Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

E jebiga sad.

 

Jokic je najbolji kosarkas koga je Srbija ikad dala. Rado ga gledam i radujem se kad dobro odigra. Nisam tuzan kad izgubi, ima lola milione da ga tjese. Tako ce biti i u buduce, ali....

Za mene licno su Praja, Divac, Sale i mnogi drugi (pa i Raduljica) legende, Jokic nije i nece ni biti dok ne napravi nesto znacajno u reprezentaciji. No Jokicevo je pravo da sam odluci igra li ili ne.

 

Ako ovakav moj stav (nacin razmisljanja) njega vrijedja ( a siguran sam da mu puca neka stvar za mene i moj stav) onda stvarno imate puno pravo da ga i branite od mene.

Link to comment
Share on other sites

Ostalo je, doduse, nejasno da li je otkazao samo ucesce na kvalifikacionom turniru, ili i to i OI.

 

Kako god, mogli bismo malo da pisemo i o onima koji su se odazvali pozivu. Ruzno je ovako, lici malo i na skolu, mnogo se vise prica o losim djacima nego o odlikasima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Ali zasto kosarkas to svoje igranje kosarke ne bi smeo da dozivi kao posao, isto kao sto kamiondzija dozivljava.

 

Ljudi ga gledaju, super, ne zanima ga to, ubaci par koseva podeli neki pas i ide da bleji sa konjima. Bukvalno ne vidim kakav je faktor to sto ga ljudi gledaju.

Zato sto se ne bavi zanatom ili poslom, bavi se sportom, sport treba da predstavlja zelju i glad za uspehom. Nije ok da se na sport gleda kao na posao, tu mora da postoji strast. Opravdano je sto on tu strast nema a jos opravdanije sto ga ljudi nece voleti posle toga. Ja ga doduse nikad i nisam voleo i nikad nisam shvatao fascinaciju njegovim igrama. Valjda zato sto Megu nikad nije uspeo da odvede do trofeja i zato sto je za mene Nba obican cirkus, ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Redstar0356 said:

sport treba da predstavlja zelju i glad za uspehom. Nije ok da se na sport gleda kao na posao, tu mora da postoji strast. 

Ko je tacno odredio da bas ovako treba da bude?

 

Iz koje premise smo logicki izvukli da nije ok da se na sport gleda kao posao?

 

Ili je to jos jedna potpuno arbitrarna tvrdnja bez ikakvog uporista u logici. Kao da ja kazem da za rad u kfc-u mora da postoji strast, ne mozes samo da guras pileca krilca u onu kofu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

 

Mogli su svi Danilovići da kucaju preko Sabonisa, ali zbog Jokića i Đokovića je ceo svet počeo da se trudi da izgovara i da uči "Ć", "Č", "Đ"...

Značaj i divljenje za predispoziciju Srba da budu genijalni u košarci je podigo Jokić.

Svidjalo se to nekom ili ne, tako je. Tako govori upotrebna vrednost...

O genijalnosti Srba i pre toga, Jugoslovena u košarci se, recimo u Evropi i J. Americi, znalo i pre Jokića. Vremenom se saznavalo i u SAD. Jeste, on je postigao ono što niko nije ali nije pokrenuo Zemlju da se vrti. Od starta je njegova (kao i recimo Lukina) pozicija drugačija od npr. Novickog. Tu poziciju su izgradile generacije

 

A to što sada neki klinac u belom svetu kupuje dres sa Ć neće puno uticati na nastavak popularizacije košarke na ovim prostorima.

 

Što se tiče argumenta da će klinci sa ovih prostora lakše potpisati ugovor zbog Jokića, to je primer korelacije a ne uzročno-posledične veze. Danas se prati sve, NBA se odavno otvorila i spremna je da ponudi ugovor svakom ko ima potencijal, odakle god da je. Nekada su više pažnje posvećivali tržištima na kojima su bile veće šanse da se nađe talenat, i veliki posao su odradili evropski pioniriu NBA. Danas njuškaju i po Letoniji, Češkoj i drugim zemljama u kojima košarka nema neki status. Međutim, i dalje je veća šansa u tim zemljama da neki klinac neće sebe usmeriti ka košarci, a u Srbiji i okruženju hoće. Tu leži razlika a ne u situaciji kada se već prepozna talenat.

 

Pre par decenija, kada smo uzeli nešto u odbojci, mislim zlato u Sidneju, prvi put sam video klince kako su improvizovali mrežu između dva drveta i prebacivali loptu. To je popularizacija koja pali.

1 hour ago, BattleBender said:

Da pitam ljude, jednu stvar.

Da li kad uzmete godišnji odmor, ceo godišnji potrošite na babe, tetke i još neke ljude koji bi bili presrećni da Vas vide, ili odete i na more?

A ovamo ocekujete da neko posle xx meseci guljenja na najvecem nivou (fizicki, psihicki) vama ispunjava ćef?

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

Davno sam postavio pitanje ovde bas na ovu temu... Zasto ne postoji neko takmicenje vozaca kamiona i autobusa pa onda svako od njih da iskoristi svoj odmor

tako sto ce da ide da vozi kamion za dzabe na trkama za reprezentaciju? Koliko bi se njih odazvalo. Ali nekako svi smatrate da Jokic ima obavezu da se odazove reprezentaciju u kosarci i podredi svoje leto za to. 

Postoji nešto što se zove rad za zajednicu a što je u Srbiji dosta zapostavlja poslednjih godina, u ovoj kulturi "samo ja, samo bahato i drsko", ali ima i dalje lepih primera. Pa tako ljudi u slobodno vreme, da, drugari, u slobodno vreme, ali ne ceo odmor (kao što ni Jokić ne bi ceo odmor bio "big in Japan") uređuju igralište, čiste prirodu, uče klince iz kraja nečemu ili volontiraju na druge načine. Što si više na lestvici uspešnosti, veća ti je i obaveza da upališ svetlo ostalima, bar ja tako vidim stvari. Ponavljam, nije to zakonska obaveza,više etička pa ko to ima u sebi, ima.

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Ko je tacno odredio da bas ovako treba da bude?

 

Iz koje premise smo logicki izvukli da nije ok da se na sport gleda kao posao?

 

Ili je to jos jedna potpuno arbitrarna tvrdnja bez ikakvog uporista u logici. Kao da ja kazem da za rad u kfc-u mora da postoji strast, ne mozes samo da guras pileca krilca u onu kofu.

Oni debeli u fotelji između šestog prdca i trećeg podriga nakon što se prežderao za večeru.

I to nakon što je svoje debelo dupe kvasio 14 dana u moru kod Budva.

 

Pravi sportista treba da gine za svoju zemlju, da mu je čast, da se odriče mnogo toga...

Link to comment
Share on other sites

 
A da tog istog Milera pitas dal se seca te utakmice verovatno bi ti rekao da se ne seca ni prvenstva. Nase velike pobede nekome su mali porazi. Miler ce uvek pamtiti pre poraz od Bulsa u 7, 98-e nego poraz reprezentacije 
u gradu u kome njegovi stanovcnici nisu znali da je SP. Samo hocu da kazem drugaciji su prioriteti.
Shvatam da je igranje za reprezentaciju uzvisenije jer ne igras za pare nego iz ljubavi, ali ako neko nece da se aka da bi uveseljavao naciju, ili da mu ta ista nacija psuje majku kad ga ne ide njegovo pravo. Sto kaze BB zasto mislite da Jokic nesto duguje drzavi ili vama pa mora da igra?
 
p.s. Djordjevic je dao 9 trojki u finalu [emoji846]
 
 
Pa ne mora da igra. Napisao, nije to vojska. Svako pokazuje karakter u takvim situacijama. Nekome znači zajednica, društvo koje predstavlja neko pleme iz kog je potekao pa na nekim igrama nosi taj dres koji nose svi koji sebe smatraju delom te zajednice a nekoga zabole patka. Isto kao u soliteru kad neko baca smeće sa 15. sprata a neko skuplja smeće po stepeništu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Pa ne mora da igra. Napisao, nije to vojska. Svako pokazuje karakter u takvim situacijama. Nekome znači zajednica, društvo koje predstavlja neko pleme iz kog je potekao pa na nekim igrama nosi taj dres koji nose svi koji sebe smatraju delom te zajednice a nekoga zabole patka. Isto kao u soliteru kad neko baca smeće sa 15. sprata a neko skuplja smeće po stepeništu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

A Jokic bi ovde bio taj koji baca djubre sa 15. sprata, sto bi impliciralo da na neki nacin sabotira repku, kao sto taj brat sa djubretom sabotira svoju zajednicu.

 

Imalo bi smisla poredjenje da Jokic uleti Bogdanu u koleno i pokida mu ligamente.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

Imalo bi smisla poredjenje da Jokic uleti Bogdanu u koleno i pokida mu ligamente.


Jezik pregrizao…pomeri se sa mesta. Pored toga sto bojkotuje reprezentaciju, ti bi jos i najboljeg igraca da nam povredi! 😱

Link to comment
Share on other sites

Jokic je ozbiljan mindset, decko je pokazao sta zna i koliko je dobar preko bare, prvi Srbin sa takvom nagradom.

Al ipak, danas je slusajuci Kokoskova jasno shvatiti da on osim saopstenja preko neta nista nije rekao samom selektoru, bar ne na nacin da je potpuno sigurno da preskace akciju Srbije ovog leta. Jbg, ako je tako po meni drugacije se to radi, pre svega zbog odnosa prema dresu i samom selektoru koji je jelte tu neki faktor.

Naravno,ostavljam mogucnost da su bili u kontaktu, da momak ceka dete nakon ovakve sezone koju je juce zavrsio i sl. Al nisam tako razumeo tj mislim da Kokoskov to nije rekao.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 Uz duzno postovanje Divcu, Kukocu i ostalima u NBA sa ovih prostora smatram da bilo kakvo poredjenje sa Doncicem i Jokicem je neumesno. Mislim da ni po cemu ne mogu da udju u pricu sa njima. Mislim Doncic, ej, pa on radi po NBA ono sto je Drazen radio u Jugo prvenstvu kao klinja, Jokic koji pravi revoluciju sto se tice centarske pozicije, point centar, Visoki kreator, jezivo za svaku odbranu! Nesto slicno je uradio Novicki, napravio revoluciju sto se tice suta sa distance za visoke igrace i promenio standarde i filozofiju kosarke. Pricao je i Leri legenda o Novickom. Ako zavrsis karijeru i promenis kosarku na bolje, onda si prava legenda i onda cete pamtiti. Jokic i Doncic to mogu, ostali sa nasih prostora uz duzno postovanje, nema sanse da udju u tu pricu. 

 

Edited by Dl91
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Manoly said:

Jokic je ozbiljan mindset, decko je pokazao sta zna i koliko je dobar preko bare, prvi Srbin sa takvom nagradom.

Al ipak, danas je slusajuci Kokoskova jasno shvatiti da on osim saopstenja preko neta nista nije rekao samom selektoru, bar ne na nacin da je potpuno sigurno da preskace akciju Srbije ovog leta. Jbg, ako je tako po meni drugacije se to radi, pre svega zbog odnosa prema dresu i samom selektoru koji je jelte tu neki faktor.

Naravno,ostavljam mogucnost da su bili u kontaktu, da momak ceka dete nakon ovakve sezone koju je juce zavrsio i sl. Al nisam tako razumeo tj mislim da Kokoskov to nije rekao.

 

Tako je. Covek je otkazao reprezentaciju preko objave u medijima, nije prvo obavestio selektora. E moj Sale Sal.... ah da, zaboravih. 

 

Ostaje neki delic, tracak nade da je to pogresno preneseno i da se odnosi samo na kvalifikacije a ne i na cele OI, ali je decidno napisano da se odnosi na celo leto a sigurno bi usledio i neki demant. 

 

U svakom slucaju bahato i ruzno. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dl91 said:

@Barkley#34 Uz duzno postovanje Divcu, Kukocu i ostalima u NBA sa ovih prostora smatram da bilo kakvo poredjenje sa Doncicem i Jokicem je neumesno. Mislim da ni po cemu ne mogu da udju u pricu sa njima. 

 

Vidi se da nisi pratio kosarku iz vremena o kojem pises. Danasnji kosarkasi iz NBA prve petorke onda ne bi mogli ni na tribinama da budu. Danas jedan decko iz Grcke B lige moze da dobije po 30 minuta i da zabije po 20 koseva. Oskudacija je dobrih kosarkasa u celom svetu u odnosu na raniji period. Zasto me to ne cudi. 

 

Pa Dzordan i Pipen su nakon osvojene titule 92e otisli pravo na olimpijadu da uzmu medalju iako je bilo igraca koji bi isto to umesto njih uradili, a danasnji mvp koji je ispao u polufinalu se prenemogao da mu je telo umorno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sledeci put da objavi na ispovesti.com

 

S obzirom na to da ne daje izjave srpskim medijima, mogao je da za danasnju obznanu izabere i bolje od rezimskog Tanjuga. Ili da prosto kaze selektoru u direktnoj komunikaciji, jer bi jedno to i imalo smisla.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drgnk said:

 

Dakle verovatno nece biti Bogdana na kvalifikacijama - opravdano. 

 

Bez obzira sto im ne igraju glavni igraci ovo ce biti zajeban i odlucujuci mec. Koji baksuz da se seti Danaca i 1992e...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tsva said:

Ima li neko od vas pojma koliko novca je potrebno da se plati za osiguranje da bi neko ko zaradjuje 30ak miliona godisnje u NBA dobije dozvolu da igra? Ko ce to osiguranje da plati? Ili je Jokic obavezan da to plati iz svog dzepa?

 

Negde sam cuo da nije malo novca. Mislio sam da ce na tom polju da bude problema, ali do kojeg na kraju nismo ni stigli jer nije pokazan voljni momenat. Sto znaci da ako ga nekad kojim cudom i bude, placanje premije osiguranja za ugovor od 240 miliona ce biti nemoguca misija. Premiju placa KSS, ne igrac. 

 

4 minutes ago, Dl91 said:

@mmajstor Navedi mi onda ako nije problem ko je po tebi bolji od obojice iz one nekadašnje zemlje? Ili od skora? 

 

Kukoc, Drazen, Bodiroga. 

 

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

mmanulac

 

Sad su skupe pare. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...