanje. Jer komparacija sluzi da izmeri sta je vece, sta je manje, sta vredi manje, sta vise po nekom parametru.

 

Sve pet za tvoje izlaganje na vise strane osim ovoga.

 

Apsolutno je legitimno vrsiti komparacije/sortirati/meriti po sopstvenim arsinima i donositi sudove o nekom dogadjaju. To je uostalom i neki stidljivi pocetak fenomena zvanog kao kriticno razmisljanje, cega manjka na ovim prostorima.

 

Savrseno je legitimno reci da su neki drugi igraci, sto u NBA sto negde drugde, nasi ili strani, imali napore komparativne sa Jokicem pa svejedno zrtvovali svoje leto za reprezentaciju.

I da, ti napori jesu komparativni. Jer Jokic se ne uporedjuje sa Dudley-em, vec sa igracima kao sto su Dirk i Doncic, a isto tako se ne uporedjuje sa Raskom Katicem vec sa BB-om nakon sezona kao nosioca u Euroligi (iz te iste Eurolige, odnosno evropske kosarke, Ekpe Udoh je pobegao natrag u NBA glavom bez obzira usled pratecih napora).

 

Kao sto je i legitimno reci da to definitivno nije njegova duznost da radi. 

 

Nije Jokic kriv sto se vaskolika Srbadija pali na njegove uspehe, i investira svoje vreme i emocije u njega. Jer, oni to rade zbog sebe, ziveci kroz njega ("living vicariously" reklo bi se na anglosaksonskom).

 

Uopste nisam siguran da bi se ja drugacije ponasao na njegovom mestu.

 

Sa druge strane, zasto ne bi bilo legitimno i ceniti ljude koji zapravo zrtvuju ta svoja leta, i vise ih vrednovati od onih koji to ne cine?

 

Jer nije sramota sto neko ne zeli da trosi svoj godisnji odmor na dodatne napore, vec je vredno hvale i postovanja sto neko hoce.

 

 

Edited by Horium
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Horium said:

Nije Jokic kriv sto se vaskolika Srbadija pali na njegove uspehe, i investira svoje vreme i emocije u njega. Jer, oni to rade zbog sebe, ziveci kroz njega ("living vicariously" reklo bi se na anglosaksonskom).

 

I ne treba da bude kriv nego ponosan na tu cinjenicu. I on kada je bio klinja je ziveo kroz nekog njegovog idola gde je ziveci kroz njega (da ne koristim anglosaksonske izraze) uopste i poceo da se bavi time cime se bavi i dobijao inspiraciju da u tome istraje. 

 

To je Djordjevic jednom prilikom odlicno objasnio. Taj dar da si u necemu bolji od drugih (talenat), ti u stvari nije dat nego ti je samo pozajmljen da ga preneses nekom drugom. Onaj ko prekine taj lanac rezultovace nestankom nekih novih Jokica koji nece dobiti tu inspiraciju koju je sam Jokic dobio od njegovih prethodnika. 

 

I ne odnosi se to samo na klince. Odnosi se na sve ljude, jer ako vidis da je neki tvoj komsija, neko ko deli masu istih zivotnih okolnosti ziveci u istoj zemlji/gradu (i dobre a pogotovu lose) u stanju da napravi takav uspeh na svetskom nivou, to onda daje snagu i polet (na serbskom: inspiracija) pojedincu da i on moze da napravi nesto u sferi za koju je on talentovan. Dakle mnogo je to korisnije po drustvo nego sto si predstavio. 

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvog kritickog razmisljanja ovde, koliko god probali da izgradite takav argument. 

 

Razlika izmedju popularnog i recimo BB-ovog stava na ovu temu je to sto BB dopusta bilo kome da radi sta hoce ako direktno ne ugrozava nekog drugog, dok je popularno misljenje da bi Jokic trebalo da igra jer je eto to nesto uzviseno, iako mozda njemu nije, ko njega jebe, sta on ima da se pita.

 

Paralela bi bila da ja kukam kako Djokovic nece da igra neki Dejvis kup recimo, jer je to meni nesto uzviseno, sta me briga ako se njemu jebe za to, ja sam bitan a ne on.

 

Tako po netu mozemo da vidimo hiljade komentara pljuvanja, istih onih ljudi koji su ga do juce hajpovali svaki dan. Jer na kraju krajeva nije Jokic ni najmanje bitan u celoj prici, samo da se udovolji mojoj guzici da ga gledam za repku, iako je sasvim legitimno da covek jednostavno ne zeli da igra. 

 

Sve nam je vrh dok ne donese odluku koja se nama ne svidja, iako nema nikakvog kontakta sa etikom, onda postaje debil.

 

Odlicnu paralelu je Fender povukao sa kamiondzijama, ne bi trebalo da bilo sta tu mora da se dodaje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam iznenadjena, razumem objektivne razloge, na kraju cak sto neko misli da mu je dovoljno manje vremena za odmor nego sto on sam misli, ne znaci nista jer je samo on u svom telu, zna koliko moze. Jednostavno sam tuzna sto Jokica nikad nece voziti ta ekstremna (i krajnje iracionalna) strast zbog koje smo mi opsednuti kosarkaskom reprezentacijom, jbg, steta ali tako je. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Lele, pa zato sto smo se podelili prvo smo izgubili OI '92 koje je bilo odrzano u Barseloni i zahvaljujuci svim tim podelama gledamo uspesnu generaciju Spanije, koja je bila u senci Jugoslavije cak i kad smo bili SRJ. Udjes u Spaniju sa bilo kojom jugoslovenskom zastavom, nece im biti dobro. :default_coffee: 

 

 United we stand, divided we fall.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...